تعمیر و سرویس کولر آبی و هزینه‌ی آن

در فصل گرما، کولر آبی به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در ایجاد آسایش و خنکی در منازل، محیط‌های تجاری و دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما همانند هر دستگاه دیگری، کولرهای آبی نیاز به تعمیر و سرویس دوره‌ای دارند تا عملکرد بهینه و کارایی خود را حفظ کنند. انجام سرویس دوره‌ای و تعمیر به موقع می‌تواند عمر کولر را افزایش دهد.

تعمیرکولر آبی ممکن است ساده به نظر برسد اما کاری مهم و تخصصی است که نیاز به تکنسین‌های ماهر و باتجربه دارد تا تعمیرات تخصصی کولر و سرویس سالیانه آن را انجام دهند. همچنین جریان برق قوی که از کولرهای آبی رد می‌شود تا کنون خطرات زیادی را برای افراد غیرحرفه‌ای به وجود آورده است. تیم ما مجهز به تجهیزات حرفه‌ای و ابزارهای لازم است تا به سرعت عیب‌یابی کند و راهکاری سریع و موثر به شما ارائه دهد تا مشکلات کولر آبی شما از بین رود.

تعمیرکاراران ما مشکلات کولر آبی شما را تشخیص می‌دهند و تعمیر می‌کنند. آنها به مرور همه جزئیات را بررسی می‌کنند، از جمله پمپ آب، فن‌ها، فیلترها و سیستم خنک‌کننده، تا اطمینان حاصل نمایند که کولر شما به خوبی کار می‌کند. در این مقاله به بررسی خدمات سرویس و تعمیر کولر آبی موسسه نگین سرویس خواهیم پرداخت.

خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی با نگین سرویس

خدمات تعمیر و سرویس کولر آبی با نگین سرویس

موسسه نگین سرویس با افتخار خدمات تعمیر و سرویس انواع کولرهای آبی را ارائه می‌دهد. با تیمی از تکنسین‌های حرفه‌ای و ماهر، ما خدماتی با کیفیت و قابل اعتماد در زمینه تعمیر و سرویس کولرهای آبی ارائه می‌دهیم.

خدمات ما شامل تعمیر و رفع عیب‌های مختلف کولر آبی می‌شود، از جمله عدم سرمایش مناسب، نشتی آب، نقص در عملکرد پمپ آب، مشکلات فن‌ها و سایر خرابی‌ها. تکنسین‌های ما با استفاده از تخصص و تجربه خود، به دقت مشکلات را تشخیص داده و سپس به تعمیر می‌پردازند.

تعمیر و یا سرویس کولر آبی در افزایش بهره‌وری و عمر مفید آن تاثیر چشمگیری دارد لذا به شما توصیه خواهیم کرد که تا پیش از آغاز فصل گرما به دنبال سرویس و تعمیرات کولر خود باشید.

خدمات نگین سرویس به شرح زیر است:

 • سرویس کولرهای آبی
 • تعمیر کولرهای آبی

تعمیرکاران ما با هماهنگی قبلی در محل حاضر خواهند شد و خدمات موردنظرتان را به شما ارائه خواهند داد. شما می‌توانید برای تعیین زمان و هماهنگی با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.

سرویس کولرهای آبی

سرویس کولرهای آبی

سرویس کولر آبی به منظور افزایش توان موتور کولر، بهینه سازی مصرف و بهتر کارکردن آن انجام می‌شود. برای آغاز سرویس کولر آبی، تعمیرکار ابتدا اطمینان حاصل خواهد کرد که جریان برق قطع شده باشد. در صورتی که تانک کولر از سال قبل تخلیه نشده باشد آن را تخلیه خواهد نمود.

