تعمیر و نگهداری استخر | هزینۀ سرویس و نگهداری استخر چقدر است؟

استخرهای عمومی و خصوصی نیز مانند سایر تجهیزات، به تعمیرات و سرویس دوره‌ای نیاز دارند. باتوجه‌ به اینکه تعمیر و نگهداری استخر منوط به تجربه و مهارت بالا می‌باشد، نیروهای ماهر نگین سرویس با تجربۀ کافی در این زمینه، می‌توانند عیوب استخر شما را در اسرع وقت برطرف کنند. کارشناسان ما مواردی اعم از نشتی، خرابی، فیلتر، شکستگی کاشی، انسداد لوله‌ها، عدم گردش آب و خرابی تجهیزات استخر را بعد از بررسی دقیق، تعمیر و رفع می‌کنند. همچنین مجموعۀ خدماتی نگین سرویس، آمادۀ ارائۀ انواع خدمات مربوط به سرویس و نگهداری استخر، سونا و جکوزی نیز می‌باشد. بعد از تماس شما، نیروهای ما در محل مورد نظر شامل خانه، ویلا، باشگاه، پارک آبی، ورزشگاه، مدرسه و… حاضر شده و به عیب‌یابی و تعمیر استخر شما می‌پردازند.

مشکلات و عیوب شایع استخر

حفظ بهداشت آب درون استخر، با حرکت مداوم و تصفیۀ آن میسر می‌شود. اسکیمر یا کفگیر ورودی و خروجی از ورود زباله‌ها جلوگیری کرده و تا جای ممکن آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند. همچنین کلر و سایر مواد شیمیایی نیز بهداشت و استریلیزه بودن آب استخر را حفظ می‌کنند.

بیشتر استخرها مشکلاتی از قبیل عدم تعادل در ترکیبات شیمیایی ذکرشده، آسیب به آسترهای محافظ دیواره و کف یا نشتی آن‌ها، مسدودشدن فیلترها و خرابی پمپ‌ها پیدا می‌کنند. با بررسی دوره‌ای این موارد، احتمال بروز هرگونه آسیب به حداقل رسیده و از هزینۀ بالای تعمیر و نگهداری استخر نیز جلوگیری می‌شود. در ادامه، خدمات نگین سرویس جهت تعمیر و نگهداری استخر را معرفی خواهیم کرد:

یکی از رایج‌ترین مشکلات استخر، گرفتگی پمپ است. در اغلب مواردی که پمپ استخر دچار مشکل می‌شود، درواقع پروانۀ پمپ دچار گرفتگی شده است. حتی کوچک‌ترین زباله‌ها هم می‌توانند از درون سبد فیلتر استخر عبور کنند و درنهایت منجربه گرفتگی پروانۀ پمپ شوند. گرفتگی پروانه باعث ایجاد صداهای ناخوشایند پمپ، فشار پایین فیلتر و حرکت کُند آب یا توقف آن می‌شود.

برای بررسی و رفع گرفتگی پمپ، نیروهای ما ابتدا جریان برق را قطع نموده و سپس پمپ را به‌دقت بررسی می‌نمایند. آن‌ها درپوش پمپ را باز و مواد زائد و رسوباتی که گیر کرده است را تمیز می‌کنند. سپس دوباره پمپ را به برق متصل نموده و آن را چک می‌کنند.

در برخی موارد، ممکن است پمپ خاموش شده یا به گفتۀ برخی بسوزد. این مورد می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. نیروهای ما ابتدا از سالم‌بودن سیم‌های برق و هدایت جریان برق اطمینان حاصل می‌کنند. اگر بعد از روشن‌کردن موتور صدای وزوز مانندی به گوش رسید، ممکن است مشکل از خازن باشد که آن را تعویض یا تعمیر می‌کنند.

اگر در روزهای گرم موتور استخر خاموش شود، ممکن است موتور به‌دلیل دمای بالای هوا آسیب دیده باشد. نیروهای ما پس از بررسی موتور، آن را خنک می‌کنند. درصورتی‌که موتور بعد از خنک‌شدن همچنان روشن نشود، ممکن است موتور سوخته و نیاز به تعویض داشته باشد. در غیر این صورت، یک عایق برای موتور استخر شما قرار می‌دهند تا زیاد داغ نشود.

