نظافت راه پله: تعرفه کارگر نظافتچی ارزان قیمت و باتجربه راه پله

از آنجایی که راه پله ساختمان محل رفت و آمد تمامی ساکنین و میهمانان ساختمان است، بسیار مهم است که به صورت هفتگی تمیز شود. از طرفی دیگر درصورتی‌که راه پله ساختمان به موقع نظافت نشود، گرد و خاک و آلودگی‌های موجود ممکن است به داخل واحدها منتقل و سبب بروز انواع بیماری‌ها در افراد شود. نحوه نظافت راه پله با توجه به جنس آن، تعداد واحدها و انتظارات ساکنین متفاوت می‌باشد. به طور مثال راه پله‌های بتنی در مقایسه با راه پله‌های چوبی به نظافت بیشتری نیاز دارند. همچنین مجتمع‌های مسکونی بزرگ (20 واحدی یا بیشتر)، با توجه به اینکه افراد بیشتری در طول روز در راه پله تردد دارند، نیاز به نظافت بیشتر(1 یا 2 بار در هفته) دارند. نگین سرویس با کادری مجرب از نظافتچیان حرفه‌ای و کاربلد، تمیزکاری راه پله، پارکینگ و مشاعات ساختمان را برعهده می‌گیرد. به منظور ثبت سفارش می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با همکاران ما در ارتباط باشید.

اهمیت نظافت راه پله ساختمان


اهمیت نظافت راه پله ساختمان

یکی از دغدغه‌های مدیریت مجتمع‌های مسکونی نظافت و تمیزکاری راه پله ساختمان و مشاعات می‌باشد. با توجه به اینکه راه پله ساختمان محل رفت و آمد ساکنین و مهمان‌های ساختمان می‌باشد، نظافت آن اهمیت ویژه‌ای دارد. همچنین فرزندان ما دائما در این محیط در حال تردد هستند و آلودگی‌های موجود ممکن است برای سلامتی آنها مضر باشد.

به منظور اینکه نظافت راه پله و مشاعات به موقع انجام شود و دردسرهای احتمالی برای پیدا کردن کارگر کاربلد و قابل اعتماد را نداشته باشید، پیشنهاد می‌شود از خدمات یک شرکت‌ نظافتی معتبر در تهران استفاده کنید. این شرکت‌ها نیروهای خدماتی را از میان افراد قابل اعتماد انتخاب می‌کنند و قبل از اعزام به منزل شما، آموزش‌های لازم را برای ایشان فراهم می‌کنند.

نظافتچیان نگین سرویس به هنگام اعزام برای نظافت راه پله‌ها، یک چک لیست به همراه دارند که در آن ترتیب اقدامات لازم و زمان لازم برای هر کار در نظر گرفته شده است. نظافتچی موظف است طبق چک لیست، نظافت و تمیزکاری محل مورد نظر را انجام دهد و علاوه بر این خواسته‌ها و موارد مورد نظر مشتری را هم در نظر بگیرد.