سپس تمامی قسمت‌های مختلف کولر به ترتیب عیب‌یابی خواهند شد. فیلترهای فلزی کولر جدا خواند شد تا با استفاده از شوینده مناسب شستشو داده شوند. سپس تعمیرکار کولر، پوشال‌ها را در صورت نیاز تعویض خواهد نمود. پوشال‌ بخش مهمی از کولر آبی است که در صورت کثیف شدن ممکن است بوی بدی ایجاد نماید لذا بهتر است که سالانه تعویض شود.

بعد از نظافت فیلترها و تعویض پوشال، روغن کاری دینام و یاتاقان و تنظیم تسمه مهم‌ترین قسمت سرویس کولر آبی است. روغن کاری این بخش‌ها باعث می‌شود تا کولر به راحتی کار کند. بعد از این مرحله، تکنسین پمپ آب و شلنگ‌ها را نیز بررسی خواهد نمود تا مشکل و نشتی وجود نداشته باشد، علاوه بر این بخش‌های فنی و سیم کشی‌های کولر نیز بازبینی خواهند شد تا مشکلی نداشته باشند.

بخش‌های مختلف بدنه رسوب زدایی خواهد شد و کف و تمام فضای داخلی نیز شستشو خواهد شد. این رسوبات می‌تواند بدنه و یا کف کولر را سوراخ نمایند لذا بسیار مهم است که کاملا نظافت شوند.

در انتها، سرویس‌کار کولر بعد از بررسی و تنظیم کامل تمامی قسمت‌ها و آچارکشی کامل و چک کردن واشرها، برزنت متصل به دریچه کولر را نیز بررسی خواهد نمود، شناور را تنظیم کرده و کولر را برای امتحان یک‌بار روشن خواهد کرد.

در صورتیکه کولر بدون سر و صدای خاص، دود کردن و یا بوی سوختگی در هر دو حالت شروع به کار کند بدین معنی‌ست که کولر سالم است اما در صورتی که کولر آبی دچار مشکلی شود، احتمالا به تعمیر و بررسی بیشتر نیاز دارید.

سرویس زمستانی کولر آبی

سرویس زمستانی کولرآبی در پایان فصل گرما انجام می‌شود تا بخش‌های داخلی کولر پس از یک دوره طولانی کارکردن بررسی شوند. مواردی که در یک سرویس زمستانی انجام می‌شود به شرح زیر است:

 • تخلیه آب کولر که در روزهای سرد زمستان یخ نزند و دستگاه را خراب نکند.
 • بازکردن تسمه: این مورد می‌تواند از پوسیدگی، کشیدگی و یخ‌زدگی تسمه جلوگیری کند و از آن برای فصل بعد استفاده نمود.
 • جمع کردن شلنگ
 • بستن شیر فلکه: این کار نیز از هدر رفتن آب و یا نشستی احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

تعمیر کولرهای آبی

تعمیر کولرهای آبی

اگر پس از بررسی و سرویس کولر، همچنان مشکلاتی وجود داشته باشد بایستی از خدمات تعمیرات کولر نگین سرویس استفاده نمایید. در صورتی که کولر به خوبی خنک نکند و یا صدا بدهد، تعمیرکار به بررسی و عیب‌یابی آن خواهد پرداخت تا آن را برطرف نماید.

از جمله عیوب متداول کولرها به شرح زیر است:

 • باد گرم کولر: این یکی از مشکلات متداول کولرهاست که اغلب به دلیل ناهماهنگی میان شناور، فرآیند آب گیری و خیس شدن پوشال اتفاق می‌افتد. گاهی ممکن است مشکلاتی در پمپ آب و یا نشستی شلنگ باعث این مورد شده باشد. همچنین گاهی به دلیل مشکل در عایق کولر یا نداشتن سایبان مناسب باد کولر گرم است.
 • روشن نشدن کولر: این مورد زمانی اتفاق می‌افتد که اشکال فنی در اتصالات برقی کولر وجود داشته باشد بدین منظور تعمیرکاران ما به بررسی و رفع این مشکل خواهند پرداخت تا جریان برق وصل گردد.
 • مشکل در برزنت کولر: پارچه برزنتی دور دریچه کولر ممکن است پارچه شود یا درز پیدا کند که باعث می‌شود کولر به خوبی خنک نکند بنابراین تعمیرکار ما با بررسی میزان آسیب پارچه را ترمیم یا تعویض خواهد نمود.
 • نیم سوز شدن موتور: این مشکل نیز از موارد رایجی‌ست که در کولرهای آبی قدیمی اتفاق می‌افتد برای این منظور بایستی سیم پیچی‌های موتور توسط تعمیرکار کولر دوباره بررسی و تعویض شوند.
 • پاره شدن یا تنظیم نبودن تسمه: این مشکل باعث ایجاد صدا و یا کارکردن ناقص کولر خواهد شد. سرویس‌کار کولر بعد از بررسی تسمه کولر در صورت نیاز آن را تعویض خواهد کرد.

در نهایت هرگونه صدای نابهنجار، مشکلات در سرمایش و نشتی آب توسط تعمیرکاران بررسی و رفع خواهد شد تا هیچ‌گونه مشکلی در کیفیت باد، خنکی باد، سیم کشی، دورموتورها، پمپ و شلنگ آب، پوشال‌ و بدنه و عایق بندی کولر وجود نداشته باشد.

هزینه سرویس و تعمیر کولر آبی

از آنجایی که عوامل مختلفی بر هزینه سرویس و یا تعمیر کولر آبی تاثیرگذار هستند، نمی‌توان رقم دقیق و مشخصی را برای آن معین نمود. هر کولر عیب متفاوتی دارد و ممکن است به لوازم جانبی خاصی نیاز داشته باشد لذا نمی‌توانیم مبلغ دقیقی را به شما ارائه دهیم اما به خاطر داشته باشید که عواملی مانند نوع کولر شما، تعداد کولرهای نیازمند بررسی، هزینه ایاب و ذهاب و موقعیت مکانی شما می‌تواند بر قیمت نهایی موثر باشد. جهت اطلاع از هزینه‌های تعمیرات و یا سرویس سالیانه کولرهای آبی می‌توانید از طریق شماره تلفن با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم به شما ارائه گردد. لازم به ذکر است که درصورتی که شما از فرآیند و نتیجه‌کار تعمیرکاران ما راضی نبوده‌اید، هزینه پرداختی به طور کامل و در نهایت احترام به شما عودت داده خواهد شد.

هزینه سرویس و تعمیر کولر آبی در منطقه 22 و چیتگر

همانطور که پیش از این گفته شد، هزینه ایاب و ذهاب بخشی از مبلغ نهایی خدمات ما را شامل می‌شود اما این مژده و نوید را به همراهان عزیز نگین سرویس درمنطقه 22، نزدیک به دریاچه چیتگر، ایران مال و مجتمع طوبی می‌دهیم که از این پس خدمات سرویس و تعمیرات کولرهای آبی در این منطقه بدون دریافت هزینه ایاب وذهاب انجام خواهد شد. در صورتی برای منزل، محل‌کار، فروشگاه، مرکزخرید، باشگاه‌ها، مدارس و مکان‌های مختلف نیاز به خدمات سرویس وتعمیر کولر آبی دارید می‌توانید از خدمات ما استفاده نمایید تا نیروهای ما در سریع‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند.

سوالات متداول

بهترین زمان برای تعمیر و سرویس کولر آبی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای تعمیرکولر آبی، پیش از شروع فصل گرما در بهار است. بهتر است هرچه سریع‌تر برای تعمیر اقدام نمایید زیرا با نزدیک شدن به فصل تابستان، تعمیرکاران برنامه فشرده‌تری خواهند داشت.

