قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، روغن، اکریلیک درسال 1402

نرخ خدمات و قیمت‌ نقاشی ساختمان به شرح زیر است:

هزینه انواع نقاشی ساختمان۱۴۰۲ به ازای یک متر مربعفهرست خدمات نقاشی ساختمان
40.000 تا 70.000 تومانقیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی
50.000 تا 80.000 تومانهزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغن و زیرسازی
25.000 تا 30.000 تومانقیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک
30.000 تا 45.000 تومانهزینه نقاشی آپارتمان با رنگ پلاستیک و زیرسازی
40.000 تا 70.000 تومانقیمت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک
45.000 تا 80.000 توماناجرت نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک و زیرسازی
150.000 تا 300.000 تومانهزینه نقاشی در حیاط و پارکینگ
35.000 تا 80.000 توماندستمزد رنگ آمیزی در و پنجره
30.000 تا 50.000 تومانهزینه نقاشی نرده
50.000 تا 80.000 تومانقیمت نقاشی نما

هر سال اتحادیه نرخ‌های مصوب نقاشی ساختمان را به موسسات ابلاغ می‌نماید اما نکته مهم اینجاست که هر خانه یا ساختمان شرایط متفاوتی دارد لذا تخمین یک قیمت دقیق برای هر خدمت‌کار ساده‌ای نیست. در برخی موارد عمر ساختمان و زیرسازی‌های لازم بر مدت زمان کار و هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد در حالی که صاحب یک ساختمان نوساز با متراژ یکسان هزینه کمتری برای نقاشی پرداخت می‌نماید. بنابراین بهتر است تا پیش از ثبت سفارش حتما با کارشناسان و نقاشان در مورد هزینه‌ها به توافق برسید تا کار بدون وقفه و به راحتی انجام شود. البته برخی هزینه‌های پنهان مثل پذیرایی از نقاشان و یا نظافت منزل پس از اتمام کار، ممکن است در ابتدا در نظر گرفته نشوند اما این هزینه‌ها نیز قابل اجتناب نیستند و بایستی آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.

هزینه نقاشی ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟

به طور کلی دو روش اصلی برای محاسبه قیمت نقاشی ساختمان وجود دارد. روش متری و کنتراتی. این دو روش هر کدام شرایط مخصوص خود را دارند و با توافق بین طرفین یکی از این دو روش انتخاب خواهد شد.

این روش این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روش هزینه نقاشی هر متر با توجه به نوع رنگ به مشتری ابلاغ می‌گردد. سپس با اندازه‌گیری متراژ دیوارها و سقف، درب، کابینت‌ها و تمامی قسمت‌هایی که نیاز به نقاشی دارند، قیمت نهایی محاسبه شده و توافق نهایی انجام می‌شود.

برای مثال: برای حساب کردن متراژ دیوارها و سقف خانه‌ای 65 متری، عدد زیربنا را در 3 ضرب خواهیم نمود. 195 عدد متراژ سقف و دیواره است.

65×3=195 حال اگر بخواهیم تمام خانه را رنگ پلاستیک ساده انجام دهیم 195×25000=4875000 برآورد هزینه نهایی است.

البته باید به خاطر داشته باشید که در صورتی که رنگ‌ دیوارها متفاوت باشند هزینه جداگانه محاسبه خواهد شد و برای محاسبه هر دیوار طول و عرض آن جداگانه اندازه‌گیری و تعیین قیمت خواهد شد.

در این روش کارفرما با نقاش توافق می‌کنند تا در مدت معینی کار را انجام داده و مبلغ توافق‌ شده را دریافت نمایند. این روش برای ساختمان‌هایی مناسب است که گچ‌بری و طرح‌های ظریف دارند و یا نمی‌توان متراژ را به راحتی اندازه‌گیری نمود.

انتخاب هر یک از این روش‌های پرداخت به نوع کار شما نیز بستگی دارد بنابراین برای انتخاب هر کدام از این روش‌ها هماهنگی‌های لازم را با کارشناسان ما انجام دهید.