شرکت خدمات نظافتی نگین: گزینه‌ای مناسب برای نظافت راه پله


شرکت خدمات نظافتی نگین: گزینه‌ای مناسب برای نظافت راه پله

 • شرکت خدمات نظافتی نگین برای نظافت راه پله یک استاندارد تعریف شده دارد که کارگران طبق آن عمل می‌کنند.
 • نیروهای خدماتی نگین به موقع در محل حاضر شده، طبق چک لیست نظافت و تمیزکاری راه پله را انجام داده و راس ساعت تعیین شده محل را ترک خواهند کرد.
 • نظافتچیان نگین نهایت دقت و سرعت عمل را به هنگام نظافت به کار می‌گیرند. علاوه‌بر این، نیروهای خدماتی نگین خواسته و رضایت مشتری را به عنوان اولویت اول در نظر می‌گیرند.
 • در دوران کرونا، پروتکل‌های مخصوصی برای نظافت راه پله ساختمان در نظر گرفته شده است. نیروهای خدماتی نگین طبق پروتکل‌های بهداشتی عمل می‌کنند و کلیه کلیدها، دستگیره‌ها و نرده‌ها را ضدعفونی می‌کنند.
 • شرکت خدمات نظافتی نگین برای تمامی مناطق، تعرفه یکسانی دارد.
 • نیروهای خدماتی نگین از میان افراد قابل اعتماد انتخاب شده‌اند. این افراد با شرکت قرارداد کاری دارند و نزد شرکت ضمانت حسن انجام کار دارند. بنابراین با خیال راحت می‌توانید از خدمات نظافتی ایشان بهره ببرید.
 • در شرکت خدمات نظافتی نگین، این امکان فراهم شده است که به صورت دوره‌ای یک کارگر را برای نظافت راه پله و یا … در نظر بگیرید. به طور مثال روز معینی از هر ماه، کارگر مورد نظر شما در محل اعزام شده و نظافت و تمیزکاری محل را انجام می‌دهد. بدین‌ترتیب نظافتچی نسبت به حساسیت‌های شما آگاهی داشته و تمیزکاری را طبق خواسته شما انجام خواهد داد. شرکت خدمات نظافتی نگین برای آن دسته از مشتریان که به صورت دوره‌ای از خدمات مجموعه استفاده کنند، 5 درصد تخفیف هم در نظر می‌گیرد.
 • کلیه کارکنان نگین تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند.
 • نیروهای خدماتی نگین از استعمال دخانیات در محیط کار خودداری می‌کنند.

نگین سرویس با کادری مجرب از نیروهای خدماتی خانم و آقا آماده خدمت‌رسانی برای نظافت و تمیزکاری ساختمان شما می‌باشد. برخی از خدمات نظافتی نگین سرویس عبارتند از:
 • نظافت راه پله
 • نظافت پارکینگ
 • نظافت حیاط و لابی
 • انتقال زباله‌ها به بیرون از ساختمان و …

نگین سرویس با استخدام نیروهای حرفه‌ای و همچنین ارائه آموزش‌های لازم، همواره در تلاش است تا تمامی نیازهای شما را برطرف کند.

نظافتچی راه پله ساختمان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟


نظافتچی راه پله ساختمان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 • قبل از هرچیز نظافتچی باید قابل اعتماد باشد، چرا که در محل زندگی شما در رفت و آمد است و با اعضای خانواده شما در ارتباط می‌باشد.
 • نظافتچی باید جوان باشد و توانایی فیزیکی لازم برای نظافت راه پله را داشته باشد.
 • نظافتچی باید مهارت و تجربه کافی برای نظافت راه پله‌ها را داشته باشد.
 • نظافتچی باید سیگاری نباشد و از استعمال دخانیات خودداری کند.

نظافت راه پله ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟


اگرچه ممکن است نظافت راه پله‌ ساختمان امری آسان و ابتدایی به نظر بیاید، اما باید توجه داشته باشید که این فرایند امری کاملا تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه دارد. به طور کلی نظافت راه پله‌ شامل موارد زیر می‌باشد:

 • جمع‌آوری زباله‌ها و تخلیه سطل زباله
 • نظافت پله‌ها و پاگردها
 • نظافت شیشه‌ها
 • تمیزکردن دیوارهای راه پله
 • نظافت آسانسور
 • تمیز کردن نرده‌ها
 • تمیز کردن کلیدها و زنگ درها
 • نظافت قرنیزها
 • نظافت درب ورودی ساختمان
 • نظافت کناره‌های پله‌ها

مراحل نظافت راه پله‌ ساختمان


مراحل نظافت راه پله‌ ساختمان

شستشو و نظافت راه پله و دیوارها باید با مواد شوینده مخصوص انجام می‌شود. نظافتچی برای نظافت هر طبقه سطل آب را تعویض می‌کند و تی را می‌شوید. مراحل نظافت راه پله‌ ساختمان به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. در مرحله اول، نظافتچی زباله‌ها را جمع آوری می‌کند و سطل زباله را تخلیه می‌نماید.
 2. از طبقه آخر شروع به جارو زدن می‌کند و به سمت پایین می‌آید.
 3. با توجه به اینکه کناره‌های راه پله محل تجمع مو و آشغال‌های ریز است، باید به دقت تمیز شوند تا از انتقال آلودگی به داخل خانه جلوگیری شود.
 4. در این مرحله نظافتچی با مواد شوینده مناسب شیشه‌ها را می‌شوید و خشک می‌کند.
 5. در صورت نیاز و با توجه به نظر مشتری، دیوارهای راه پله هم شسته می‌شوند.
 6. پس از تمیزکاری شیشه‌ها، نوبت نظافت آسانسور است. با توجه به اینکه افراد مختلفی در آسانسور رفت و آمد دارند، نظافت آن اهمیت ویژه‌ای دارد. کارگر ساختمان کابین آسانسور را با دقت تمیز کرده و صفحه کلید و دستگیره‌ها را ضدعفونی می‌کند.
 7. سپس نظافتچی درب واحدها را دستمال می‌کشد و قرنیزها را تمیز می‌کند.
 8. در این مرحله نظافتچی کف را تی می‌کشد و در صورت نیاز از مواد مناسب برای پاک کردن لکه‌های قدیمی استفاده می‌کند.
 9. در مرحله آخر محوطه ورودی و درب ساختمان، با استفاده از مواد شوینده مناسب شسته و خشک می‌شوند.

