نظافت باشگاه ورزشی : تمیز کردن تجهیزات باشگاه و رختکن

باشگاه ورزشی می‌تواند همانند جاذب میکروب باشد، دلیل آن هم عرق کردن افراد در آن، دست زدن به تجهیزات ورزشی و تنفس عمیق در همه جای این مکان است. بدون شک این امر باعث تجمع میکروب، گرد و خاک و باکتری‌ها در باشگاه ورزشی، حمام‌ها و رختکن خواهد شد. اگر نمی‌خواهید که اشتیاق افراد با دیدن یک باشگاه ورزشی کثیف از بین برود، از خدمات نظافت باشگاه ورزشی ما بهره‌مند شوید.

شرکت نظافتی ما خدمات نظافتی ارائه می‌دهد که به صورت تخصصی باشگاه ورزشی را با بالاترین استانداردهای نظافتی تمیز خواهد کرد. تمیز کردن باشگاه ورزشی کار دشواری است؛ تجهیزات زیادی در باشگاه هستند که تمیز کردن آن‌ها نیازمند دقت و ظرافت خاصی است.

تجهیزات و قسمت های مختلف باشگاه باید مرتب نظافت شوند. اما بزرگ بودن باشگاه‌های ورزشی و زیاد بودن تجهیزات نظافت آن را به کاری سخت و طاقت فرسا تبدیل کرده است. مربیان و مسئولان باشگاه هم به دلیل حجم کاری بالا معمولا زمان و نیروی کافی برای نظافت کردن سالن‌های ورزشی را ندارند.

بنابراین برای نظافت باشگاه ورزشی نیازمند خدمات نظافتی مخصوص هستید.

خدمات نظافت باشگاه ورزشی با نگین سرویس

خدمات نظافت باشگاه ورزشی با نگین سرویس

به خاطر فعالیت‌هایی که در باشگاه ورزشی انجام می‌شود، نظافت این مکان‌ها کار طاقت‌فرسایی خواهد بود. به همین دلیل است که ما نظافت باشگاه را از بقیه‌ی خدمات نظافتی جدا کرده‌ایم.

نظافتچیان باشگاه ورزشی متخصص و ماهر ما همه‌ی نقاط باشگاه ورزشی شما را از بالا تا پایین ضدعفونی خواهند کرد که شامل همه‌ی تجهیزات و وسایل موجود در باشگاه شما نیز می‌شود و 99.9% میکروب‌ها را از باشگاه ورزشی شما پاک خواهند کرد.

خدمات نظافت باشگاه ورزشی نگین سرویس شامل موارد زیر است:

  • نظافت بخش ورودی و پذیرش
  • نظافت اتاق رختکن
  • نظافت دستگاه های ورزشی ، دمبل ها و دیگر ابزار های ورزشی
  • نظافت سرویس های بهداشتی و حمام
  • نظافت کافه باشگاه
  • نظافت کف و دیوارها

نظافتچیان باشگاه ورزشی متخصص ما برای استفاده از برنامه‌های مختلف نظافتی، از کارهای سنگین گرفته تا تی کشیدن کف، آموزش دیده‌اند. ما مفتخریم که می‌توانیم همه‌ی نیازهای نظافتی شما را برطرف کنیم، از دفتر کار گرفته تا حمام‌ها، دیوارها، کف، پنجره‌ها و … .

در صورتی که در منزل یا مجتمع خود تجهیزات ورزشی دارید نیز می‌توانید از خدمات ما بهره‌مند شوید و همچنین اگر نیاز به خدمات نظافت باشگاه‌های ورزشی در شرکت ها و مدارس دارید با ما در ارتباط باشید. می‌توانید از طریق شماره تلفن و واتساپ ما وقت خود را رزرو نموده و سؤالات خود را از ما بپرسید.

نظافت بخش ورودی و پذیرش

نظافت بخش ورودی و پذیرش

با داشتن یک ورودی خوشایند که همه را به سمت باشگاه ورزشی شما جذب کند، می‌توانید تأثیر اولیه‌ی خوبی روی افراد گذاشته و افرادی که عضو باشگاه هستند هم علاقه داشته باشند که مجدداً بازگردند.

