سمپاشی باغچه و فضای سبز | خدمات سمپاشی باغچه در تهران و حومه + قیمت

سمپاشی باغچه و فضای سبز برای حفظ سلامت و زیبایی این محیط‌ها بسیار مهم است. کنترل آفات باغ و کشتن حشراتی که به گیاهان و فضای سبز باغ آسیب می‌رسانند از مهم‌ترین کارهایی است که صاحبین یا مسئولین حفظ و نگهداری باغچه باید با آن توجه کنند. تکنسین‌های ما در مجموعه خدماتی نگین با تجربه بالایی که در حوزه باغ‌داری دارند به شما کمک می‌کنند در بهترین زمان با بهترین مواد کار سمپاشی باغچه و فضای سبز خود را انجام دهید تا زیبایی و کیفیت گیاهان و درختان حفظ شود. هر باغچه‌ای با باغچه دیگر متفاوت است و هر فضای سبزی مشکلات خاصی در رابطه با علف‌های هرز و حشرات مزاحم دارد. تکنسین‌های ما با سال‌ها تجربه عملی و دانش بالا در مورد سمپاشی، می‌توانند به شما کمک کنند تا بیشترین بهره را از باغچه و فضای سبز خود ببرید.

خدمات سمپاشی مجموعه نگین سرویس

مجموعه خدماتی نگین سرویس نیروهای حاذقی برای ارائه خدمات سمپاشی باغچه و فضای سبز دارد. شما می‌توانید با کمک تکنسین‌های ما باغچه و فضای سبز مورد نظر خود را با بهترین متریال و در زمان درست، سمپاشی کنید.

در حال حاضر صدها محصول آفت کش مختلف برای کنترل حشرات، کنه‌ها، جوندگان، علف‌های هرز و بیماری‌های گیاهی وجود دارد. بسیاری از این انواع مختلف آفت کش‌ها در اشکال مختلفی مانند کنسانتره مایع، گرد یا پودر، گرانول و جامد موجود هستند. هر کدام از این‌ها برای نیاز و کاربرد خاصی طراحی شده‌اند. به همین دلیل ما پیشنهاد می‌کنیم انتخاب سم مناسب برای سمپاشی باغچه و فضای سبز خود را به نیروهای باتجربه نگین سرویس بسپارید. نیروهای ما به کمک تجربه بالایی که دارند بهترین مواد را انتخاب و کار سمپاشی را انجام می‌دهند.

سم قارچ کش

سم قارچ کش

قارچ کش‌ها ترکیبات شیمیایی یا موجودات بیولوژیکی هستند که برای از بین بردن قارچ‌های انگلی یا هاگ‌ها استفاده می‌شوند. سمپاشی نکردن قارچ‌ها می‌تواند صدمات جدی به باغچه و فضای سبز وارد کند و منجر به کاهش شدید کیفیت محصول شود.

هنگام استفاده از سم گوگرد آهک مراقب باشید. زیرا این کار باعث لکه‌دار شدن بتن و سایر سطوح می‌شود. این سمپاشی باید در زمستان انجام شود و اگر به برگ گیاه برخود کند موجب ریختن آن می‌شود. به همین دلیل در زمستان و روی گیاهانی که برگشان ریخته می‌شود این سمپاشی انجام می‌شود.

سم حشره کش

سم حشره کش

سمپاشی حشرات برای کشتن حشرات سمی استفاده می‌شود. این سم‌ها از جنس مواد معدنی و فلزات هستند. معمولا حشره کش‌ها شامل گوگرد و آرسنات‌ها، مس و ترکیبات فلوئور هستند که باید به دقت و اصولی برای سمپاشی باغچه و فضای سبز استفاده شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر تجربه سمپاشی ندارید این کار را به تنهایی انجام ندهید و حتما از متخصصین این کار کمک بگیرید.

