خدمات اتوشویی و خشکشویی شرکت نظافتی نگین

اتوشویی و خشکشویی چه خدماتی را ارائه می دهند؟


لک شدن لباس، برگشتن لیوان چایی بر روی شلوار، چروک بودن کتی که قرار است هفته ی آینده با آن به مراسم عروسی برویم همه و همه از جمله مواردی هستند که به خدمات اتوشویی و خشکشویی نیاز مبرمی دارند. در این مقاله سعی کرده ایم این خدمات بیشتر بگوییم. با ما همراه باشید.

در یک تعریف ساده اتوشویی و خشکشویی یعنی از بین بردن لک های لباس بدون دخالت آب و همچنین اتو کردن آن با دستگاه بخار. حتما برایتان پیش آمده که لکه ی سختی بر روی لباستان بنشیند، لکه هایی از جمله لکه ی بنزین، لکه ی بوجود آمده به واسطه ی لاک ناخن و حتی رد و آثار خونریزی و… از جمله لکه هایی هستند که یک فرد به تنهایی قادر به از بین بردن آنها نیست و برای از بین بردن آنها بایستی کار را به دست افراد کاردان سپرد. افراد شاغل در اتوشویی و خشکشویی ها همان افراد کاردانی هستند که میتوانند این اوضاع کمک بزرگی به ما بکنند.

با وجود این تواصیف احتمالا سوالی که برایتان پیش می آید اینست که چرا از آب و صابون به منظور از بین بردن لکه ها استفاده نکنیم؟ پاسخ بسیار واضح است. استفاده کردن مداوم از آب و صابون میتواند به بافت لباس آسیب رسانده و آن را از شکیل بودن بیاندازد. در سوی دیگر استفاده کردن از آب و صابون به تنهایی لکه ها را از بین نخواهد برد و به منظور از بین بردن لکه ها بایستی از توان دست نیز استفاده کرد و لباس ها را اصطلاحا چنگ زد که همین عمل نیز به خودی خود عاملی مخرب برای الیاف لباس خواهد بود. ازاینرو دیگر هیچ جای شک و شبهه ای باقی نیست که استفاده از خدمات اتوشویی و خشکشویی تا چه حد می تواند مفید و موثر و صد البته لازم باشد.

لازم به ذکر است که عدم ایجاد تغییر در رنگ لباس، و کاهش ایجاد فرسودگی در بافت پارچه از دیگر مزایای استفاده از خدمات اتوشویی و خشکشویی هستند.

تفاوت اتوشویی و خشکشویی


تفاوت اتوشویی و خشکشویی

لازم است که در ارتباط با تفاوت خشکشویی و اتوشویی در همین جا توضیحاتی را ارائه دهیم. همانگونه که پیشتر گفتیم کاری که خشکشویی انجام می دهد از بردن لکه های ایجاد شده بر روی لباس بدون نیاز به دخالت آب می باشد. از سوی دیگر اتوشویی به فرآیند از بین بردن چروک های ایجاد شده بر روی لباس گفته می شود. این عمل با استفاده از اتوهای بخار که ابعاد بزرگی دارند انجام می گردد.

معمولا خشکشویی و اتوشویی دو فرآیندی هستند که پشت سر هم بر روی لباس اعمال می شوند. بواسطه ی خشکشویی لکه ها از بین میروند و به واسطه ی اتوشویی لباس عاری از هر گونه چین خوردگی و چروک می شود. این دو فرآیند لباس را تمیز کرده و طول عمر آن را افزایش می دهند.

اتوشویی و خشکشویی نگین  از جمله مراکزی هستند که شما میتوانید البسه تان را به منظور نظافت و با خیال راحت به آنها تحویل نمایید. برای بهره بردن از این خدمات در شهر تهران بایستی با شفارش های شرکت تماس بگیرید .لازم به ذکر است که خدمات اتوشویی در محدوده  وردآورد – گرمدره و دریاچه چیتگر با پیک رایگان در ساعتهای تعریف شده صورت می پذیرد .