نظافت راه پله در دوران کرونا


نظافت راه پله در دوران کرونا

به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، لازم است فضاهای در دسترس به خوبی ضدعفونی شوند. نظافتچی راه پله طبق پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده عمل می‌کند و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری کلیه سطوح را ضدعفونی می‌کنند. برخی از اقداماتی که نیروهای خدماتی به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس انجام می‌دهند، عبارتند از:

 • ضدعفونی کردن دستگیره‌ درب‌های ورودی
 • ضدعفونی کردن کلیدها و زنگ‌ها
 • ضدعفونی کردن صفحه کلید آسانسور
 • و ضدعفونی کردن نرده‌ها

وسایل مورد نیاز برای نظافت راه پله‌ ساختمان


وسایل شستشو و نظافت راه پله ساختمان شامل سطل، جارو، تی، نردبان(در صورت نیاز) و دستمال می‌باشد که تهیه آن برعهده مشتری است.

مواد شوینده مناسب برای نظافت راه پله‌ ساختمان


 • معمولا نظافتچی برای نظافت و تمیزکاری راه پله ساختمان از محلول آب و پودر شوما استفاده می‌کند. همچنین برای شستشوی شیشه‌ها از شیشه شوی استفاده می‌شود.
 • نظافتچی برای از بین بردن لکه‌های قدیمی در راه پله از محلول آب و جوش شیرین استفاده می‌کند.
 • نظافتچی همچنین برای تمیزکردن نرده‌ها و صفحه کلید آسانسور از مواد ضدعفونی کننده استفاده می‌کند.
 • با توجه به اینکه استفاده بیش از حد از مواد شوینده ممکن است موجب بروز صدمه به افراد گردد، نظافتچی از مقدار مناسبی از مواد استفاده می‌کند و پس از نظافت پله‌ها را کاملا خشک می‌کند تا اهالی ساختمان سر نخورند.
 • برای نظافت و تمیزکاری راه پله ساختمان نظافتچی هرگز از وایتکس و مواد اسیدی استفاده نمی‌کند.

بهتر است به هنگام ورود نظافتچی به ساختمان کلیه مواد و وسایل لازم آماده باشند تا کارگر معطل نشود. درصورتی‌که مشتری امکان تهیه مواد لازم برای نظافت راه پله را نداشته باشد، نظافتچی اعزامی این کار را انجام می‌دهد. در نظر داشته باشید خرید مواد لازم برای نظافت راه پله با ارائه فاکتور خرید توسط نظافتچی انجام خواهد شد و مشتری باید هزینه آن را بپردازد. در صورتی‌که محل خرید مواد مورد نیاز برای نظافت از محل خانه مشتری فاصله زیادی داشته باشد و مواد خریداری شده سنگین باشند، باید برای گرفتن اسنپ برای همکار شرکت اقدام نمایید.

برنامه زمانی نظافت راه‌پله‌ ساختمان


برنامه زمانی نظافت راه پله‌ ساختمان

بسته به انتظارات مشتری، تعداد واحدها و منطقه دفعات مورد نیاز برای نظافت راه پله ساختمان متفاوت می‌باشد. به طور مثال مجتمع‌های مسکونی 20 یا 30 واحدی با توجه به اینکه رفت و آمد زیادی دارند، باید به صورت هفتگی نظافت شوند. این درحالی‌است که آپارتمان‌های 4 یا 5 واحدی معمولا ماهی یکبار به نظافت نیاز دارند.