این سم‌ها همچنین می‌توانند از جنس مواد آلی باشند. به عنوان مثال، بیشتر آفت کش‌های مورد استفاده ترکیبات شیمیایی آلی هستند که به صورت مصنوعی تولید می‌شوند. همچنین حشره کش‌ها می‌توانند ترکیبات طبیعی مانند پیرتروم، روغن چریش و… باشند.

سم کنه کش

سم کنه کش

کنه‌های عنکبوتی گروهی از حشرات تغذیه‌کننده از گیاه هستند. برخی از کنه‌ها می‌توانند آفات بسیار جدی برای درختان میوه، سبزیجات گلخانه‌ای و گل‌ها باشند. شیوع کنه‌ها اغلب به دلیل استفاده از آفت کش‌های حشرات (دشمنان طبیعی کنه‌ها) رخ می‌دهد.

چرخه زندگی همه کنه‌ها شامل مرحله تخم ریزی، مرحله لاروی، پورگی و بلوغ است. بیشتر کنه کش‌ها فقط مراحل فعال (لارو، پوره و کنه بالغ) را از بین می‌برند.

سم‌های موجود برای کمک به کنترل کنه‌ها ماوریک، آکواتاکوس بوگترول یا روغن چریش هستند. بهترین گزینه این است که به طور متناوب از این سموم برای سمپاشی باغچه و فضای سبز استفاده کنید تا مقاومت ایجاد نکنند.

سم جونده کش

سم جونده کش

مواد شیمیایی مورد استفاده در این سموم برای کنترل موش و سایر آفات ناشی از حیوانات جونده است.

سم علف‌های هرز

سم علف‌های هرز

این نوع سمپاشی برای کنترل علف‌های هرز در باغچه و فضای سبز استفاده می‌شوند. علف کش‌ها گونه‌های خاصی از علف‌های هرز را کنترل می‌کنند، و در حالی که محصول نسبتاً سالم باقی می‌ماند، اما علف هرز از بین می‌رود.

این سم روی قسمتی از گیاه در بالای سطح زمین اعمال می‌شود و توسط علف مورد نظر جذب می‌شود. گلیفسفات یک علف کش سیستمیک است که از آن برای از بین بردن علف‌های هرز پهن برگ یکساله و علف‌هایی که به محصولات کشاورزی آسیب می‌رسانند استفاده می‌شود.

علت سمپاشی باغچه و فضای سبز چیست؟

علت سمپاشی باغچه و فضای سبز چیست؟

سمپاشی باغچه و فضای سبز بسیاری از آفات باغی مانند قارچ‌ها، حشره‌ها، علف‌های هرز، جلبک‌ها و خزه‌ها را از بین می‌برد. آفات و موجودات مزاحم به زیبایی باغ و کیفیت محصول یا میوه‌ها آسیب می‌رسانند. از طرفی برخی حشرات و آفت‌ها برای انسان نیز بسیار مضر هستند و باید کشته شوند. بدین سبب با سمپاشی باغچه و فضای سبز می‌تواند جلوی ضرر و زیان به جان و مال را گرفت.

کنترل برخی از حشرات و بیماری‌ها تنها با سمپاشی باغچه و فضای سبز امکان‌پذیر است. از طرفی سمپاشی بی‌هدف ممکن است به درخت آسیب برساند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به سمپاشی باغ خود حتما با یک تکنسین متخصص مشورت کنید. همچنین می‌توانید با سپردن این کار به شرکت‌های خدماتی مانند نگین سرویس با اطمینان خاطر کار سمپاشی را انجام دهید.

مزایا سمپاشی باغچه و فضای سبز

مزایا سمپاشی باغچه و فضای سبز

سمپاشی باغچه و درختان روش خوبی برای درمان بیماری و جلوگیری از هجوم آفات باشد. نوع و زمان این کار نیز مهم است و باید در زمان درست و با نوع مناسب سم این کار انجام شود تا آسیبی به درختان و فضای سبز نرسد. در ادامه مهم‌ترین مزایا سمپاشی باغ و گیاهان را بیان می‌کنیم:

 • حفظ سلامت و زیبایی فضای سبز
 • جلوگیری از آسیب به میوه و ظاهر درخت
 • حذف حشرات مزاحم
 • تقویت گیاهان باغچه و درختان
 • افزایش رشد گیاهان

جدول زمانبندی سمپاشی باغ و باغچه

زمانبندی سمپاشی باغ و باغچه بر روی زیبایی و سلامت گیاهان آن تاثیر زیادی دارد. یک برنامه منظم سمپاشی می‌تواند به جلوگیری از آسیب به باغچه و فضای سبز کمک کند.

