خدمات تعمیر شیروانی، تعویض و آب‌بندی انواع شیروانی فلزی، سفالی و…

امروزه استفاده از سقف‌های شیروانی سفالی و فلزی، به‌دلیل تنوع رنگ و زیبایی آن، بسیار رونق یافته است. اما این سقف‌ها، با قرارگرفتن در معرض باران‌های اسیدی، طوفان، برف و اشعۀ فرابنفش خورشید، دچار انواع نشتی، شکستگی و آسیب می‌شوند. در این صورت، تعمیرات باید در سریع‌ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا انجام گیرد تا خسارت‌ جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد نشود. بنابراین، درصورتی‌که دچار هرگونه مشکل، نشتی و تغییر شکل در سقف ساختمان شدید، حتماً با نیروهای متخصص تماس بگیرید تا در اولین زمان ممکن خود را به محل موردنظر برسانند و تعمیرات و آب‌بندی سقف را انجام دهند.

خدمات تعمیر شیروانی با نگین سرویس

در صورت مشاهدۀ هرگونه خرابی، نقص و نشتی در انواع سقف شیروانی سفالی، فلزی، ایرانیت پلاستیکی، ورق گالوانیزه، تایل بتنی و… حتماً در اولین فرصت با نیروهای نگین سرویس تماس بگیرید. تعمیر سقف و شیروانی یک فرایند تخصصی است، زیرا به ابزار و مهارت مخصوص نیاز دارد. کارشناسان نگین سرویس، مهارت و تجربۀ کافی در زمینۀ تعمیر انواع سقف‌های مرتفع را داشته و با استفاده از ابزارهای ایمنی (نردبان‌های مخصوص، جرثقیل، داربست و طناب راپل)، هرگونه مشکل سقف‌ ساختمان شما را برطرف می‌کنند.

زمانی‌که متوجه واردشدن آب و رطوبت به خانه یا اتاق زیرشیروانی خود شدید، ابتدا باید منبع نشتی آب را پیدا کنید. متخصصین تعمیرات ما منبع نشتی را پیدا کرده و تعمیرات لازم در سقف را انجام می‌دهند.

در برخی موارد، پیداکردن محل دقیق نشتی، دشوار می‌باشد و در مواردی هم نشتی سقف در ابتدا مشخص نمی‌شود. در این حالت، ایجاد برآمدگی‌های روی سقف، می‌تواند ورود آب و رطوبت به درون سقف را نشان دهد. درهرصورت، اگر متوجه نشتی شدید، می‌توانید با متخصصین ما تماس بگیرید. در زمان حضور نیرو در محل، بایستی تمامی وسایل را از زیر قسمت نشتی دور کرده و برای جمع‌‌کردن آب، یک سطل در زیر آن قرار دهید.

در برخی موارد، امکان تعویض تایل شیروانی وجود ندارد. شیروانی‌های فلزی و ایرانیت‌های یکسره، ممکن است دچار سوراخ و حفره شوند. متخصصین ما این نشتی‌ها را با استفاده از چسب‌های مخصوص که به نور خورشید و تغییرات آب‌وهوا مقاوم است، لکه‌گیری می‌کنند.

ناودان ممکن است به طرق مختلفی آسیب ببیند ازجمله: گرفتگی، یخ‌زدن آب، ریختن شاخه‌های درختان و همچنین گیرکردن زباله درون آن. در صورت بسته‌شدن ناودان و راه‌آب، ممکن است آب برای مدت زمان زیادی روی سقف بماند. تجمع طولانی‌مدت آب بر روی سقف، احتمال نشتی را افزایش می‌دهد. متخصصین ما با ارائۀ خدمات در زمینۀ تمیزکردن و تعمیرات ناودان و راه‌آب، خطر نشتی سقف را کاهش می‌دهند.

تعمیرات تایل‌های شیروانی شامل تعمیر و یا تعویض تایل‌های شکسته، شل‌شده و افتاده می‌شود. از علائم اولیۀ بروز مشکل در سقف شیروانی، می‌توان به پوسته‌پوسته‌شدن، شوره‌زدن و ترک‌خوردن تایل‌ها اشاره کرد. تغییر رنگ‌دادن تایل‌ها، رخنه‌کردن آب و رطوبت در زیر آن‌ها را نشان می‌دهد. برای جلوگیری از آسیب‌دیدن خانه، این تایل‌ها باید تعمیر شوند. تایل‌های آسیب‌دیده می‌توانند باعث بروز مشکلاتی در قسمت چوبی سقف شوند. در اکثر موارد، تعمیر و تعویض این تایل‌ها بسیار ساده است و متخصصین ما می‌توانند در کمترین زمان این تعمیرات را انجام دهند.

حیوانات کوچک مانند پرندگان و موش‌ها از زیر طاق به‌عنوان مخفیگاه یا پناهگاه استفاده می‌کنند. حتی در برخی موارد، موش‌ها با جویدن و کندن دیوارها، باعث شکستن و ایجاد سوراخ درون آن‌ها می‌شوند. درصورتی‌که متخصصین ما متوجه این موضوع شوند، تایل‌های آسیب‌دیده را تعویض و لانۀ حیوان را خارج می‌کنند. سپس این قسمت از سقف را به‌طور کامل تعمیر می‌نمایند.

برای آب‌بندی شیروانی، باتوجه‌به جنس تایل‌های سقف، از مواد مختلفی استفاده می‌کنیم. بعضی مواقع به درخواست کارفرمایان، آب‌بندی با ایزوگام انجام می‌شود. تیم ما برای آب‌بندی، از رنگ و پوشش‌های نانوی باکیفیت استفاده کرده تا از ورود هرگونه آب و باران به اتاق زیرشیروانی و ساختمان، جلوگیری شود. درنهایت نیز برای پوشش درزهای باقی‌مانده از چسب‌ ماستیک مخصوص استفاده می‌کند.

برخی شیروانی‌های فلزی نامرغوب، ممکن است به‌مرور زمان بر اثر بارش باران و برف، دچار زنگ‌زدگی و خوردگی شوند. برای تعمیر زنگ‌زدگی ابتدا باید سن و وضعیت شیروانی شما را بررسی نماییم. درصورتی‌که زنگ‌زدگی گسترده‌تر بوده و دوام و قدرت تایل را از بین برده باشد، تایل سقف باید عوض شود. برای خوردگی‌های مختصر و تازه، ما از رنگ و پوشش‌های نانو برای آب‌بندی و عایق‌کردن شیروانی استفاده می‌کنیم؛ این مواد دوام سقف را افزایش داده و از آسیب مجدد جلوگیری می‌کنند.

در برخی موارد، خصوصاً در فصل تابستان، خرابی شیروانی با تهویۀ نامناسب هوا، گرم‌بودن خانه و مبلغ بالای قبض برق خود را نشان می‌دهد. این مورد ممکن است به‌دلیل داغ‌شدن بیش از اندازۀ سقف داخلی باشد. برای این منظور، نیروهای ما ابتدا تمام بخش‌های شیروانی را بررسی نموده و عایق‌کاری و آب‌بندی را انجام می‌دهند. در صورت تکرار این مشکل، می‌توان از عایق پشم‌شیشه نیز برای جلوگیری از هدررفتن انرژی استفاده کرد.

طوفان‌های سهمگین با بارش و وزش باد شدید همراه است و می‌تواند به سقف خانۀ شما آسیب برساند. این آسیب‌ها شامل کنده‌شدن تایل‌های سقف و جداشدن ناودان می‌شود و در مواردی، تعمیر سریع و اضطراری آن‌ها مشکل می‌باشد. در برخی موارد نیز بادهای شدید باعث می‌شود ناودان به‌طور کامل از سقف جدا شده و حتی گم شود. در این شرایط متخصصین ما می‌توانند میزان آسیب‌دیدگی را بررسی نموده، دیگر قسمت‌های آسیب‌دیده را تشخیص داده و به‌سرعت آن‌ها را تعمیر کنند.

درصورتی‌که سقف دچار آتش‌سوزی شود، تایل‌های آسیب‌دیده باید عوض شوند. اگر آسیب ناشی از آتش گسترده‌تر باشد، ممکن است نیاز به تعویض کامل شیروانی باشد.

هزینۀ تعمیرات شیروانی

برای محاسبۀ هزینۀ تعمیر شیروانی، چند مورد در نظر گرفته می‌شود:

  • متراژ و یا تعداد تایل‌های تعویض و تعمیرشده
  • میزان خسارت و آسیب‌دیدگی
  • نوع و جنس تایل شیروانی
  • سختی کار و ارتفاع ساختمان (نیاز به داربست، نردبان و…)
  • دستمزد و اجرت
  • ایاب‌وذهاب

از این‌ رو، هزینۀ نهایی تعمیر سقف شیروانی باتوجه‌به عوامل ذکرشده، متغیر است. بنابراین، برای اطلاع از هزینۀ حدودی تعمیرات شیروانی، با ما در تماس باشید.

