تمیز کردن جرم کتری و سماور

تمیز کردن وسایلی مانند کتری و سماور که با آب کار می‌کنند، خیلی مهم است به ویژه اگر سختی آن بالا باشد. رسوبات آهکی و مواد معدنی در طول زمان در داخل این وسایل انباشته شده و باعث کاهش کارایی و طول عمر این وسایل می‌شوند. این اتفاق در وسایلی مثل کتری که هر روز از آن‌ها استفاده می‌شوند، بیشتر اتفاق می‌افتد. اگر فراموش کرده‌اید که کتری خود را نظافت کنید و یا نمی‌دانید چه طور باید جرم و رسوب کتری‌ها را از بین ببرید، می‌توایند از نیروهای متخصص ما کمک بگیرید تا با صبر و حوصله رسوب‌زدایی کتری‌ها را برایتان انجام دهند. در این مقاله به شما شرح می‌دهیم که چگونه رسوبات کتری‌ها و سماورها را از بین می‌بریم.

خدمات تمیز کردن جرم کتری و سماور

خدمات تمیز کردن جرم کتری و سماور

جرم‌گیری کتری و سماور برای سلامت شما بسیار مهم است. جرم‌های کتری‌ها برای کلیه‌های شما ضرر دارند و همچنین بر کیفیت چای و نوشیدنی‌های شما تاثیر می‌گذارند. اگر زمان رسیدگی به کتری خود را ندارید و یا نگران هستید به آن آسیب برسانید، نظافتچیان نگین سرویس در کنار ما هستند تا هر نوع کتری استیل، برقی، لعابی و سماور را برایتان تمیز نمایند.

چنانچه در خانه، محل کار، مدرسه، کافه، رستوران یا سالن‌های پذیرایی و مساجد نیاز به رسوب زدایی کتری و سماور دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید. همچنین نگین سرویس انواع خدمات نظافت منزل  و آشپزخانه را نیز به همراهان عزیز خود ارائه می‌نماید.

روش رسوب‌زدایی انواع کتری و سماور

روش رسوب‌زدایی انواع کتری و سماور

برای رسوب‌زدایی انواع سماور و کتری شما تنها به چند عنصر نیاز دارید: لیمو، سرکه، پودر اسید سیتریک یا نوشابه. استفاده از این مواد و جوشاندن آنها باعث از بین رفتن رسوب کتری‌ها می‌شود. برای نظافت هرگونه کتری یا سماور ابتدا اتصال برق و گاز را قطع می‌کنیم تا سماور یا کتری کاملا خنک شود. در صورت لزوم ذغال درون مخزن سماور ذغالی را تخلیه می‌نماییم. بعد از رعایت موارد ایمنی می‌توان نظافت سماور را آغاز کرد.

برای از بین بردن رسوب کتری، نظافتچیان ما ابتدا مواد اولیه مورد نظر شما را آماده می‌کنند و آنها را درون کتری یا سماور قرار می‌دهند تا حدودا نیم ساعت بجوشد. بعد از نیم ساعت، نظافتچی کتری یا سماور را می‌شوید تا تمامی جرم‌های موجود از بین بروند و سپس آن را کاملا خشک می‌کند.

بخش بیرونی کتری یا سماور به راحتی با پاک کننده‌های چند منظوره و یا مواد طبیعی مثل لیمو و نارنج (باعث برق افتادن سماورهای برنجی می‌شود) قابل نظافت است. نظافتچیان ما بعد از اتمام رسوب‌زدایی داخل کتری، تمامی بخش‌های بیرونی را نیز نظافت کرده و سپس آن را پولیش می‌کشند.

در صورتی که شیر آب کتری و یا سماور دچار رسوب و گرفتگی شده باشد، کارگر خدماتی پیچ شیر را باز کرده و بخش‌های مختلف آن که دچار گرفتگی شده است را با فرچه نرم و شوینده مخصوص نظافت می‌کند. نیروی خدماتی نگین سرویس برای پولیش و براق کردن کتری‌های استیل نیز از یک قطره روغن زیتون و یا اسپری مخصوص استیل استفاده می‌کند.

کتری و سماور را باید چند وقت یکبار جرم‌گیری کرد؟

کتری و سماور را باید چند وقت یکبار جرم‌گیری کرد؟

اگر در منطقه‌ای که دارای آب نرم است زندگی می‌کنید؛ توصیه می‌شود که دو ماه یکبار یا بعد از هر ۱۰۰ بار استفاده، کتری خود را تمیز کنید.

اگر در منطقه‌ای با آب متوسط زندگی می‌کنید، توصیه می‌کنیم ماهی یکبار یا بعد از ۵۰ بار استفاده، کتری خود را رسوب‌زدایی کنید.

اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، بهتر است حداقل یک بار در ماه یا بعد از ۲۵ بار استفاده از کتری، آن را رسوب‌زدایی کنید.

چگونه از رسوب گرفتن کتری جلوگیری کنیم؟

چگونه از رسوب گرفتن کتری جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از رسوب گرفتن کتری، باید به طور منظم آن را تمیز کنید. باقی ماندن آب در کتری بعد از استفاده، باعث تشکیل رسوب‌های آهک در کتری می‌شود؛ پس بهتر است بعد از هر بار استفاده، باقی مانده آب را خالی کنید. برای جلوگیری از رسوب گرفتن کتری، باید هر بار آن را خالی کرده، بشویید و کاملا خشک کنید تا از سفت شدن رسوبات جلوگیری شود.

اگر به دنبال یک راه حل راحت‌تر و طولانی مدت هستید، می‌توانید یک نرم کننده آب بخرید که با حذف مواد معدنی مشکل‌ساز از آب و کاهش سختی آب، مانع از رسوب گرفتن کتری می‌شود.

هزینه نظافت کتری و سماور

هزینه نظافت کتری و سماورهایی که رسوب بسته‌اند به تعداد آنها، ابعاد و اندازه سماور یا کتری و همچنین به میزان سختی رسوب بستگی دارد.

هزینه نظافت سماور و کتری در منطقه 22 و چیتگر

منطقه 22 تبدیل به یکی از قطب‌های مطرح برای تفریح شده است. در این منطقه کافه‌ها و فوت کورت‌های زیادی در مجتمع‌هایی همچون بام لند، ایران مال و طوبی مشغول به فعالیت هستند. چه صاحب کافه و رستوران باشید و چه در منزل و محل کار، چای و نوشیدنی خوب برای شما در اولویت است. از این‌رو نگین سرویس خدمات خود را در اسرع وقت و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به همراهان خود در منطقه 22 ارائه می‌دهد. در صورتی که نیاز به هرگونه خدمات نظافتی داشته باشید، نیروهای ما سریعا در محل حاضر خواهند شد.

سخن پایانی

رسوبات آهکی می‌توانند آسیب زیادی به وسایل خانگی وارد کنند. رسوبات آهکی روی هم تجمع پیدا می‌کنند، یعنی هر چه بیشتر از آن‌ها عافل شوید، شدیدتر می‌شوند، این رسوبات می‌توانند فضا‌های کوچک را مسدود کنند، به بخش‌های الکتریکی وسایل آسیب بزنند و منجر به خوردگی شوند. پس بهتر است کتری را تمیز نگه دارید.

چنانچه به هرگونه خدمات نظافت کتری و سماور و هرگونه خدمات نظافت آشپزخانه نیاز دارید می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ نگین سرویس در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا می‌توان با نوشابه رسوب‌زدایی کتری را انجام داد؟

بله می‌توانید نوشابه را در کتری بجوشانید و یا یک شبانه روز آن را درون کتری بریزید و کنار بگذارید تا رسوبات جدا شوند.

آیا نوشیدن از آب کتری دارای رسوب بی‌خطر است؟

نوشیدن از آب کتری دارای رسوب آهکی بی‌خطر است. هیچ مدرکی مبنی بر خطرناک بودن نوشیدن این آب در چای یا قهوه وجود ندارد. اما این رسوبات بر طعم نوشیدنی اثر می‌گذارند؛ حتی ممکن است گاهی رسوبات در سطح نوشیدنی شناور شوند.

آیا استفاده از سیم ظرف‌شویی برای نظافت و تمیز کردن کتری‌های استیل باعث ایجاد خط و خش می‌شود؟

ممکن است که استفاده از سیم های ظرفشویی زبر باعث ایجاد خط و خش بر روی کتری های استیل شود لذا بهتر است از فرچه ها و ابزارهای زبر برای نظافت استفاده نکنید.

آیا نیروهای نگین سرویس از پودرهای رسوب‌زدا برای از بین بردن جرم و رسوب کتری استفاده می‌نمایند؟

در صورت درخواست شما نیروهای ما می‌توانند رسوب‌زدایی کتری را با مواد طبیعی و یا با مواد شیمیایی انجام دهند.

برای جرم‌زدایی کتری برقی کدام روش مناسب‌تر است؟

برای از بین جرم این کتری ها بهتر است تا از روش های طبیعی استفاده شود. مواد شیمیایی قوی ممکن است به بخش‌های الکتریکی کتری آسیب برسانند.

مقالات مرتبط

تماس با ما