تمیز کردن ام دی اف مات و براق (هایگلاس)

ام دی اف به دلیل مقاوم بودن در مقابل رطوبت در بین مردم و ساخت و سازهای ساختمانی دارای محبوبیت بالایی بوده و به اصلی‌ترین بخش‌ هر خانه تبدیل شده و مانند هر وسیله‌ی با ارزش دیگری نیاز به مراقبت اصولی و منظم دارد. کابینت ام‌ دی‌ اف در برابر مواد غذایی، چربی، خراش و رطوبت مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می‌دهد.

اثر انگشت، خاک و انواع آلودگی‌ها باعث کثیف شدن ام دی اف هایتان می‌شود. تخت، کمد و کتابخانه و حتی کابینت‌هایی که هر روز با آنها سر و کار دارید بایستی پاکیزه و عاری از آلودگی باشند تا علاوه بر حفظ زیبایی منزلتان، از سلامت شما نیز محافظت شود. میز کار و دکور مغازه یا شرکت شما باید همیشه پاکیزه باشد تا باعث جلب مشتری و افزایش روحیه کارمندان شود.

برای نظافت درست و اصولی چوب‌های ام دی اف بهتر است از افراد با تجربه کمک بگیرید تا با لوازم و شوینده‌های مناسب‌، آلودگی‌ها را به راحتی از انواع سطوح ام دی اف پاک کنند.

خدمات نظافت و تمیز کردن ام دی اف (MDF) نگین سرویس

خدمات نظافت و تمیز کردن ام دی اف (MDF)

امروزه اکثر مبل‌های خانه و محل‌های کار به جای چوب از جنس ام دی اف است و این متریال می‌تواند در قفسه، میز و … به کار رود. این نکته را بدانید که ام دی اف هر چقدر بادوام باشد باز هم نیاز به توجه و مراقبت دارد. بنابراین شرکت ما لیستی از نحوه خدمات دهی خود را به شما ارائه می‌کند:

  • تمیز کردن انواع ام دی اف ما، براق و هایگلاس
  • تمیز کردن انواع ام دی اف های سفید، قهوه‌ای و سیاه
  • از بین بردن انواع لکه از روی سطوح ام دی اف

خدمات نظافت ام دی اف تنها گوشه‌ای از خدمات نظافت منزل و محل کار است که توسط نگین ارائه می‌شود. در صورت تمایل به رزرو خدمات نظافتی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات نظافتی ما می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

تمیز کردن انواع ام دی اف مات، براق و هایگلاس

تمیز کردن انواع ام دی اف مات، براق و هایگلاس

در هنگام نظافت از مبلمان ام دی اف مواردی وجود دارند که باید رعایت شود. نظافتچیان ما برای تمیز کردن این نوع چوب‌ها دوره دیده اند و به گونه‌ای لوازم و دکورها را نظافت می‌کنند که مبلمان ام دی اف شما بتوانند سالیان سال دوام بیاورند.

بررسی وضعیت کابینت یا کمد ام دی اف

ابتدا اثاثیه از همه نظر با دقت بررسی می‌شوند. خراشیدگی، برآمدگی یا تورم، و شکستگی در مواد، مواردی هستند که نشان می‌دهند ام دی اف آسیب دیده و نیاز به مراقبت بیشتر و همچنین بازسازی و تعمیر دارد. علاوه بر آن پیچ‌های شل با دقت بررسی، پیدا و تعویض می‌شوند، زیرا این پیچ‌ها در طی زمان ممکن است موجب آسیب و شکستگی شوند.

از این رو نظافت سطوح آسیب دیده ممکن است باعث آسیب بیشتر و پوسیدگی ام دی اف شما گردد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که پیش از نظافت و حضور نیروهای ما حتماً خرابی‌های ام دی اف را تعمیر نمایید.

پاک کردن خاک از سطوح ام دی اف‌ها

قبل از استفاده از پارچه صابونی، ابتدا از پارچه‌ای خشک نظیر میکروفایبر استفاده می‌شود تا گرد و غبار و آلودگی‌های سطحی از روی ام دی اف پاک شود. می‌توان این کار را با یک پارچه نخی نیز انجام داد. نظافتچیان ما با استفاده از جارو هرگونه زباله خشکی که ممکن است موجب ایجاد خراش شود را تمیز می‌کنند.

