سرویس و تعمیر کولر گازی و اسپلیت

سرویس و تعمیر تهویه هوا (کولرها) یعنی فعالیت‌های مرتبط با نگهداری و تعمیر که روی سیستم تهویه هوا انجام می‌شود تا مطمئن شویم بهترین عملکرد را دارند.

سرویس کولرها شامل نظافت اجزای مختلف سیستم از جمله فیلترها، کویل‌ها، کوندانسورها، فن‌ها و لوله‌های تخلیه می‌شود. تعمیر تهویه هوا زمانی ضروری است که سیستم به خوبی عمل نکند، مثلا خوب خنک نکند، صدای غیرعادی داشته باشد، دوره روش و خاموش شدن مکرر داشته باشد یا کاملا از کار بیوفتد. سرویس و تعمیر کولرها معمولا توسط تکنیسین‌های معتبر انجام می‌شوند. متخصصان این کار، علم، مهارت و ابزار مخصوص عیب یابی را دارند و تعمیرات ضروری را انجام می‌دهند.

سرویس و تعمیر منظم کولرها نه تنها عملکرد و طول عمر سیستم را بهبود می‌بخشد، بلکه به کمتر مصرف شدن انرژی، کاهش هزینه‌ها و بهبود کیفیت هوای داخل نیز کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم حداقل یک بار در سال، که بهتر است قبل از فصل سرما باشد، سرویس حرفه‌ای را برنامه ریزی کنید تا قبل از اینکه مشکل بزرگی پیش آید، آن را شناسایی کرده و رفع کنید.

خدمات تعمیر و سرویس کولرهای گازی و اسپلیت با نگین سرویس

خدمات تعمیر و سرویس کولرهای گازی و اسپلیت با نگین سرویس

اولین هدف از سرویس کولرها حذف آلودگی و گرد و خاکی است که می‌تواند راه جریان هوا را مسدود کرده و گنجایش سیستم خنک کننده را کاهش دهد.

در موسسه خدماتی نگین سرویس، ما سیستم‌های تهویه هوا را سرویس و تعمیر می‌کنیم. مهم نیست آن‌ها فن کولرهای متصل به پنجره‌، سیستم‌های اسپلیت یا کولرهای مرکزی باشند، برای اینکه به طور مناسب کار کنند و خنکی مناسبی داشته باشند، نیاز به سرویس منظم و گاهی اوقات تعمیر دارند. ما خدمات سرویس و نظافت سیستم‌های تهویه مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، دفاتر کاری، پاساژها، مغازه‌ها، کتابخانه‌ها و غیره را نیز انجام می‌دهیم.

ما متعهد می‌شویم خدمات تهویه مطبوع با‌کیفیتی داشته باشیم و برای نصب، نگهداری و تعمیر نیز تعهد خواهیم داشت. تکنیسین‌های ما سر وقت هر سرویس به خانه شما خواهند آمد.

همچنین لازم به ذکر است که تمامی تعمیرکاران ما افراد ماهر، باتجربه و قابل اعتماد هستند که هرگونه مشکل و خرابی را در اسرع وقت رفع خواهند کرد. در صورتی که در منزل یا محل‌کار خود کولر آبی نیز دارید می‌توانید روی خدمات ما حساب نمایید. علاوه‌بر این همکاران ما خدمات نظافت کانال کولر و داکت اسپلیت‌ها را نیز انجام می‌دهند تا کارایی دستگاه‌های شما بهینه شود.