سمپاشی غیر فعال: آفات زمستان بر روی بوته‌ها، درختان و سایر گیاهان را از بین می‌برد. سمپاشی خاموش بسیاری از حشرات و بیماری‌های مضر را قبل از اینکه فرصتی برای رشد داشته باشند متوقف می‌کند.

علف‌های هرز چمن: بسته به نوع علف هرز، در زمان رشد یا قبل از رشد علف‌های هرز را سمپاشی کنید.

 • باغ سبزیجات و گل: گیاهان را به طور مرتب بررسی و در صورت نیاز سمپاشی کنید.
 • بیماری گیاهی: تمام علف‌های هرز و گیاهان مرده را بکنید و یک برنامه سمپاشی منظم داشته باشید. قبل از اینکه آسیب جدی شود، گیاهان حساس را سمپاشی و هر هفت تا 10 روز یکبار تکرار کنید.
 • گل رز: این گل را به دقت بررسی کنید تا هیچ لکه سیاهی روی سطح برگ وجود نداشته باشد. برگ‌های آلوده را جدا کرده و از بین ببرید. یک برنامه سمپاشی منظم را شروع کنید و تا اوایل سرد شدن هوا ادامه دهید.

فضاهای باز: مکان‌های پرورش پشه (آب راکد، علف‌های هرز و…) را حذف کنید. گل‌ها، بوته‌ها، شاخ‌وبرگ‌های متراکم و زیر برگ‌ها را خوب سمپاشی کنید.

 • حشرات: ممکن است دو نوع حشره در باغچه شما وجود داشته باشند. اولی در خاک زندگی می‌کند و به ریشه‌های گیاه آسیب می‌رساند، و دومی در بیرون زمین به گیاه آسیب می‌زند. شما می‌توانید حشرات مضر را با یک برنامه سمپاشی منظم و مراقبت مناسب از گیاهان از بین ببرید.
 • علف‌های هرز: در این زمان از سال، علف‌های هرز زیادی در باغچه رشد می‌کنند. گیاهان هرز را می‌توان با یک سمپاشی منظم حذف کرد.
 • بیماری چمن: چمن‌هایی که در سایه قرار دارند، در شب یا به دفعات زیاد آبیاری می‌شوند و یا اینکه مرطوب هستند، ممکن است بیمار شوند. سمپاشی منظم باغچه و فضای سبز از بسیاری از بیماری‌های چمن جلوگیری می‌کند.

اسپری فونداسیون: فونداسیون اطراف خانه خود را سمپاشی کنید. حشرات خزنده کمتری می‌توانند از این سد آفت کش عبور کنند. با سمپاشی یک نوار 5 الی 8 سانتی از خاک اطراف فوندانسیون ساختمان از حمله بسیاری از حشرات و آفت‌ها می‌توان جلوگیری کرد.

گیاهان آپارتمانی: در صورت مشاهده علائم حمله حشرات، باید با مواد مناسب سمپاشی شوند.

مراحل سمپاشی باغچه توسط نیروهای نگین سرویس

مراحل سمپاشی باغچه توسط نیروهای نگین سرویس

زمانی که سمپاشی باغ به درستی انجام شود مشکل در مدت کوتاهی حل خواهد شد. در ادامه کارهایی که توسط تکنسین ما برای انجام خدمات سمپاشی باغچه و فضای سبز انجام می‌شود را معرفی خواهیم کرد:

1. انتخاب زمان مناسب

همچنین زمان سمپاشی برای اهداف مختلف متفاوت است. معمولا بهترین زمان برای سمپاشی باغچه و فضای سبز ماه‌های بهار، تابستان و پاییز است. سمپاشی در هوای با وز باد شدید مناسب نیست زیرا بیشتر سموم با باد از گیاه دور می‌شوند. قبل و بعد از بارندگی نیز زمان مناسبی برای سمپاشی نیست، زیرا آب باران و سم در خاک مخلوط می‌شود و غلظت سم پائین میآید و نمی‌تواند آفات را از بین ببرد.