این قسمت بایستی حداقل هفته‌ای یکبار نظافت شود. نظافتچیان ما میز، درب ورودی و تمامی صندلی‌های انتظار و اثاثیه اتاق را با استفاده از اسپری‌های چند منظوره و دستمال میکروفایبر نظافت می‌کنند و در پایان کف را جارو زده و تی می‌کشند.

نظافت اتاق رختکن

نظافت اتاق رختکن

از آنجایی که ورزشکاران از پارکینگ و داخل باشگاه ورزشی وارد اتاق رختکن می‌شوند، میکروب و گرد و خاک از بیرون و همچنین محیط باشگاه وارد این محیط خواهد شد. به خاطر عرق کردن، رطوبت و نم موجود در اتاق رختکن، این محیط بستر مناسبی برای رشد کثیفی، میکروب، ویروس و بوهای نامطبوع است.

وجود آبی که به شکل نم در حوله‌های مرطوب، لباس‌های ورزشی و زیراندازهای ورزشی خیس وجود دارد، باعث می‌شود که شرایط مناسبی برای رشد این آلودگی‌ها فراهم شود. بنابراین اتاق رختکن به محیط مناسبی برای انتشار میکروب و بیماری‌هایی مانند پای ورزشکار، عفونت‌های استاف و قارچ ویروسی و باکتری تبدیل خواهد شد.

برای نظافت این قسمت تمامی کمدها و نیکمت های اتاق رختکن با محلول مایع ظرفشویی، الکل و آب شسته شده و سپس با دستمال مایکروفایبر کاملاً تمیز خواهد شد. نظافتچی آقا یا خانم، بعد از نظافت تمامی سطوح، آینه‌ها را با اسپری شیشه پاک کن تمیز کرده و کف را به خوبی با تی و مایع ضدعفونی کننده می‌شوید تا خطری ورزشکاران را تهدید نکند.

نظافت دستگاه‌های ورزشی، دمبل‌ها و دیگر ابزارهای ورزشی

نظافت دستگاه‌های ورزشی، دمبل‌ها و دیگر ابزارهای ورزشی

چون افراد پشت سر هم از تجهیزات و دستگاه‌های باشگاه ورزشی استفاده می‌کنند، میکروب و آلودگی و کثیفی جذب این قسمت خواهند شد. با اطلاع از این که باشگاه‌های ورزشی معمولاً مکان‌های گرمی هستند، می‌توان به راحتی تشخیص داد که چرا وجود میکروب طبیعی است. افراد با میکروارگانیسم‌های کم خطرتر، مانند ویروس‌ها در تماس خواهند بود. به علاوه نظافت تجهیزات باشگاه ورزشی باعث افزایش طول عمر آن‌ها نیز خواهد شد.

لوازم ورزشی مختلف ممکن است دستورالعمل‌های متفاوتی برای نظافت داشته باشند، از این رو خواهشمندیم تا برای همکاران ما دستورالعمل و نحوه نظافت هر یک از وسایل خاص را یک بار مرور بفرمایید. بهتر است که لوازم ورزشی، از جمله دمبل‌ها ، وزنه‌ها، توپ‌ها، تردمیل، دوچرخه ثابت، نیمکت‌های پرس سینه و دیگر تجهیزات باشگاه روزانه چندین بار ضدغفونی شوند. برای جلوگیری از انتشار آلودگی وبوی بد، از ورزشکاران بخواهید تا با خود حوله و پارچه به همراه داشته باشند.

تجهیزات باشگاه ورزشی شما ممکن است از مواد مختلف و سطوح مختلفی ساخته شده باشند. مواد رایج عبارتند از چرم، استیل، نمایشگرهای LED، برچسب‌های PVC و … . بنابراین تمیز کردن این سطوح مختلف نیازمند دقت و ظرافت خاصی است چون ممکن است این دستگاه‌ها بشکند.