آیدی تلگرام: Negin‌Cleaning‌Services

 1. تهران، خیابان آزادی، ابتدای خیابان آذربایجان، ساختمان فجر، طبقه اول، جنب کلینیک ارتوپدی فنی امید.
 2. کیلومتر 20 جاده قدیم کرج، شهر قدس، خیابان آزادی، کوچه شهید سرکانی پلاک 40

عوامل موثر بر قیمت نقاشی ساختمان

عوامل مختلفی از جمله نوع رنگ، روش نقاشی ساختمان، متراژ و اندازه ساختمان، دستمزد نقاش، هزینه ایاب و ذهاب و… بر قیمت نهایی موثر خواهند بود. لذا در این بخش تمام این موارد را با دقت بررسی خواهیم کرد.

نوع رنگ استفاده شده در نقاشی ساختمان نقش مهمی در تعیین قیمت آن ایفا می‌کند. انواع مختلفی از رنگ‌ها و مواد رنگی وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و خواص منحصر به فردی هستند. رنگ‌های متداول شامل رنگ پلاستیک، روغن، اکریلیک، بلکا، کنیتکس، مولتی کالر یا پتینه هستند که هر کدام روش و متد خاصی دارند. برای مثال رنگ روغن نیاز به مخلوط شدن با تینر دارد و بایستی با دقت بیشتری زده شود زیرا در صورت پاشیدن رنگ به قسمت‌های دیگر پاک کردن آن نیز سخت و زمان‌بر است. در حالی که رنگ پلاستیک به سرعت با آب حل می‌شود و راحت از روی سطوح پاک می‌شود لذا می‌توان با سرعت بیشتر و حرکت دست سریع آن را به اتمام رسانید.

برخی رنگ‌ها نیز قابلیت استفاده با پمپ رنگ را دارند و این مورد نیاز سرعت نقاشی را بسیار بالا می‌برد. به علاوه برخی رنگ‌ها را یک لایه و انواع دیگر را در دویا چند لایه بایستی اجرا نمود و این مورد نیز به زمان پایان پروژه و در نتیجه هزینه می‌افزاید.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد هر نوع رنگ ممکن است تکنیک متفاوتی را برای اجرا لازم داشته باشد. نقاش نیز بر اساس نوع رنگ، شرایط ظاهری ساختمان و تکنیک مورد نظر یک مبلغ را به عنوان دستمزد تعریف می‌نماید و آن را به کارفرما ابلاغ می‌کند. میزان پیچیدگی وسختی‌کار نقاشی و طراحی دستمزد نقاش را تغییر می‌دهد.

هر ساختمان منحصر به فرد است و ویژگی‌ها و اندازه خاصی دارد لذا طبیعی‌ست تا مبلغ نهایی نقاشی بر اساس اندازه و نیازمندی‌های ساختمان محاسبه شود. تعداد طبقات و اتاق‌ها و بخش‌هایی که نیاز به رنگ دارند برهزینه تاثیر خواهند گذاشت.

خدمات نقاشی ساختمان را به بخش‌های زیر تقسیم می‌نماییم:

 • دیوار
 • سقف
 • کناف و سقف کاذب
 • گچ بری و ابزارها: بخش‌های ظریف نیاز به دقت و زمان بیشتر برای نقاشی دارند.
 • کابینت
 • راهرو: به دلیل رفت و آمد آین بخش‌ها بیشتر کثیف می‌شوند لذا نیاز به زمان و دقت بیشتری برای نقاشی دارند.
 • نرده‌ها
 • حیاط
 • درب‌ها (درب کمدها و درهای ورودی اتاق‌ها)
 • درب پارکینگ
 • پنجر‌ه‌ها
 • نمای بیرونی ساختمان

با نگاهی به لیست بالا، به این نتیجه می‌رسید که نقاشی هر بخش منزل و ساختمان شرایطی متفاوت دارد، به عنوان مثال جنس سقف کاذب، درها یا کابینت‌ها در تکنیک یا نوع رنگ تفاوت ایجاد می‌کند پس این موارد در هزینه نهایی نیز موثرند.

