نظافت رستوران و کافی شاپ

چه صاحب یک کافه باشید، چه یک رستوران مستقل یا مجموعه رستوران زنجیره‌ای در هر حال درک اهمیت بهداشت و سلامت بسیار مهم است. خدمات تمیز کردن رستوران می‌تواند کمک مؤثری برای آن دسته از صاحبان کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها باشد که وقت کافی برای نظافت محل کارشان ندارند یا می‌خواهند بار کاری کارکنان‌شان را سبک‌تر کنند. رستوران تمیز جوّ جذاب و خوشایندی را برای مشتریان ایجاد می‌کند، شرایط کاری را ایمن‌تر و سالم‌تر می‌کند و خطر انتقال آلودگی را کاهش می‌دهد.

تمیز کردن رستوران یا کافی‌شاپ به اندازه غذایی که سرو می‌کنید، مهم است. نظافت رستوران، آشپزخانه و حتی تجهیزات به صرف زمان و انرژی فراوان نیاز دارد. انتخاب یک مؤسسه خدمات نظافتی که از دانش و تجربه لازم برخوردار باشد، برای رعایت استانداردها در بالاترین سطح و جلب رضایت مشتریان مهم است و کمک می‌کند که همچنان انتخاب اول مشتریان باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات نگین سرویس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

خدمات نظافت رستوران با نگین سرویس

خدمات نظافت رستوران

تمام نیروهای خدماتی ما دوره‌های آموزشی را پشت سر می‌گذارند تا اصول نظافت حرفه‌ای را به خوبی یاد بگیرند. نظافتچی‌های نگین سرویس انواع کف را ارزیابی می‌کنند، آزمایش‌های لازم را قبل از شروع نظافت انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که مواد مورد استفاده خسارتی وارد نمی‌کند و روش نظافت مناسب را برای رستوران‌تان انتخاب می‌کنند. هدف ما این است که رستوران‌تان را به مکانی پاکیزه و سالم برای شما، مشتریان و کارکنان‌تان تبدیل کنیم. در نگاه نخست تمیز و سالم به نظر رسیدن گاهی اوقات تنها ویژگی لازم برای جلب مشتریان است تا در رستوران یا کافی‌شاپ‌تان را باز کنند و ساعت‌ها از وقت‌شان را در آن‌جا بگذرانند.

خدمات نظافت رستوران نگین سرویس عبارت است از:

 • نظافت آشپزخانه رستوران
 • نظافت سالن غذاخوری رستوران
 • نظافت بخش بیرونی رستوران
 • نظافت سرویس های بهداشتی رستوران

خدمات کلی نظافت رستوران به 4 دسته عمده تقسیم شده‌اند که هرکدام زیر مجموعه‌های خود را دارند. برخی از این خدمات نیاز است روزانه انجام شوند تا سلامت محیط کار و غذاهای آماده شده را تضمین نمایند، اما دسته دیگری از خدمات ممکن است هفتگی یا ماهانه مورد نیاز باشند، از این رو شما می‌توانید یک چک لیست نظافت رستوران برای خودتان تعیین کنید و خدمات درخواستی خود را دسته بندی نمایید.

نظافت آشپزخانه رستوران

نظافت آشپزخانه رستوران

بهره‌گیری از خدمات نظافتی نگین سرویس برای تمیز کردن آشپزخانه رستوران روش فوق‌العاده‌ای جهت حفظ جایگاه بالا در رتبه‌بندی ایمنی مواد غذایی است. به کمک نگین سرویس می‌توانید محیط کار ایمن و تمیزی را در اختیار سرآشپز رستوران‌تان بگذارید. نظافتچی‌های ما آشپزخانه رستوران‌تان را تمیز و درخشان و آماده برای روزهای شلوغ و پرمشتری تحویل‌تان می‌دهند.

نظافت هود (هواکش) آشپزخانه

نظافتچیان ما هود آشپزخانه را با دستمال تمیز، آب گرم و مایع ظرفشویی یا صابون ملایم تمیز می‌کنند. هود در جهت خطوط صیقل‌‌خورده تمیز می‌شود. در نهایت نظافتچیان هود را با آب تمیز آب می‌کشند و بلافاصله با دستمال خشک می‌کنند.

فیلترهای توری آلومینیومی جذب روغن بهتر است با مایع ظرفشویی شسته شود. هود آشپزخانه را، بسته به میزان مصرف‌تان، باید تقریباً ماهی یک بار با پاک‌کننده بدون فسفات تمیز کنید. استفاده از پاک‌کننده‌های حاوی فسفات باعث تغییر رنگ فیلتر می‌شود.

