پاک کردن لکه چربی و روغن از روی دیوار

لکه روغن و چربی روی هر سطحی مشکل‌ساز و پاک کردن آن مایه دردسر است. لکه روغن هم زشت است هم پاک کردنش سخت است. احتمال ایجاد لکه روغن و چربی در آشپزخانه به دلیل کارهایی مانند سرخ کردن و جوشاندن که هنگام آشپزی انجام می‌دهیم، از همه جای خانه بیشتر است. حتی ممکن است انگشتان چرب فرزندتان لکه‌های چربی را روی دیوارها نقش بزند. پاک کردن لکه‌های روغن و چربی کار دشوار و خسته‌کننده‌ای است؛ علاوه‌براین دیوارهای نقاشی‌ شده در صورت استفاده از شوینده‌های قوی آسیب می‌بیند و کاشی‌ها در اثر استفاده از برس‌های ساینده خراش می‌بردارد. بنابراین، بهترین کار این است که در وقتتان صرفه‌جویی کنید و از نظافتچی‌های حرفه‌ای بخواهید تا پاک کردن لک روغن و چربی را به عهده بگیرند. حتی اگر صاحب رستوران یا کافه باشید، می‌توانید روی خدمات شرکت‌های نظافتی حساب باز کنید. روش تمیز کردن لکه روغن از روی دیوار را در این مقاله برایتان توضیح می‌دهیم.

خدمات از بین بردن لکه‌های روغنی از دیوار با نگین سرویس

خدمات از بین بردن لکه‌های روغنی از دیوار با نگین سرویس

هر چه لکه چربی و روغن، بویژه روغن آشپزی، بیشتر روی سطح بماند، پاک کردنش سخت‌تر می‌شود. لک روغن به مرور زمان به ژل تبدیل می‌شود و به سطح زیرین می‌چسبد. علاوه‌براین، هر چه سطح متخلخل‌تر باشد، پاک کردن لکه روغن سخت‌تر می‌شود. حتی پس از پاک کردن چسبندگی نیز سطح، به‌خصوص دیوار نقاشی‌شده، غالباً تغییر رنگ می‌دهد و چاره‌ای جز نقاشی مجدد برایتان باقی نمی‌ماند.

بنابراین بهتر است که جلوی آسیب رسیدن به دیوار منزل یا کاشی‌های آشپزخانه‌تان را بگیرید و اجازه دهید تا نظافتچیان ما ترفندهای لکه‌بری خود را انجام دهند تا به دیوار، کاغذ دیواری یا گچ بری‌ها آسیبی نرسد. کارگاه‌ها، سالن‌های پذیرایی و غذاخوری‌ها نیز در معرض لکه‌های چربی و روغن هستند.

لیست خدمات نگین سرویس بدین شرح است:

  • پاک کردن لکه چربی از کاشی و دیوارهای آشپزخانه
  • پاک کردن لکه چربی از روی دیوار گچی
  • پاک کردن لکه چربی از روی رنگ روغن
  • پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری

در صورتی که به خدمات ما نیاز داشتید تنها می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

پاک کردن لکه چربی از کاشی و دیوارهای آشپزخانه

پاک کردن لکه چربی از کاشی و دیوارهای آشپزخانه

روغن یکی از خطرهای شغلی آشپزی است. اما خبر خوب این است که هر مایع ظرفشویی خوبی می‌تواند لکه روغن را از روی دیوارها پاک کند.

برای نظافت کاشی‌های آشپزخانه و از بین بردن لکه‌های چربی می‌توان از اسپری‌های پاک کننده گاز و یا اسپری‌های چند منظوره قدرتمند استفاده نمود. همچنین نظافتچیان ما از فرمول‌های طبیعی برای پاک کردن این لکه‌ها استفاده می‌کنند تا به کاشی‌های آشپزخانه آسیب کمتری برسد.

برای تمیز کردن لکه‌های کوچک، محلولی را با ترکیب کردن یک‌چهارم قاشق چای‌خوری مایع ظرفشویی و یک پیمانه آب گرم درست کنید و محلول را روی لک روغن بکشید. سپس سطح را با آب تمیز آب بکشید و خشک کنید. برای پاک کردن لکه‌های روغن مقاوم از محلول تشکیل‌شده از یک‌سوم پیمانه سرکه سفید و دوسوم پیمانه آب استفاده کنید.

پاک کردن لکه چربی از روی دیوار گچی

پاک کردن لکه چربی از روی دیوار گچی

باید لکه چربی را به روشی از روی دیوار پاک کنید که باعث از بین رفتن گچ دیوار نشود. برای تمیز کردن لکه چربی از روی دیوار گچی به روش زیر عمل کنید:

  • نظافتچی‌های ما دستمال تمیزی را روی لکه می‌کشند تا بیشترین مقدار ممکن از چربی پاک شود.
  • نظافتچی پاک‌کننده چربی‌زدا، عصاره آب‌لیمو، مایع ظرفشویی ترکیب‌شده با آب گرم یا محلول تشکیل‌شده از نسبت‌های برابر سرکه و آب داغ را روی لکه روغن می‌زند.
  • نظافتچی لکه روغن را به آرامی با اسفنج، دستمال یا برس نرم مرطوب‌شده با محلول چربی‌زدای انتخابی می‌سابد. سپس ناحیه لکه را آب می‌کشد و با دستمال تمیز و مرطوب پاک می‌کند.
  • نظافتچی ناحیه لکه را در نهایت خشک می‌کند و می‌گذارد در معرض جریان هوا کاملاً خشک شود.

پاک کردن لکه چربی از روی رنگ روغن

پاک کردن لکه چربی از روی رنگ روغن

نظافت لکه‌های چربی و روغن از روی دیوار رنگ روغن ساده‌تر از دیگر سطوح است؛ زیرا لکه‌های روغنی جذب دیوار نمی‌شوند و به راحتی با محلول آب و صابون قابل شستشو هستند. برای از بین بردن این لکه‌ها نظافتچی خانم ابتدا محلول نسبتا غلیظی از مایع ظرفشویی و آب درست کرده و سپس با اسفنج ظرفشویی نرم تلاش می‌کند تا لکه رنگ را پاک نماید. سپس با دستمالی نمدار کف‌ها را شسته و با دستمال میکروفایبر همه جا را خشک خواهد کرد. استفاده از اسفنج های زبر و یا محلول های قوی ممکن است رنگ دیوار را از بین ببرد یا خراش ایجاد نماید.

پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری

پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری

بسیاری از کاغذ دیواری‌ها از وینیل ساخته می‌شوند که نوعی ماده پلاستیکی قابل‌ شستشو است. بااین‌حال، نظافتچی‌های کاربلد ما از حداقل مقدار آب ممکن استفاده می‌کنند تا کاغذ دیواری آسیب نبیند. نیروهای خدماتی ما برای پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری وینیلی به روش زیر عمل می‌کنند:

  • نظافتچی لکه‌های ناشی از ساییدگی را با محلول تشکیل‌شده از نصف پیمانه سرکه و یک لیتر آب پاک می‌کند سپس از یک اسفنج نمدار استفاده می‌کند که لکه را پاک نماید.
  • کارگران ما لکه‌های روغن را با آب و خمیر نشاسته ذرت پاک می‌کنند. نظافتچی، خمیر را روی لکه می‌زند تا خمیر چربی لکه روغن را از روی کاغذ دیواری پاک کند. ناحیه را با دستمال کمی مرطوب پاک کنید و با دستمال تمیز خشک کنید. بوراکس خشک نیز لکه چربی و روغن را از روی کاغذ دیواری پاک می‌کند.

در صورتی که لکه‌ها سرسخت باشند و همچنان از بین نرود ممکن است نیاز باشد تا دیوار رنگ شود و یا با سمباده آن بخش از گچ دیوار را کمی تراشید.

هزینه از بین بردن لکه روغنی از دیوار

هزینه این خدمت به تعداد لکه‌ها، سرسختی و بزرگی لکه و روش پاک کردن آنها بستگی دارد و بر این اساس هزینه نهایی تخمین زده خواهد شد.

هزینه از بین بردن لکه روغنی از دیوار در منطقه 22 و چیتگر

سوق یافتن جمعیت به سوی منطقه 22 و اطراف دریاچه چیتگر نیاز منطقه را به دریافت انواع خدمات نظافتی افزایش داده است. رستوران‌ها، فودکورت‌ها و کافه‌ها برای از بین بردن لکه‌های چربی و روغن نیاز به نظافت تخصصی دارند. به خاطر داشته باشید که نیروهای حاضر در محل ما در اسرع وقت در موقعیت مورد نظر شما حاضر خواهند شد و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به شما خدمت رسانی خواهند  کرد.

سخن پایانی

هرچند بعضی راهکارهای خانگی برای زدودن لکه روغن از روی دیوار کافی است، پاک کردن لکه‌های مقاوم به کمک نظافتچی‌های حرفه‌ای نیاز دارد. خوشبختانه نگین سرویس آماده کمک کردن به شماست. نگین سرویس به پشتوانه سال‌ها تجربه و استفاده از محصولات پاک‌کننده باکیفیت حتی سرسخت‌ترین لکه‌ها را نیز پاک می‌کند. برای مطلع شدن از تکنیک‌های پاک کردن حرفه‌ای لکه یا تعیین وقت برای مراجعه نیروهای خدماتی نگین سرویس و خداحافظی با لکه‌های مقاوم خانه یا محل کارتان همین امروز با ما تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

برای پاک کردن لکه روغن از روی دیوار می‌توانم از وایتکس استفاده کنم؟

برای تمیز کردن لکه روغن از روی دیوار اصلاً از سفیدکننده یا وایتکس استفاده نکنید، چون سفیدکننده رنگ دیوار را خراب می‌کند و سطوح دیگر را لک می‌کند.

آیا تهیه محصولات نظافتی و شوینده‌ها بر عهده ماست؟

بله اما در صورت درخواست نگین سرویس نیز مواد شوینده و ابزارهای نظافتی را برایتان تهیه خواهد کرد و هزینه نهایی آن را در فاکتور منظور خواهد نمود.

سرکه لکه روغن را از روی دیوارها پاک می‌کند؟

سرکه می‌تواند به پاک کردن لکه چربی کمک کند، اما بهترین راه‌حل نیست. مایع‌های پاک‌کننده قلیایی، مانند مایع ظرفشویی، برای پاک کردن لکه روغن و چربی گزینه بهتری است.

لکه مداد شمعی را چطور از روی دیوارها پاک کنم؟

نیروهای خدماتی ما خمیردندان (غیرژلی) را روی لکه مداد شمعی می‌زنند یا دستمال مرطوب کودک را روی آن می‌کشند. پاشیدن جوش‌شیرین روی اسفنج مرطوب و کشیدن آن روی لکه مداد شمعی نیز می‌تواند لکه را پاک کند.

چطور روی لکه‌های روغن دیوارها رنگ بزنم؟

اگر می‌خواهید روی لکه‌های روغن دیوارها را نقاشی کنید، پیش از نقاشی مطمئن شوید که سطح را به درستی برای رنگ زدن آماده کرده‌اید. در بعضی موارد فقط از بین بردن لایه خارجی رنگ با سمباده کافی است. درغیراین‌صورت باید کمی از گچ دیوار را هم بکنید. به‌این‌ترتیب مطمئن می‌شوید که لکه‌های روغن روی دیوارها از پشت رنگ جدید دیده نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تماس با ما