سمپاشی منزل و شرکت (سمپاشی سوسک، موش، موریانه، شپش و کک)

وجود حشرات و جانوران موذی در محیط خانه، یکی از مشکلاتی است که ممکن است زندگی روزمره ما را دچار اختلال کند. به منظور از بین بردن و ریشه‌‌کن کردن این حشرات موذی، سمپاشی خانه مناسب‌ترین راه حل می‌باشد. در نظر داشته باشید، سمپاشی امری تخصصی است و نیازمند دانش و تجربه می‌باشد؛ چرا که هر نوع سم مخصوص گروه خاصی از حشرات و جانوران می‌باشد. به منظور سمپاشی خانه و یا محل کارتان، بهتر است از شرکت‌های خدماتی معتبر در تهران کمک بگیرید. متخصصان این امر بعد از بررسی محل و نوع حشرات و جانوران موذی، سم مناسب، نحوه سمپاشی و دفعات لازم برای سمپاشی را خدمت شما اعلام کرده و در صورت تایید شما، کارشان را شروع می‌کنند.

خدمات سمپاشی نگین سرویس

خدمات سمپاشی نگین سرویس

یکی از خدماتی که نگین سرویس به شهروندان تهرانی ارائه می‌کند، سمپاشی تخصصی موش، سوسک، کک، شپش، موریانه و سایر حشرات و جانوران موذی است. این خدمات در محیط‌های زیر قابل اجرا می‌باشند:

 • آپارتمان، ویلاهای قدیمی، شرکت، رستوران، تالار، هتل و …
 • حمام، دستشویی، انباری و …
 • چوب، ام‌دی‌اف، پارکت، لمینت و …

نگین سرویس علاوه‌بر سمپاشی، در حوزه نظافت و تمیزکاری منزل هم خدمات متنوعی را ارائه می‌کند. برخی از این خدمات عبارتند از:

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

سمپاشی انواع حشرات و جانوران موذی در تهران

سمپاشی انواع حشرات و جانوران موذی در تهران

هر نوع سم، مناسب نوع خاصی از حشرات می‌باشد. به طور مثال از سمی که برای از بین بردن سوسک استفاده می‌شود، نمی‌توان برای ریشه‌کن کردن کک استفاده کرد. متخصصین سمپاشی، بعد از بررسی نوع حشرات و جانوران موذی نوع سم و زمان مناسب سمپاشی را به شما اطلاع می‌دهند.

سمپاشی سوسک

سمپاشی سوسک

دو نوع سوسک آمریکایی (سوسک درشت) و سوسک آلمانی (سوسک ریز) در خانه و … تجمع می‌کنند. یکی از راه‌های ورود این موجودات به خانه، چاه فاضلاب می‌باشد. به منظور جلوگیری از ورود سوسک به محل زندگی، بهتر است حتما تمام چاه‌ها را چک کنید که درپوش داشته باشند.

به هنگام سمپاشی سوسک‌ها، باید به فکر از بین بردن تخم آنها هم باشید. چرا که سریعا تخم‌ریزی می‌کنند و ممکن است این تخم‌ها از نظر شما پنهان بمانند. بهترین زمان برای سمپاشی سوسک، فروردین و اردیبهشت می‌باشد، چرا که در این فصل تخم‌ریزی می‌کنند. برای سمپاشی مرحله دوم هم مرداد زمان مناسبی است، چون گرم‌ترین ماه سال است و تجمع سوسک‌ها بیشتر از هر زمان دیگری است.

سموم مختلفی برای از بین بردن سوسک‌های آمریکایی و آلمانی وجود دارند. متخصص سمپاشی پس از بررسی فضا و نوع سوسک‌ها، سم مناسب را به شما پیشنهاد می‌کند.

سمپاشی کک

سمپاشی کک

سمپاشی بهترین راهکار برای از بین بردن کک در محل زندگی می‌باشد. به منظور سمپاشی منزل باید حداقل 48 ساعت محل را ترک کنید. لازم به ذکر است، در مورد سمپاشی کک باید حتما هواگیری انجام شود، بدین‌ترتیب که پنجره‌ها را برای مدتی باز بگذارید تا سموم کاملا خشک شوند.