فیلترهای بافل به گونه‌ای ساخته می‌شوند که مدت‌های طولانی‌تری در معرض تماس با حجم بالای روغن و چربی کار کنند. فیلترهای بافل را باید به‌طور منظم، بسته به میزان مصرف‌تان هر دو ماه یک‌بار، تمیز کنید. نظافتچیان نگین سرویس فیلترهای بافل را با آب و صابون تمیز می‌کنند.

نظافت سرخ کن آشپزخانه

کارگران، بیرون سرخ‌کن را با دستمال نرم تمیز می‌کنند. هر گونه تغییر رنگ را می‌توان با پاک‌کننده‌های غیرساینده از بین برد. کارگران چربی را در حالی که هنوز گرم، نه داغ، است از روی قابلمه سرخ‌کن پاک می‌کنند. قابلمه سرخ‌کن آب کشیده می‌شود تا تمام ذراتی که محکم به قابلمه نچسبیده است، پاک شود. سپس کارگران قابلمه را با آب پر می‌کنند، می‌گذارند تا آب بجوشد و پاک‌کننده را به آن اضافه می‌کنند. مدت زمان جوشاندن به وضعیت قابلمه بستگی دارد. سپس اجاق را خاموش می‌کنند، آب جوش را بیرون می‌ریزند و قابلمه را آب می‌کشند تا تمیز شود. برای هر چه تمیزتر شدن قابلمه از محلول سرکه و آب تمیز استفاده می‌شود. در نهایت کارگران قابلمه را با دستمال نرم تمیز می‌کنند و می‌گذارند خشک شود.

برای نظافت سبدهای سرخ کن نیز آنها را با مایع ظرفشویی خواهیم شست درصورتی که لکه های چربی سرسخت و مقاوم باشند از خمیر جوش شیرین و سرکه برای از بین بردن لکه‌های چربی استفاده خواهیم کرد.

نظافت گاز و گریل آشپزخانه

نظافت گاز و گریل آشپزخانه

نظافتچی بیرون گاز را با دستمال نرم و تمیز پاک می‌کند. هر گونه تغییر رنگ را می‌توان با پاک‌کننده غیرساینده از بین برد. سپس نظافتچی برس نرم را به صورت دورانی روی گاز می‌کشد تا ذرات چسبیده به اجاق گاز پاک شود. در مرحله بعد پاک‌کننده برای تمیز کردن سطح به کار برده می‌شود و سطح با دستمال تمیز پاک و خشک می‌شود.

تمیز کردن گریل از پاک کردن بیرون گریل شروع می‌شود. سپس نظافتچی شبکه‌های توری را برمی‌دارد و در سینک می‌شوید. برای تمیز کردن المنت حرارتی لازم است که توری‌ها برداشته شوند و المنت با برس سیمی سفت یا چیزی شبیه به آن ساییده شود.

نظافت دستگاه یخ ساز

نیروهای نظافتی تبخیرکننده را درمی‌آورند و تمام یخ‌ها را از سطل یا دیسپنسر یخ‌ساز بیرون می‌ریزند. سپس کلید اهرمی را روی وضعیت تمیز قرار می‌دهند. نظافتچی صبر می‌کند تا ظرف آب دوباره پر شود و آب از تبخیرکننده سرازیر شود، سپس مقدار کافی از تمیزکننده یخ‌ساز را اضافه می‌کند. در این مرحله باید صبر کرد تا چرخه تمیز شدن یخ‌ساز کامل شود. سپس نظافتچی کلید اهرمی را روی وضعیت خاموش می‌گذارد و آن را از برق می‌کشد.

نظافتچی قطعات مختلف یخ‌ساز مانند قالب‌های یخ، ظرف آب، محافظ، پمپ آب و … را در می‌آورد و در محلول حاوی آب و پاک‌کننده می‌اندازد. درحالی‌که قطعات در محلول خیس می‌خورند، نظافتچی ناحیه‌های نگهداری مواد غذایی یخ‌ساز و ظرف/دیسپنسر را با دستمال یا برس نایلونی پاک می‌کند.