نظافت سطح ام دی اف‌ها با تمیزکننده‌های ملایم

ام دی اف و پوشش محافظ روی آن خیلی راحت خراشیده و زخمی می‌شوند، به همین دلیل کارگران صابون ملایم را مورد استفاده قرار داده و برای جلوگیری از هرگونه آسیب آن را رقیق می‌کنند به گونه‌ای که محلول حاوی دوسوم آب و یک سوم پاک ‌کننده باشد. همچنین از کشیدن مواد شیمیایی خشن، برس‌های مویی، یا اسکرابرهای ساینده بر روی مبلمان خودداری می‌شود، اگر آب به داخل نشت کرده و مشکل ایجاد کند این مواد می‌توانند بسیار آسیب رساننده باشند و ظاهر وسایل را خراب کنند.

کارکنان اسفنج و حوله‌های نرم را انتخاب می‌کنند. به طور کلی پنبه خالص یا میکروفایبر بهترین گزینه هستند و برای ام دی اف بسیار مناسب‌اند. قبل  استفاده از حوله به منظور تمیز کردن مبلمان، تا حد امکان  فشار داده می‌شود تا آب آن خارج شده و فقط رطوبت و صابون آن باقی بماند. در صورت خیس شدن ام دی اف فوراً آب آن با استفاده از حوله تمیز یا پارچه خشک پاک می‌شود.

نظافت دستگیره کابینت و کمد

دستگیره‌ها نیز تمیز و گردگیری می‌شوند، اما اگر دچار زنگ زدگی شده باشند به صورت حرفه‌ای تمیز و اصلاح می‌شوند. ابتدا دستگیره کابینت گردگیری شده را برداشته و در سطل سرکه، صابون ظرفشویی و آب قرار داده می‌شود به مدت چند ساعت دستگیره در آب خیس می‌خورد، زیرا سرکه چربی روی آن را شل می‌کند. پس از آن دستگیره از سطل بیرون کشیده شده و توسط پارچه تمیز می‌شود.  در مرحله نیز آبکشی و خشک می‌شود.

خشک کردن سطوح ام دی اف

نظافتچیان آقا تمیزکاری و نگهداری مبلمان ام دی اف را با پاک کردن سطوح توسط پارچه خشک ساخته شده از مواد غیر ساینده مانند پنبه یا میکروفایبر به پایان می‌رسانند و رطوبت باقیمانده روی آن را پاک می‌کنند.

در صورتی که آب از شکاف به  داخل مبل راه پیدا کرد، در اسرع وقت توسط کارگران خشک می‌شود. مشکل مهم تمیزکاری کابینت‌ها و کمدهای براق، جلوگیری از لکه افتادن روی آن است. این قضیه به خصوص در تابستان که نور خورشید باعث می‌شود کابینت‌ها حتی پس از تمیز شدن، کثیف به نظر برسند، بسیار مشکل ساز است. با خشک کردن کمد توسط دستمال کاغذی می‌توان از این امر جلوگیری کرد. اما در صورتی که کابینت و کمد به طور عادی خشک شوند، لکه ایجاد می‌شود.

تمیز کردن انواع ام دی اف های سفید، قهوه‌ای و سیاه

تمیز کردن انواع ام دی اف های سفید، قهوه‌ای و سیاه

تمیز کردن رنگ‌های مختلف ام دی اف، با یکدیگر متفاوت است. لکه‌های روی ام دی اف سفید را توسط محلولی متشکل از یک چهارم سفید کننده و سه چهارم آب می‌توان پاک کرد. حتماً سطح کابینت را بعد از آن خشک کنید.

ام دی اف‌های  قهوه‌ای، طلایی، شیری یا رنگارنگ نیز با یک دستورالعمل کلی پاک می‌شوند، اما حتماً قبل از شستشوی کلی، پاک کننده را روی نقطه‌ای کوچک تست کنید. برخی از پاک کننده‌ها ممکن است رنگ را از بین ببرند.

کابینت‌های مشکی اثر انگشت، لکه و گرد و غبار را زیاد نشان می‌دهند به همین دلیل محلول سرکه سفید، آب، و مقداری مایع ظرفشویی می‌تواند آن را به خوبی تمیز کند. معمولاً اسپری کردن محلول بر روی پارچه میکروفایبر بهتر از پاشیدن آن روی کابینت است.