نظافتچیان ما از محلول تمیزکننده‌ای که آماده کرده‌اند یا دستمال میکروفایبری که با آب مرطوب کرده‌اند استفاده می‌کنند. آن‌ها میکروب‌ها، گرد و غبار، اثرات انگشت، لکه‌ها و … را با ملایمت پاک می‌کنند. نظافتچیان دقت می‌کنند که تمیز کردن دسته‌ها، نمایشگرها و درزها و سوراخ‌های دستگاه‌ها را فراموش نکنند؛ این موارد می‌تواند شامل داخل جالیوانی و جاهای کوچک دیگر باشد. قبل از ادامه‌ی کار و شروع مرحله‌ی بعدی، باید اجازه داد تا این قسمت‌ها خشک شوند.

در مرحله‌ی بعدی کارکنان ما از مواد ضدعفونی کننده قوی استفاده می‌کنند که 99.9% میکروب‌ها و باکتری‌ها را خواهند کشت. باید توجه داشته باشید که ما مواد ضدعفونی کننده را مستقیماً روی تجهیزات اسپری نمی‌کنیم، بلکه پارچه‌ی میکروفایبر را با این محلول‌ها نمدار کرده و سطوح را با آن پاک می‌کنیم.

اگر لازم باشد تا سطح بیشتر تمیز شود، نظافتچیان آن را مجدداً تمیز خواهند کرد و سپس با دستمال میکروفایبر خشک تمام تجهیزات را خشک می‌کنند.

همچنین برای نظافت تجهیزات باشگاه می‌توان از بخارشو نیز استفاده نمود تا احتمال آسیب به دستگاه‌ها کاهش یابد.

نظافت سرویس‌های بهداشتی و حمام

نظافت سرویس‌های بهداشتی و حمام

نظافت سرویس های بهداشتی و دوش‌های باشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا روزانه تعداد زیادی از ورزشکاران از این بخش‌ها استفاده می‌نمایند. نظافتچیان نگین سرویس از محلول وایتکس، مایع ظرفشویی و آب برای نظافت روشویی، توالت‌ها و کاشی‌های حمام استفاده می‌کنند. سپس شیرآلات را با محلول مایع ضدعفونی کننده و اب نظافت می‌نمایند.

پس از اتمام نظافت و شستشوی کامل تمامی قسمت‌ها، زباله‌ها جمع آوری شده، جامایعی و جای دستمال کاغذی‌ها پر می‌شود و کف زمین با تی نظافت خواهد شد.

نظافت کافه باشگاه

نظافت کافه باشگاه

اغلب باشگاه‌های ورزشی بخشی را به عنوان کافی شاپ باشگاه دارند که در آن غذای‌های رژیمی و شیک‌های ورزشی و چربی‌سوز به ورزشکاران داده می‌شود. نیروهای نگین سرویس ، این بخش را نیز مثل یک آشپزخانه نظافت می‌نمایند. پیشخوان، میز و صندلی‌ها را با اسپری چند منظوره نظافت نموده و تمامی سطوح را به خوبی با دستمال میکروفایبر تمیز می‌نمایند.

زباله‌ها را جمع آوری کرده، سینک را با جوش شیرین و آب نظافت می‌کنند و در نهایت ظروف کثیف را نیز می‌شوند. سرامیک کف و کاشی‌های دیوار با محلول آب و صابون کاملاً شسته شده و خشک می‌گردد تا آماده استفاده ورزشکاران شود.

نظافت کف و دیوارها

نظافت کف و دیوارها

عرق، کثیفی، جرم، گرد گچ و مواد دیگر روی کفپوش باشگاه و زیراندازها، مخصوصاً اگر بیش از یک نفر از آن‌ها استفاده کند، جمع خواهند شد. در مرحله‌ی اول باید کف را جارو زد یا جارو برقی کشید تا کثیفی‌ها پاک شوند. برخی از باشگاه‌ها کفپوش‌های فومی لاستیکی دارند که برای تمیز کردن آن‌ها، نظافتچیان ما از محلول ملایم آب و صابون استفاده می‌کنند و سپس این قسمت‌ها را خشک می‌کنند تا آسیب نبیند. برای تمیز کردن کف سرامیکی از محلول آب و کف و چند قطره سفیدکننده و الکل استفاده می‌شود تا کاملاً تمیز و ضدعفونی شود.

برای نظافت کاشی‌های دیوار، از همان روش کف استفاده می‌کنیم و آن‌ها را با دستمال مایکروفایبر تمیز کرده و سپس خشک می‌کنیم.

