شستشوی موکت یا موکت شویی در منزل و محل کار شما با نگین سرویس

موکت‌ها این قابلیت را دارند که باکتری، کثیفی و میکروب‌های محیط را به خود جذب کنند. به همین دلیل تمیز نگه داشتن موکت‌ها ضروری است. شما می‌توانید با استفاده از جاروبرقی کشیدن به طور منظم و تمیز کردن کامل، عمر هر نوع موکتی را افزایش دهید. البته با گذشت زمان، دیگر موکت با تمیز کردن سطحی پاک نمی‌شود. به اطراف نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که موکت‌هایتان نسبت به زمانی که آنها را پهن کرده‌اید، تیره‌تر و کثیف‌تر شده‌اند. در این زمان است که شما می‌توانید موکت‌های خود را به تیم حرفه‌ای بسپارید تا مطمئن شوید هیچ آلودگی در الیاف آنها باقی نمی‌ماند. در این مقاله قصد داریم به معرفی خدمات قالیشویی بپردازیم که به افزایش عمر موکت شما کمک کند.

خدمات موکت شویی نگین سرویس

نگین سرویس مفتخر است که انواع سرویس‌های شستشوی موکت را به مشتریان محترم خود عرضه دارد:

 • شستشوی موکت منازل
 • شستشوی موکت ادارات
 • شستشوی موکت مساجد و حسینه‌ها
 • شستشوی موکت مدارس، سالن‌های آمفی تئاتر
 • شستشوی انواع موکت چسبیده
 • شستشوی موکت در محل
 • لکه گیری انواع موکت‌ها

چنانچه نیازمند دریافت هر یک از سرویس‌های شستشوی موکت نگین سرویس هستید، می‌توانید از طریق تلفن یا واتساپ با ما در ارتباط باشید. همکاران ما برای دریافت هر گونه مشاوره و بررسی هزینه‌ها با شما در ارتباط خواهند بود.

روش‌های موکت شویی نگین سرویس

روش‌های موکت شویی نگین سرویس

ما در نگین سرویس چندین روش شستشوی موکت ارائه می‌دهیم که بسته به شرایط و نیاز شما می‌توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید. اگر موکت های شما به زمین چسبیده نیستند میتوان به روش متداول همانند قالیشویی آنها را از شما تحویل گرفته و در کارگاه خود شستشو نماییم.

موکت شویی به روش متداول سنتی

این روش همانند روش قالیشویی متداول است که ما ابتدا موکت‌ها را از شما تحویل گرفته و با توجه به متراژ موکت‌ها تا 48 ساعت بعد آن را پاکیزه و با بسته‌ندی بهداشتی و پلاستیکی به شما تحویل می‌دهیم. دقت داشته باشید که این روش، تنها مناسب موکت‌هایی است که به کف چسبیده نشده باشند.

شستشوی موکت با دستگاه در محل (منزل)

افرادی که مسئولیت انجام وظایف قالیشویی را بر عهده دارند باید به طور خاص توسط سرپرست خود آموزش دیده و برای انجام این کار به آنها منصوب شود زیرا شستشوی موکت با پولیش ها مراحل اساسی دارد:

بازبینی و ارزیابی: تکنسین ما همراه با شما وارد خانه می‌شود تا موکت را به صورت بصری بررسی کند. او لکه های دائمی بالقوه را شناسایی کرده و نتیجه مورد انتظار را به شما اطلاع می‌دهد. علاوه بر آن، تکنسین تمام بخش‌هایی که باید تمیز شوند را بررسی کرده و قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، قیمت نهایی را به شما ارائه می دهد.

 1. جاروبرقی کارخانه‌ای: پاک کردن آلودگی و خاک خشک با جاروبرقی
 2. جابه‌جا شدن وسایل
 3. پیش اسپری: عاملی است که با استفاده از آن، مجموعه خاک جمع‌شده و برای تمیزی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4. لکه‌گیری: لکه‌های سخت با محلول‌های خاصی قبل از شستشوی اصلی شسته می‌شوند تا شانس حذف لکه‌ها را افزایش دهند.
 5. خارج‌کردن خاک از موکت و آبکشی: موکت با یک سیستم تمیزکننده قوی کاملاً تمیز می‌شود.
 6. شستشوی کامل: موکت شما توسط نظافتچی حرفه‌ای شستشو داده می‌شود به طوری که تا ریز پرز موکت شما نیز مورد شستشو قرار می‌گیرد. این شستشو به پرز موکت کمک می‌کندکه سریعتر و در موقعیت مناسب خشک شود.
 7. از پنکه‌های مخصوص خشک‌کننده موکت استفاده می‌شود تا زودتر خشک شوند.
 8. بررسی نهایی پس از شستشو: تکنسین ما همراه با شما در خانه موکت را مجدد بررسی می‌کنند تا نتایج شستشو را به شما نشان داده و رضایت شما را تضمین کنند.