2. انتخاب سم و دستگاه مناسب

هر سمی برای تاثیرگذاری روی آفتی خاصل طراحی شده است. بنابراین با توجه به نوع گیاهان باغچه و نیازی که دارند باید سم و دستگاه سمپاش انتخاب شوند تا تاثیرگذاری بالایی داشته باشند. تکنسین‌های نگین سرویس با سال‌ها تجربه در زمینه باغداری به شما کمک می‌کنند تا با انتخاب بهترین نوع سم و تجهیزات به روز کار سمپاشی باغچه و فضای سبز را در کمترین زمان ممکن با بیشترین ایمنی انجام دهید.

3. رعایت پروتکل‌های ایمنی

دست زدن و استنشاق سم‌ها برای سلامتی مضر است. بنابراین قبل سمپاشی باید چشم‌ها، دهان، بینی و دست‌ها محافظت شوند. همکاران ما با دستکش، عینک، کلاه، ماسک و لباس محافظ سمپاشی باغچه و فضای سبز را انجام می‌دهند. به دلیل گران بودن تجهیزات تهیه آن‌ها برای صاحب خانه و باغ صرفه اقتصادی ندارد اما فردی که به صورت تخصصی کار سمپاشی را انجام می‌دهد خودش تجهیزات لازم را دارد.

4. انجام سمپاشی

حال سم انتخاب شده با کمک دستگاه سمپاش مناسب به میزان درست به درخت و گیاهان پاشیده می‌شود تا خطر آسیب آفات حداقل شود.

خطرات سمپاشی باغچه و فضای سبز

در ادامه برخی از خطرات و عوارض سمپاشی غیراصولی باغچه و فضای سبز را معرفی خواهیم کرد:

 • آسیب به سلامت انسان و سایر موجودات: همه آفت کش‌ها در انواع فرمولاسیون‌های ارگانیک و طبیعی سمی هستند. اگر سمپاشی به درستی انجام نشود ممکن است به حیوانات مفید و انسان‌ها آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما این کار را به یک فرد متخصص بسپارید تا درگیر عوارض ناگوار و خطرناک سمپاشی نشوید. بیشتر مسمومیت با آفت کش‌ها، چه برای بزرگسالان، چه کودکان و چه حیوانات خانگی، ناشی از بی احتیاطی، استفاده نادرست است.
 • آلودگی محیط زیست: آلودگی محیط زیست تهدیدی جدی است. سمپاشی نادرست و غیراصولی می‌تواند منجر به آلودگی خاک و آب شود.

هزینه سمپاشی باغچه و فضای سبز

باتوجه به نوع درختان و نیاز باغچه و فضای سبز، سم و سمپاش انتخاب و پروسه سمپاشی برنامه‌ریزی می‌شود. به همین دلیل هزینه سمپاشی باغچه و فضای سبز با توجه به زمان مورد نیاز، سم مصرفی، تجهیزات، تعداد نیروها و روزهای کار مشخص می‌شود. برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها با شماره 02146066006 در تماس باشید.

هزینه سمپاشی در منطقه 22 و چیتگر

نیروهای ما برای ارائه خدمات مشاوره و سمپاشی باغچه و فضای سبز در منطقه 22 تهران و چیتگر هیچ هزینه‌ای بابت ایاب و ذهاب دریافت نخواهند کرد. شما می‌توانید از طریق شماره‌های تماس و آیدی تلگرام با همکاران پشتیبانی ما در مجموعه نگین سرویس در ارتباط باشید و وقت مشاوره یا خدمات سمپاشی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا خدمات باغبانی انجام می‌دهید؟

بله مجموعه نگین سرویس تمامی خدمات باغبانی، هرس درختان، سمپاشی و کود برای شما انجام می‌دهد.