نظافت یخچال آشپزخانه رستوران

نظافتچی بیرون، داخل و قفسه‌های یخچال را هر روز با دستمال تمیز و مرطوب پاک می‌کند تا مواد غذایی داخل یخچال از هر گونه آلودگی دور بماند. به‌علاوه نظافتچی کویل اواپراتور و کویل کندانسور را نیز تمیز می‌کند؛ این قطعات باید حداقل هر سه تا چهار ماه یک ‌بار تمیز شوند. نظافتچیان نگین سرویس برای تمیز کردن این کویل‌ها از پاک‌کننده کویل تولید شده توسط برندهای معتبر استفاده می‌کنند. نظافتچی پره‌های کویل کندانسور را از بالا به پایین تمیز می‌کند؛ تمیز کردن هرگز در جهت افقی انجام نمی‌شود. نکته مهم این است که یخچال قبل از تمیز کردن کویل‌ها از برق کشیده شود.

نظافتچی داخل یخچال را نیز با محلول تهیه‌ شده از آب و مایع ظرفشویی تمیز می‌کند. نظافتچی ابتدا قفسه‌ها را دستمال می‌کشد، سپس آن‌ها را آب می‌کشد و با دستمال میکروفایبر خشک می‌کند.

نظافت فریزر رستوران

نظافت فریزر رستوران

تمیز کردن فریزر تقریباً مانند تمیز کردن یخچال است، نظافتچی ابتدا فریزر را از برق می‌کشد و آن را خالی می‌کند. سپس با یک سطل آب گرم ترکیب‌شده با مایع ظرفشویی و یک اسفنج دست به کار می‌شود، قالب‌ها و قفسه‌های فریزر را می‌ساید و لکه‌های مقاوم را پاک می‌کند. نظافتچیان ما از دستمال‌های میکروفایبر با قدرت جذب بالا استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که فریزر کاملاً تمیز می‌شود.

آب و مایع ظرفشویی به تنهایی برای تمیز کردن فریزر کافی نیست: این سطوح را که در طول روز بارها لمس می‌شوند، باید به طور کامل ضدعفونی کرد. بنابراین نیروهای ما فریزر را با محلول ضدعفونی‌کننده مواد غذایی ضدعفونی می‌کنند.

مسدود شدن کویل‌ها و کندانسورها به مرور زمان مصرف انرژی را برای خنک‌ نگه داشتن فریزر افزایش می‌دهد و در نتیجه مبلغ قبض برق رستوران بالاتر می‌رود.

نیروهای خدماتی برای تمیز کردن کندانسور و کویل ابتدا شبکه محافظ را باز می‌کنند، سپس کویل‌ها و فن را برس می‌کشند تا ذرات و گرد و غبار جمع‌شده را از روی آن‌ها پاک کنند. در مرحله بعد اطراف فریزر جاروبرقی کشیده می‌شود تا گرد و غبار پخش نشود. فریزر پس از تمام این مراحل کاملاً تمیز و دوباره آماده استفاده می‌شود.

هنگام نظافت یخچال و فریزر، در صورت نیاز نظافتچیان ما تاریخ مواد غذایی را نیز بررسی می‌کنند و غذاهای فاسد شده را دور می‌ریزند.

نظافت فر و ماکروفر رستوران

فر و ماکروفر رستوران مستعد جمع کردن ذرات غذا، چربی و آلودگی‌های دیگر است. بنابراین فر و ماکروفر باید مرتب تمیز شود. نانوایی‌ها، قنادی‌ها و پیتزافروشی‌ها نسبت به بقیه رستوران‌ها، فرهای بزرگ‌تری دارند.

نظافتچی ابتدا بخش‌های بیرونی فر را تمیز می‌کند، سپس سینی‌های فر را بیرون می‌آورد و در محلول آب داغ کف‌آلود می‌اندازد تا کاملاً تمیز شوند.

نظافتچیان آقا داخل فر و پشت درهای فر را با حوله مرطوب پاک می‌کنند. اگر از فر به خوبی مراقبت کرده باشید، ممکن است حتی به تمیزکننده مخصوص فر نیاز نداشته باشد و آب برای تمیز کردن آن کافی باشد. اما اگر داخل فر رستوران به خوبی تمیز نشود، از پاک‌کننده‌های کارخانه‌ای فر استفاده خواهیم کرد.

تمیزکردن ماشین ظرفشویی

تشکیل پوسته آهکی نتیجه استفاده از آب سخت با غلظت بالایی از مواد معدنی منیزیم و کلسیم است. این مواد معدنی در بخش‌های مختلف ماشین ظرفشویی جمع می‌شوند و باعث می‌شوند ماشین ظرف‌ها را به خوبی تمیز نکند.