نظافتچیان خانم معمولاً از حوله میکروفایبر استفاده می‌کنند، زیرا می‌تواند لکه و گرد و غبار را پاک کرده و هیچ گونه پنبه و باقیمانده نیز از خود به جای نگذارد.

پارچه باید تمیز باشد. کابینت ام دی اف مشکی مستعد خط و خش است. پارچه‌های دیگر ممکن است که سنگریزه‌ و زباله در آن‌ها گیر کرده و کابینت‌ شما را خراش دهند، بنابراین بهتر است که از پارچه میکروفایبر تمیز و خشک استفاده شود.

از بین بردن انواع لکه از روی سطوح ام دی اف

از بین بردن انواع لکه از روی سطوح ام دی اف

نیروهای شرکت خدماتی نگین سرویس برای نظافت هرگونه لکه سرسخت از روی سطح ام دی اف، لکه‌های روغن و چربی، لکه‌ آب، لکه رنگ، جوهر و … آموزش دیده‌اند.

جوش شیرین در رفع لکه بسیار کمک کننده است و از آن به عنوان ساینده ملایم استفاده می‌شود. مخلوط نوشابه و آب نیز در پاک کردن چربی بسیار کمک کننده‌اند. پس از مالیدن این محلول به نواحی کثیف، پس از چند دقیقه با قسمت سخت اسفنج، چربی پاک می‌شود.

لکه چربی با محلول آب و سرکه نیز پاک می‌شود. این محلول به مدت ده تا پانزده دقیقه روی لکه می‌ماند و سپس با آب تمیز شسته می‌شود.

لکه‌های سخت‌تر ممکن است به دلیل رنگ‌های غذایی، چای یا آبمیوه، سرکه، قهوه، سس کچاپ روغن‌های گیاهی، زغال اخته و زعفران ایجاد شوند. این لکه‌ها با روش زیر پاک می‌شوند:

  • اسفنجی نرم به همراه شوینده خنثی
  • اسفنج نرم و محلول مبتنی بر آمونیاک به منظور تمیز کردن سطوح و اسفنج نرم با سفید کننده برای لکه‌های سخت نظیر زغال اخته یا زعفران
  • لکه‌های ماندگار با پاشیدن محلولی متشکل از سه چهارم سفید کننده و یک چهارم آب پاک می‌شوند.

با توجه به روش‌های ذکر شده می‌توان تمام لکه‌های سخت را از روی ام دی اف پاک کرد.

نبایدهای نظافت سطوح ام دی اف

موارد زیر شامل نکاتی هستند که ما همواره در نظافت سطوح ام دی اف رعایت می‌کنیم، اما شما نیز بایستی از تماس بعضی مواد با سطوح کابینت‌ها و لوازم چوبی خود خودداری نمایید تا عمر مفید آنها افزایش یابد. از این رو اگر قصد نظافت سطوح ام دی اف را دارید بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. ام دی اف را خشک و تمیز نگه داشته و آن را با آب زیاد نشویید. در صورت ایجاد لکه روغن بر روی تخته ام دی اف به سرعت آن را پاک کنید. از مواد شوینده نرم و خنثی خانگی به همراه آب گرم استفاده کنید و مایع تمیز کننده بهتر است که منطبق با جنس تخته ام دی اف انتخاب شود.
  2. تمیز کردن لکه‌های روغن روی ام دی اف توسط مواد شوینده خانگی انجام شده و همچنین از آب زیاد استفاده نشود. زمانی که سطح تخته ام دی اف دارای  لکه شد، آن را با دستمال مرطوب خشک کنید و اگر لکه ناشی از شکلات، گریس، آبمیوه و نوشیدنی بود، فقط با آب گرم و مواد شوینده خنثی پاک شود. لکه رژ لب، مداد رنگی، جوهر را می‌توان به آرامی با متانول یا استون پاک کرد.
  3. ام دی اف نباید جلوی تابش مستقیم نور شدید خورشید، حرارت طولانی مدت، منبع نور مصنوعی با دمای بالا قرار گیرد تا از خشک شدن و خرابی سطح آن جلوگیری شود. در فصل بارندگی پنجره‌ها بسته شوند تا ام دی اف خیس نشود و همچنین باید به تهویه داخلی و توزیع رطوبت داخل ساختمان توجه شود، حفظ دمای طبیعی داخلی نیز طول عمر تخته ام دی اف را افزایش می‌دهد.