موارد ذکر شده، روش‌هایی واقعا موثر هستند که می‌توانند برای هر نوع موکت در خانه‌ها، ادارات، سالن‌ها، تئاترمساجد و غیره مفید باشد.

بخارشویی موکت

شستشو با بخار، روشی واقعا موثر و کارآمد به منظور کاهش آلودگی‌های تجمع یافته موجود در موکت می‌باشد. به عنوان مثال بو‌های نامناسب، کپک‌ها و موی حیوانات خانگی را می‌توان با این روش از بین برد. همچنین بخارشویی برای بهبود ظاهر موکت‌هایی که مدت زمان زیادی از شستشوی آنها می‌گذرد، بسیار موثر است. به طور کلی، شش تا هشت ساعت طول می‌کشد تا موکت به طور کامل خشک شود، بنابراین بهتر است که پس از شستشو، از راه رفتن روی آن خودداری کنید.

مزایای شستشوی موکت

انداختن موکت برای پوشاندن کف یک روش بسیار عالی بوده و از لحاظ زیبایی‌شناختی هم بسیار موثر است، اما در کنار آن شما باید به درستی از موکت مراقبت کنید و برای شستشوی آن از یک قالیشویی حرفه‌ای کمک بگیرید. در اینجا مزایای تمیز کردن موکت‌های شما توسط یک متخصص ذکر خواهد شد.

سلامت محیط زندگی شما را بهبود می‌بخشد.

سلامت محیط زندگی شما را بهبود می‌بخشد.

در صورت شسته نشدن، موکت می‌تواند به خانه‌ای برای ذرات گرد و غبار، باکتری‌های بیماری‌زا و … تبدیل شود. اگر شما یا هرکسی در خانواده‌تان مستعد مشکلات تنفسی هستید، این نکته را مدنظر قرار دهید که ذرات موجود در موکت کثیف می‌توانند احتمال ایجاد مشکلات تنفسی، مانند آسم و آلرژی را افزایش دهند. ممکن است این مطلب عجیب به نظر برسد، اما موکت کثیف نیز می‌تواند جریان هوا را در خانه شما مختل کند. به طور کلی، آلودگی‌های موکت می‌توانند طیف وسیعی از مشکلات سلامتی را به خصوص در کودکان و افراد مسن ایجاد کنند. جاروبرقی کشیدن به طور منظم می‌تواند به حذف گرد و غبار، آلودگی‌های سطحی و باکتری‌ها کمک کند. با این وجود نمی‌توان کل آلودگی را از بین ببرد. با گذشت زمان، میکروب‌ها تجمع یافته و مشکلات سلامتی را افزایش می‌دهند. شستن موکت به صورت حرفه‌ای به خانواده شما کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشید. همچنین احتمال بروز سرماخوردگی و سایر مشکلات سلامتی نیز کاهش می‌یابد. با موکت تمیز، جریان و کیفیت هوا در خانه شما افزایش می‌یابد.

در زمان و انرژی خود صرفه جویی می‌کنید.

در زمان و انرژی خود صرفه جویی می‌کنید

زمانی که شستشوی موکت خود را بر عهده شرکت قالیشویی می‌گذارید، در واقع شما در حال صرفه‌جویی در زمان خود هستید. شما می‌توانید باقی وقت خود را زیر نور آفتاب سپری کرده و یا در اتاقی که نیاز به تمیز کردن ندارد، به استراحت بپردازید. علاوه‌بر‌آن شرکت‌های قالیشویی دارای تجهیزات حرفه‌ای هستند و پس از تحویل، شما نیازمند زمان کمتری برای تمیز کردن موکت‌های خود هستید.

در بسیاری از موارد، کارمندان حرفه‌ای مبلمان را برای تمیز کردن موکت جابجا می‌کنند، بنابراین کل اتاق شما در این حین نیز تمیز می‌شود. این در حالی است که اگر خودتان مجبور بودید به تنهایی وسایل را جابه‌جا کنید، تمیز کردن موکت‌ها حتی بیشتر نیز طول می‌کشید.

طول عمر موکت افزایش خواهد یافت.

طول عمر موکت افزایش خواهد یافت.