نظافتچی‌ها ماشین ظرفشویی را با آب پر می‌کنند، سپس محصول پوسته‌زدا و رسوب‌زدا را به آن اضافه می‌کنند و صبر می‌کنند یک ساعت بگذارد. سپس ماشین ظرفشویی را روشن می‌کنند تا یک دوره شستشوی کامل را انجام بدهد. در مرحله بعد نظافتچی ماشین ظرفشویی را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که کاملاً رسوب‌زدایی شده است. اگر هنوز رسوب داشته باشد، ماشین را روشن می‌کند تا یک چرخه دیگر شستشو با محلول رسوب‌زدا را انجام بدهد.

سپس نظافتچی ماشین ظرفشویی را آب می‌کشد، آن را با آب تمیز پر می‌کند و یک چرخه آبکشی را انجام می‌دهد. همچنین نظافتچی فیلتر ماشین ظرفشویی را که ذرات غذا به آن گیر کرده است، نیز تمیز می‌کند.

شستن ظروف، لیوان‌ها و قاشق و چنگال‌ها

اگرچه در رستوران‌ها، ظرف‌ها اغلب توسط ماشین ظرفشویی شسته می‌شوند، اما ممکن است بعد از مدتی نیاز به شستشوی دقیق تر ظروف باشد. بعضی ماهیتابه‌ها و قابلمه‌ها نیاز به شستشوی با خمیر جوش شیرین و سرکه دارند تا لکه‌های سرسخت چربی از بدنه‌ی آن‌ها به خوبی پاک شود.

از سوی دیگر ظرف‌ها به مرور تیره می‌شوند و نیاز است تا با محلول آب و وایتکس شسته شوند تا درخشندگی خود را حفظ نمایند.

نظافت سینک و پیشخوان آشپزخانه

نظافت سینک و پیشخوان آشپزخانه

سینک آشپزخانه در پایان روز به شدت کثیف و چرب می‌شود. نیروهای خدماتی سینک و شیرهای آب را با اسفنج و مایع ظرفشویی مؤثر به خوبی می‌سابند. اگر لکه‌های چربی و آب هنوز وجود داشته باشد، نظافتچی محلول سرکه و جوش شیرین را روی لکه‌ها می‌زند و پس از چند دقیقه پاک می‌کند و آب می‌کشد.

پیشخوان‌های محل آماده‌سازی غذا نیز بستر مناسبی برای رشد باکتری‌ها هستند، به‌خصوص پس از آن‌که ماهی یا گوشت قرمز خام با آن‌ها تماس پیدا می‌کند. بالای پیشخوان‌ها نیز از پاشیدن قطره‌های چربی و روغن در امان نیست. نظافتچی ابتدا پیشخوان‌ها را با اسپری پاک‌کننده و دستمال حوله‌ای تمیز ضدعفونی می‌کند. ضدعفونی‌کننده چند دقیقه روی پیشخوان باقی می‌ماند، سپس نظافتچی آن را پاک می‌کند.

نظافت کف و دیوار آشپزخانه

نظافت کف و دیوار آشپزخانه نیز بسیار مهم است، لکه‌های چربی زیادی بر دیوار و کف آشپزخانه باقی خواند ماند، از این رو نظافت آن با مایع، سرکه و جوش شیرین توصیه می‌گردد تا علاوه بر تمیزشدن کاشی‌ها‌، هیچ گونه لک و آلودگی باقی نماند. ابتدا ما زمین را جارو خواهیم زد و سپس در مرحله آخر نظافت به تی کشیدن کف و دستمال کشیدن کاشی دیوار خواهیم پرداخت.

خالی کردن و نظافت سطل‌های زباله در آشپزخانه

سطل زباله در آشپزخانه به سرعت پر می‌شود و برای جلوگیری از بو گرفتن و انتشار آلودگی‌ها بهتر است که به محض پر شدن خالی شوند. در صورتی که تکه‌های پس مانده غذا به سطل آشغال چسبیده باشند، بعد از خالی کردن آنها، با مایع ضدعفونی کننده و آب آن را کاملاً خواهیم شست. همچنین برای جلوگیری از بوی بد آن، پس از شستشو کمی جوش شیرین ته آن خواهیم ریخت تا از انتشار بوی بد جلوگیری کند.