معمولا متخصصان سمپاشی پیشنهاد می‌کنند هر 6 ماه یکبار سمپاشی تخصص کک را انجام دهید تا از شیوع مجدد این موجودات در محیط خانه جلوگیری شود.

سمپاشی موریانه

سمپاشی موریانه

موریانه‌ها در لوازم چوبی، پارکت و کابینت‌های چوبی تجمع پیدا می‌کنند. به همین دلیل باید تمام لوازم چوبی منزل را بررسی کنید تا سوراخ و شکستگی نداشته باشند. به منظور جلوگیری از شیوع موریانه، بهتر است وسایل چوبی را در فواصل زمانی معین در معرض نور خورشید قرار دهید. نور خورشید موریانه را از بین می‌برد.

به منظور سمپاشی برای از بین بردن موریانه، متخصص سمپاشی سم مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد. در نظر داشته باشید، استفاده خودسرانه از سموم مختلف برای از بین بردن موریانه‌ها، ممکن است آسیب‌های جدی به سلامت شما وارد کند.

سمپاشی موش

سمپاشی موش

موش‌ها بیشتر در خانه و کارخانه‌ها تجمع پیدا می‌کنند. در نظر داشته باشید، نظافت به موقع و جمع کردن مرتب زباله‌ها از شیوع این موجودات موذی در محل زندگی شما جلوگیری می‌کند.

بهترین زمان برای سمپاشی موش، فصل پاییز و بهار می‌باشد. با این وجود، قبل از اقدام برای سمپاشی بهتر است با متخصص سمپاشی مشورت کنید. کارشناس سمپاشی پس از بررسی محل و با توجه به نوع موش، بهترین زمان سمپاشی و مناسب‌ترین سم را به شما پیشنهاد می‌کند. در برخی موارد، ممکن است کارشناس تله‌گذاری را به شما پیشنهاد ‌کند.

سمپاشی شپش

سمپاشی شپش

شپش‌ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از: شپش سر، شپش پرندگان و شپش بدن. به منظور سمپاشی شپش، بسیار مهم است که از سم مناسب استفاده کنید و فرایند سمپاشی به صورت اصولی انجام شود تا به کلی این موجودات موذی ریشه‌کن شوند.

متخصصان معمولا توصیه می‌کنند تا چند روز بعد از سمپاشی شپش، کودکان را به محل سمپاشی نیاورید. همچنین قبل از ورود به محل، باید حتما مطمئن شوید که سم‌ها به خوبی پاک شده باشند.

خدمات سمپاشی انواع واحد مسکونی، اداری و تجاری

خدمات سمپاشی انواع واحد مسکونی، اداری و تجاری

سمپاشی حرفه‌ای و به موقع، بهترین راهکار برای مقابله با حشرات و جانوران موذی است. متخصصان سمپاشی با بکاربردن مناسب‌ترین ترکیبات، حشرات موذی و تخم آنها را از بین می‌برند.

سمپاشی خانه

به منظور جلوگیری از بروز هرگونه آسیب به افراد خانواده، سمپاشی خانه باید در حداقل دفعات و با ماندگاری بالا انجام شود. نکات زیر را در سمپاشی منزل به یاد داشته باشید:

 • بهتر است، سمپاشی توسط متخصص سمپاشی و تیم باتجربه انجام شود.
 • متخصص سمپاشی با توجه به شدت آلودگی و نوع حشرات، بهترین سم را برای سمپاشی خانه به شما پیشنهاد می‌کند.
 • استفاده از دوز مناسب سم در سمپاشی منزل اهمیت زیادی دارد. استفاده از سم غلیظ در محیط خانه پیشنهاد نمی‌شود، چرا که ممکن است برای سلامتی افراد خطر داشته باشد.
 • رعایت نکات ایمنی در سمپاشی منزل همچون دور بودن از فضا، پوشیدن لباس مناسب و استفاده از ماسک فیلتردار بسیار مهم است.
 • سمپاشی اصولی و دوره‌ای منزل، باعث می‌شود حشرات موذی به کلی ریشه‌‌کن شوند.
 • برای داشتن نتیجه بهتر، لازم است کل ساختمان سمپاشی شود. سمپاشی یک واحد ممکن است نتیجه مطلوب نداشته باشد.
 • به منظور جلوگیری از تجمع مجدد حشرات در خانه، لازم است مرتبا محیط خانه نظافت شود، زباله‌ها در زمان مناسب از خانه خارج شوند و از خیس کردن و ایجاد رطوبت در محیط‌هایی همچون آشپزخانه جلوگیری شود.

