شرکت خدمات قالیشویی نگین با کادر مجرب – شستشوی اصولی و حرفه‌ای فرش

قالی یکی از لوازم اصلی خانه محسوب می‌شود که ایرانیان به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. بخش زیادی از جلوه و زیبایی اتاق‌ها بستگی به زیبایی و تمیزی فرش دارد. یک فرش تمیز مطمئنا درخشان‌تر و چشم نوازتر خواهد بود. فرش‌ها هم با گذر زمان کثیف و آلوده می‌شوند. این آلودگی به دلایلی از قبیل راه رفتن روی فرش، ریختن خوراکی و نوشیدنی‌ها و نشستن گرد و غبار به وجود می‌آید. از این‌رو لازم است تا حداقل هر سال یک بار، شستشوی فرش را به قالیشویی بسپارید. قالیشویی حتی برای ادارات، سالن‌ها و مساجدی که تردد زیادی دارند و احتمال آلودگی فرش و موکت در آنها بیشتر است، نیز ضروری است. در فصل تابستان که عموما کولرها روشن هستند، بسیاری از ذرات گرد و غبار از کانال کولر به فضای داخل خانه نفوذ کرده و روی فرش می‌نشیند. لذا یکی از زمان‌های مناسب برای شستن فرش‌ها پایان فصل گرماست. هموطنان عزیز در انتهای زمستان و با نزدیک شدن نوروز، شروع به گردگیری و نظافت منازل خود کرده و به دنبال شستشوی فرش‌هایشان می‌روند. قالیشویی نگین مفتخر است که از آذر 1400 در تمامی فصول همراه مشتریان عزیز خود بوده و بهترین سرویس‌ها را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به آنان ارائه کرده است.

خدمات قالیشویی نگین سرویس

اولین و مهم‌ترین دغدغه‌ نگین سرویس، جلب رضایت مشتریان و ارائه انواع خدمات با بهترین کیفیت به همراهان عزیز خود است.

انواع خدمات قالیشویی و ترمیم فرش ما عبارتند از:

 • شست و شوی انواع فرش ماشینی
 • شستشوی معمولی انواع فرش‌های دستبافت
 • اعلا شویی فرش‌های دستبافت
 • شست و شوی انواع گبه، گلیم و گلیم فرش
 • شست و شوی انواع موکت
 • لکه بری انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی
 • خشکشویی انواع فرش ماشینی، دستبافت و موکت
 • ترمیم، رفو و ترمیم ریشه انواع فرش ماشینی و دستبافت

تنها یک تماس با قالیشویی نگین کافی است تا نیروهای ما در کمترین زمان ممکن برای انتقال فرش شما به منزلتان مراجعه کنند. در قالیشویی نگین تمامی مراحل شستشوی فرش با نظارت بر حسن انجام کار اتفاق می‌افتد. شستن فرش با رعایت اصول استاندارد از وظایف شرکت خدمات قالیشویی نگین است تا آسیبی به آن وارد نشود. استفاده از مواد شوینده استاندارد و مناسب هر فرش با توجه به نوع و جنس آن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

انواع روش‌های قالیشویی

روش‌های قالیشویی به سه دسته تقسیم می‌شوند که با توجه به نوع و جنس فرش، از یکی از روش‌ها استفاده می‌شود. در ادامه به کاربرد هر سه روش قالیشویی می‌پردازیم.

روش قالیشویی سنتی

روش قالیشویی سنتی

این روش همان راه حل قدیمی است که در زمان بچگی ما، مادربزرگ‌ها با آن فرش‌ها را می‌شستند. آنها پس از غبار روبی فرش، آن را کف حیاط یا پشت بام پهن کرده و شلنگ آب را باز کرده و فرش را خیس می‌کردند. سپس با ریختن پودر و با کمک چرتکه فرش مشغول شستن آن می‌شدند و پس از آبکشی آن را روی دیوار مقابل آفتاب پهن کرده تا آب آن رفته و خشک شود. برخی از شرکت‌ها هنوز از این روش استفاده می‌کنند و فقط برای خشک کردن فرش از دستگاه بهره می‌برند.