مراقبت و نگهداری درست و به موقع شما باعث افزایش طول عمر سطوح ام دی اف و جلوه‌ی زیبای آنها خواهد شد. همچنین نظافت به موقع و حرفه‌ای این سطوح و بهره‌مندی از خدمات نظافت در بازه‌های زمانی مشخص باعث طولانی تر شدن عمر مفید کابینت‌ها و کمدهای شما خواهد شد.

هزینه تمیز کردن سطوح ام دی اف (MDF)، کابینت‌ها کمد و میزها

قیمت نهایی نظافت سطوح ام دی اف به متراژ آنها و تعداد کمدهای شما بستگی دارد. در صورتی که سطوح داخلی کمدها و کابینت‌ها نیز نیاز به نظافت داشته باشند، بر هزینه نهایی افزوده خواهد شد.

هزینه نظافت ام دی اف در منطقه 22 و چیتگر

ام دی اف جز اصلی دکوراسیون داخلی منازل ، ساختمان های اداری و مراکز خرید است و هم اکنون منطقه 22 تبدیل به قطب تجاری و مسکونی در غرب تهران شده است. همچنین می‌دانیم که در ساختمان مدرن و نوساز این منطقه از صفحات ام دی اف به عنوان یکی از اصلی ترین عناصر در ساخت کابینت، دکور و کمد ها استفاده می‌شود. از این رو، عزیزان ساکن منطقه چیتگر نیاز به نظافت تخصصی سطوح ام دی اف نیاز خواهند داشت. این نوید را به همراهان عزیزمان می‌دهیم که نیروهای مستقر ما در این منطقه بدون اتلاف وقت در محل حاضر خواهند شد و با هزینه‌ای کمتری نسبت به سایر مناطق خدمات مد نظر شما را ارائه خواهند داد.

سخن پایانی

پاک کردن کلیدهای در آشپزخانه، کابینت‌ها و میزهای ام دی اف ساده است. در صورتی که مرتباً تمیز شوند، لکه بر روی آنها دائمی نمی‌شود.

نظافت هر بخش خانه نیاز به تخصص و پاک کننده‌های مخصوصی دارد و نظافتچیان ما در نگین سرویس توانسته‌اند تا با بهره گیری از تکنیک‌ها و مواد پاک کننده مخصوص، هرگونه آلودگی و لکه‌ها را از سطوح مختلف ام دی اف پاک نمایند. جهت رزرو وقت و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا خشک نگه داشتن ام دی اف مهم است؟

ام دی اف برای محیط خشک و داخل خانه مناسب است. ام دی اف به جای دفع رطوبت تمایل به جذب دارد، بنابراین در صورت حضور آب طولی نمی‌کشد که تخته‌ها رطوبت اطراف را جذب کنند و پس از آن رزین ام دی اف شروع به شکستن و خراب شدن خواهد کرد.

آیا ام دی اف به راحتی تمیز می‌شود؟

ام دی اف بیشتر در کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود. معمولاً کابینت آشپزخانه از چوب جامد و اجزای ام دی اف ساخته می‌شود. همچنین از آن برای ساخت درهای کمد و پانل استفاده می‌شود. نگهداری و تمیز کردن ام دی اف در مقایسه با کابینت چوبی آسان تر است.

آیا خدمات نظافت کابینت‌های ام دی اف جزئی از خدمات نظافت آشپزخانه است؟

بله، خدمات نظافت کابینت‌ها جزئی از خدمات نظافت آشپزخانه است.

آیا تعمیر بخش‌های پوسیده کابینت‌های ام دی اف توسط نگین سرویس انجام می‌گردد؟

خیر، برای تعمیرات بخش‌های خراب شده بایستی از تعمیرکار متخصص درخواست نمایید. در صورت خراب تر شدن بخش‌های آسیب دیده و پوسیده ام دی اف مسئولیتی بر عهده نگین سرویس نمی‌باشد.

آیا نظافت دکورهای مغازه‌ها و کتابخانه و میزهای شرکت‌ها نیز توسط نگین سرویس انجام می‌گردد؟

بله، نظافت تخصصی سطوح ام دی اف، توسط نگین سرویس انجام می‌گیرد.

مقالات مرتبط

تماس با ما