در نقاشی سقف و دیوار، نقاش سریع‌تر پیش می‌رود اما در نقاشی گچ‌بری‌ها و بخش‌های ظریف، سرعت عمل نقاش‌ها برای بالا بردن دقت کار کمی پایین می‌آید لذا در روش کنترانتی هزینه نهایی پروژه متفاوت خواهد بود.

شاید با دیدن این عنوان کمی متعجب شوید که عمر ساختمان چطور ممکن است هزینه نقاشی ساختمان را افزایش دهد اما بایستی بدانید که با گذشت زمان، ساختمان‌ها (مخصوصا نمای بیرونی آن‌ها) تحت تأثیر عوامل جوی، فرسایش و خرابی، نم، رطوبت، نور خورشید و… قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، دیوارها ممکن است شکستگی‌ها و ترک‌هایی داشته باشند. این ترک‌ها، شکستگی‌ها و نم‌ها بایستی زیرسازی، بتونه و ترمیم شوند و سپس برای رنگ زدن آماده شوند، بنابراین مشاهده می‌کنید که ساختمان‌هایی که عمر بیشتری دارند، احتمالا هزینه بیشتری برای نقشی نیاز دارند.

همان‌طور که در بخش قبل اشاره شده‌است، ترمیم بخش‌های آسیب دیده علاوه بر زمان به مواد اولیه و مصالح هم نیاز دارد. این مواد شامل گچ، مواد بتونه و زیرسازی هستند که تهیه آن‌ها بر عهده کارفرما می‌باشد مگر آن‌که در توافق تهیه نمودن آن به عهده نقاش باشد.

در کنار مصالح و مواد اولیه، لوازمی مانند نردبان، قلمو، غلطک، کاردک، سینی غلطک، چسب و روزنامه و… نیاز است. ممکن است نقاش برخی از این موارد را در اختیار داشته باشد اما برای هر رنگ جدید غلطک و قلمو نو بایستی تهیه شود تا بهترین کیفیت نقاشی ارائه گردد. از این رو می‌توانید این موارد را تهیه نمایید یا از نقاش برای خریدن‌شان کمک بگیرید.

روش‌ها و تکنیک‌های مختلف رنگ آمیزی ممکن است نیازمند زمان و تلاش متفاوتی باشند. به عنوان مثال، استفاده از روش‌های دستی و دقیق تر نیازمند زمان و دقت بیشتری است اما نقاشی ساختمان با پمپ سریع‌تر انجام می‌شودو بالطبع هزینه کمتری دارد. از سوی دیگر نقاشی‌های مدرن و فانتزی ساختمان زمان بیشتری نیاز دارد پس هزینه آن جداگانه حساب خواهد شد.

هزینه ایاب و ذهاب برای نقاشی به صورت توافقی دریافت خواهد شد. به علاوه نزدیک بودن محل مورد نظر به مترو، بی آرتی و اتوبوس نیز می‌تواند از هزینه نهایی ایاب و ذهاب بکاهد . در مجموع تلاش ما این است تا با برآورد مسافت شما، نیروهایی را معرفی نماییم که به محل نزدیک‌تر باشند و هزینه ایاب و ذهاب کمتری پرداخت نمایید.

در راستای این سیاست موسسه نگین سرویس، خدمات ویژه‌ای برای همراهان ما در منطقه 22 و مناطق همجوار دریاچه چیتگر فراهم کرده‌ایم تا نیروهای ما در اولین فرصت و بدون پرداخت هزینه ایاب و ذهاب در محل حاضر شده و خدمات ارائه نمایید. چنانچه در منطقه 22 ساکن هستید و برای منزل، محل‌کار، سالن پذیرایی،کافه، رستوران، مرکز خرید و… نیاز به خدمات نقاشی ساختمان دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌هایی ما در تماس باشید و سفارش خود را ثبت نمایید.