آیا تعمیرکاران نگین سرویس، خدمات تعمیر هر برند و نوع کولر آبی را انجام خواهند داد؟

بله، نیازی به هیچ‌گونه نگرانی نیست زیرا تعمیرکاران ما با تجربه‌ی کافی، با تعمیرات انواع برندها آشنایی دارند.

پوشال کولر آبی هر از چند بار بایستی تعویض شود؟

با توجه به شرایط آب و هوا و آلودگی در شهر تهران بهتر است سالی یکبار پوشال کولر تعویض شود این مورد باعث افزایش کارایی کولر آبی نیز خواهد شد.

آیا برای سرویس و تعمیر کولر بایستی پوشال کولر آبی را از قبل خریداری نماییم؟

بدین منظور نیازی نیست که حتما پیش از سرویس پوشال کولر خریداری نمایید اما اگر از تعمیرکاران نگین سرویس درخواست نمایید، هزینه پوشال کولر بر فاکتور نهایی شما اعمال خواهد شد.

آیا نگین سرویس خدمات نصب کولر آبی را نیز انجام می‌دهد؟

بله البته لازم به ذکر است که در برخی موارد شرکت‌های سازنده کولرها خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی کولر را ارائه می‌دهند. در غیر این صورت می‌توانید از خدمات نگین سرویس استفاده نمایید.

برای سرویس کولر ابی آیا الزاماً نیاز به تعویض قطعات است؟

بدین منظور حتما با کارشناسان و تعمیرکاران ما مشورت نمایید، در برخی موارد ممکن است هزینه تعویض کلی یک قطعه مقرون به صرفه‌تر از تعمیر آن باشد.

تسمه کولر آبی هر از چند وقت بایستی تعویض شود؟

با توجه به اینکه تسمه در محیطی مرطوب است، امکان پوسیدگی و پاره شدن آن وجود دارد زیرا بهتر است سالی یکبار آن را تعویض نمایید.

چرا هنگام روشن کردن کولر از دریچه‌ها خاک بیرون می‌آید؟

در فصل زمستان در کانال‌های کولر خاک جمع شده است برای جلوگیری از آلودگی محیط می‌توانید از خدمات نظافت کانال کولر نگین سرویس استفاده نمایید.

کولر آبی که باد گرم می‌زند چه مشکلی دارد؟

باد گرم کولر می‌توانند به علت اختلال در سیستم گردش آب باشد. احتمالا آب بر روی پوشال‌ها قرار نمی‌گیرد و یا در سیستم پمپ آب اختلالی به وجود آمده است. همچنین ممکن است به دلیل نداشتن سایبان و گرم شدن بدنه کولر هوای آن نسبتا گرم باشد.

چرا کولر آبی ما صدا می‌دهد؟

این مشکل ممکن است دلایل متعددی داشته باشد:

 • تراز نبودن کولر
 • تنظیم نبودن تسمه
 • تنطیم نبودن موتور یا دینام کولر
 • ایراد در یاتاقان کولر

ممکن است باعث ایجاد صدا در کولر آبی شود.

بوی سوختگی که از کولر آبی می‌آید، نشانگر چیست؟

این مشکل ممکن است به علت نیم‌سوز شدن سیم‌پیچ‌ها یا دینام کولر اتفاق افتاده باشد که بایستی هرچه سریع‌تر توسط تعمیرکار متخصص بررسی شود.

بوی بد کولر آبی ناشی از چیست؟

این بوی بد می‌تواند از کهنگی پوشال‌ها، محل نصب نامناسب کولر و یا روغن کاری نامناسب کولر باشد، لذا بهتر است سرویس به موقع را جدی بگیرید.

چرا کف کولر آبی سوراخ شده است؟

ممکن است به دلیل رسوب املاح در کف کولر بدنه آن سوراخ شده باشد. این مورد باعث از بین رفتن عایق کولر می‌شود لذا برای رفع این مورد بایستی حتما کولر را تعمیر نمود.

مقالات مرتبط

تماس با ما