نظافت سالن غذاخوری رستوران

نظافت سالن غذاخوری رستوران

نیروهای خدماتی ما هر کاری از دست‌شان بربیاید برای تمیز کردن رستوران‌تان انجام می‌دهند. نظافتچیان ما کف را جاروبرقی یا طی می‌کشند، تمام میزها، پیشخوان و سطوح دیگر را پاک می‌کنند. خدمات نظافت رستوران و کافی‌شاپ نگین سرویس روش فوق‌العاده‌ای برای تحت‌تأثیر قرار دادن مشتریان با رستورانی است که از تمیزی برق می‌زند.

نظافت میز، مبل و صندلی های سالن غذاخوری

همکاران ما در نگین سرویس تمام میزها و صندلی‌های غذاخوری را، ترجیحاً در زمان بسته بودن رستوران، با محلول ضدعفونی‌کننده پاک می‌کنند. نظافت برای مشتریان بسیار مهم است، به خصوص وقتی پای غذا خوردن در میان باشد. پس برای این‌که سلامتی شما و مشتریان‌تان حفظ شود و بتوانید رضایت مشتریان را جلب کنید، رومیزی‌ها و کوسن‌ها و روکش صندلی‌ها را کاملاً تمیز می‌کنیم. اگر صندلی‌ها و مبل‌ها به تمیزکاری اساسی نیاز داشته باشد، خدمات شستشوی مبل و اثاثیه با بخارشوی را پیشنهاد می‌کنیم.

علاوه بر میز غذاخوری، تمامی موارد روی میز از جمله منو، جای نمک و فلفل، جای دستمال کاغذی و… کاملاً تمیز و ضدعفونی خواهد شد. در صورت خالی شدن جای هر یک از وسایل، سریعاً پر خواهند شد.

اگر رستوران شما قسمت انتظار یا لابی داشته باشد، آن بخش نیز مثل قسمت‌های دیگر نظافت خواهد شد.

تمیز کردن آباژور، لوستر ها، تابلوها و لوازم دکوری

لوازم دکوراتیو و چراغ‌های موجود در سالن غذاخوری نقش بسزایی در زیبایی فضای رستوران دارد و تمیز بودن آنها نیز بسیار مهم است. برای نظافت آباژور، لوستر، چراغ‌ها و هرگونه تابلو یا شئ دکوری در سالن غذاخوری ما از دستمال میکروفایبر و یک اسپری یا محلول تمیز کننده ملایم استفاده می‌کنیم تا خاک را از روی اشیا برداریم. بعد از گردگیری، سریعاً سطوح را خشک خواهیم کرد.

تمیز کردن پیشخوان بار

برخی رستوران‌ها قسمت پیشخوان و بار مجزا دارند که برخی مواد، مثل نوشیدنی‌ها و سس‌ها در آنجا سرو می‌شوند. از این رو نظافت این بخش‌ها نیز حساس و ضروری است. برای نظافت، ما ابتدا سطوح پیشخوان را با محلول‌های ضدعفونی کننده پاک خواهیم کرد و تمامی ظروف، لیوان‌ها، کارد و چنگال‌ها و دستمال سفره‌ها را مرتب خواهیم کرد.

تمام دستگاه‌ها و وسایل مورد استفاده برای تهیه نوشیدنی‌ها باید مرتب تمیز شود تا سلامت مشتریان و اعتبار رستوران‌تان به خطر نیفتد. همچنین نازل‌های دستگاه‌های نوشابه و سس ریز تمیز خواهد شد.

تمیز کردن دیوار و کف سالن غذاخوری

تمیز کردن دیوار و کف سالن غذاخوری

برای تمیز کردن کف رستوران از آب و صابون استاندارد یا کمی سفید کننده استفاده می‌کنیم تا کف از تمیزی برق بزند. دیوارها را نیز با توجه به نوع دکوراسیون، گچ‌کاری و بافت دیوار گردگیری می‌کنیم و دستمال می‌کشیم. کشیدن یک دستمال خشک در اکثر موارد برای تمیز کردن دیوارها کافی است، اگر لکه مقاومی وجود داشته باشد، نظافتچی لکه را به روش مناسب از بین می‌برد.

اگر سالن غذاخوری موکت یا فرش دارد با استفاده از روش‌های مخصوص لک غذاها از روی آنها پاک کرده و جاروبرقی می‌کشیم. برای نظافت بهتر و دقیق تر آن می‌توانید از سرویس‌های قالیشویی و موکت شویی نگین سرویس استفاده نمایید.