تاریخچه صنعت اتوشویی و خشکشویی


تاریخچه صنعت اتوشویی و خشکشویی

حالا که از فواید خدمات اتوشویی و خشکشویی گفتیم بد نیست به اولین شرکت خشکشویی اشاره ای کنیم و اصلا ببینیم بشر اولین بار چرا و چگونه به استفاده از این خدمات رو آورد. در تاریخ آمده است که اولین شرکت خشکشویی Jolly-Belin نام داشته است. و قدمت آن به قرن هجدهم میلادی در شهر پاریس بازمیگردد.

آن هم در زمانی که یک مایع نفتی به طور تصادفی بر روی پارچه ای که چرب بود و لکه داشت ریخته شد و سپس یک کشف غافلگیرکننده رخ داد. آن کشف غافلگیر کننده این بود که مواد به سرعت تبخیر شدند و لکه ها به طرز معجزه آسایی پاک گشتند. در چنین شرایطی افراد متوجه شدند که روغن ریخته شده بر روی لباس خاصیتی معجزه آسا داشته و میتواند با از بین بردن لکه های روی لباس، البسه ی زیادی را نظیف و در نهایت دوباره آن را به چرخه ی استفاده بازگرداند.

جالب است بدانید که در گذشته خشکشویی یک فعالیت خطرناک تلقی می شد. چرا که درین صنعت از مواد اشتعال زایی چون کامفن، بنزن، نفت سفید و بنزین استفاده می کردند.

اما در دهه 19، حلالی چون پرکلورو اتیلن یا به اختصار پرک به این صنعت معرفی شد که امروزه استفاده از این حلال در بسیاری از کارخانه های خشکشویی رایج می باشد. همچنین حلالهای تمیزکننده دیگری از جمله هیدروکربن، Green Earth و دیگر مواد افزوده مشابه نیز از جمله متریالی هستند که در بهترین اتوشویی و خشکشویی از آنها استفاده می شود.

ماشین خشکشویی چیست؟ آیا ماشین خشکشویی شبیه به ماشین لباسشویی می باشد؟


ماشین خشکشویی چیزی شبیه به ماشین لباسشویی و خشک کن می باشد. البته از نظر سایز کمی بزرگتر از آن است. لباس در این ماشین ها گذاشته شده و حلال ها و مواد پاک کننده و… به تدریج اضافه می شوند. این عمل آنقدر تکرار می گردد تا لکه از لباس زدوده شده و کاملا از بین رود.

پس از چرخه تمیز کردن و نظافت لباس، حلال از ماشین تخلیه شده و پس از اتمام این فرآیند، روند خشک شدن شروع می شود. روند خشک شدن نیز بدین صورت است که هوای گرم از طریق ماشین به همه جا پخش شده و حلال یا رطوبت باقی مانده روی لباس را بخار می کند. لازم به ذکر است که پس از اتمام این عملیات هیچ حلال یا بویی از حلال بر روی لباس باقی نخواهد ماند.

با وجود تمام نکات مثبتی که در ارتباط با اتوشویی و خشکشویی به ذکر آنها پرداختیم. این مهم دارای معایبی نیز هست. ایجاد آسیب برای محیط زیست، احتمال ایجاد حساسیت های پوستی و البته قیمت بالای این خدمات از جمله معایبی هستند که لازم بود در کنار نکات مثبت به بیان آنها نیز بپردازیم. البته با وجود شوینده هایی که سعی بر این دارند تا آسیب های محیطی را به حداقل برسانند و مانع ایجاد حساسیت های پوستی شوند بنظر میرسد که این دست از مشکلات در حال مرتفع شدن باشند.

کلام آخر اینکه خدمات اتوشویی و خشکشویی  از جمله مراکز خدماتی هستند که میتوانند مشکلات زیادی را از افراد مرتفع نمایند. شما با اعتماد به این مراکز خدماتی می توانید عمر البسه تان را بالا برده و دیگر نگران لکه ها و کثیفی ها نباشید.

مقالات مرتبط

تماس با ما