اگر بخشی از استخر دچار نشتی شده باشد، باید سریع آن را برطرف کنید. این کار، هم از هزینۀ بالای آب و هدررفتن آن جلوگیری می‌کند و هم لوله‌کشی و سایر تجهیزات استخر آسیب نمی‌بیند. ترک‌ها و نشتی کوچک را می‌توان به‌راحتی تعمیر کرد، اما ترک‌های بزرگ‌تر ممکن است نشان‌دهندۀ مشکلات سازه‌ای باشد. این نوع مشکلات باید از طریق گودبرداری اصلاح شوند.

برای تعمیر نشتی استخر، نیروهای ما ابتدا منبع نشتی را مشخص می‌کنند. البته قبل از این مرحله، باید مشخص شود که افت سطح آب استخر ناشی از نشتی است یا تبخیر معمولی، که اغلب دشوار است. برای تشخیص این مورد، می‌توان از دستگاه نشت‌یاب استفاده کرد. البته برخی افراد از تست سطل آب استفاده می‌کنند که این روش در مقایسه با بررسی با دستگاه‌های نشت‌یاب اصلاً دقیق نیست.

بعد از یافتن منبع نشتی، اگر نشتی از سمت اتصالات تصفیه‌خانه باشد، با تعویض شیرآلات و لوله‌ها برطرف خواهد شد. درصورتی‌که نشتی از کاسۀ استخر باشد، باید پمپ استخر را خاموش کرده و با استفاده از رنگ‌ خوراکی، محل دقیق نشتی را تشخیص دهیم. پس از آن، به تعمیر و ترمیم آن می‌پردازیم.

در برخی موارد، زیر فیلترها یا اسکیمرها می‌شکند که همین مورد نیز باعث نشتی می‌شود. این مورد از چشم اغلب تعمیرکاران دور می‌ماند، اما نیروهای نگین سرویس با بررسی دقیق، تمامی فیلترها و اتصالات را در صورت بروز هرگونه نشتی، عایق‌بندی و تعمیر خواهند کرد.

درصورتی‌که کاشی‌های استخر خراب و یا رنگ و رو رفته شده باشند، می‌توانید آن‌ها را تعویض نمایید. تعمیر و تعویض کاشی‌های شکستۀ استخر نسبتاً آسان است و هزینۀ بالایی هم ندارد. تکنسین‌های مجموعۀ خدماتی نگین سرویس، هنگام تعمیر و نگهداری استخر می‌توانند کاشی‌های شکسته را تعمیر یا تعویض کنند. با این کار، هم از ایجاد نشتی و هم از هدررفت آب و آسیب به پی ساختمان در آینده جلوگیری می‌شود.

فیلتر پمپ برای دور نگه‌داشتن آب استخر، پمپ و پروانه از زباله، بسیار مهم است. فیلتر پمپ می‌تواند به‌دلیل عدم نگهداری درست، نشتی در سیستم یا حتی تغییرات شدید آب‌وهوا، آسیب ببیند. اگر آب با سرعت همیشگی از فیلتر عبور نمی‌کند، به احتمال زیاد یک گرفتگی یا انسداد در راه آن وجود دارد.

همچنین سرعت پایین عبور آب ممکن است ناشی از مسدودشدن موارد زیر باشد:

 • فیلتر (سبد) پمپ
 • پروانه
 • لوله‌های آب
 • سبد کفگیر (اسکیمر)
 • شکستگی یا خرابی لولۀ آب ورودی به پمپ

تعمیرات و تعویض فیلتر استخر بسیار ساده است. نیروهای ما در صورت وجود هرگونه رسوبات و زباله درون فیلترها، آن را تمیز خواهند کرد. همچنین درصورتی‌که فیلتر استخر دچار ترک و شکستگی شده باشد نیز آن را تعویض خواهند کرد.

اسکیمر استخر، سیستم فیلتراسیون استخر شماست که کمک می‌کند زباله‌ها را از آب خارج کنید. زباله‌های بزرگ و یا گیرکردن مقدار زیادی زبالۀ کوچک، ممکن است فیلتر اسکیمر را خراب کند. مجموعۀ ما هنگام ارائۀ خدمات تعمیر و نگهداری استخر، حتماً این مورد را چک می‌کند تا از صدمات ثانویۀ ناشی از خرابی اسکیمر جلوگیری شود.