خدمات نگین سرویس به شرح زیر است:

 • سرویس کولرهای گازی و اسپلیت
 • تعمیر کولرهای گازی و اسپلیت

در صورتی که به هریک از خدمات سرویس و یا تعمیر کولرهای گازی و اسپلیت نیازمند هستید می‌توانید با شماره تلفن‌های ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

سرویس کولرهای گازی و اسپلیت

سرویس کولرهای گازی و اسپلیت

خدمات تهویه هوای ما معمولا به صورت زیر هستند:

 1. نظافت و تعویض فیلتر هوا: در هنگام سرویس کولر و اسپلیت، فیلترها تمیز یا تعویض می‌گردند تا جریان هوای مناسب حفظ شده و از تجمع گرد و غبار که باعث کاهش بهره‌وری کولر می‌شوند، پیشگیری گردد.
 2. نظافت و بررسی کویل‌های کوندانسور: کویل‌های کوندانسور در بیرون کولر و اسپلیت قرار دارند، بنابراین به مرور زمان ممکن است کثیف شوند. در هنگام سرویس، تعمیرکاران ما آن‌ها را تمیز کرده و بدین صورت به بهبود انتقال گرما و سرما کمک می‌کنند.
 3. بررسی و نظافت کویل‌های اواپراتور: کویل‌های اواپراتور در بیرون کولر و اسپلیت قرار دارند، بنابراین آلودگی و گرد غبار می‌توانند در این مکان جمع شوند. یک متخصص این بخش را نظافت می‌کند تا مطمئن شود جریان هوای گرم و سرد به خوبی منقل می‌گردد.
 4. نظافت لوله‌های تخلیه میعانات: لوله تخلیه میعانات به مرور زمان با جلبک، گل یا زبانه مسدود می‌گردد و در نتیجه نشت آب را خواهید داشت. ما لوله تخلیه را تمیز کرده، از مسدود شدن آن‌ها و آسیب احتمالی که آب ممکن است ایجاد کند، جلوگیری می‌کنیم.
 5. بررسی و تنظیم سطح مبرد: سطح مناسب مبرد در کولرها برای عملکرد درست آن‌ها مهم است. در هنگام سرویس، تعمیرکار سطح مبرد را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تنظیم می‌کند. در صورتی که نشتی در مبرد وجود داشته باشد، پیش از شارژ مجدد سیستم تعمیر می‌گردد.
 6. بررسی قطعات و اتصالات الکتریکی: سرویس کولر شامل بررسی اتصالات الکتریکی، خازن‌ها، رله‌ها و اجزای دیگر سیستم برای یافتن هر نوع پوسیدگی، آسیب یا نقصی می‌شود. تکنیسین با محکم کردن اتصالات الکتریکی و تعویض اجزای معیوب از بروز مشکلات الکتریکی پیشگیری کرده و کارکرد بی‌خطر دستگاه را تضمین می‌کند.
 7. تست کالیبراسیون ترموستات: دقیق بودن ترموستات به منظور حفظ دمای مطلوب محیط مهم می‌باشد. در هنگام سرویس، ترموستات بررسی شده و در صورت نیاز کالیبره می‌شود.
 8. روغن کاری اجزای متحرک: روغن کاری مناسب موتورها، فن‌ها و دیگر بخش‌های متحرک، اصطکاک را کاهش داده، عملکرد آن‌ها را روان‌تر کرده و احتمال ساییدگی و پارگی را به حداقل می‌رساند. در صورت نیاز متخصص روغن کاری این اجزا را انجام خواهد داد.
 9. بررسی و تست عملکرد کل سیستم: تعمیرکار عملکرد کلی کولر / اسپلیت، مثلا جریان هوا، تغییرات دمایی و خنک کنندگی را بررسی می‌کند. هر ایراد یا مشکل احتمالی در اینجا تشخیص داده شده و رفع می‌گردد.

توجه کنید که بسته به نوع سیستم تهویه هوای شما (مثلا کولر گازی پنجره‌ای، اسپلیت یا سیستم تهویه هوای مرکزی)، کارهای خاصی که برای سرویس کولر انجام می‌شوند نیز متفاوت خواهند بود. برنامه ریزی منظم برای انجام سرویس و کولر می‌تواند طول عمر کولر را نیز افزایش دهد.

