تمیز کردن دیوار گچی و پاک کردن لکه ها از روی آن

دیوار گچی، به خصوص دیوارهای رنگ نشده یا دارای رنگ های مات، گرد و خاک و آلودگی‌های زیادی را جذب می‌کنند و به سرعت تغییر رنگ می‌دهند. گردگیری همیشگی در نظافت هفتگی خانه می‌تواند از جمع شدن گرد و خاک بر روی دیوار و تغییر رنگ آن جلوگیری کند، اما در هر صورت، بعد از گذشت مدتی به نظافت کامل دیوار گچی نیاز پیدا خواهید کرد.

دیوارهای گچی به سرعت رطوبت و آب را جذب می‌کنند پس نیاز به نیروهای فرز و ماهر برای نظافت این دیوارها دارید. نگین سرویس در خدمت شماست تا دیوارهای منزل و محل کار شما را تمیز و درخشان نماید.

خدمات تمیز کردن دیوار گچی نگین سرویس

خدمات تمیزکردن دیوار گچی

لکه، علامت‌های مختلف مثل جای پا و گرد و خاک روی دیوار باعث می‌شونند که دیوار، ظاهر کثیفی پیدا کند. برای حفظ ظاهر درخشان دیوار باید آن را دائماً تمیز کنید. نظافتچیان حرفه‌ای ما برای نظافت هر نوع دیوار و پاک کردن هر لکه‌ای آموزش دیده‌اند و این کار را بدون صدمه زدن به دیوارها، کابینت‌ها، کف و اسباب و اثاثیه منزل انجام می دهند.

خدمات نظافت دیوار گچی عبارتند از:

 • تمیز کردن تخصصی دیوارهای گچی
 • تمیز کردن انواع لکه از دیوار گچی

برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات نگین سرویس و پاسخ به سوالاتتان می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

تمیز کردن تخصصی دیوارهای گچی

تمیز کردن تخصصی دیوارهای گچی

دیوارهایی که در معرض گرد و خاک یا لکه‌های مختلف قرار دارند، را باید با استفاده از آب و مواد شوینده تمیز کرد. یک روند مناسب نظافت دیوار گچی عبارت است از:

 1. ابتدا گرد و خاک و تار عنکبوت را با جارو پاک می‌کنیم.
 2. سپس برس را بر روی جارو برقی وصل می‌کنیم و پای دیوار و کف خانه را برای جمع کردن گرد و خاک و آلودگی‌ها جارو می‌کنیم.
 3. نیروهای ما کارشان را از بالا شروع و با جارو از یک سمت به سمت دیگر را تمیز می کنند؛ سپس همین کار را در سطوح پایین تر ادامه می‌دهند تا به زمین برسند. وقتی به زمین رسیدند، مرحله بعدی کار را شروع می کنند.
 4. سپس از یک پارچه نمدار برای نظافت بالای در و پنجره و قرنیز استفاده می‌کنیم؛ گرد و خاک زیادی در این نقاط جمع می‌شود و نظافت آن‌ها، فرایند نظافت را ساده‌تر می‌کند.
 5. کارگران همیشه برای جلوگیری از ریختن آب بر روی زمین، زیر نقطه‌ای که تمیز می کنند را می‌پوشانند.
 6. سپس یک ماده شوینده ملایم را در یک سطل آب ولرم مخلوط می‌کنیم و تمامی سطوح را با استفاده از اسفنج نمدار (نه خیس) می‌شوییم؛ سایندگی اسفنج در مقایسه با گزینه‌های دیگر کمتر است. ما روی میزان رطوبت پارچه و اسفنج خیلی حساس هستیم تا به دیوار گچی آسیبی وارد نشود.
 7. دیوار را بلافاصله پس از نظافت با اسفنج و آب تمیز پاک می‌کنیم و سپس با استفاده از یک حوله خشک، آن را خشک می‌کنیم. می توان با استفاده از پنکه، دیوار را سریعتر خشک کرد.

نکاتی که ما در نظافت دیوار های گچی رعایت می‌کنیم

دیوارهای گچی با وجود محبوبیت و دوام بالایشان، ممکن است به راحتی آسیب ببینند بنابراین برخی نکات بایستی در نظافت آنها رعایت شوند:

 • نیروهای ما برای جلوگیری از لکه شدن یا رنگ پس دادن پارچه به دیوار، از پارچه‌های روشن استفاده می‌کنند.
 • ما مراقب هستیم تا فشار زیادی به دیوار وارد نکنیم تا درخشندگی و صافی سطح دیوار را از بین نبریم.
 • استفاده از مواد شیمیایی قوی یا پارچه‌های زبر می‌تواند به دیوار گچی آسیب بزند، و ما در نظافت دیوار گچی تمامی این موارد را رعایت می کنیم.

تمیز کردن انواع لکه از دیوار گچی

تمیز کردن انواع لکه از دیوار گچی

برخی لکه‌های دیوار گچی ممکن است با روش‌های معمول از بین نروند، از این رو برای از بین بردن لکه‌های سرسخت ما از شوینده‌های مختلفی استفاده می‌کنیم. ابتدا محلول را روی بخشی از لکه امتحان می‌کنیم تا مطمئن شویم برای دیوار مشکلی به وجود نمی‌آید.

