تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل، سرامیک، گرانیت و اکریلیک

در طول هفته سینک ظرفشویی در معرض کثیفی و آلوده شدن با موارد مختلفی قرار می‌گیرد، از ظرف‌های کثیف گرفته تا گل باقی‌مانده از سبزیجاتی که تازه خریداری کرده‌اید. ظرفشویی شما همیشه بوی مطبوع گل رز نمی‌دهد. باقی‌مانده‌ی غذاها و کثیفی‌ها می‌توانند در سینک ظرفشویی یا لوله‌ها و راه آب بمانند و در صورتی که درست یا به اندازه‌ی کافی تمیز نشوند جاهای دیگر خانه‌ی شما را نیز آلوده خواهند کرد.

این آلودگی‌ها علاوه بر ظاهر ناخوشایندی که به آشپزخانه شما می‌دهند، سلامت شما را نیز تهدید می‌کنند، بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم تا از نیروهای متخصص برای نظافت اصولی و مناسب سینک‌هایتان استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که هر سینک تکنیک نظافتی مخصوص به خود را دارد و استفاده از مواد شوینده بسیار قوی می‌تواند باعث آسیب رسیدن به سینک ظرفشویی شود. پس برای نظافت سینک خود از نیروهای متخصص ما کمک بگیرید.

خدمات نظافت سینک ظرفشویی نگین سرویس

خدمات نظافت سینک ظرفشویی

خب، اول اینکه سینک‌ها متفاوت هستند. واکنش آن‌ها نسبت به مواد شوینده متفاوت بوده و در نتیجه ما باید هر نوع سینک ظرفشویی را جداگانه در نظر بگیریم. در اینجا به خدماتی که ما ارائه می‌دهیم اشاره شده است:

 • نظافت سینک استیل ضد زنگ
 • نظافت سینک‌های سرامیکی
 • نظافت سینک‌های گرانیتی
 • نظافت سینک اکریلیک
 • نظافت سینک مسی
 • نظافت شیرآلات سینک ظرفشویی
 • تمیز کردن راه آب سینک ظرفشویی

برای استفاده از خدمات نظافت انواع سینک‌های ظرفشویی می‌توانید با واتساپ و شماره تلفن‌های ما در تماس باشید. همچنین اگر برای نظافت سینک‌های ظرفشویی مدارس، دفاتر و سالن‌های پذیرایی و رستوران‌ها به خدمات نیاز دارید می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید.

اگر نیاز به خدمات کامل نظافت منزل و آشپزخانه دارید، می‌توانید با موسسه نظافتی نگین سرویس در تماس باشید. نظافتچیان ما با تجربه کامل و لوازم مناسب آماده هستند تا آشپزخانه شما را پاکیزه و درخشان نمایند.

نظافت سینک استیل ضد زنگ

نظافت سینک استیل ضد زنگ

استیل ضد زنگ مقاوم‌تر از اکثر مواد است. احتمال لک شدن یا زنگ زدن دائمی آن بسیار کم است. با این حال باید مراقب دشمنان آن، یعنی غذاهای اسیدی، سفیدکننده و شوینده‌های ساینده باشید؛ زیرا آن‌ها می‌توانند به روکش سینک ظرفشویی آسیب بزنند. به همین دلیل باید از ماندن غذاهای اسیدی در ظرفشویی به مدت زیاد جلوگیری کنید و از اسپری‌های سفیدکننده دار استفاده نکنید.

ما کار را با ریختن جوش شیرین روی سینک خیس و ریختن مایع ظرفشویی و آب داغ روی اسفنج شروع می‌کنیم. وقتی ظرفشویی را می‌شوییم کار را از کناره‌های ظرفشویی شروع می‌کنیم و به طرف پایین پیش می‌رویم تا هرگونه کثیفی را مستقیماً به داخل راه آب ظرفشویی بفرستیم. اضافه کردن مایع ظرفشویی و آب داغ را طبق نیاز ادامه می‌دهیم تا جایی که سطح ظرفشویی کاملاً تمیز و بدون جرم شود.

با آب تمیز آب‌کشی می‌کنیم. لکه‌های آب روی استیل ضد زنگ خیلی مشهودند، پس باید حتماً سینک تمیز شده را با دستمال میکروفایبر خشک و براق کنید.

نیازی نیست که نگران لک‌های سرسخت املاح آب و جرم‌ها باشید، زیرا خمیر جوش شیرین به راحتی تمام این لک‌ها را از بین خواهد برد.

نظافت سینک‌های سرامیکی

نظافت سینک‌های سرامیکی

لک‌های زنگ زدگی و ترشحات غذا و البته قهوه و مشروب به خوبی روی سینک‌های سرامیکی مشهودند. با کمک هیدروژن پراکسید و جوش شیرین لکه‌ها را جدا کرده و تمیزی اولیه را به سینک بازگردانید.

ابتدا سینک را با یک دستمال نمدار کمی مرطوب می‌کنیم و سپس همه‌جای آن جوش شیرین می‌پاشیم. سپس چندین قطره هیدروژن پراکسید روی جوش شیرین می‌ریزیم و با استفاده از اسفنج یا فرچه نظافت را شروع می‌کنیم.

پس از اینکه کاملاً تمیز شد مواد را می‌شوییم تا وارد چاه شود و با پارچه‌ای نرم سینک را خشک می‌کنیم.

نظافت سینک‌های گرانیتی

نظافت سینک‌های گرانیتی

سینک‌های گرانیتی که امروزه خیلی معروف شده‌اند، در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف موجودند.

به منظور تمیز کردن لکه‌های سفید یا لک‌های روی گرانیت یا کوارتز، مخصوصاً سطوح تیره، از خمیری متشکل از سدیم بی‌کربنات (بی‌کربنات سودا) و سرکه استفاده می‌کنیم و سطح سینک را با پارچه‌ای نرم تمیز می‌کنیم. سپس:

 • سینک را با آب آب‌کشی می‌کنیم.
 • سینک را کاملاً خشک می‌کنیم.
 • کمی روغن زیتون داخل سینک می‌مالیم و اجازه می‌دهیم مدتی بماند.
 • روغن اضافی را با دستمال کاغذی پاک می‌کنیم.
 • از سینک گرانیتی تمیز و بدون لک خود لذت ببرید!
 • همیشه بعد از استفاده سینک را آب‌کشی کرده و آن را خشک کنید.

یکی از مشکلات اساسی سینک‌های گرانیتی این است که در نواحی که رسوبات آب به جا مانده است مستعد خراب شدن هستند. پس حتماً پس از هر بار تمیز کردن آنرا خشک کنید.

نظافت سینک اکریلیک

نظافت سینک آکریلیک

به منظور از بین بردن لکه‌های سرسخت از روی سینک اکریلیک، ظرفشویی را با آب گرم پر می‌کنیم و یک پیمانه سفیدکننده به آن می‌افزاییم. اجازه می‌دهیم که این محلول آب و سفیدکننده 3 تا 5 دقیقه در سینک بماند. در زمانی که این محلول داخل ظرفشویی است، با کمک یک اسفنج نرم لک‌های سرسختی که ممکن است باقی بمانند را تمیز می‌کنیم. سپس سینک را آب‌کشی می‌کنیم و آب باقی‌مانده را تخلیه کرده و با دستمال مایکروفایبر خشک آن را تمیز می‌کنیم.

نظافت سینک مسی

نظافت سینک مسی

سینک‌های مسی بسیار زیبا هستند، اما جلا یا روکش آن ممکن است در صورت استفاده از مواد نامناسب آسیب ببیند. ما از مصرف تمیز کننده‌های قوی و خیلی ساینده خودداری می‌کنیم. اگر مواد غذایی اسیدی داخل سینک می‌ریزید حتماً اجازه دهید تا آب جاری شود تا سینک آسیب نبیند.

ما صابون و آب را ترکیب می‌کنیم و سینک را با دستمال نرم تمیز می‌کنیم. اگر می‌خواهید این کار را خودتان انجام دهید، نباید از چیزی جز این استفاده کنید، چون ممکن است سینک مسی آسیب ببیند.

نظافت شیرآلات سینک ظرفشویی

نظافت شیرآلات سینک ظرفشویی

همه‌ی شیرآلات را می‌توان با آب و صابون تمیز کرد و جنس آن‌ها فرقی نمی‌کند. با استفاده از اسفنج یا فرچه آن‌ها را خشک می‌کنیم و برای قسمت‌های دور از دسترس آن از مسواک کمک می‌گیریم.

افزودن یک قاشق سرکه به محلول آب و صابون و انجام نظافت نهایی با آن، در صورت وجود لکه‌های سفید روی شیرآلات معجزه خواهد کرد.