نحوه ثبت سفارش در نگین سرویس

برای ثبت سفارش نقاشی ساختمان در نگین سرویس می‌توانید با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل نمایید و خدمات مورد نیاز خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. در زمان ثبت سفارش:

 1. ابتدا نوع رنگ و تکنیک موردنظرتان را با کارشناسان مطرح نمایید (البته در این مورد نقاش نیز می‌تواند شما را راهنمایی کند).
 2. در صورتی که متراژ ساختمان و یا بخش‌هایی که نیاز به رنگ شدن دارند را می‌دانید، اعلام نمایید.
 3. در صورتی که راهرو، نما و یا حیاط و پارکینگ نیز، نیاز به نقاشی دارند، این مورد را هم ذکر نمایید.
 4. اگر می‌خواهید از رنگ‌های فانتزی و خاص و تکنیک‌های شابلون و پتینه استفاده نمایید، این موارد را نیز ذکر کنید.
 5. توضیحات تکمیلی، محل سکونت و ابزارهایی که در منزل دارید را به کارشناسان ما اعلام نمایید.
 6. در صورت نیاز به بازرسی و بازبینی محل مورد نظر، حتما زمانی را برای بازدید با نقاشان هماهنگ کنید تا اندازه‌گیری‌ها و برآورد دقیق‌تر قیمت انجام شود.

همچنین شما می‌توانید از طرق”فرم درخواست خدمات” در صفحه اصلی سایت نیز سفارش، نام و شماره تلفن خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار نمایند.

مزایای استفاده از خدمات نقاشی نگین سرویس

استفاده از خدمات نقاشی از یک موسسه نظافتی معتبر و حرفه‌ای می‌تواند مزایا بسیاری برای شما به ارمغان بیاورد:

 • کیفیت بالا و تجربه: نقاشان با تجربه در ارائه خدمات با کیفیت بالا تخصص دارند. آن‌ها دارای تجربه و مهارت لازم در استفاده از فنون نقاشی و استفاده از مواد و تجهیزات نقاشی هستند. این به شما اطمینان می‌دهد که سفارش به شکلی حرفه‌ای و با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.
 • صرفه‌جویی در زمان: اگر شما خودتان نقاشی منزل را انجام دهید، ممکن است به دلیل کمبود زمان یا عدم تخصص در این زمینه، وقت و انرژی زیادی را هدر بدهید. با استفاده خدمات نگین سرویس می‌توانید زمان خود را برای کارهای دیگر مفیدتر استفاده کنید و به نقاشان حرفه‌ای اجازه دهید تا نقاشی را با سرعتی مناسب ضمن حفظ کیفیت کار، به اتمام برسانند.
 • ضمانت کیفیت و عودت وجه: یکی از مهم‌ترین اصول نگین سرویس در کسب رضایت مشتریان، ارائه ضمانت کیفیت است. شما بدون هیچ نگرانی و دغدغه از کیفیت کار خود می‌توانید سفارش خود را ثبت نماید و هر زمان از کیفیت کار ناراضی بوده‌اید، کار متوقف شده و وجه پرداختی با احترام عودت داده می‌شود.

در نتیجه، دریافت خدمات از موسسه‌ای که نیروهای ماهر و آموزش دیده در اختیار دارد و تمامی خدمات خود را تضمین می‌نماید باعث اطمینان خاطر و راحتی شما نیز خواهد بود لذا به شما توصیه خواهیم کرد تا از خدمات نقاشی نگین سرویس بهره‌مند شوید.

چگونه هزینه‌های نقاشی ساختمان را کاهش دهید؟

حتما شما نیز به دنبال راهکارهایی هستید تا هزینه‌های نقاشی ساختمان را کاهش دهید و بتوانید یک خدمت به صرفه و در عین حال با کیفیت دریافت نمایید. بدین منظور می‌توانید:

 • از رنگ‌های اقتصادی‌تر استفاده نمایید که پوشش خوبی دارند. گاهی رنگ‌های روشن‌تر می‌توانند انتخاب بهتری باشند تا پوشش بهتر و یک‌دست‌تری به شما بدهند.
 • یک رنگ را برای پوشش تمام دیوارها انتخاب کنید.
 • از تکنیک‌های شابلون، پتینه و… استفاده نکنید.
 • از لوازم و ابزارهای قدیمی خود استفاده کنید و یا قلمو و غلطک دسته دو خریداری کنید.
 • به جای نقاشی کل دیوارها بخش‌هایی که نیاز به رنگ و ترمیم دارند را رنگ کنید.
 • در زمان‌هایی که نقاش‌ها فشار کاری کمتری دارند و سرشان خلوت است اقدام به ثبت سفارش کنید.