روش قالیشویی نیمه اتوماتیک

روش قالیشویی نیمه اتوماتیک

در این روش، بخشی از کار توسط نیروی انسانی انجام می‌گیرد و بخشی دیگر توسط دستگاه‌ها انجام می‌شود. این روش ترکیبی از روش سنتی و نیمه اتوماتیک است. در روش نیمه اتوماتیک، فرچه و شلاق زن (نوعی دستگاه نیمه اتوماتیک که با شلاق‌های پلاستیکی که به آن متصل است، با ضربات متوالی باعث حرکت آب و مواد شوینده در تار و پود فرش می‌شود) توسط نیروی کار هدایت می‌شوند تا فرش آبگیری و شسته شود. برای هدایت دستگاه در این روش، نیاز به نیروی کار الزامی است.

روش قالیشویی اتوماتیک

روش قالیشویی اتوماتیک

در روش اتوماتیک کلیه مراحل شستشو، آبگیری و خشک کردن توسط دستگاه‌ها انجام می‌شود. نیروی انسانی در این روش وظیفه جابجایی فرش را برعهده دارد. فرش‌ها در روش اتوماتیک روی تسمه قرار می‌گیرند و در طی مسیر توسط فرچه و شلاق زن شسته می‌شوند. سپس فرش به صورت لوله در قسمت آبگیری دستگاه قرار می‌گیرد تا آب آن به طور کامل تخلیه شود و سپس به بخش خشک کن رفته تا خشک شود. برخی از شرکت‌ها از دستگاه پرزگیر برای گرفتن پرز فرش‌ها استفاده می‌کنند.

کدام یک از سه روش بالا برای شستشوی فرش مناسب‌تر است؟

استفاده از روش‌های ذکر شده بستگی به نوع فرش دارد. عموما شستشوی فرش‌های ماشینی با روش اتوماتیک بسیار بهتر و مفیدتر است. زیرا مواد شوینده به تمام تار و پود فرش نفوذ کرده و به طور چشمگیری باعث از بین رفتن آلودگی‌های فرش می‌شود. همچنین تمامی مراحل اتوماتیک بوده و سرعت شستشو، آبگیری و خشک شدن آن بالا است.

فرش‌های دستبافت شما چگونه شسته می‌شوند؟

در مورد فرش‌های دستبافت و ابریشمی موضوع متفاوت است. این فرش‌ها به دلیل حساسیتی که در بافت و تار و پود آنها وجود دارد، باید توسط افراد ماهر و با تجربه شسته شوند. همچنین برای شستشوی این فرش‌ها باید از مواد شوینده مخصوصی که آسیبی به فرش وارد نکند، استفاده کرد. مراحل شستشوی این فرش‌ها باید بادقت و نظارت انجام گیرد تا دوام و طول عمر طولانی خود را حفظ نمایند. برای شستشوی فرش‌های دستبافت و ابریشمی از مواد شوینده ارگانیک و گیاهی استفاده می‌شود.

فرش‌های دستبافت هرگز نباید با استفاده از روش‌های خشکشویی شستشو شوند، زیرا این کار باعث می‌شود که گرد و غبارها به لایه‌های زیرین فرش نفوذ کنند. همچنین استفاده از روش بخارشویی هم باعث آسیب به رنگ‌ها و همچنین ازبین بردن الیاف فرش می‌شود. برای مراقبت از ریشه فرش های دستبافت، ابتدا باید پیش از آغاز شستشو فرش‌ها بدون استفاده از جارو برقی، به خوبی گردگیری شده تا گرد و غبار موجود در فرش خارج شود. اگر این کار به درستی انجام نشود، باقی مانده کثیفی‌ها در ریشه فرش فرو رفته و به مرور فرش را سفت و آسیب پذیر می‌کند.

شستشوی فرش‌های دستباف همیشه باید به صورت پشت و رو و با استفاده از مواد شوینده با فرمول‌های مناسب این کار، انجام شود. پس از انجام شستشوی فرش، حتما باید تمامی مواد تمیزکننده از سطح فرش به خوبی زدوده شود. هیچوقت برای شستشوی فرش دستبافت از شامپو استفاده نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود سطح فرش براق شده و مواد شوینده در ریشه فرش باقی بماند.