تعمیر کولرهای گازی و اسپلیت

تعمیر کولرهای گازی و اسپلیت

در سرویس‌های سالیانه ممکن است تعمیرکاران متوجه برخی ایرادات مهم شوند که بایستی به آن‌ها رسیدگی شود. برطرف کردن این مشکلات و یا تعویض قطعات می‌تواند باعث بهتر کارکردن کولرگازی شود.

برخی از مشکلاتی که در کولرها نشان دهنده زمان تعویض آن‌ها هستند، عبارت‌اند از:

 • به طور مداوم روشن بودن/خنک نکردن به اندازه نیاز: سطح پایین مُبرد(خنک کن) می‌تواند باعث دوره‌های سرمایشی طولانی‌تر و کم بازده‌تر شود. فیلتر هوای آلوده، آلودگی داخلی کویل اواپراتور یا کوندانسور داخلی کویل نیز می‌تواند کارایی کولر را کاهش دهند. در صورتی که نظافت سیستم موثر نباشد، تعمیرکار فیلتر کثیف یا کویل‌های معیوب را تعویض می‌کند.
 • روشن و خاموش شدن مکرر (دوره‌های کوتاه خاموشی و روشنی): سطح پایین مبرد یا نشت آن نیز می‌تواند باعث بد کار کردن کولر گردد که در این صورت سیستم علکرد نامنظمی خواهد داشت. آلودگی بیش از حد فیلتر هوا و یخ زدگی یا آلودگی کویل اواپراتور نیز تاثیر مشابهی روی اسپلیت دارد.

تمیزکردن کویل، کار تخصصی است که بایستی توسط تکنسین‌های ما انجام شود. در صورتی که نیاز به تعویض قطعات باشد، تعمیرکاران ما قطعات را تعویض خواهند نمود.

 • جریان هوای ضعیف یا اینکه جریان هوایی وجود نداشته باشد: در صورتی که جریان هوا کند باشد یا هوایی در جریان نباشد و دما به بالا رفتن در داخل محوطه ادامه دهد یا در زمانی که تنظیمات دستگاه روی دمای سرد است، هوای گرم منتشر کند، با مشکل روبرو خواهید شد. این امر می‌تواند نشانه وجود فیلتر هوای آلوده یا مشکلی در بخش دمنده داخلی یا فن موتور باشد.
 • اصلا روشن نمی‌شود: تکنیسین تابلوی برق را کنترل می‌کند تا مطمئن شود مشکل از سوختن فیوز یا قطع کننده مدار نیست. فیلتر هوا را نیز برای بررسی عدم وجود آلودگی بیش از حد بررسی می‌کند.

ممکن است اختلالی در سیم‌کشی و برد الکترونیکی کولر به وجود آمده باشد که تعمیرکاران ما آن را برطرف خواهند کرد.