سمپاشی شرکت و محیط کار

اغلب ساختمان‌های قدیمی محل تجمع حشرات موذی می‌باشند. به منظور ریشه‌کن کردن حشرات و جانوران، بهتر است از متخصصان سمپاشی کمک بگیرید.

 • سمپاشی شرکت و دفاتر کاری باید به صورت دوره‌ای انجام شود.
 • به منظور سمپاشی، بهتر است کل ساختمان سمپاشی شود، چرا که ممکن است حشرات از واحدهای دیگر مجددا به واحد سمپاشی‌شده برگردند.

سمپاشی رستوران و تالار

بسیاری از رستوران‌ها به دلیل محیط کاری آشپزخانه، محل شیوع حشرات می‌باشند و در صورتی که نظافت و تمیزکاری به درستی انجام نشود، این حشرات به قسمت‌های مختلف محیط نفوذ پیدا می‌کنند.

 • سمپاشی رستوران و تالار‌ها حتما باید توسط یک تیم باتجربه انجام شود، درغیر اینصورت حشرات تکثیر پیدا کرده و ضرر زیادی به بار خواهد آمد.
 • بعد از سمپاشی رستوران و تالار، لازم است اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از شیوع مجدد حشرات بکار گرفته شود. به طور مثال آشپزخانه باید هر روز به طور کامل نظافت شود، مواد غذایی مانده در محیط یکی از علل تجمع حشرات موذی می‎‌باشد.
 • تمامی پرسنل آشپزخانه و تالار باید نظافت شخصی و نکات بهداشتی را رعایت کنند.
 • استفاده از توری بر روی چاه فاضلاب به منظور جلوگیری از ورود مجدد حشرات موذی الزامی است.

در نظر داشته باشید استفاده نادرست از سم برای از بین بردن حشرات موذی، ممکن است سلامتی ما را به خطر بیندازد. بنابراین بسیار مهم است که برای سمپاشی از شرکت‌های خدماتی معتبر در تهران کمک بگیریم. نگین سرویس کل فرایند سمپاشی منزل و یا محل کار شما را برعهده می‌گیرد. به منظور ثبت سفارش می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با همکاران ما در ارتباط باشید. پس از ثبت سفارش، کارشناسان نگین سرویس در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و شرایط را ارزیابی می‌کند. کارشناس سمپاشی اطلاعات لازم را در خصوص سم مورد نیاز، دفعات سمپاشی و هزینه‌ها خدمت شما اعلام کرده و در صورت تایید شما بلافاصله همراه با تیم مجرب، شروع به کار می‌کنند.

اقدامات لازم قبل از سمپاشی

اقدامات لازم قبل از سمپاشی

بسته به نوع حشره، محل شیوع آن و … قبل از شروع کار، کارشناس سمپاشی از شما می‌خواهد اقداماتی را انجام دهید. برخی از این اقدامات لازم در ادامه مطلب آورده شده‌اند:

 • قبل از سمپاشی، به منظور جلوگیری از مسمومیت بهتر است افراد خانواده محل را ترک کنند.
 • ظروف و وسایل آشپزخانه را جمع کنید و در فضای دربسته قرار دهید.
 • مواد غذایی را جمع کنید و در فضای دربسته قرار دهید.
 • در طول زمان سمپاشی، درها و پنجره‌ها باید بسته باشند تا جریان هوا متوقف گردد.

مراحل سمپاشی

مراحل سمپاشی

سمپاشی طی چند مرحله انجام می‌شود:

بازرسی

در مرحله اول، کارشناس سمپاشی به محل اعزام می‌شود و محیط را بررسی می‌کند. پس از بررسی فضا، کارشناس اطلاعات لازم را به مشتری اعلام می‌کند. در صورت تایید مشتری، کارشناس همراه با تیم مجرب کارشان را شروع می‌کنند.