مراحل شستشوی فرش در نگین سرویس

 • گردگیری: در این بخش ابتدا فرش گردگیری می‌شود. این روش به صورت دستی و هم توسط پمپ‌های بادی انجام می‌شود تا گرد و غبار فرش گرفته شود.
 • شستشو با آب: در این مرحله آب با فشار زیادی با فرش برخورد می‌کند و توسط فرچه‌های برقی فرش شسته می‌شود تا چرک فرش گرفته شود. با انجام این مرحله شستشوی فرش بهتر و مطلوب تر انجام می‌گیرد.
 • شستشو با مواد شوینده: در این مرحله فرش با مواد شوینده توسط فرچه‌ها شسته می‌شود. کف به تار و پود فرش نفوذ کرده و باعث از بین رفتن کلیه آلودگی‌ها خواهد شد.
 • خشک کن: در این مرحله دستگاه‌های خشک کن برقی با ایجاد حرارت زیاد کمک می‌کنند تا فرایند خشک شدن فرش به سرعت انجام شود.

مراقبت از ریشه‌های فرش

مراقبت از ریشه‌های فرش

ریشه‌های فرش به راحتی در لوله جاروبرقی گیر کرده و باعث آسیب به فرش و همچنین جاروبرقی می‌شود. بهتر است در هنگام شستشوی فرش، از جاروبرقی برای قسمت‌های حاشیه فرش استفاده نکنید. اگر در این فرایند، ریشه حاشیه فرش دچار آسیب شد، سریعا کار را متوقف کنید تا به ریشه‌های فرش آسیب بیشتری وارد نشود.

برای انجام بهتر این کار، بهتر است تا ریشه‌های حاشیه فرش را پیش از اقدام به نظافت، در زیر فرش و با استفاده از چند تکه نوار چسب محکم کنید. نوار چسب‌های محکم، مثل چسب‌های بسته بندی و شفاف، باعث می‌شود در هنگام باز کردن فرش، تکه‌هایی از ریشه‌ها را از جا بکند.

در صورت کثیفی، گره‌خوردگی و یا فرسودگی ریشه‌های فرش می‌توانید بخشی از آن را کوتاه کنید، اما مراقب باشید که نوک حاشیه‌ها به صورت یکنواخت برش داده شود و از قطع کامل ریشه‌ها پرهیز کنید. قطع کامل ریشه‌های سفید اطراف فرش، به خصوص قطع قسمت‌های گره‌خورده ریشه، باعث می‌شود تا تار و پود فرش به مرور از هم جدا شوند. اگر انجام این کار برای شما دشوار است، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از خدمات تخصصی ما برای این کار استفاده کنید.

بهترین قالیشویی منطقه چیتگر و غرب تهران

قالیشویی نگین با سال‌ها تجربه در حوزه قالیشویی و داشتن شعبه‌های مختلف در نقاط مختلف تهران آماده ارائه خدمات با کیفیت به شما عزیزان می‌باشد. شما می‌توانید در غرب تهران برای شستشوی فرش های خود با شعب قالیشویی غرب تهران، قالیشویی سعادت آباد و قالیشویی شهرک غرب و قالیشویی چیتگر تماس بگیرید و اطمینان داشته باشید که فرش شما با بهترین مواد شوینده و کادری مجرب و حرفه‌ای توسط دستگاه‌های اتوماتیک شسته، آبگیری و خشک می‌شود. روند شستشوی فرش‌ها در قالیشویی نگین به گونه‌ای است که به فرش‌ها هیچ آسیبی نمی‌رسد و در زمان تعیین شده به صاحب خود تحویل داده می‌شوند. خدمات قالیشویی تهران شامل دریافت فرش، شستشو و تحویل در کمترین زمان و بهترین کیفیت می‌باشد. مراحل شستشوی فرش با روش‌های استاندارد و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود و کارشناسان ما بر تمامی مراحل شستشوی فرش نظارت خواهند داشت. پس از شستشو و آبگیری نوبت به مرحله خشک کردن فرش می‌رسد.