نظافت بخش بیرونی رستوران

نظافت بخش بیرونی رستوران

امروزه بسیاری از مشتریان ترجیح می‌دهند بیرون رستوران بنشینند و از منظره و هوای تازه لذت ببرند. تمیز بودن فضای داخلی و خارجی رستوران نشان‌دهنده این است که به بهداشت و پاکیزگی رستوران‌تان اهمیت می‌دهید، بنابراین تمیز کردن و مدیریت مناسب ورودی رستوران نیز مهم است.

نظافت ورودی و تابلو

تمام برگ‌ها، خاکروبه‌ها و آشغال‌ها را از راه ورودی رستوران پاک می‌کنیم تا مسیر تمیزی به سمت رستوران ایجاد شود. همچنین فرش یا کفپوش جلوی در ورودی را جاروبرقی می‌کشیم تا تمیزی ورودی تأثیر بهتری بر مشتریان‌تان بگذارد.

به علاوه، ما تابلوی مغازه شما را نیز تمیز خواهیم کرد (اگر نظافت تابلو نیاز به داربست داشته باشد، بایستی این مورد را از قبل هماهنگ کنید).

نظافت در و پنجره‌ها

درها و دستگیره‌ها در طول روز بارها لمس می‌شود. نیروهای خدماتی سطوح را مرتب با ضدعفونی‌کننده مؤثر تمیز و ضدعفونی می‌کنند. ضدعفونی کردن سطوحی که مدام لمس می‌شوند، انتقال باکتری‌های مضر را در حد چشمگیری کاهش می‌دهد، مشتریان و کارکنان را سالم و کسب و کارتان را پررونق نگه می‌دارد.

لکه، دوده و کثیفی روی شیشه به شدت جلب‌ توجه می‌کند. اگر پنجره‌های رستوران‌تان کثیف باشد، مشتریان برداشت اشتباهی درباره تمیزی رستوران‌تان خواهند کرد. پس نظافتچیان نگین سرویس تمام شیشه‌ها و پنجره‌ها را آن‌قدر خوب پاک می‌کنند که شیشه اصلاً دیده نشود.

تمیز کردن صندلی های بخش بیرونی و سایبان چتری

تمیز کردن صندلی های بخش بیرونی و سایبان چتری

نیروهای ما محوطه بیرونی رستوران را در زمان تعطیلی رستوران با ضدعفونی‌کننده قوی پاک و ضدعفونی می‌کنند تا تمام میکروب‌ها و لکه‌ها از بین برود. تمام صندلی‌ها و میزهای فضای بیرونی مانند میزها و صندلی‌های داخل رستوران دستمال کشیده و تمیز می‌شود.

اگر سایبان چتری بیرون رستوران داشته باشید، نظافتچیان آن را با برس متوسط تمیز می‌کنند و برس را به آرامی روی چتر، میله و پایه سایبان می‌کشند تا گرد و غبار و آلودگی‌های خشک از روی آن پاک شود. سپس نظافتچیان خانم پایه و میله سایبان را با آب کف‌آلود و اسفنج غیرساینده یا دستمال نرم تمیز می‌کنند تا هیچ لکه‌ای روی آن باقی نماند.

نظافت سرویس‌های بهداشتی رستوران

نظافت سرویس های بهداشتی رستوران

نظافت سرویس بهداشتی برای حفظ سلامت و ایمنی مشتریان و کارکنان‌تان و البته جلب رضایت مشتریان بسیار مهم است. دستگیره‌ها و ظرف مایع دستشویی سرویس بهداشتی جزء سطوح پرتماس است. نیروهای خدماتی ما درها و دستگیره‌ها را ضدعفونی و سطل‌های آشغال را خالی می‌کنند.

همکاران خدماتی تمام توالت‌ها و کاسه‌های روشویی را با پاک‌کننده‌های کارخانه‌ای و محلول سفیدکننده و جرم‌گیر تمیز و ضدعفونی می‌کنند، سپس کف را طی می‌کشند و کاشی‌های دیوارها را با محلول ضدعفونی‌کننده تمیز می‌کنند.

همچنین همکاران ما دقت می‌کنند که تمام وسایل مورد نیاز سرویس بهداشتی، مانند دستمال توالت، دستمال حوله‌ای، مایع دستشویی و یا نوار بهداشتی در سرویس موجود باشد.

تمام خدماتی که در این چک‌ لیست نظافت رستوران به آن‌ها اشاره شد، برای داشتن رستورانی تمیز و سالم که بتواند رضایت مشتریان را جلب کند، ضروری است.

