توضیحاتی در مورد شستشوی سنتی فرش و موکت – خدمات نظافتی نگین

همانطور که میدانید مسئله نگهداری و شستشوی سنتی فرش و موکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا تمامی مردم ایران و جهان به فرش های ایرانی بسیار علاقه مند هستند و همچنین موکت جزء یکی از وسایل مهم و کاربردی در خانه به شمار می رود. در ادامه این مقاله مطالبی مهم و کلیدی در رابطه با معرفی، تحلیل و بررسی خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت نگین خدمت شما به طور کامل بیان خواهیم کرد.

بهترین شستشوی سنتی فرش و موکت


بهترین شستشوی سنتی فرش و موکت

در رابطه با موضوعات شستشوی سنتی فرش و همچنین شستشوی سنتی موکت به این نکته توجه داشته باشید که اگر میزان اندازه فرش و موکت مورد نظر شما بیشتر از شش متر باشد حتما باید به سراغ یک شرکت خدماتی و نظافتی بروید.

به طور کلی در مرحله اول باید گرد و غبار روی فرش و موکت را به طور کامل از بین ببرید و طریقه انجام این فعالیت به این صورت است که باید فرش و موکت را به همراه یک جاروی دستی بتکانید.

یکی دیگر از مواردی که قبل از شستشوی فرش و موکت حتما باید رعایت کنید مسئله ای به نام بررسی جنس و ساختار فرش است؛ به این نکته کلیدی توجه داشته باشید که فرش های دستباف را به هیچ وجه با آب داغ مورد شستشو قرار ندهید زیرا میزان کیفیت و رنگ محصول کاهش پیدا می کند.

 یکی از نکات کلیدی که در حین شستشوی سنتی فرش و موکت باید به آن توجه کرد میزان سختی آب است؛ در هنگام شستشوی فرش و موکت به این نکته توجه داشته باشید که میزان سختی آب باید کمتر از عدد 7 باشد تا قدرت و توان شویندگی شامپو فرش و صابون ها به هیچ وجه کاهش پیدا نکند.

قبل از شستشوی فرش و موکت حتما سطوح را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید تا فرش و موکت شما دچار آسیب دیدگی جدی نشود و به طور کلی فرش و موکت را روی سطوح خاکی و آسفالت پهن نکنید.

پس از بررسی های لازم حال نوبت به آن می رسد که فرش و موکت خانه را همراه با شامپو فرش و مواد شوینده استاندارد مورد شستشو قرار دهیم و همچنین به این نکته کاربردی توجه داشته باشید که از مواد شوینده و شامپو فرش به اندازه کافی و مناسب استفاده کنید.

در قدم اول باید مواد شوینده را همراه با آب مخلوط کنید و پس از انجام این فعالیت حال نوبت به آن می رسد که اسفنج را روی سطح موکت و فرش بکشید تا تمام باکتری ها و آلودگی ها به طور کامل از بین برود و در نهایت منتظر بمانید تا فرش و موکت شما به طور کامل خشک شود.

یکی دیگر از راه های شستشوی سنتی فرش و موکت به این صورت است که شما می توانید از جوش شیرین و سرکه نیز استفاده کنید؛ طریقه انجام این فرآیند به این صورت است که شما باید پودر جوش شیرین و سرکه را روی قسمت مورد نظر فرش و موکت خود بریزید.

 پس از انجام این کار در قدم بعدی برای جذب سرکه از یک دستمال خوب و مناسب

استفاده کنید و همچنین جوش شیرین باقی مانده را به وسیله یک جاروبرقی نیز به طور کامل جمع آوری کنید.

شما با استفاده از ماست، آبلیمو و پودر لباسشویی نیز می توانید فرش و موکت مورد نظر خود را تمیز کنید و طریقه انجام این حرکت به این صورت است که شما آبلیمو، ماست و پودر لباسشویی را به صورت مجزا روی لکه های موکت و فرش می ریزد و پس از گذشت چند دقیقه به وسیله یک دستمال خشک می توانید بخش مورد نظر را تمیز کنید.

خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت نگین


خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت نگین

شرکت خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت نگین امکانات مختلف و متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که در ادامه این بخش راجع به آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. رفوی فرش جزء یکی از فعالیت های مهم و تخصصی به شمار می رود و خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت نگین این عملیات را برای شما به خوبی انجام می دهد.

یکی دیگر از امکاناتی که خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت شهرک غرب در اختیار کاربران خود قرار می دهد موردی به نام لکه گیری و رنگ برداری است؛ اگر روی فرش و موکت خانه شما لکه های روغنی و همچنین رنگ های شیمیایی و جوهری ریخته شده باشد متخصصین شرکت خدماتی و نظافتی تهران عملیات پاکسازی و ترمیم را به خوبی انجام می دهند. ضمانت شستشو یکی دیگر از مواردی است که شرکت های خدماتی و نظافتی معتبر در اختیار تمامی مشتریان خود قرار می دهند و چنانچه اگر عملیات شستشو و پاکسازی فرش و موکت مورد نظر شما به درستی انجام نشده باشد در کمترین زمان ممکن کارشناس مخصوص قالیشویی به خانه شما مراجعه می کند و مشکلات شما را در رابطه با این موضوع به طور کامل برطرف می کند.

شرکت های خدماتی و نظافتی فعالیت های مختلف و متعددی را انجام می دهند و همچنین مشکلاتی مثل سوختگی، پارگی، خرابی ریشه ها، پوسیدگی و بید خوردگی موکت و فرش را نیز تا حد زیادی از بین می برند.

نکاتی در مورد نرخ شستشوی فرش و موکت


نکاتی در مورد نرخ شستشوی فرش و موکت

همان گونه که می دانید میزان هزینه شستشوی سنتی فرش و موکت به عوامل مختلف و متنوعی بستگی دارد که در مجموع می توان به مواردی مثل ضخامت، طرح و ایاب و ذهاب نیز اشاره کرد اما به این نکته توجه داشته باشید که میزان نرخ شستشوی فرش و موکت طبق نظارت اتحادیه انجام می شود.

به طور مثال میزان هزینه شستشوی موکت طرح دار کمی بیشتر از میزان هزینه شستشوی موکت ساده است و همچنین از آن طرف میزان هزینه شستشوی فرش دستباف طبیعتا بیشتر از میزان هزینه شستشوی فرش ماشینی است.

در نهایت با توجه به مطالب مهم و کلیدی که در رابطه با معرفی، تحلیل و بررسی انواع خدمات شستشوی سنتی فرش و موکت خدمت شما به طور کامل بیان کردیم؛ شما می توانید با شرکت خدماتی و نظافتی نگین تماس حاصل فرمایید و از امکانات مجهز و پیشرفته این مجموعه بهره مند شوید.

مقالات مرتبط

تماس با ما