با در نظر گرفتن این نکات می‌توانید تاحدودی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید.

سوالات متداول

آیا هزینه تهیه مصالح مانند مواد بتونه و ابزارهای رنگ به عهده ماست؟

بله هزینه این موارد در فاکتور شما منظور خواهد شد. در صورتی که این موارد را از قبل تهیه نموده‌اید می‌توانید اطلاع دهید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

آیا استفاده از غلتک‌های طرح‌دار و شابلون‌ها برای نقاشی هزینه متفاوتی دارد؟

بله به دلیل اینکه استفاده از این ابزارها تکنیک متفاوتی دارند، هزینه متفاوتی برای این موارد در نظر گرفته خواهد شد.

آیا برای ترمیم قسمت‌های نم زده و رنگ خراب شده هزینه جداگانه دریافت خواهد شد؟

بله برای ترمیم بخش‌هایی که خراب شده‌اند هزینه جداگانه دریافت خواهد شد زیرا ترمیم این موارد زمان‌بر خواهد بود و مخصوصا در روش کنتراتی در زمان تحویل تاثیر خواهد گذاشت.

آیا نقاش‌های نگین سرویس می‌توانند برای بررسی محل و تخمین قیمت در محل حاضر شوند؟

بله، برای این مورد حتما با کارشناسان ما صحبت نمایید تا قراری برای شما تنظیم گردد.

آیا هزینه رنگ‌های ترکیبی و فانتزی متفاوت است؟

بله این مدل رنگ‌آمیزی به دلیل زمان‌بر بودن و سختی آن هزینه جداگانه خواهد داشت.

آیا هزینه ایاب و ذهاب برای هر روز کار جداگانه محاسبه خواهد شد؟

این مورد بسته به محل زندگی شما و دسترسی آن به مترو، اتوبوس و تاکسی ممکن است متفاوت باشد بنابراین بایستی حتما با نقاش هماهنگ نمایید.

آیا هزینه اضافه کاری به طور جداگانه محاسبه خواهد شد؟

بله در صورتی که درخواست کادر در ساعات غیر‌کاری (شب) داشته باشید هزینه آن جداگانه حساب خواهد شد.

آیا هزینه ناهار و پذیرایی از نیروهای نگین سرویس به عهده ماست؟

بله، برای نیروها بایستی هزینه ناهار در نظر بگیرید و یا امکانات ناهار و پذیرایی را با هزینه شخصی فراهم نمایید.

در صورت عدم رضایت ما از کار نقاش، ایا امکان برگشت هزینه و عودت وجه وجود دارد؟

بله در صورتی که از روند کاری، سرعت کارو یا نتیجه‌ کار رضایت نداشته باشید، هزینه پرداخت شده در نهایت احترام به شما عودت داده خواهد شد.

هزینه نصب داربست برای سقف‌ها و دیوارهای بلند و نمای بیرونی ساختمان بر عهده کارفرماست؟

بله در صورتی که دسترسی با نردبان ممکن نباشید بایستی از داربست استفاده شود که هزینه آن برعهده کارفرما می‌باشد.

آیا برای درخواست تعداد بیشتر نقاش بایستی هزینه جداگانه پرداخت نمود؟

در روش کنتراتی این موارد در نظر گرفته شده است اما در غیر این صورت بله بایستی برای تعداد اضافی نقاش‌ها هزینه جداگانه پرداخت نمایید.

آیا می‌توانم در پایان فاکتور هزینه‌ها را داشته باشم؟

بله حتما نیروهای ما بعد از محاسبات فاکتور هزینه‌ها را به شما تحویل خواهند داد.

آیا در ماه‌های شلوغ مثل اواخر تابستون که درخواست‌های زیادی برای نقاشی ساختمان وجود دار، هزینه نهایی متفاوت خواهد بود؟

ما در تلاشیم تا نیروهای کافی داشته باشیم تا در سرویس‌دهی دچار مشکل نشویم و هزینه‌ها را ثابت نگه داریم.

مقالات مرتبط

تماس با ما