 • قبوض پرهزینه که غیرعادی هستند: این ممکن است یک زنگ خطر برای خبرکردن تعمیرکاران باشد تا به دقت تمامی قسمت‌های کولر را بررسی نماید و عیب اصلی را پیدا کند. ( مراقب اتلاف انرژی در منزل یا محل کارتان نیز باشد)
 • تسمه فن فرسوده شده است: اگر از کولر صدای جیر جیر شنیده شود، نگران کننده است، زیرا نشان دهنده فرسوده شدن تسمه فن می‌باشد. اگر پیش از اینکه تعمیرکار تسمه را عوض کند، کولر خراب شود، هزینه تعمیرات بسیار بالاتر می‌شود. بنابراین در صورتی که صدای غیرعادی شنیدید، قبل از استفاده از کولر با ما تماس بگیرید.
 • سردکن نشتی دارد: اگر صدایی مانند فیس فیس شنیدید، صدای نشتی مبرد است. این امر کارایی کولر را کاهش داده و برای محیط زیست مضر است. تکنیسین آموزش دیده نه تنها کولر را شارژ می‌کند، بلکه لوله‌هار ا جهت پیشگیری از نشتی عوض می‌کند.
 • کویل اواپراتور منجمد شده است: در صورتی که در شب کولر به طور مستمر کار کند، سطح مبرد پایین باشد، گردش هوا مناسب نباشد و موارد دیگر، ممکن است منجر به یخ زدگی کویل اواپراتور گردد. این امر موجب گرم شدن هوای خروجی می‌گردد. برای اینکه در آینده از یخ زدگی کویل پیشگیری شود، باید کولر را خاموش کرده و با ما تماس بگیرید تا تعمیرات مورد نیاز انجام شوند.
 • فن بیرونی موتور نقص دارد: این امر باعث می‌شود گردش هوا در خانه به خوبی صورت نگیرد. متخصص ما احتمالا بتواند موتور را تعمیر کند، در غیر این صورت، نیاز به تعویض موتور خواهید داشت.
 • مشکل از کمپرسور است: فن کار می‌کند، اما هوای خروجی گرم است، زیرا کمپرسور کار نمی‌کند. کمپرسور یکی از گرانترین اجزای کولر است. در این مورد باید با تکنیسین ما مشورت کنید تا متوجه شوید تعمیر یا تعویض آن ارزانتر است.
 • مسیر تخلیه میعانات گازی بسته شده است: در این مورد، احتمالا آب باعث ایجاد آسیب شود. تکنیسین ما می‌تواند سیستم را کاملا شستشو دهد و از ضد جلبک برای پیشگیری از تجمع جلبک‌ها استفاده کند.

هزینه تعمیر و سرویس کولرهای گازی و اسپلیت

تعیین یک قیمت مشخص برای تعمیرات و سرویس سالانه کولرهای گازی کاری نسبتا دشوار است زیرا هزینه تعمیر بستگی به نوع مشکلی که در کولر گازی وجود دارد، دارد. مشکلات ساده‌تر مانند تمیز کردن فیلترها می‌توانند هزینه کمتری داشته باشند، در حالی که مشکلات پیچیده‌تر مانند خرابی کمپرسور ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. در صورتی که تعمیر نیاز به تعویض قطعات یدکی داشته باشد، هزینه تعمیر افزایش می‌یابد. قیمت قطعات یدکی ممکن است بسته به برند کولر و نوع قطعه مورد نیاز متفاوت باشد.

همچنین تعداد کولرهایی که نیاز به تعمیر و سرویس دارند، هزینه ایاب و ذهاب و موقعیت مکانی شما می‌تواند بر قیمت نهایی موثر باشد. از این برای اطلاع از هزینه تخمینی سرویس خودتان با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند. در صورتی که از خدمات ما ناراضی بودید، مبلغ پرداخت شده با نهایت احترام به شما عودت داده خواهد شد.

هزینه تعمیرات و سرویس کولرهای گازی و اسپلیت در منطقه 22 و چیتگر

نگین سرویس برای همراهان خود در منطقه22 و چیتگر یک مژده ویژه دارد که از این پس می‌توانند خدمات تعمیر و یا سرویس کولرهای گازی، کولرهای ایستاده و اسپلیت‌ها را بدون پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و در اسرع وقت دریافت نمایند. صاحبان کسب و کارها، مغازه‌داران و مسئولان فنی برج‌ها و مدارس و بیمارستان‌ها می‌توانند سرویس و تعمیر کولرهای خود را به ما بسپارند.

سوالات پرتکرار

آیا نگین سرویس خدمات تعمیر و سرویس انواع برندهای کولرهای گازی و اسپلیت را انجام می‌دهد؟

بله تعمیرکاران ماهر و خبره ما، تعمیرات و سرویس سالیانه انواع برندهای کولرهای گازی، کولرهای ایستاده و اسپلیت را انجام می‌دهند.