در اغلب موارد، خرابی اسکیمر به‌دلیل گیرکردن زباله‌ها رخ می‌دهد. نیروهای ما با تمیزکردن و رسوب‌زدایی، آن را به حالت اولیۀ خود برمی‌گردانند. تعویض اسکیمر هزینۀ نسبتاً بالایی دارد و تنها در مواردی که آسیب جدی و شکستگی رخ داده باشد انجام می‌شود. بنابراین، قبل از تشدید آسیب، از خدمات تعمیر و نگهداری استخر نگین سرویس استفاده کرده و هرچه زودتر مشکل آن را برطرف کنید.

گردش آب به دلایل زیادی برای استخر مهم است. بدون گردش مناسب، هر استخری ممکن است به محل پرورش پشه‌ها و سایر موجودات تبدیل شود. این مورد، موجب غیربهداشتی‌شدن استخر و بیماری افراد می‌شود. گردش آب نه‌تنها باعث تصفیۀ آب می‌شود، بلکه توزیع صحیح مواد شیمیایی مورد استفاده برای ضدعفونی استخر را نیز به‌دنبال دارد.

در برخی موارد، ممکن است به‌علت کارنکردن پمپ، گردش آب در استخر نامناسب باشد. نیروهای ما با بررسی دقیق موتور، آن را تعمیر خواهند کرد. گاهی نیز مشکل از اسکیمر است و گرفتگی آن، باعث عدم گردش آب می‌شود. این مورد نیز بعد از رسوب‌زدایی حل خواهد شد.

برای حفظ سلامت و بهداشت آب، برخی استخرهای خانگی و همۀ استخرهای عمومی، یک سیستم تصفیه‌کننده دارند. تصفیه‌کننده‌ها معمولاً از فیلترهای شن یا توری‌های مخصوص ساخته می‌شوند. آلودگی، حشرات ریز، ریزش برگ، مو و... می‌تواند موجب انسداد تصفیه‌کننده شود.

بنابراین، برای حفظ سلامت آب، جلوگیری از فشار مضاعف به موتور و سیستم تصفیه‌کننده، نیروهای ما هنگام سرویس دوره‌ای آن را چک می‌کنند. این کار باعث عدم انسداد ورودی و خروجی سیستم تصفیه‌کننده و افزایش راندمان آن می‌شود. در صورت انسداد تصفیه‌کننده، با تمیز نمودن آن، مشکل برطرف خواهد شد.

سیستم گرمایش نیز مانند دیگر تجهیزات استخر، ممکن است با مشکلات مختلفی روبه‌رو شود. در صورت آسیب و خرابی سیستم گرمایش آب، دمای آب استخر خیلی گرم یا خیلی سرد خواهد شد. برخی از دلایل رایج خرابی سیستم گرمایش استخر عبارتند از:

 • خراب‌شدن ترموستات
 • عدم گردش درست آب
 • اختلال در مشعل یا گرم‌کننده
 • زنگ‌زدن تجهیزات

مجموعۀ خدماتی ما هنگام سرویس دوره‌ای، سیستم گرمایشی استخر را به‌منظور حفظ کارایی و کیفیت آن، حتماً مورد بررسی قرار می‌دهد. این کار از هدررفت انرژی و آسیب به قطعات سیستم گرمایش جلوگیری می‌کند. درصورتی‌که اتصالات نیاز به عایق‌کاری داشته باشند، آن‌ها را نیز عایق‌کاری می‌کنند. همچنین در صورت خرابی ترموستات استخر و یا اختلال در مشعل گرم‌کنندۀ آن، به تعمیر سیستم گرمایشی می‌پردازند.

وقتی سبد پمپ خود را بررسی می‌کنید، باید کاملاً پر از آب باشد. داشتن چند حباب هوا طبیعی است، اما نباید سطح آب پایین باشد. پرنشدن سبد پمپ می‌تواند به‌دلیل انسداد در خط مکش یا کثیف‌بودن فیلتر باشد. در برخی موارد، ممکن است پمپ آسیب دیده باشد که در این صورت، نیاز به تعمیر دارد.