مزایای استفاده از خدمات نظافت رستوران

مزایای استفاده از خدمات نظافت رستوران

وقتی در حال سبک و سنگین کردن مزایای استفاده از نیروهای خدماتی خارجی برای تمیز کردن رستوران‌تان هستید، باید به دلایل مهم بودن تمیز نگه داشتن رستوران توجه کنید:

 • پیشگیری از انتقال بیماری‌های عفونی: نظافت و ضدعفونی کردن مرتب رستوران از انتقال بیماری‌های عفونی مانند کرونا ویروس، نورو ویروس و آنفولانزا جلوگیری می‌کند و سلامتی کارکنان و مشتریان‌تان را حفظ می‌کند.
 • تأثیر اولیه: اگر ورودی رستوران‌تان کثیف به نظر برسد، مشتریان احتمالاً فرض می‌کنند که بقیه رستوران هم کثیف یا غیربهداشتی است. این تأثیر اولیه نامطلوب باعث می‌شود مشتریان رستوران را بدون امتحان کردن غذای‌تان ترک کنند.
 • بازرس بهداشت: غیربهداشتی بودن ناحیه‌های خدماتی و آماده کردن غذا به سرعت باعث رشد باکتری‌های خطرناک می‌شود. بنابراین نظافت تمام بخش‌های رستوران برای بازرسان بهداشت مهم است. تمیز و بهداشتی نگه داشتن رستوران از کسر امتیاز رستوران‌تان در بازرسی‌های بهداشتی بعدی جلوگیری می‌کند.
 • احترام کارکنان: اگر محیط کار تمیز و راحتی را در اختیار کارکنان‌تان نگذارید، نامطلوب بودن محیط کار به سرعت زمینه‌ساز عدم‌رضایت، خصومت، پرخاشگری و بی‌احترامی کارکنان نسبت به کارفرما و کسب و کار می‌شود.
 • انتقال آلودگی: اگر هود چربی‌زدایی نشود یا ذرات غذا از روی سطوح پاک نشود، آلاینده‌ها به راحتی وارد غذایی می‌شوند که در حال طبخش هستید و می‌خواهید برای مشتریان سرو کنید.

هزینه خدمات نظافت رستوران

هزینه خدمات نظافت معمولاً بر حسب متراژ رستوران یا تعداد ساعت مورد نیاز برای تمیزی رستوران محاسبه می‌شود. هزینه خدمات نظافتی سبک یا سطحی با هزینه خدمات نظافت تخصصی متفاوت است. هزینه نظافت تخصصی، به‌ویژه برای آشپزخانه که نیاز به چربی‌زدایی و ضدعفونی کردن سطوح دارد، بالاتر است.

هزینه دقیق خدمات نظافت رستوران به عامل‌های زیر بستگی دارد:

 • موقعیت رستوران
 • تعداد نیروی خدماتی مورد نیاز برای تمیز کردن رستوران
 • نظافت تخصصی مانند تمیز کردن تجهیزات آشپزخانه، فرش یا پنجره
 • بزرگی رستوران

هزینه خدمات نظافت رستوران در منطقه 22 و چیتگر

پس از احداث دریاچه چیتگر و ساخت بازار بزرگ ایران مال و همچنین مجتمع‌های تجاری بزرگی چون طوبی و بام لند، منطقه 22 تبدیل به یک قطب تفریحی در تهران شده است و رستوران‌ها و فودکورت‌های زیادی در این منطقه دایر شدند.

مژده نگین سرویس به صاحبان این رستوران‌ها این است که از این پس برای نظافت محل کار خود دغدغه نیروهای خدماتی را نداشته باشند، زیرا حتی نیروهای ساکن در محل موسسه نگین بدون فوت وقت در محل مورد نظر شما حاضر خواهند شد و ارائه خدمات خواهند داد. همچنین این خدمات کاملاً مقرون به صرفه و بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب خواهد بود.

سخن نهایی

تمیز بودن سالن غذاخوری، آشپزخانه و تجهیزات یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که مشتریان هنگام انتخاب رستوران به آن توجه می‌کنند. به‌علاوه تمیز کردن مداوم و مناسب تجهیزات آشپزخانه طول عمر و کارآمدی‎شان را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا غذاها همواره با طعم و بافتی لذیذ پخته شوند.