هزینه قالیشویی در نگین سرویس

نگین سرویس، یکی از شرکت‌های معتبر سرویس‌های خدماتی، خدمات خود را با بهترین و مناسب‌ترین قیمت‌ها به همراهان خود عرضه می‌دارد. هزینه قالیشویی به اساس نوع و جنس قالی شما و همچنین متراژ و نوع شستشوی مورد نظر متغیر است. برای کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانید با واتساپ و یا شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.

مزایای قالیشویی

 • طولانی کردن عمر فرش: شستشوی منظم فرش‌ها باعث می‌شود تا آلودگی‌های داخل فرش خارج و عمر آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
 • افزایش کیفیت هوای خانه: فرش‌ها معمولا گرد و غبارهای موجود در هوا را به خود جذب کرده که شستشوی آن ضمن کمک به سلامت فرش، باعث بهبود هوای خانه شما نیز می‌شود.
 • کمک به نگهداری راحت‌تر فرش: بیشتر گرد و خاک‌های خشک موجب کثیفی فرش می‌شود. اگر شستشوی فرش به صورت منظم انجام شود، این آلودگی‌ها را می‌توان به راحتی با استفاده از جارو برقی از بین برد.
 • از بین بردن لکه‌ها: بسیاری از لکه‌های فرش باعث جذب بیشتر گرد و خاک شده و زدودن سریع این لکه‌ها باعث جلوگیری از آسیب بیشتر به فرش می‌شود.
 • جلوگیری از رشد باکتری‌ها: لکه‌های مرطوب فرش، فضای مناسبی برای رشد باکتری‌ و آلودگی‌هاست و باید به سرعت برطرف شوند.
 • بهبود ظاهر خانه: تمیزی همیشگی فرش‌‌ها باعث ایجاد فضای دلنشین در خانه یا فضای کار شما خواهد شد.
 • افزایش روحیه کارمندان: قطعا کارمندان شما در صورت وجود محیط تمیز، از روحیه بالاتری برای انجام وظایف خود برخوردار خواهند شد.
 • کفپوش خانه شما را تمیز و با طراوت می‌کند.
 • باعث از بین رفتن حشره‌های ریز مانند ساس و کنه پنهان شده در قسمت های زیرین فرش می‌شود.

سوالات متداول

چقدر زمان میبرد تا فرش من تحویل داده شود؟

زمان تحویل فرش به عوامل مختلفی از جمله شلوغی و ترافیک سالیانه و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. اصولا تحویل فرش در شش ماه اول سال، 2 تا 3 روز زمان میبرد؛ در شش ماه دوم سال بین 1 تا 2 روز و در ماه آخر سال و با نزدیک شدن به نوروز تخمین زمان تحویل دشوار خواهدشد و ممکن است تا 4 روز نیز به طول بی‌انجامد. از این‌رو خواهشمندیم قبل از ثبت سفارش خود و تماس با ما زمابندی‌های لازم را در نظر بگیرید. علاوه‌براین جنس فرش نیز می‌تواند در زمان شستشو و تحویل آن موثر باشد. عموما قالی‌های دستبافت و ابریشمین نیاز به دقت و ظرافت بیشتری داشته و زمان شست و شوی آنها بیشتر است.

آیا امکان شست و شو و رفوگری در منزل برای شما فراهم است؟

از آنجایی که رضایتمندی شما از نتیجه نهایی کار برای ما در اولویت اول قرار دارد، توصیه نمی‌کنیم که خدمات شست‌وشو و رفوگری در منزل انجام شود زیرا که شست‌و‌شو بدون دستگاه‌های پیشرفته و استاندارد بخشی از غبار و آلودگی‌ها را در فرش بر جای می‌گذارند که به مرور زمان باعث خراب شدن فرش شما می‌شود. پس برای نتیجه بهتر توصیه می‌کنیم که فرش و قالی‌های خود را بدون هیچگونه نگرانی به ما بسپارید. به علاوه خدمات رفوگری و ترمیم فرش‌ها با توجه به جنس فرش، زمانبندی متفاوت و ظرافتی خاص را طلب می‌کند، لذا انجام آن در قالیشویی در کنار کادر مجرب ما بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد.