مزایای استفاده از خدمات نظافتی باشگاه

مزایای استفاده از خدمات نظافتی باشگاه

کار باشگاه‌ها با پذیرش اعضا و اطمینان از ادامه‌ی عضویت اعضا برای سلامت و تناسب اندام ماه‌ها و سال‌ها ادامه می‌یابد. یکی از بهترین راه‌ها برای جذب اعضای جدید و حفظ اعضای موجود توجه به کارهای لازم برای داشتن محیطی تمیز است.

تجهیزات باشگاه ورزشی شما مرتباً و زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به همین دلیل مراقبت و توجه به آن‌ها بسیار ضروری است. این تجهیزات نیز همانند هر چیز دیگری به مرور زمان فرسوده می‌شوند، اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش طول عمر تجهیزات باشگاه ورزشی شما، اطمینان از نظافت مرتب آن‌ها، روغن کاری مرتب وزنه‌ها و سالم بودن تجهیزات و وسایل یا تعویض و تعمیر آن‌ها در صورت لزوم است.

قرارداد بستن با شرکت خدمات نظافتی می‌تواند مقرون به صرفه‌تر از استخدام نظافتچی باشد. باید بیمه، حقوق بازنشستگی و … پرداخت کنید تا افراد علاقه‌مند به کار شوند. همچننی باید تیم جایگزین هم داشته باشید تا در صورت ترک کار توسط خدمه‌ی خود جایگزین داشته باشید. وقتی با یک شرکت خدمات نظافتی قرارداد ببندید فقط هزینه‌ی نظافت را خواهید پرداخت. اگر محاسباتی انجام دهید و تعداد کارکنان را کاهش دهید متوجه صرفه‌جویی چشمگیری در هزینه خواهید شد که می‌تواند خرج موارد مهم‌تری شود.

همچنین استفاده از خدمات نظافتی راحت‌تر نیز خواهد بود؛ دلیل این امر این است که نظافتچیان می‌توانند در ساعات استراحت یا ساعات کاری خلوت باشگاه نیز کار کنند. این کار به منظور کاهش یا عدم ایجاد مزاحمت برای اعضا انجام می‌شود. شرکت خدمات نظافتی طبق زمان شما برنامه‌ریزی خواهد کرد نه زمان خود. این مورد یکی دیگر از موارد مهم کمک گرفتن از چنین شرکت‌هایی است.

علاوه بر اطمینان از اینکه باشگاه برای استفاده‌ی افراد تمیز شده است، خدمات دیگری مانند استفاده از محلول‌های سازگار با محیط زیست، مراقبت از کف و توجه به رضایت اعضای باشگاه شما نیز ارائه خواهد شد.

کار با یک شرکت نظافتی متخصص می‌تواند از امتیازات باشگاه شما نسبت به سایر باشگاه‌ها نیز باشد. می‌توانید از این مورد برای تبلیغات، نصب علائم مربوطه در محیط باشگاه و اطلاع‌رسانی به اعضا درباره‌ی نظافت ویژه و … استفاده کنید.

هزینه نظافت باشگاه ورزشی

عوامل متعددی در هزینه‌ی نظافت باشگاه نقش دارند، بنابراین نمی‌توان هزینه دقیق را مشخص کرد. هزینه بسته به نوع تجهیزات باشگاه ورزشی و تعداد آن‌ها، مساحت ساختمان، موقعیت جغرافیایی، تعداد نظافتچیان و نیازهای منحصر به فرد شما متفاوت خواهد بود.

هزینه نظافت باشگاه ورزشی در منطقه 22 و چیتگر

در طی سال‌های اخیر موج جمعیتی که غرب تهران را برای زندگی انتخاب کرده‌اند رو به افزایش است. به همین خاطر شهرک سازی و برج سازی نیز در این مناطق بیشتر از قبل افزایش یافته است. منطقه 22 نیز بعد از احداث دریاچه چیتگر و چندین مجتمع تجاری بزرگ، محبوبیت بالایی میان مردم پیدا کرده است. پس از افزایش جمعیت در این منطقه، باشگاه‌های ورزشی زیادی برای خدمت رسانی به ساکنین منطقه 22 در این محدوده شروع به فعالیت کردند.

از این رو نظافت باشگاه‌های ورزشی نیز جز جدانشدنی سرویس‌های مورد نیاز صاحبان این باشگاه‌های ورزشی می‌باشد. نگین سرویس با داشتن نیروهای حاضر در محل، خدمات نظافتی خود را در کمترین زمان ممکن و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به شما عزیزان ارائه می‌نماید.

نتیجه‌گیری

هر باشگاه ورزشی و بدنسازی محیطی منحصر به فرد با نیازهای نظافتی مختلف است. عدم ضدعفونی کردن و تمیز کردن محیط می‌تواند باعث ضررهای زیادی، از جمله خرابی دستگاه‌های گران قیمت باشگاه ورزشی و بیماری کارکنان و اعضای باشگاه شود. از خدمات نظافتی ما کمک بگیرید و خیالتان راحت باشد که باشگاه ورزشی یا مرکز تناسب اندام شما، محیطی ایمن و سالم برای همه است.

متخصصین نظافت باشگاه ورزشی ما از مهارت، آموزش و تجربه‌ی کافی برای تمیز کردن کثیف‌ترین قسمت‌های کل باشگاه شما برخوردارند و کمک می‌کنند تا باشگاه هر روز برای استفاده‌ی همه‌ی اعضا تمیز و ضدعفونی بماند.

سؤالات متداول 

 آیا نگین سرویس شستشوی حوله‌های باشگاه را نیز انجام می‌دهد؟

بله ، نگین سرویس خدمات خشکشویی نیز ارائه می‌دهد و در صورت نیاز می‌توانید از آن برای نظافت حوله‌های باشگاه استفاده نمایید.

از چه مواد تمیزکننده یا وسایلی برای نظافت باشگاه ورزشی استفاده نمی‌شود؟

الکل، سفیدکننده، آمونیا و مواد شیمیایی مضر و فرساینده‌ی دیگر استفاده نمی‌شوند، چون ممکن است باعث تغییر رنگ، ترک خوردن، خوردگی یا آسیب به چرخ‌دنده‌ها شوند. استفاده از این نوع مواد شیمیایی باعث کوتاه شدن عمر تجهیزات ورزشی شما شده و در طولانی‌مدت هزینه‌ی بیشتری به شما تحمیل خواهد کرد.

فرچه‌هایی که برس‌های سیمی و سفت دارند نیز ممکن است تجهیزات باشگاه ورزشی را خراب کنند.

آیا نگین سرویس خدمات نظافت روتین روزانه یا هفتگی باشگاه‌های ورزشی را انجام می‌دهد؟

بله. برای کسب اطلاعات تکمیلی و هماهنگی‌های لازم با کارشناسان ما در تماس باشید.

اگر تجهیزات باشگاه ورزشی تمیز نشود چه می‌شود؟ 

تمیز کردن تجهیزات باشگاه ورزشی قبل و بعد از ورزش ضروری است. عرق باعث انتقال میکروب می‌شود و عرق یک نفر می‌تواند باعث گسترش میکروب روی تجهیزات موجود در باشگاه شود. این میکروب‌ها می‌توانند باعث گسترش عفونت نیز شوند. محیط‌های گرم و مرطوب بستری برای رشد میکروب‌ها و ویروس‌ها هستند.

 یک باشگاه ورزشی هر از چند وقت بایستی نظافت شود؟ 

توصیه می‌شود که حداقل هفته‌ای یکبار تمامی قسمت‌ها به طور کامل نظافت شود. سرویس‌های بهداشتی و لوازم ورزشی نیز با توجه به میزان استفاده بایستی روزی یکبار نظافت شوند.

کف باشگاه ورزشی هر چند وقت یکبار باید نظافت شود؟

حداقل یکبار در هفته.

آیا خدمات کفسابی با دستگاه نیز برای زمین باشگاه‌های ورزشی انجام می‌شود؟

بله نگین سرویس برای باشگاه‌های ورزشی که کف غیر فومی دارند خدمات کف سابی ارائه می‌کند.

مقالات مرتبط

تماس با ما