یکی از مزایای اصلی خدمات قالیشویی حرفه‌ای این است که به افزایش عمر موکت شما کمک می‌کند. با گذشت زمان، کثیفی، گرد و غبار، مواد حساسیت‌زا و سایر آلودگی‌ها در موکت جمع شده و در داخل پرزهای آن فرو می‌روند و این قضیه می‌تواند در نهایت، باعث شکافتن و خراب شدن الیاف شود. در نتیجه، حذف این کثیفی و زباله به افزایش طول عمر موکت نیز کمک می‌کند. این نکته را بدانید که گرد و غبار و آلودگی‌ها بیشتر به موکت کثیف می‌چسبند. قالیشویی‌های حرفه‌ای معمولاً از روش‌های خاص نظیر فناوری مکش آب استفاده می‌کنند تا به طور موثر آلودگی‌ها را از عمق الیاف پاک کرده و موکت را ضدعفونی کنند. پس از آن صاحب‌خانه می‌تواند با جاروبرقی منظم به کاهش تجمع زباله در موکت تمیز کمک کند. بخش‌هایی از موکت که دارای رفت‌و‌آمد بیشتر است مانند راهروها، اتاق‌های نشیمن، آشپزخانه و غیره، بسیار سریع‌تر از بخش‌هایی که در اتاق‌خواب‌ها یا زیر کاناپه‌ها قرار دارند، خراب می‌شوند و این  مورد به این دلیل است که خاک و آلودگی به طور مداوم در این مناطق می‌نشیند و حتی ممکن است متوجه شده باشید که این مناطق تیره‌تر از بخش‌های دیگر هستند. در هنگام شستشوی این بخش‌های تاریک شسته شده و الیاف آن بازسازی می‌شوند.

بوی بد را از بین می‌برد.

بوی بد را از بین می‌برد.

از دست کثیف کودکان گرفته تا سس‌های سیری که هفته گذشته پختید، این بوها و آلودگی‌ها در موکت شما به دام می‌افتند و می‌تواند بر بوی کلی خانه شما تأثیر بگذارند. مسلما شما نمی‌خواهید که مهمانتان در هنگام ورود به خانه شما به دلیل بوی نامطبوع، بینی خود را بگیرند. برای رفع این معضل، نگین سرویس می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. این مدل بو و عناصر نامطلوب معمولا در عمق موکت می‌نشینند و جاروبرقی معمولی شما به هیچ عنوان نمی‌تواند آنها را از بین ببرد؛ در نتیجه برای رسیدن به این بو و از بین بردن آنها به یک موکت‌شوی حرفه‌ای نیاز دارید. از آنجایی که در شرکت‌های قالیشویی از بخار برای شستشو استفاده می‌شود، می‌تواند بو‌های عمیق را از موکت بیرون بکشد. شما بعد از تمیز کردن موکت متوجه خواهید شد که کل خانه بوی بهتری گرفته است.

انواع لکه‌های سرسخت از بین می‌رود.

انواع لکه‌های سرسخت از بین می‌رود.

یکی دیگر از مزیت‌های قالیشویی حرفه‌ای در این است که آنها می‌توانند لکه‌های سخت را از بین ببرند. با استفاده از آب‌گرم، متخصصان می توانند لکه هایی ناشی‌از خاک، قهوه، چای و جوهر را از بین ببرند.

شستشوی موکت‌ها زیبایی خانه را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

شستشوی موکت‌ها زیبایی خانه را تحت الشعاع قرار می دهد.

وقتی موکت شسته شده و تمیز می‌شود، دارای درخشش خاصی می‌شود که به خانه جلوه می‌بخشد. به طور کلی، موکت یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که زیبایی را به منزل می‌بخشد. درخشش موکت می‌تواند مهمانان، اقوام و دوستانی که از خانه بازدید می‌کنند را به خود جذب کند و تاثیر خوبی بر جای بگذارد زیرا ظاهر موکت پس از تمیز شدن بسیار عالی می‌شود.

قیمت موکت شویی در نگین سرویس

عوامل زیادی بر هزینه شستشوی موکت تأثیرگذار می‌گذارند. به عنوان مثال اندازه موکت، جنس آن، نحوه تمیز کردن و نوع قیمت گذاری شرکت ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. این نکته را بدانید که قیمت‌هایی که به طور غیرمعمول بالا هستند، می‌توانند نشان‌دهنده گران‌ بودن شرکت باشند و همچنین شرکت‌هایی با نرخ‌ پایین ممکن است خدماتی با کیفیت نامناسب ارائه دهند. روش‌های مختلفی برای شستشوی موکت وجود دارند که هر کدام مشخصات و قیمت ویژه خود را دارند. نوع موکت، حجم پرز، وضعیت کلی و تعداد لکه‌های روی موکت، همگی در تعیین قیمت شستشو تاثیر دارند.