تعیین نوع سم و نحوه سمپاشی

بسته به نوع حشره، محل شیوع و حجم آن‌ها کارشناس بهترین سم را برای سمپاشی انتخاب می‌کند. به طور مثال سمی که برای سوسک مناسب است، ممکن است روی کک یا شپش تاثیری نداشته باشد. کارشناس سمپاشی بر اساس دانش و تجربه‌ای که دارد بهترین روش را برای سمپاشی انتخاب و در خصوص موارد لازم با شما صحبت می‌کند.

سمپاشی محل

پس از ثبت سفارش، تیم مجرب سمپاشی با لباس‌های مخصوص و ماسک‌های فیلتردار در محل حاضر شده و کارشان را شروع می‌کنند. سمپاشی از جایی شروع می‌شود که آلودگی بیشتر است. در نظر داشته باشید، کل فضا باید سمپاشی شود. با توجه به اینکه حشرات موذی در محیط‌های گرم و ترجیحا مرطوب تخم‌گذاری می‌کنند، نیروهای خدماتی تمام سوراخ‌ها، کفپوش‌ها و درزها را هم به طور کامل سمپاشی می‌کنند.

سمپاشی مجدد

بسته به نوع حشرات و شدت آلودگی، ممکن است چندین‌بار سمپاشی نیاز باشد. حدودا 3 هفته بعد از سمپاشی، کارشناس مجددا در محل حاضر شده و فضا را بررسی می‌کند. در صورت نیاز، برای سمپاشی بعدی برنامه‌‌ریزی‌های لازم انجام می‌شود.

اقدامات لازم پس از سمپاشی

اقدامات لازم پس از سمپاشی

پس از سمپاشی محل، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای مدت 48 ساعت لازم است از محل دور بمانید تا دچار مسمومیت نشوید.
 • مواد آلوده را از محیط جمع کنید. هرگونه ماده غذایی که در زمان سمپاشی در محیط سرباز قرار داشته است، باید دور ریخته شود.
 • در و پنجره‌ها را باز بگذارید تا هوای تازه جریان داشته باشد.
 • حشرات مرده را از محیط جمع کنید.
 • بهتر است منزل را به طور کامل نظافت نکنید، اجازه دهید مدتی از سمپاشی بگذرد تا مطمئن شوید حشرات و جانوران موذی به کلی ریشه‌کن شده‌اند.
 • پس از 10 روز(با مشورت کارشناس سمپاشی) می‌توانید برای نظافت و تمیزکاری منزل اقدام کنید.
 • به منظور جلوگیری از ورود مجدد حشرات اقدامات لازم پیشگیرانه را در نظر بگیرید. سعی کنید به طور مرتب خانه را نظافت کنید، کثیفی یکی از علل شیوع حشرات موذی در خانه می‌باشد. همچنین مواد غذایی را برای مدت طولانی در محیط سرباز نگذارید. به طور مثال میوه‌ها را حتما در یخچال نگهداری کنید و از قرار دادن آنها روی کانتر(شب‌ها) خودداری کنید.

عوارض بعد از سمپاشی

در صورتی که به طور شخصی و بدون نظارت کارشناس سمپاشی برای سمپاشی منزل اقدام کنید، ممکن است دچار مسمومیت شوید. در صورت بروز هریک از علائم زیر، لازم است سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 • سرگیجه
 • حالت تهوع
 • مشکلات تنفسی
 • استفراغ
 • رنگ‌پریدگی
 • خارش در گلو

زمان مناسب برای سمپاشی

زمان مناسب برای سمپاشی

با گرم شدن هوا در فصل بهار و تابستان، شیوع حشرات موذی بیشتر می‌شود. بنابراین قبل از این زمان (پاییز و زمستان) بهترین زمان برای سمپاشی حشرات و جانوران موذی است. با این وجود، بهتر است با متخصص این امر مشورت کنید. کارشناس سمپاشی با توجه به شرایط، بهترین زمان سمپاشی را به شما پیشنهاد می‌کند. در نظر داشته باشید در موارد آلودگی شدید، بهتر است سمپاشی هر 6 ماه یکبار تکرار شود. یکبار قبل از تابستان (اردیبهشت یا خرداد) و یکبار قبل از زمستان (آذرماه).

سمپاشی خانه، شرکت، رستوران و تالار در نقاط مختلف تهران

نگین سرویس در تمامی مناطق 22گانه شهر تهران، آماده ارائه خدمات سمپاشی می‌باشد. پس از ثبت سفارش و دریافت اطلاعات، کارشناس سمپاشی در کوتاه‌ترین زمان در محل حاضر شده، فضا را ارزیابی کرده و اطلاعات لازم را به مشتری اعلام می‌کند.

سمپاشی خانه، شرکت، رستوران و تالار در شمال تهران

ساکنین مناطق شمال تهران همچون زعفرانیه، اندرزگو، ولنجک، تجریش، جردن، الهیه، فرمانیه، قلهک، چیذر و پاسداران می‌توانند از خدمات سمپاشی نگین سرویس استفاده کنند.

سمپاشی خانه، شرکت، رستوران و تالار در غرب تهران

 شرکت خدماتی نگین سرویس در غرب تهران (صادقیه، مرزداران، شهرک غرب، دهکده المپیک، ستاری، چیتگر، شهران، بلوار فردوس و جنت آباد) خدمات سمپاشی و نظافتی ارائه می‌دهد.

سمپاشی خانه، شرکت، رستوران و تالار در شرق تهران

ساکنین مناطق شرق تهران همچون تهرانپارس، میدان سپاه، مجیدیه، نارمک، امام حسین، خاک سفید و هفت حوض می‌توانند از خدمات سمپاشی نگین سرویس استفاده کنند.

سمپاشی خانه، شرکت، رستوران و تالار در مرکز تهران

با توجه به شیوع زیاد حشرات و حیوات موذی در مرکز تهران، ساکنین این مناطق (میدان ولیعصر، طالقانی، بلوار کشاورز، فاطمی، شریعتی، انقلاب و هفت تیر) می‌توانند از خدمات سمپاشی نگین سرویس استفاده کنند.

سمپاشی خانه، شرکت، رستوران و تالار در جنوب تهران

خدمات سم پاشی نگین سرویس در مناطق جنوب تهران همچون میدان امام خمینی، آزادی، حسن‌آباد، میدان خراسان، نواب، نازی‌آباد و شهر ری نیز ارائه می‌شود.

هزینه سمپاشی در تهران

هزینه سمپاشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. متراژ فضا، نوع کاربری محل و میزان آلودگی از این موارد هستند. کارشناس سمپاشی پس از ارزیابی فضا، کل هزینه‌ها را اعلام خواهد کرد. برخی از عوامل موثر در هزینه سمپاشی عبارتند از:

 • نوع حشره(سوسک، کک، شپش، موریانه، ساس و …)
 • کاربری محل(مسکونی، تجاری، اداری، رستوران و …)
 • متراژ محل
 • شدت آلودگی

  در نظر داشته باشید هزینه سمپاشی برای بار دوم، نصف بار اول می‌باشد.

پرسش‌های متداول

آیا بعد از سمپاشی می‌توانم منزل را نظافت کنم؟

بهتر است تا 10 روز بعد از سمپاشی، نظافت مرطوب انجام ندهید تا تمام حشرات و تخم‌هایشان از بین بروند.

چرا برای سمپاشی خانه بهتر است از شرکت‌های خدماتی کمک بگیریم؟

سمپاشی امری تخصصی است و به دانش و تجربه نیاز دارد. متخصصان سمپاشی بعد از بررسی محیط بهترین سم را برای از بین بردن و ریشه‌کن کردن حشرات موذی انتخاب کرده و سمپاشی را با استفاده از تجهیزات مخصوصی انجام می‌دهند.

بهترین زمان برای سمپاشی سوسک چه فصلی است؟

فصل بهار. سوسک‌ها در فروردین و اردیبهشت تخم‌ریزی می‌کنند. بنابراین بهترین زمان برای سمپاشی فصل بهار است.

از چه سمی برای از بین بردن سوسک استفاده کنم؟

بهتر است به صورت خودسرانه از سموم مختلف برای سمپاشی استفاده نکنید. کارشناس سمپاشی با توجه به نوع سوسک و شدت آلودگی بهترین سم را برای شما انتخاب می‌کند.

مقالات مرتبط

تماس با ما