تعمیر و سرویس آبگرمکن ایستاده، دیواری و بدون مخزن + هزینه

آبگرمکن وسیله‌ای است که برای گرم کردن آب برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است آبگرمکن‌ها به مرور زمان دچار مشکلاتی شوند که کارکرد آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

در خدمات سرویس و تعمیر حرفه‌ای آبگرمکن، تعمیرکاری آموزش‌دیده که دانش و مهارت تشخیص مشکل و برطرف کردن آن در آبگرمکن‌های مختلف از جمله: برقی، گازی یا دیواری را دارد، کار را انجام می‌دهد. ممکن است تعمیرکار سرویس‌های روتین مانند: تمیز کردن رسوبات، بررسی و تعویض قطعات معیوب، تنظیم درجه حرارت و اطمینان از عایق‌بندی درست را انجام دهد.

مشکلات رایجی که باعث می‌شوند آبگرمکن نیاز به تعمیر داشته باشد عبارت‌اند از: کم بودن آب گرم، گرم نشدن آب، صداهای غیرعادی، چکه کردن، متغیر بودن دمای آب یا مشکلات مربوط به شمعک (پیلوت) در آبگرمکن‌های گازی.

باید برای سرویس و تعمیر آبگرمکن از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید تا به قسمت‌های خطرناک مانند لوله‌ی گاز و اتصالات الکتریکی توجه داشته باشد. اگر خودتان بخواهید این وسیله را تعمیر کنید ممکن است آسیب ببینید. سرویس منظم و تعمیر به موقع می‌تواند باعث افزایش طول عمر آبگرمکن شما شده، بازده انرژی آن را بهبود بخشد و آب گرمی دائم برای منزل یا شرکت شما فراهم کند.

خدمات تعمیر و سرویس آبگرمکن با نگین سرویس

خدمات تعمیر و سرویس آبگرمکن با نگین سرویس

خدمات ما شامل سرویس‌های روتین مانند: پاک کردن رسوبات، بررسی و تعویض قطعات معیوب، تنظیم درجه حرارت و اطمینان از عایق‌بندی درست است. همچنین تعمیرات پیچیده‌تر مانند: تعمیر چکه کردن، برطرف کردن مشکلات شمعک (پیلوت) و تعمیر مشکلات مربوط به المنت‌ها یا ترموستات را نیز انجام می‌دهیم.

در کار ما ایمنی و کارایی در اولویت قرار دارند. تعمیرکاران ما آموزش دیده‌اند تا لوله‌ی گاز و اتصالات الکتریکی را به صورت تخصصی تعمیر کنند و به شما اطمینان دهند که آبگرمکن شما ایمن و کارآمد خواهد بود.

خدمات مؤسسه نگین بدین شرح است:

 • سرویس آبگرمکن
 • تعمیر آبگرمکن

چنانچه به هرکدام از خدمات تعمیرات و نظافت نگین سرویس برای خانه، محل‌کار، کافه و رستوران، مراکز خرید، باشگاه‌، مدرسه و … نیازمند هستید کافیست تا با شماره تلفن‌های ما با ما در ارتباط باشید.

سرویس آبگرمکن

سرویس آبکرمگن

سرویس منظم و روتین، هم برای آبگرمکن‌های مخزنی و هم دیواری، خواه گازی باشند یا برقی، ضروری است. در سرویس کامل ما ابگرمکن شما بررسی شده و کارهای زیر انجام می‌شود:

 • تست کردن ترموستات کنترل‌ها
 • بررسی والف رهاکننده فشار یا شیر تخلیه
 • تخلیه‌ی رسوبات در مدل‌های مخزنی
 • تخلیه‌ی مبدل حرارتی در مدل‌های دیواری
 • تست کردن والف گاز و شمعک در مدل‌های گازی
 • بررسی شعله و دودکش
 • تست کردن المنت حرارتی در مدل‌های برقی
 • بررسی چکه کردن و تست کردن کارکرد یونیت
 • بررسی میله‌ی آنود برای رسوب‌گرفتگی

همچنین در صورت عیب‌یابی و وجود مشکل آبگرمکن را تعمیر یا تعویض خواهیم کرد.

در نهایت تعمیرکاران ما بعد از بررسی نهایی تمامی بخش‌های آبگرمکن و اتصالات آن با شوفاژ یا لوازم شما، دستگاه را روشن کرده تا آن را تست نمایند. اگر دستگاه به خوبی کار نکند ممکن است نیاز به تعمیرات بیش‌تری باشد.

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبکرمگن

ما آبگرمکن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد تا منشاء مشکل را پیدا کرده و راه‌حل‌هایی به شما پیشنهاد دهیم که وقت و نیازهای شما را مدنظر قرار دهد.