 • در برج‌های مسکونی که نظافت راهروها و راه‌پله اهمیت زیادی دارد، معمولا به صورت هفتگی کل راه‌پله نظافت و تمیزکاری می‌شود.
 • در مجتمع‌های مسکونی بزرگ معمولا دو هفته یکبار نظافتچی برای نظافت راه‌پله اعزام می‌شود. البته به صورت هفتگی یک کارگر به صورت سطحی راه پله را جارو کرده و نرده‌ها را ضدعفونی می‌کند.
 • برای آپارتمان‌های خلوت 4 یا 5 واحدی، معمولا ماهی یکبار ساختمان به نظافتچی نیاز دارد.

نظافت راه پله‌های موکت شده


نظافت راه پله‌های موکت شده

برای نظافت راه پله‌های موکت شده، نظافتچی ابتدا با استفاده از جارو برقی فضا را جارو می‌کند. سپس با استفاده از شامپو فرش، فرش یا موکت را تمیز می‌کند. بقیه مراحل نظافت شبیه نظافت راه‌پله‌های معمولی(سنگی) است.

نظافت راه پله با توجه به جنس پله‌ها


نظافت راه پله با توجه به جنس پله‌ها

نظافت راه پله بسته به متریال آن متفاوت می‌باشد. به طور مثال نظافت راه پله چوبی با راه پله سنگی کاملا متفاوت است.

نظافت راه پله چوبی

نظافتچی‌ها برای نظافت راه پله چوبی معمولا از محلول آب و سرکه استفاده می‌کنند و سپس با استفاده از حوله پله‌ها را خشک میکنند تا خراب نشود.

نظافت راه پله بتنی

برای نظافت راه پله بتنی از محلول‌های قوی‌تر استفاده می‌شود. معمولا نظافتچی با استفاده از محلول آب و پودر دستی پله‌ها را شسته و سپس تی می‌کشد.

نظافت راه پله سنگی

نظافت راه پله سنگی هم با استفاده از محلول آب و پودر دستی انجام می‌شود. نظافتچی بعد از تمیزکاری راه پله سنگی، کف را به خوبی تی می‌کشد تا سنگ‌ها برق بیافتند.

چرا باید برای نظافت راه پله ساختمان از خدمات شرکت‌های نظافتی استفاده کنیم؟


چرا باید برای نظافت راه پله ساختمان از خدمات شرکت‌های نظافتی استفاده کنیم؟

مزایای استفاده از خدمات شرکت‌های نظافتی معتبر در تهران عبارتند از:

استفاده از نیروی متخصص و حرفه‌ای برای امر نظافت

همان‌طور که می‌دانید، نظافت راه پله اصولی دارد که باید رعایت شود. به طور مثال:

 • پله‌ها باید از بالا به پایین جارو زده شود.
 • قبل از نظافت باید گرد و غبار با جاروی مناسب گرفته شود.
 • تمامی کلیدها و پریزها باید با دستمال مرطوب تمیز شوند.
 • پله‌ها باید با آب و وایتکس شسته شود.
 • داخل محیط آسانسور باید به صورت حرفه‌ای شسته شود.
 • درب ورودی ساختمان باید با مواد شوینده مناسب نظافت گردد.

در شرکت‌های خدماتی کلیه قواعد و اصول نظافت راه پله و راهرو به نظافتچیان آموزش داده می‌شود. نظافتچی آقا با بکارگیری این آموزش‌ها و با استفاده از تجربه‌ای که دارد، بهترین خدمات نظافت را به مشتری ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با شرکت خدماتی تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره، از خدمات متنوع آنها استفاده کنید.

تعرفه منصفانه و به‌صرفه

بسیاری از افراد در خصوص هزینه‌های نظافت ساختمان نگران هستند و فکر می‌کنند نمی‌توانند هزینه‌های آن را تقبل کنند. در نظر داشته باشید نمی‌توان ساختمان را به حال خود رها کرد، درواقع نظافت ساختمان امری لازم و اجباری است. از طرفی دیگر باید بدانید هزینه نظافت ساختمان برعهده شخص شما نیست، بلکه میان واحدها تقسیم می‌شود. به طور مثال، در یک ساختمان ده واحدی هزینه نظافت بین ده واحد تقسیم می‌شود. لازم به ذکر است هزینه دریافت خدمات از شرکت‌های نظافتی در مقایسه با کارگر شخصی کاملا به صرفه و اقتصادی است.

جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات بعدی

استخدام کارگر شخصی بدون شناخت قبلی ممکن است باعث بروز مشکلاتی همچون سرقت و مواردی مانند آن شود. از سوی دیگر، این افراد معمولا تخصص کافی برای نظافت را ندارند. بنابراین با استفاده از خدمات شرکت‌های نظافتی، خیالتان از این بابت راحت بوده و می‌توانید بدون دغدغه به کارهای شخصیتان بپردازید.

نظافت راه پله ساختمان توسط نظافتچی خانم یا نظافتچی آقا


نظافت راه پله ساختمان توسط نظافتچی خانم یا نظافتچی آقا

به منظور نظافت راه پله ساختمان معمولا نظافتچی آقا بهتر است؛ چرا که نظافت راه پله اغلب شامل شستشوی کف و شیشه می‌باشد و توان فیزیکی بیشتری را طلب می‌کند. لازم به ذکر است، اغلب خانم‌های خانه‌دار برای نظافت منزل ترجیح می‌دهند از نظافتچی خانم کمک بگیرند. چرا که نظافتچیان خانم معمولا دقت بیشتری در امر نظافت دارند و برای تمیزکاری‌های دقیق و با حساسیت بالا مناسب می‌باشند.

نحوه ثبت سفارش خدمات نظافت و تمیزکاری راه‌پله ساختمان نگین سرویس


به منظور ثبت سفارش، می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان نگین پس از دریافت اطلاعات شما، نظافتچی آماده‌ به کار را به شما معرفی کرده و در صورت تایید شما، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نظافتچی به محل مورد نظر اعزام خواهد شد. اطلاعات مورد نیاز به هنگام ثبت سفارش نظافت راه پله و مشاعات ساختمان عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • تلفن تماس
 • تعداد طبقات و واحدها
 • نیروی نظافتی خانم یا آقا
 • خدمات مورد نیاز کدامند؟ (نظافت کلی، دیوارشویی، شستن شیشه‌‌ها و …)

هزینه نظافت راه پله ساختمان


شرکت‌های خدمات نظافتی معمولا یک قیمت پایه برای نظافت راه پله دارند که بسته به نیاز مشتری و… ممکن است این مبلغ تغییر کند. قیمت نظافت راه پله ساختمان بسته به فاکتورهای زیر متفاوت می‌باشد:

 • متراژ ساختمان
 • تعداد طبقات و واحدها
 • زمان نظافت
 • خدمات مورد نیاز مشتری(دیوار شویی، شستشوی شیشه و …)

پرسش‌های متداول


نظافت راه پله ساختمان چقدر طول می‌کشد؟

بسته به متراژ، تعداد واحدها و خدمات مورد نیاز، زمان نظافت راه پله‌ها متفاوت می‌باشد.

آیا مواد شوینده مورد نیاز برای نظافت راه پله توسط شرکت خدماتی ارائه می‌شود؟

خیر، مواد شوینده و وسایل مورد نیاز برای نظافت راه پله ساختمان باید توسط مشتری تهیه شود.

آیا در روزهای تعطیل می‌توانیم از خدمات نظافت راه پله ساختمان استفاده کنیم؟

بله، در صورت انجام هماهنگی از قبل، در روزهای تعطیل هم امکان دریافت خدمات نظافت راه پله و مشاعات ساختمان وجود دارد.

آیا هزینه رفت و آمد نظافتچی راه پله بر عهده مشتری است؟

خیر، قیمت نظافت راه پله ساختمان در کلیه مناطق تهران یکسان می‌باشد و هزینه‌ای بابت رفت و آمد دریافت نمی‌شود.

آیا خدمات نظافت راه پله ساختمان تخفیف هم دارد؟

درصورتی‌که مشتری اقدام به ثبت سفارش به صورت دوره‌ای و منظم نماید، موسسه 5 درصد تخفیف برای ایشان در نظر می‌گیرد.

نظافت راه پله ساختمان شامل چه خدماتی می‌شود؟

نظافت راه پله ساختمان شامل تمیزکاری پله‌ها، تی کشیدن، تمیز کردن درب ورودی، شستشوی شیشه‌ها، نظافت آسانسور و پاک کردن نرده‌ها می‌باشد.

مقالات مرتبط

تماس با ما