نیروهای ما ابتدا پمپ را به‌صورت کامل بررسی می‌کنند. اگر مشکل آن مشابه یکی از موارد بالا باشد، با تعمیر آن، استخر به حالت اول باز می‌گردد. در موارد خاصی ممکن است پمپ سوخته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد که این مورد، امری نسبتاً پرهزینه است. بنابراین، بهتر است با مشاهدۀ هرگونه ایراد، ابتدا با نیروهای متخصص تماس بگیرید.

استفادۀ معمول و گذر زمان، باعث ساییدگی و پارگی تجهیزات استخر مانند لوله‌های آب، کفگیر، سیستم کلرزنی نمکی و... می‌شود. با سرویس دوره‌ای، احتمال شکستن تجهیزات و خرابی آن‌ها به حداقل خواهد رسید. در مواردی که یکی از اتصالات یا تجهیزات استخر قابل استفاده نباشد، نیروهای ما آن را خریداری و تعویض می‌کنند.

سرویس دوره‌ای استخر

خدماتی مانند سرویس دوره‌ای استخر، با ارزیابی دقیق تجهیزات مختلف استخر، از خرابی‌های پرهزینه جلوگیری می‌کند. مجموعۀ نگین، سرویس دوره‌ای به‌صورت ماهانه و سالانه برای استخرهای شخصی و عمومی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید باتوجه‌به میزان استفادۀ خود از استخر، این خدمات را دریافت کنید. آگاهی به‌موقع و زودهنگام از خرابی‌ها، می‌تواند هزینۀ تعمیر و نگهداری استخر را تا حد زیادی کاهش داده، عمر مفید تجهیزات استخر را افزایش دهد و سلامت شما و عزیزانتان را تضمین نماید.

هزینۀ تعمیر استخر

هزینۀ تعمیر استخر رقم ثابتی ندارد، زیرا هر استخر باتوجه‌به مشکلات و شدت خرابی و… هزینۀ متفاوتی خواهد داشت، اما این رقم به‌صورت تقریبی می‌تواند بین 500 هزار تومان الی 10 میلیون تومان و حتی بیشتر، متغیر باشد. قیمت نهایی تعمیر و نگهداری استخر به عوامل زیر بستگی دارد:

 • اندازۀ استخر
 • شدت خرابی
 • نوع تعمیر مورد نیاز
 • محل تعمیر
 • دسترسی به محل تعمیر
 • نوع استخر (روباز/روبسته)
 • مواد استخر
 • کیفیت تجهیزات
 • موقعیت زمانی

برای اطلاع دقیق از هزینۀ تعمیر و نگهداری استخر می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۴۶۰۶۶۰۰۶ | ۰۹۹۲۴۰۲۰۱۲۰ | ۰۹۱۰۷۶۶۸۳۳۶ در تماس باشید.

هزینۀ تعمیرات استخر در منطقه 22 و چیتگر

مهم‌ترین نکته برای تعمیرات استخر، حضور به‌موقع نیروهای ماهر در محل است که می‌تواند از هدررفتن آب و آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند. از این رو، نگین سرویس خدماتی برای همراهان عزیز خود در منطقۀ 22 و حوالی دریاچۀ چیتگر فراهم آورده تا افراد بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن از خدمات بهره‌مند شوند. همچنین دریافت خدمات در این منطقه، بدون پرداخت هزینۀ ایاب‌وذهاب انجام می‌شود.

سؤالات متداول

تعمیر استخر چقدر طول می‌کشد؟

پس از بررسی مشکل استخر، کارشناسان ما به شما جدول زمانی تعمیر ارائه می‌دهند. طول مدت خدمات تعمیر و نگهداری استخر به عواملی ازجمله اندازۀ استخر، شدت خرابی، تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر و نوع مشکل بستگی دارد.

تفاوت بین تعمیر و بازسازی استخر چیست؟

تعمیر یا بازسازی استخر، اغلب به نوع مشکل استخر شما بستگی دارد. تعمیرات عمومی، معمولاً متداول‌تر و کم‌هزینه‌تر هستند. خدمات تعمیر، نگهداری و بازسازی استخر کمک می‌کند در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی شده و راندمان کیفی استخر بالا رود.