نظافتچیان ما با ترکیب چند قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب، یک خمیر رقیق ایجاد می‌کنند و آن را بر روی لکه می‌مالند و بعد از چند دقیقه، آن را با یک پارچه تمیز و نمدار تمیز می‌کنند. مواد ساینده ریز و ملایم از عملکرد بسیار مناسبی در رفع لکه‌های چربی روی دیوار برخوردارند. تیم نظافتچی ما پس از پاک کردن دیوار، آن را با پارچه میکروفایبر خشک می‌کنند.

اگر هنوز بخشی از لکه روی دیوار باقی مانده باشد، از مواد سفید کننده برای رفع آن استفاده می‌کنیم. استفاده از ماده سفید کننده همچنین به پاک کردن قارچ‌ها از روی دیوار نیز کمک می‌کند.

گاهی ممکن است لک‌های روی دیوار بسیار قدیمی باشند و یا ناشی از کپک زدگی طولانی مدت باشند، در این صورت، روش‌های تمیز کردن و نظافت عادی موثر نخواهد بود و نیاز است تا گچ دیوار دوباره ترمیم شود.

هزینه تمیز کردن دیوار گچی

هزینه نهایی نظافت دیوارها به متراژ آنها و تعداد کارگران درخواستی شما بستگی دارد. اگر دیوارهای محل کار و یا مجتمع شما بسیار بلند باشند که نیاز به داربست و یا تجهیزات مخصوص داشته باشد، هزینه آنها نیز لحاظ خواهد شد.

هزینه نظافت دیوار گچی در منطقه 22 و چیتگر

دیوارهای گچی بخش عمده دکوراسیون داخلی منازل، شرکت‌ها و مغازه‌ها را تشکیل می‌دهند. به علاوه، نزدیکی منازل و دفاتر به مکانی مرطوب همچون دریاچه چیتگر، می‌تواند احتمال آلوده شدن دیوارها به کپک و خاک را افزایش می‌دهد، همچنین برخی مغازه‌ها نیز ممکن است از دکورهای گچی استفاده کرده باشند که زیبایی را دوچندان می‌کند. لذا مراقبت و نظافت به موقع از این دیوار ها و دکورها بسیار حائز اهمیت است. از این رو ساکنین عزیز این مناطق به نیروهای مقیم نیاز دارند تا در صورت نیاز، در اسرع وقت به محل مورد نظر برسند. لازم به ذکر است که از همراهان ساکن منطقه 22، هزینه‌ای برای ایاب و ذهاب دریافت نخواهد شد.

سخن پایانی

ما با گردگیری و رفع لکه‌های روی دیوار سعی می‌کنیم که ظاهری زیبا و تمیز به دیوارهای گچی ببخشیم. در این فرایند ابتدا خاکهای نشسته بر روی دیوار را گردگیری می‌کنیم، آن را با محلول رقیق صابون ملایم تمیز می‌کنیم و سپس آن را کاملاْ خشک می‌کنیم.

به‌علاوه می‌توانید بخش بزرگی از وظایفتان در خانه و تمیزکاری آن را به ما بسپارید و از خدمات نظافتی ما استفاده کنید. نظافت هر بخشی از خانه به روش و ابزار مختلفی نیاز دارد که در حیطه تخصص و تجربه چندین ساله ما قرار می‌گیرد. اگر هر سوالی داشتید و یا به دنبال تعیین زمانی برای نظافت خانه خود هستید، با شماره تلفن ما تماس بگیرید و از کمک همکارانمان استفاده کنید.

سوالات متداول

برای از بین بردن لکه ماژیک یا خودکار از دیوار گچی چه باید کرد؟

برای پاک کردن این لک‌ها از الکل و یا اسپری مو استفاده می‌کنیم و به آرامی با دستمال نم دار لکه را پاک می‌کنیم.

برای پاک کردن لکه مداد شمعی از دیوار گچی چه باید کرد؟

برای پاک کردن لک مداد شمعی از دیوار گچی، به آرامی با چاقو مداد شمعی را از روی دیوار گچی می‌خراشیم.

آیا حین نظافت دیوار، تابلوهای نصب شده بر روی دیوار را هم تمیز خواهید کرد؟

بله، برای نظافت دیوار گچی ابتدا تابلوها را از روی آن بر می‌داریم، زیرا پشت تابلوها عموماً پر از گرد و خاک است و پس از نظافت دیوار پشت و تابلوها، دوباره آن‌ها را نصب خواهیم کرد.

نظافت دیوارهای گچی یک منزل 80 متری چقدر زمان خواهد برد؟

نظافت دیوار به تعداد کارگران بستگی دارد، اما یک کارگر نظافتی می‌تواند طی 2 ساعت دیوارهای منزل شما را نظافت نماید.

آیا می‌توان از سرکه بر روی دیوار گچی استفاده کرد؟

بله، اما بایستی آن را با آب رقیق نمود.

آیا دیوار گچی با خیس شدن خراب می‌شود؟

دیوار گچی مثل یک اسفنج است که رطوبت زیادی را به خود جذب می‌کند و این موضوع به ضعیف شدن، تغییر رنگ و حتی ریختن آن منجر می‌شود. جذب رطوبت در دیوار می‌تواند زمینه تغییر ظاهر و دادن ظاهری زشت به آن را ایجاد نماید.

مقالات مرتبط

تماس با ما