آیا خدمات هرس درختان انجام می‌دهید؟

بله، هرس، سمپاشی، آرایش گیاهان تزئینی و… جزو خدماتی است که نیروهای متخصص ما در حوزه باغداری ارائه می‌کنند.

برای کشتن آفات وارد شده به منزل سمپاشی انجام می‌دهید؟

بله، سمپاشی برای دور کردن آفات و حیوانات موذی مانند سوسک، موش و… جزو خدماتی است که نیروهای متخصص نگین ارائه می‌دهند.

فرق سمپاش با کارواش چیست؟

سمپاش و پمپ کارواش دو نوع مختلف از تجهیزات هستند. سمپاش برای اعمال مواد شیمیایی مایع مانند کود و حشره کش استفاده می‌شود، اما یک کارواش آب با فشار بالا را برای تمیز کردن سطوح مختلف در فضای باز اسپری می‌کند.

چگونه فشار پمپ سمپاش را کم کنیم؟

اگر نیاز به کاهش فشار پمپ سمپاش دارید، شیر بالای مخزن را باز کنید. انجام این کار باعث می‌شود از فشاری که در داخل مخزن ایجاد شده، کاسته شود. ممکن است هنگام تخلیه فشار صدای خش‌خش بشنوید. پس از کاهش فشار، شیر را سفت کنید و مثل قبل سمپاشی را ادامه دهید.

چرا سمپاش باغ من کار نمی‌کند؟

چند دلیل وجود دارد که ممکن است کارکرد سمپاش را مختل کند. شایع‌ترین دلیل این است که پمپ به درستی پر نشده است. یکی دیگر از دلایل بد کار کردن سمپاش این است که چیزی جلوی نازل را می‌گیرد. با تمیز کردن سر نازل به کمک یک برس کوچک می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

چگونه بفهمم که سر اسپری باید تعویض شود؟

اگر سمپاش باغ شما به خوبی قبل کار نمی‌کند، ممکن است مشکل در سر اسپری/نازل باشد. با گذشت زمان، فلز می‌تواند فرسوده شود. اگر شدت جریان خارج شده کمتر از حد معمول باشد یا اینکه قدرت پاشش آن خوب نباشد، می‌تواند به دلیل فرسودگی سر نازل باشد. در این زمان باید سر نازل را تعویض کنید.

سمپاشی درخت میوه چه زمانی انجام می‌شود؟

پس از ریزش شکوفه‌ها و زمان برداشت محصول در طول تابستان بهترین زمان سمپاشی درختان میوه است. سمپاشی از آفاتی که به میوه‌ها آسیب می‌زند جلوگیری می‌کند.

آیا گیاهان زینتی به سمپاشی نیاز دارند؟

بله، گیاهان زینتی نیز ممکن است دچار آفات شوند. بنابراین برای حفظ زیبایی و طراوت باید در زمان مناسب با سم مناسب سمپاشی شوند.

چه زمانی از روز می‌توان باغچه را سمپاشی کرد؟

زمان سمپاشی باغچه و فضای سبز به نوع درختان و گیاهان آن بستگی دارد. همیشه صبح (قبل از طلوع آفتاب) یا اواخر عصر سمپاشی را انجام دهید. هرگز زیر نور خورشید سمپاشی نکنید، زییرا ممکن است گیاهان بسوزند.

دمای مناسب برای سمپاشی چیست؟

بهترین دما برای سمپاشی باغچه و فضای سبز بین 18 الی 30 درجه سانتی‌گراد است. در دماهای خیلی پائین مکانیزم سم نمی‌تواند به خوبی فعال شده و آفات را حذف کند. در دماهای خیلی بالا نیز سم ممکن است به سرعت تبخیر شده و فرصت حذف آفات را نداشته باشد.

مقالات مرتبط

تماس با ما