کمک گرفتن از نیروهای خدماتی برای تمیز کردن رستوران مایه آسودگی خاطر شما و کارکنان‌تان می‌شود و حجم کارتان را به شدت کاهش می‌دهد. وقتی تمیز کردن رستوران را به نیروهای خدماتی متخصص بسپارید، وقت‌تان آزاد می‌شود تا روی آماده‌سازی و بازاریابی غذا تمرکز کنید و پایگاه مشتریان وفاداری را ایجاد کنید.

وقتی به این نتیجه برسید که لازم است از خدمات نظافت رستوران استفاده کنید، باید به دنبال شرکت معتبر و مجربی بگردید که این خدمات را در منطقه‌تان ارائه می‌دهد. نگین سرویس با افتخار اعلام می‌کند که خدمات نظافتی مختلف، از جمله تمیز کردن حرفه‌ای رستوران را ارائه می‌دهد. پس اگر می‌خواهید تمیز کردن رستوران‌تان را به نیروهای کاردان بسپارید، حتماً با ما تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا نیروهای نظافتی نگین سرویس امکان حضور همه روزه برای نظافت رستوران را دارند؟

قابل درک است که برخی رستوران‌های تازه کار ممکن است از نیروهای خدماتی شرکت‌ها برای امور نظافتی خود استفاده نمایند. برای هماهنگی این موارد لطفاً با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند.

پاکیزگی لباس آشپزها و کارگران رستوران‌ها یکی از مهمترین پروتکل های رستوران داری است، آیا نگین سرویس خدماتی برای این منظور دارد؟

نگین سرویس خدمات شستشو و خشکشویی لباس نیز ارائه می‌دهد. برای هماهنگی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

آیا امکان نظافت قبل یا بعد از ساعت کاری رستوران وجود دارد؟

بله، برای هماهنگی ساعت دقیق حتماً با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.

آیا امکان برنامه ریزی یک نظافت روتین (روزانه، هفتگی و ماهانه) برای رستوران وجود دارد؟

بله صد در صد برای هماهنگی این موارد با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید تا هماهنگی های لازم انجام گردد.

آیا نگین سرویس خدمات شستشوی پرده و رومیزی نیز انجام می‌دهد؟

بله اگر در دکوراسیون رستوران از پرده و رومیزی استفاده شده است، نگین سرویس خدمات پرده شویی و خشکشویی نیز ارائه می‌دهد.

تمیز کردن رستوران به چه خدماتی نیاز دارد و این خدمات چند وقت یک‌بار باید انجام شود؟

زمان‌بندی خدمات نظافت را با توجه به نیازهای کسب و کار و بودجه‌تان سفارشی‌سازی کنید. به خدمات نظافتی روزانه سبک مانند جارو کشیدن، گردگیری و تمیز کردن درها و پنجره‌ها نیاز دارید؟ یا می‌خواهید خدمات نظافتی سنگین‌تر و اساسی‌تر آشپزخانه، جدا کردن و واکس زدن کف یا شستشوی فرش‌ها با شامپو فرش را انجام بدهید؟

مشخص کردن نوع خدمات مورد نیاز و زمان‌بندی انجام آن‌ها اقدام مهمی است که پیش از تماس با نیروهای خدماتی متخصص باید انجام بدهید. باید بدانید که دقیقاً چه انتظاری از نیروی خدماتی دارید، سپس به دنبال گزینه‌های مناسب بگردید.

آیا تهیه مواد ضدعفونی کننده بر عهده ماست؟

در صورتی که از مواد ضدعفونی کننده مخصوصی برای لوازم آشپزخانه و یا سالن غذاخوری استفاده می‌کنید توصیه می‌کنیم که خودتان آنها را تهیه نمایید، زیرا وسایل مختلف آشپزخانه ممکن است با مواد ضدعفونی کننده متداول واکنش نشان داده و آسیب ببینند. در صورتی که نیازی به تهیه مواد ضدعفونی کننده خاصی نیست، نگین سرویس لوازم را تهیه کرده و هزینه آن را در فاکتور شما منظور خواهد کرد.

آیا نگین سرویس نظافت هتل رستوران ارائه می‌دهد؟

با توجه به اینکه اغلب هتل‌ها خود بخش نظافت جداگانه دارند و تمامی خدمات نظافتی را به خودی خود پوشش می‌دهند ممکن است به خدمات نگین سرویس نیاز پیدا نکنند، اما در صورت نیاز به خدمات نظافتی، حتماً با همکاران ما هماهنگ کنید.

مقالات مرتبط

تماس با ما