سرویس تعمیر و نگهداری استخر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

به‌منظور جلوگیری از هزینه‌های اضافی یا آسیب به ساختمان استخرهای خانگی، باید به‌صورت هفتگی و ماهانه چک شوند تا در صورت نیاز، تعمیرات انجام شود.

گران‌ترین بخش تعمیر و نگهداری استخر چیست؟

گران‌ترین بخش سرویس و تعمیرات استخر، تعمیر پمپ و سیستم گرمایش استخر است.

چگونه استخر آسیب‌دیده را تعمیر کنم؟

پیچیدگی مشکلات استخر به نوع و شدت آن بستگی دارد. به‌عنوان مثال، اگر نشتی جزئی دارید، اغلب می‌توانید آن را با یک کیت تعمیر نشتی خانگی برطرف کنید. اما اگر آستر استخر به‌شدت آسیب دیده باشد، باید از یک متخصص کمک بگیرید.

برای تعمیر و نگهداری استخر بهتر است از تعمیرکار شخصی کمک بگیرم یا از خدمات شرکتی استفاده کنم؟

سیستم استخر، گرمایش و تصفیۀ آن بسیار پیشرفته است و در صورت تعمیر و نگهداری نادرست، ممکن است هزینۀ زیادی به‌همراه داشته باشد. بنابراین، بهتر است برای سرویس و تعمیرات، از خدمات شرکتی و تضمین‌شده استفاده کنید تا هزینه‌ها کمتر شوند.

از کجا باید تجهیزات لازم برای تعمیر و نگهداری استخر را خریداری کنیم؟

مرکز خرید تجهیزات جانبی و لوازم مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری استخر در هر شهری مشخص است. شما می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده، این مراکز را پیدا کنید. برای جلوگیری از خرید لوازم اشتباه یا نامناسب و بی‌کیفیت، توصیه می‌کنیم از همکاران ما در شرکت نگین سرویس کمک بگیرید. همکاران با ارائۀ فاکتور رسمی از نمایندگی‌های لوازم جانبی سرویس و تعمیر استخر، به شما اطمینان می‌دهند که لوازم کاملاً اصل و باکیفیت هستند.

تعمیر و نگهداری استخر باشگاه‌ها و مراکز تفریحی آبی چگونه انجام می‌شود؟

به‌دلیل استفادۀ بیشتر این استخرها نسبت به استخرهای خانگی، باید به‌طور مرتب و هفتگی سرویس شوند. ارزیابی سلامت آب و تجهیزات استخرهای عمومی برای حفظ سلامت مردم و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری استخر بسیار مهم است.

آیا آب استخر برای تعمیر باید کامل تخلیه شود؟

در همۀ موارد نیاز نیست. تکنسین تعمیر و نگهداری استخر با بررسی مشکل، ارزیابی می‌کند که آیا نیاز به تخلیۀ کامل آب استخر هست یا خیر.

آیا هزینۀ بالای قبض آب نشان‌دهندۀ مشکل در استخر می‌باشد؟

بله، ممکن است به‌دلیل نشتی لوله‌های آب استخر، هدر فت آب داشته باشید. این هدررفت علاوه‌بر آسیب به منابع آبی زمین، ممکن است موجب خرابی استخر یا ساختمان شده و یا اینکه هزینۀ قبض آب بیشتر از حد معمول بالا رود.

آیا عایق‌کاری استخر به کاهش هزینه‌های تعمیرات کمک می‌کند؟

عایق‌کاری از هدررفت انرژی گرمایی جلوگیری کرده و هزینه‌های قبض گاز یا سیستم گرمایش استخر را کاهش می‌دهد. به همین دلیل در درازمدت، موجب کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری استخر می‌شود.

آیا نگین سرویس خدمات تعمیرات سونا و جکوزی را نیز ارائه می‌دهد؟

بله، خدمات تعمیر و نگهداری سونا و جکوزی نیز توسط نیروهای ما ارائه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید با ما در تماس باشید.

رنگ‌آمیزی استخرهای سیمانی هم جزئی از خدمات تعمیر و نگهداری استخر هستند؟

بله، رنگ‌آمیزی، نشتی‌گیری و هر موردی که برای تعمیر و نگهداری استخرهای سیمانی لازم باشد، جزء خدمات سرویس و تعمیر استخر به‌شمار می‌روند.

مقالات مرتبط

تماس با ما