شرکت خدماتی ما در تمامی نقاط شهر تهران انواع سرویس‌های نظافتی و خدماتی از جمله موکت شویی را به مشتریان عزیز خود ارائه می‌کند. برای کسب اطلاع از قیمت‌های نگین سرویس خواهشمندیم تا با شماره تلفن و واتساپ ما در تماس باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

موکت شویی در غرب تهران و چیتگر

پس از احداث دریاچه زیبای چیتگر و مجتمع‌های تفرجی و تجاری در منطقه 22، این منطقه تبدیل به یکی از پرجمعیت ترین مناطق تهران شده است و بی‌شک نیاز ساکنین عزیز به انواع خدمات نظافتی رو به افزایش است. نگین سرویس به عنوان یکی از شرکت‌های نظافتی غرب تهران آماده است تا خدمات نظافتی خود از جمله شستشوی انواع موکت را به مشتریان عزیز خصوصا در منطقه 22 در سریع‌ترین زمان و با قیمتی مقرون به صرفه ارائه دهد.

سخن پایانی

بهتر است که به طور منظم موکت خود را با جاروبرقی تمیز کنید و یا کسی را استخدام کنید که حداقل یکبار در هفته، عمل تمیز کردن موکت با بخار را انجام دهد. با توجه به مزایای قالیشویی، پیشنهاد می‌کنیم حداقل سالیانه موکت‌های خود را به صورت حرفه‌ای تمیز کنید که برخی افراد ترجیح می‌دهند تا این کار را در فصول و تعطیلات انجام دهند. با این وجود، نگهداری مداوم موکت همراه با شستشوی منظم آن به صورت حرفه‌ای، طول عمر آن را افزایش داده، ظاهر آن را بهبود بخشیده و به افزایش کیفیت هوای سالم خانه کمک می‌کند.

سوالات متداول

هر چند وقت یکبار باید موکت‌ها را تمیز کرد؟

توصیه می‌شود که هر 12 تا 18 ماه یک‌بار موکت‌ها به‌ صورت حرفه‌ای تمیز شده و کثیفی‌ها پاک شود.

تحویل موکت‌های بسته شده چقدر طول می‌کشد؟

باتوجه به فصل، شلوغی و میزان سفارشات و متراژ موکت های شما، تحویل موکت از 24 تا 48 ساعت زمان خواهد برد.

آیا بخارشوی به موکت آسیب می‌رساند؟

در صورتی که موکت به درستی خشک نشود، الیاف خیس موکت می‌تواند در نهایت منجر به رشد کپک شود.

چگونه می‌توانم از فرورفتگی‌های موکت خلاص شوم؟

پس از چیدمان مجدد مبلمان، فرورفتگی های سرسختی در اثر قطعات سنگین مبلمان باقی مانده است. برای از بین بردن اینها، به سادگی یک تکه یخ را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید، اجازه دهید کمی ذوب شود و رطوبت، پره موکت را احیا می کند.

شستشوی موکت در محل چقدر طول می‌کشد؟

به طور میانگین برای موکت هر اتاق یک نفره، 30 دقیقه طول خواهد کشید.

چگونه موکت‌های پرزبلند و پالاز را تمیز کنیم؟

به دلیل داشتن پرزهای بلند، این نوع موکت ها آلودگی و غبار بیشتری را جذب میکند. بنابراین ابتدا با بالاترین درجه مکش جاروبرقی، تمام آلودگی و غبار لا به لای پرزها را از بین برده و سپس آنها را می‌شویند. یکی از بهترین روش ها برای شستن اینگونه موکت ها، شستن آنها با جوش شیرین و سرکه است. مقداری جوش شیرین بر لکه ها پاشیده و آن را با دستمال آغشته به سرکه پاک کنید.

بهترین راه برای تمیز کردن موکت در چیست؟

بهتر است که شامپویی مناسب برای موکت خود انتخاب کنید تا دارای محافظ لکه باشد و آن را در برابر لکه‌های بعدی محافظت کند. قبل از قرار دادن مبلمان پس از شستشوی موکت، همیشه اتاق را هوا دهید تا موکت کاملا خشک شود.

حرفه‌ای‌ها برای تمیز کردن موکت ماشینی چه روش‌هایی دارند؟

معمولا کارواش ها برای تمیز کردن فضای داخلی از بخارشوی صنعتی استفاده می‌کنند. آنها با فشار، بخار داغ را برای از بین بردن خاک و لکه‌ها به موکت انتقال می‌دهند.

مقالات مرتبط

تماس با ما