در زیر به برخی از مشکلات رایج مخزن آبگرمکن اشاره شده است:

 • کم بودن یا نبودن آب گرم: این مورد در واقع یکی از مشکلات بسیار رایج بوده و در بسیاری از موارد به‌سادگی برطرف می‌شود. وقتی که آب گرم کم است، به احتمال زیاد دلیل آن دمای پایین ترموستات است و معمولاً با زیاد کردن دمای ترموستات این مشکل حل می‌شود. اگر آب اصلاً گرم نیست و سرد است ممکن است به خاطر خاموش شدن شمعک یا مشکل در المنت حرارتی باشد. در آبگرمکن گازی معمولاً مشکل از ترموکوپل یا والف کنترل شمعک (پیلوت) است و در آبگرمکن برقی معمولاً مشکل از المنت حرارتی می‌باشد.
 • چکه کردن آبگرمکن: یکی از رایج‌ترین دلایل چکه کردن آبگرمکن کهنه شدن مخزن است. در چنین مواردی معمولاً باید مخزن را تعویض کرد. در صورتی که سوراخ کوچک باشد، تعمیرکاران ما می‌توانند آن را تعمیر نمایند. دلایل دیگر ایجاد فشار عبارت‌اند از: معیوب بودن والف رهاکننده فشار و ورود آب به دستگاه با فشار زیاد.
 • آب بدبو: وقتی‌که آب گرمی که از شیر آب و دوش حمام می‌آید بوی خاص، مانند گوگرد یا تخم‌مرغ فاسد می‌دهد، معمولاً نشانه‌ی وجود باکتری در مخزن آب است و بهتر است که تعمیر این مورد به متخصص سپرده شود تا مخزن را شسته و تخلیه کند.
 • صدای غیرعادی از مخزن آبگرمکن: اگر مخزن آبگرمکن صدا می‌دهد می‌تواند نشانه‌ی مشکلات مختلفی باشد که بسیاری از آن‌ها نیازمند تعمیر و سرویس آبگرمکن هستند. رسوب گرفتن مشکلی جزئی است و با تخلیه‌ی مناسب و سرویس سالیانه می‌توان آن را تعمیر کرد. وقتی‌که آبگرمکن رسوب گرفته باشد، مخزن صدای تق‌تق خواهد داد. همچنین ممکن است المنت حرارتی آبگرمکن نیز معیوب باشد و این مشکل را می‌توان با تعویض المنت توسط تعمیرکار حرفه‌ای آبگرمکن برطرف کرد. اگر صدای جلزولز شنیده می‌شود، می‌تواند نشانه‌ی چکه کردن آب در داخل مخزن و چکیدن آب روی قسمت شعله باشد. صداهای تلق‌تلق معمولاً نشانه‌ی وجود انسداد در سیستم هستند و صداهای تیک‌تیک ممکن است گاهی به خاطر شل بودن لوله‌ها باشند.
 • وجود زنگ‌زدگی در آب: اگر رنگ آب فقط وقتی داغ است به رنگ زنگ‌زدگی است، می‌تواند ناشی از پوسیدگی و زنگ‌زدگی آبگرمکن باشد. در اکثر موارد، برای حل این مشکل باید تعمیرکار حرفه‌ای آبگرمکن کل دستگاه را تعمیر یا تعویض کند تا آب مصرفی سالم و بی‌خطر باشد.

تعمیرکاران ما در صورت مشاهده هریک از این مشکلات و یا موارد احتمالی دیگر، سریعاً مشکل را رفع نموده و در صورت نیاز به جوشکاری تانک و یا تعمیر و تعویض قطعه آن را انجام خواهند داد.

هزینه سرویس و تعمیر آبگرمکن

آبگرمکن‌ها ممکن است بسته به نوعی که در منزل دارید، منبع انرژی مختلف و مشکلات مختلفی داشته باشند؛ مثلاً قطعات آبگرمکن خورشیدی با قطعات آبگرمکن پروپانی متفاوت است و باعث می‌شود که تعمیر و تعویض آن‌ها متفاوت باشد. این مورد هزینه‌ی تعمیر آبگرمکن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بنابراین تخمین یک هزینه کلی و مشخص برای انواع آبگرمکن‌ها کاری دشوار است. همچنین موقعیت مکانی، ایاب و ذهاب و تعداد آبگرمکن‌هایی که نیاز به تعمیر دارند نیز بر هزینه نهایی مؤثر خواهد بود. چنانچه برای منزل، شرکت، مدرسه، فروشگاه، باشگاه، مرکزخرید، بیمارستان و… نیاز به خدمات تعمیرات دارید کافیست تا با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید. تعمیرکاران ما در اولین فرصت به محل موردنظر شما اعزام خواهند شد و کار را شروع خواهند کرد.

هزینه سرویس و تعمیر آبگرمکن در منطقه 22 و چیتگر

آیا نیاز دارید تا نیروهای ما سریع‌تر از زمان همیشگی به محل اعزام شوند؟ این مژده را به همراهان همیشگی نگین سرویس در منطقه 22 می‌دهیم که از این پس تمامی خدمات نظافتی و تعمیرات ما در این منطقه در اسرع وقت و بدون هزینه ایاب و ذهاب ارائه خواهد شد. چنانچه به هر یک از خدمات تعمیرات ما نیازمند هستید می‌توانید با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا نیروهای ما در سریع‌ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

سؤالات متداول

آیا نگین سرویس تعمیرات انواع آبگرمکن‌ها را انجام می‌دهد؟

بله انواع آبگرمکن‌های هیبریدی، حرارتی، برقی، گازی، نفتی، خورشیدی، ایستاده، دیواری، مخزن‌دار و… توسط تعمیرکاران ما انجام می‌شود.

آیا تعمیر انواع برندهای آبگرمکن توسط نیروهای نگین سرویس انجام می‌شود؟

بله تعمیرکاران ما تمامی خدمات مرتبط با سرویس و تعمیر انواع آبگرمکن‌ها را انجام می‌دهند.

چه زمان بهترین موقع برای سرویس آبگرمکن است؟

با توجه به این‌که آبگرمکن‌ها همواره مورد استفاده هستند بایستی حداقل سالی یکبار سرویس شوند اما توصیه ما به شما این است که برای راحتی خیالتان و پیش از بروز اتفاقات ناگوار حتماً سالی دوبار آبگرمکن خود را سرویس و عیب‌یابی نمایید.

آیا در صورتی که آبگرمکن چکه می‌کد می‌توانم آب را باز کنم یا دوش بگیرم؟

می‌توانید؛ اما به میزان آبی که چکه می‌کند بستگی دارد. در برخی موارد، ممکن است تا زمانی که از آب گرم استفاده نکرده‌اید متوجه نشتی نشوید. اگر نشتی کم است و قرار است از خدمات سرویس و تعمیر کمک بگیرید، می‌توانید دوش بگیرید.

اگر هرگز آبگرمکن را نشوییم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

رسوبات به مرور زمان باعث پوسیدگی شده و می‌توانند والف‌های داخل مخزن آبگرمکن را مسدود کنند و منجر به نشتی یا بروز مشکلات دیگر شوند.

آیا ممکن است آبگرمکن منفجر شود؟

بله؛ آبگرمکن ممکن است منفجر شود و این انفجار می‌تواند خیلی شدید باشد. این مشکل می‌تواند ناشی از فشار بر دستگاه شما به دلیل خرابی میله‌ی آنود یا رسوب‌گرفتگی باشد. تمام این مشکلات می‌توانند مرگبار باشند، به همین دلیل باید از تعمیرکار متخصص و آگاه کمک بگیرید.

هر چند وقت یکبار باید آبگرمکن را تعویض کرد؟

در کل، طول عمر آبگرمکن بین 8 تا 12 سال می‌باشد.

چه زمانی آبگرمکن دیگر قابل تعمیر نیست؟

زمانی که یک آبگرمکن به حدی آسیب دیده است که تعمیر آن غیرممکن یا غیرمقرون به صرفه می‌شود:

 • آبگرمکنی که دارای آسیب سنگین در بدنه یا صفحه گرمایی آن است، ممکن است نتوان آن را تعمیر کرد.
 • در صورتی که قطعات کلیدی آبگرمکن نیاز به تعویض داشته باشند و هزینه تعویض این قطعات بیش از ارزش خود آبگرمکن باشد.
 • اگر آبگرمکن قدیمی‌ست و تعمیرات مکرر و هزینه‌بر آن را توجیه نمی‌کند.

در نهایت، تصمیم نهایی برای تعمیر یا جایگزینی یک آبگرمکن باید بر اساس وضعیت خاص شما و توصیه‌های یک تکنسین حرفه‌ای اتخاذ شود.

از کجا بفهمم آبگرمکن رسوب گرفته است؟

 • دمای آب متغیر و گاهی گرم و گاهی سرد است.
 • گرم شدن آب بیش از حد معمول زمان می‌برد.
 • اصلاً آب گرم نمی‌شود.

مخزن آبگرمکن صدای تق‌تق یا غیرعادی می‌دهد.

مقالات مرتبط

تماس با ما