هزینۀ تعمیر شیروانی در چیتگر و منطقۀ 22

یکی از موارد مهم در تعمیرات شیروانی، حضور سریع نیروهای متخصص در محل می‌باشد تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. از این‌ رو، مژدۀ ما به همراهان گرامی نگین سرویس در منطقۀ 22 و اطراف دریاچۀ چیتگر این است که ما انواع خدمات تعمیر شیروانی را در سریع‌ترین زمان ممکن به افراد ارائه خواهیم کرد. همچنین تمامی خدمات تعمیرات شیروانی در این منطقه، بدون دریافت هزینۀ ایاب‌وذهاب و با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه ارائه خواهد شد.

سؤالات متداول

بهترین زمان برای تعمیر شیروانی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای تعمیر شیروانی، اواخر تابستان است که از گرمای شدید هوا کاسته شده باشد. برای تعمیر شیروانی، هوا بایستی کاملاً خشک باشد تا مشکل و نشتی رخ ندهد.

چه مواردی باعث آسیب‌‌دیدگی سقف می‌شود؟

موارد مختلفی مانند دمای هوا، نوع آب‌وهوا، اشعۀ یووی، رشد باکتری‌ها، تگرگ و از بین‌ رفتن درز بین تایل‌ها، باعث آسیب‌ دیدن سقف می‌شوند. لازم به ذکر است سقف‌هایی با تایل تیره، زودتر از سقف‌هایی با تایل روشن آسیب می‌بینند.

اگر هنگام تعمیر شیروانی باران بگیرد، چه باید کرد؟

اگر هنگام ارائۀ خدمات تعمیرات شیروانی باران بگیرد، نیروهای نگین سرویس با پلاستیک‌های ضخیم و مخصوص، بخش آسیب‌دیدۀ سقف را پوشانده تا نشتی به داخل نفوذ نکند. سپس پس از اتمام باران و خشک‌ شدن شیروانی، کار را ادامه خواهند داد.

آیا نیروهای نگین سرویس، مصالح مورد نیاز برای ترمیم یا تعویض سفال آسیب‌دیده یا ایرانیت شکسته را تهیه می‌کنند؟

بله، درصورتی‌که نیاز به تعویض بخشی از سفال شیروانی و یا ایرانیت سقف باشد، نیروهای ما این لوازم را تهیه و هزینۀ آن را در حساب شما منظور خواهند کرد.

آیا سقف‌های شیروانی نیاز به تعمیرات دوره‌ای دارند؟

بله، توصیۀ ما به شما این است که برای جلوگیری از خرابی‌های گسترده، سقف شیروانی خود را به‌طور دوره‌ای سرویس نمایید. با این کار، در صورت وجود هرگونه نشستی و شکستگی مختصر، تعمیرات به‌سرعت انجام می‌گیرد.

آیا شیروانی‌های فلزی بیشتر از نوع سفالی آن نیاز به تعمیرات دارند؟

خیر، شیروانی‌های فلزی نسبتاً مقاوم هستند و از نظر دوام تفاوت چندانی با شیروانی سفالی ندارند.

چه زمانی باید تایل‌های سقف شیروانی را تعویض نمود؟

در برخی موارد، میزان آسیب‌دیدگی سقف به‌‌اندازه‌ای است که باید کل آن را تعویض نمود. همچنین ممکن است در برخی موارد سقف فقط به تعمیر نیاز داشته باشد. در این حالت، هزینۀ تعمیرات بسیار کمتر خواهد بود.

آیا باید قبل از شروع زمستان سقف شیروانی را سرویس نمود؟

باران، تگرگ، یخ‌بستگی و برف‌وبوران می‌تواند به سقف خانه آسیب برساند. وزن ناشی از برف‌ و یخ، باعث شکستگی و آسیب‌دیدگی سقف در طول زمستان می‌شود. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع زمستان و همچنین در بهار بعد از آب‌شدن برف‌ها، سقف چک شود.

درصورتی‌که نشتی شیروانی به سقف و گچ‌کاری آسیب‌زده باشد، آیا نگین سرویس خدمات گچ‌کاری نیز ارائه می‌دهد؟

بله، درصورتی‌که نشتی و خرابی سقف به گچ‌بری منزل آسیب رسانده باشد، نیروهای نگین سرویس این موارد را نیز برطرف خواهند کرد.

مقالات مرتبط

تماس با ما