آیا سرویس و یا تعمیر کولرگازی پنجره‌ای با دیگر کولرهای گازی و اسپلیت تفاوت دارد؟

خیر فرآیند سرویس کاملا مشابه است تنها دوبخش بیرونی و داخلی کولر به هم متصل هستند و یکجا قرار دارند اما فرایند آن تفاوتی ندارد.

بهترین زمان برای تعمیر و سرویس کولر چه زمانی است؟

بهترین زمان برای تعمیر کولر و اسپلیت بهار است. سرویس کامل کولر می‌تواند فقط در 15 دقیقه انجام شود.

چرا پرتاب باد کولر گازی کم است؟

کم بودن پرتاب باد کولر گازی ممکن است به علت کثیف بودن فیلترها باشد. با نظافت فیلترهای کولر قدرت پرتاب باد نیز افزایش می‌یابد.

آیا نگین سرویس خدمات نصب کولر گازی را نیز ارائه می‌دهد؟

اغلب شرکت‌های فروشنده کولرهای گازی خدمات پس از فروش نصب را نیز ارائه می‌دهند اما در صورتی که این خدمات توسط شرکت ارائه نشد نگین سرویس خدمات نصب کولر گازی را نیز انجام خواهد داد.

چرا بخش گرمایشی اسپلیت من کار نمی‌کند؟

گاهاً به دلیل سرویس نشدن به موقع کولر و یا استفاده نکردن طولانی مدت از قابلیت گرمایشی اسپلیت این آپشن از کار می‌افتد. برای دوباره به کار گرفتن این آپشن بایستی آن را سرویس نمود.

آیا سرویس و تعمیر داکت اسپلیت‌ها را نیز انجام می‌دهید؟

خیر تعمیر و سرویس این نوع کولرها هیچ تفاوتی با دیگر کولرهای گازی ندارد.

آیا برای سرویس کولر گازی نیاز است که لوازمی خریداری نمایم؟

خیر تعمیرکار لوازم مورد نیاز خود را به همراه خواهد داشت اما در صورت تعویض قطعه و یا گاز زدن کولر هزینه اضافی در فاکتور نهایی درج خواهد شد.

هرچند وقت باید کولر خانگی را سرویس کرد؟

توصیه می‌کنیم که حداقل سالی یک بار برای سرویس کولر و اسپلیت، از تکنیسین آموزش دیده کمک بگیرید. کویل‌ها و فیلترهای کولرها باید به طور مرتب سرویس شوند تا کارایی خوبی داشته باشند.

بهتر است کولر خود را تعمیر کنم یا عوض شود؟

اگر بیش از ده سال است که کولر و اسپلیت خود را دارید و برای شما مشکل ساز شده است، بهتر است آن را تعویض کنید.

آیا می‌توان با بخارشوی فیلتر کولر گازی را تمیز کرد؟

بله اگر نیاز به نظافت فیلتر باشد می‌توانیم با بخارشوی اجزای داخلی و فیلتر کولرگازی را نظافت نماییم.

آیا می‌توان فیلتر کولرگازی را با جاروبرقی و آب و صابون شستشو نمود؟

بله اما ما توصیه نمی‌کنیم که از این روش‌ها استفاده نمایید زیرا ممکن است به فیلتر کولر آسیب برسد. بهتر است کار را به متخصصان بسپارید تا آسیبی به فیلتر نرسد.

فیلترهای کولرهای گازی هر چند وقت نیاز به شستشو دارند؟

بهتر است که فیلترها را با توجه به میزان آلودگی و گرد و خاک هر یک ماه تمیز نمایید. می‌توانید این مورد را در خدمات نظافت ماهانه منزل خود قرار دهید.

آیا نگین سرویس شارژ گاز کولر را نیز انجام می‌دهد؟

بله توصیه می‌کنیم که در سرویس سالیانه گاز کولر را نیز شارژ نمایید.

مقالات مرتبط

تماس با ما