تمیز کردن راه آب سینک ظرفشویی

تمیز کردن راه آب سینک ظرفشویی

بوی آشپزخانه باید شما را جذب کند نه اینکه شما را فراری دهد! روش دو مرحله‌ای ما برای تمیز کردن راه آب سینک ظرفشویی کمک می‌کند تا بوهای نامطبوع از بین بروند:

 1. ما یک واحد جوش شیرین را با دو واحد سرکه سفید مخلوط می‌کنیم. جوش شیرین را داخل راه آب می‌ریزیم و سپس سرکه سفید را به‌آرامی روی آن می‌ریزیم. 15 دقیقه صبر می‌کنیم تا فرایند تمیزکاری انجام شود.
 2. با آب جوش آن‌ها را می‌شوییم تا هرگونه ذرات باقی‌مانده در راه آب نیز برطرف شود.

هزینه نظافت و تمیز کردن سینک ظرفشویی

هزینه نهایی نظافت سینک ظرفشویی به جنس و تعداد آن‌ها بستگی دارد. لازم به ذکر است که سینک‌های سوییت‌ها و منازل کوچک که عموماً تک لگنه هستند نظافت آن‌ها هزینه‌ی کمتری دارد.

هزینه تمیز کردن سینک ظرفشویی در چیتگر و منطقه 22

سینک ظرفشویی، عضو جدایی ناپذیر هر منزل و اداره‌ای است و همچنین نظافت آن از جمله گام‌های اصلی تضمین سلامت و بهداشت محیط زندگی یا محل کار است. از آنجایی که لوازم آشپزخانه و مواد غذایی همواره با سینک در ارتباط هستند نظافت آن نیز حائز اهمیت است.

در منطقه 22 که هم اکنون به یکی از بزرگترین مناطق مسکونی تهران تبدیل شده است، نیاز به نظافت اصولی و تخصصی وجود دارد؛ بنابراین به عزیزان ساکن منطقه 22  توصیه می‌کنیم که اگر نیاز به خدمات تخصصی نظافت سینک ظرفشویی دارند، نگین سرویس را از یاد نبرند، زیرا کارگران ما در اسرع وقت و بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب و با قیمتی مقرون به صرفه آماده برای ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

نتیجه‌گیری

ما خدمات تمیز کردن و نظافت منزل بی‌شماری داریم تا به شما کمک کنیم خانه‌ای تمیزتر و بهداشتی‌تری داشته باشید. خواه از خدمات نظافت منزل تخصصی ما استفاده کنید یا از خدمات نظافت آشپزخانه، تلاش ما این خواهد بود که هر خانه‌ای محیطی تمیزتر و بهداشتی‌تر برای زندگی شود. اگر سؤالی دارید یا می‌خواهید از نظافتچیان متخصص ما نوبت رزرو کنید، با شماره تلفن‌ها ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

هر چند وقت یکبار باید سینک ظرفشویی را تمیز کرد؟

می‌توانید هر روز سینک ظرفشویی را به عنوان جزئی از نظافت روتین تمیز کنید. اگر برایتان دشوار است می‌توانید هفته‌ای یکبار سینک ظرفشویی را تمیز کنید.

بهترین ماده برای تمیز کردن سینک ظرفشویی چیست؟

ترکیب مایع ظرفشویی ملایم با آب بهترین ماده برای شستن اکثر سینک‌ها است.

از چه موادی نباید برای تمیز کردن سینک استفاده کرد؟

از شوینده‌های ساینده و قوی برای سینک‌های استیل ضد زنگ استفاده نکنید تا روی آن خش ایجاد نشود. از محلول‌های اسیدی هم استفاده نکنید.

آیا خدمات نظافت سینک بخشی از خدمات نظافت آشپزخانه است؟

بله، در صورتی که خدمات نظافت کامل آشپزخانه را درخواست نموده‌اید، نظافت سینک نیز شامل آن خواهد شد.

آیا سرکه برای تمیز کردن سینک مناسب است؟

سرکه سفید می‌تواند باکتری‌ها را از بین ببرد و مضرات تمیزکننده‌های شیمیایی را نیز ندارد.

چه مدت باید سرکه روی سینک بماند؟

استیک اسید رقیق که می‌تواند کثیفی‌ها را از بین ببرد، همان چیزی است که برای از بین بردن پوسته‌های آهکی دور شیرآلات لازم دارید. بهتر است اجازه دهید تا سرکه حدود 2 ساعت بماند.

مقالات مرتبط

تماس با ما