آیا خدمات قالیشویی به صورت اسلامی می‌باشد؟

پس از شستشوی قالی‌ها با مواد شوینده مناسب، آبکشی کامل با آب کُر انجام می‌شود.

رفوگری و ترمیم فرش چقدر زمان می‌برد؟

باتوجه به میزان آسیب فرش رفو و ترمیم زمان متفاوتی خواهد داشت. پس از کارشناسی فرش شما زمان تخمینی به شما اعلام خواهدشد.

آیا برای شست و شوی فرش ها ضمانتی نیز ارائه می‌شود؟

نگین سرویس مفتخر است تا به تمامی مشتریان عزیز خود اعلام کند که تمامی سرویس‌های قالیشویی با ضمانت کامل انجام می‌گیرد و مسئولیت هرگونه آسیب احتمالی فرش پیش از تحویل برعهده ماست.

حمل و نقل فرش ها به چه صورتی انجام می‌پزیرد؟

قالیشویی نگین با دقت تمام فرش‌ها را ابتدا با دقت لوله کرده و هنگام تحویل نیز به صورت لوله شده با کاور بهداشتی به شما تحویل می‌دهد.

با چه فواصل زمانی باید فرش‌هایمان را بشوییم؟

شستشوی عمیق فرش‌ها به میزان رفت و آمد در خانه شما بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم تا حداقل 2 بار در سال، فرش‌های خود را بشویید. اما اگر در خانه شما، بچه و یا حیوان خانگی زندگی می‌کند و یا در خانه سیگار می‌کشید، هر سه ماه یکبار فرش‌های خود را بشویید. این کار باعث از بین رفتن آلودگی‌ها و افزایش طول عمر فرش‌ های شما می‌شود.

آیا می‌توان گلیم‌‌ها را در ماشین لباسشویی شست؟

توصیه اکید ما به خودداری از انجام این کار است؛ وقتی گلیم‌ها خیس می‌شوند بسیار سنگین شده و این کار به ماشین لباسشویی شما آسیب می‌زند. اگر گلیم‌های خیس را برای خشک‌ شدن آویزان کنید، باعث تغییر فرم دائمی در گلیم می‌شود. اگر گلیم شما خیس شد، باید آن را در مکانی با تهویه مناسب قرار داده و هر چند وقت یکبار آن را برگردانده تا دور از نور مستقیم خورشید خشک شوند.

چگونه از آسیب دیدگی ناشی از بید در فرش‌های پشمی و دستبافت جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از ورود آسیب‌های ناشی از بیدزدگی به فرش‌های دستبافت، نظافت و تکاندن مرتب این فرش‌‌ها است. فرش‌های دستبافت را مرتبا چک کنید تا اثری از تارهای سفید عنکبوت و هرگونه آسیبی در آن وجود نداشته باشد. در صورت وجود تارهای سفید، سریعا آنها را برداشته و محل را با اسپری های مخصوص بید، آغشته کرده و فرش را در محلی با تهویه مناسب مطابق با دستورالعمل‌های اسپری قرار دهید.

آیا استفاده از ترمز فرش به طولانی‌تر شدن عمر فرش کمک می‌کند؟

برای افزایش طول عمر فرش، یک پد زیرین برای آن مورد نیاز خواهد بود. ترمزهای فرش، با ضخامت دوبرابری، ضمن ثابت کردن فرش در محل‌های دلخواه، از بروز حوادث جلوگیری می‌کند. ترمز فرش همچنین باعث رفع چین و چروک‌های فرش شده و مانع ایجاد خراش بر روی سطح کفپوش شما می‌شود. ترمز فرش، برای استفاده بر روی سطوح مختلف کفپوش مانند چوب، کاشی، بتن و موکت طراحی شده است.

چگونه از فرش در برابر آسیب نور محافظت کنیم؟

فرش‌ها را باید به صورت دوره‌ای، 180 درجه بچرخانید تا مانع از ایجاد ساییدگی ناشی از عبور و مرور و یا تابش نور مستقیم خورشید شود. جنس‌های مختلف فرش، در صورت قرارگیری در معرض تابش نور مستقیم خورشید، دچار رنگ پریدگی می‌شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما