نظافت لوسترهای کریستال، برنزی، برنجی و اکریلیک

می‌توان گفت که لوستر از اصلی‌ترین وسایل دکوراسیون منزل یا محل کار شما محسوب می‌شود، البته تمیز نگه‌ داشتن آن ممکن است برای بسیاری از افراد چالش برانگیز باشد. به طور کلی لوستر دارای انواع و اقسام مختلفی است، به همین دلیل نحوه نگهداری و تمیز کردن  آن نیازمند دانشی تخصصی است. همچنین ممکن است لوستر‌ها در موقعیت‌های غیرقابل دسترس نصب شوند و در نتیجه  تمیزکردن آن‌ها امری دشواری باشد. در نتیجه برای تمیزی آن نیازمند تیم حرفه‌ای خواهید بود.

باعث افتخار است که شرکت ما خدمات نظافت لوسترهای شما را انجام دهد. کارمندان نظافت نگین سرویس تمام قطعات لوستر را به دقت بررسی می‌کنند تا تمیزی و درخشندگی لوسترتان همانند روز اول شود. چه لوستر شما از نوع کریستالی آنتیک باشد و چه از نوع مدرن، کارشناسان ما با بالاترین دقت، قطعه به قطعه آن را تمیز می‌کنند. ما می‌توانیم با برداشتن و جداسازی تمام قطعات، لوستر شما را گردگیری و تمیز کرده و آن‌ها را صیقل دهیم تا لوستر شما مجدداً نو شود. در صورتی که تمایل دارید در خصوص نحوه و مراحل نظافت لوسترهای کریستال، برنزی، برنجی و اکریلیک آشنا شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

خدمات نظافت لوستر نگین سرویس

سرویس خدمات نظافت لوستر

خدمات حرفه‌ای تمیز کردن لوستر ما چیزی بیش از پاک یا اسپری کردن ساده است. کارمندان نظافت ما تمام قطعات ریز و درشت لوستر را به دقت تمیز می‌کنند به همراه پولیش دستی، به گونه‌ای که لوستر شما همچون روز اول براق و زیبا به نظر برسد.

لوسترها بخش مهمی از دکور خانه‌ها، سالن‌های جشن، مساجد، هتل‌ها، دفاتر و ساختمان‌های تجاری و تفریحی هستند که بایستی به خوبی از آن‌ها مراقبت و نگهداری شود. نیروهای ما با تجربه و مهارت کافی در نظافت انواع لوسترها در کنار شما هستند تا هیچگونه آسیبی به لوسترهای شما نرسد و به بهترین شکل ممکن نظافت شوند.

خدمات ما به شرح زیر است:

 • نظافت لوستر کریستال
 • نظافت لوستر برنزی
 • نظافت لوستر برنجی
 • نظافت لوستر اکریلیک
 • نظافت لوسترهای حصیری و کاغذی

در صورت نیاز به خدمات تخصصی نظافت لوستر می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید. کارشناسان ما شما را راهنمایی می‌نمایند تا بهترین سرویس‌ها به شما ارائه شود.

نظافت لوستر کریستال

نظافت لوستر کریستال

لوسترهای کریستالی موجب زیبایی و ظرافت هر خانه‌ای می‌شوند. معمولاً تمیز کردن آنها آسان اما زمان‌بر است. لوسترهای کریستالی بهتر است که برای درخشان ماندن هر هفته گردگیری شوند.

در ادامه نحوه تمیز کردن لوسترهای کریستالی آمده است:

 1. ابتدا پارچه‌ یا پتویی بر روی زمین و زیر لوستر قرار می‌دهیم تا تکه‌هایی که می‌افتد، نشکند.
 2. سپس اطمینان می‌یابیم که چراغ‌های لوستر برای احتیاط خاموش باشند.
 3. در مرحله بعدی محلولی از نوع ایزوپروپیل الکل به چهار قسمت تقسیم شده و آب مقطر به آن اضافه می‌شود. یا می‌توان از مخلوط آب و صابون ظرفشویی استفاده کرد.
 4. در مرحله چهارم، کارکنان دستکش نخی به دست می‌کنند تا از باقی‌ ماندن اثر انگشت در زمان تمیز کردن کریستال‌های لوستر جلوگیری شود.
 5. سپس، با استفاده از نردبان شروع به تمیز کردن لوستر می‌کنند.
 6. پاک کننده بر روی پارچه تمیز و بدون پرز، نظیر پارچه میکروفیبر اسپری می‌شود. پاک کننده نباید مستقیم بر روی لوستر اسپری شود.
 7. در نهایت، قطعات کریستال به آرامی توسط پارچه حاوی پاک کننده، مرطوب شده و سریعاً برای جلوگیری از ایجاد لکه آب، توسط پارچه خشک و بدون پرز پاک می‌شود.

بعد از تمیز کردن قطعات، می‌توان از پارچه پولیش برای تمیز کردن قطعه‌های کریستالی استفاده کرد تا کریستال‌ها برق بزنند.

در نظر داشته باشید که برای لوسترهای بسیار بزرگ کریستالی که نیاز به جداسازی و نظافت دارند، لازم است که یک برق کار حرفه‌ای همراه نظافتچیان ما باشد تا پس از نظافت لوستر آن را دوباره نصب نماید.

نظافت لوستر برنزی

نظافت لوستر برنزی

برای نظافت لوسترهای برنزی نیز نظافتچیان ابتدا برق را خاموش کرده و پارچه‌ای پهن خواهند کرد تا از ریختن آلودگی‌ها روی فرش جلوگیری شود. گرد و غبار لامپ لوستر را با پارچه از جنس میکروفایبر پاک می‌کنند.

می‌توان دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با مقداری سرکه مخلوط کرده و آن را به یک خمیر نرم تبدیل کرد، به ماده تولید شده جلا دهنده برنز خانگی می‌گویند. ماده ذکر شده را توسط پارچه پولیش بر روی قسمت‌های برنزی لوستر مالیده می‌شود. خمیر را با حرکات دایره‌ای روی برنز بمالید، سپس به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. در نهایت، پاک کننده را با کمک پارچه میکروفایبر تمیز و مرطوب پاک و خشک کنید.

نظافت لوستر برنجی

نظافت لوستر برنجی

لوستر برنجی را نیز می‌توان به راحتی براق نگه داشت. پس از تمیز کردن با مخلوط سرکه سفید و نمک، با استفاده از اسانس‌های روغن‌های طبیعی لوستر را کاملاً جلا می‌دهیم.

به طور کلی سرکه برای تمیز کردن لوستر برنجی کاملاً ایده آل است. پارچه آغشته به سرکه سفید را می‌توان در نمک خوراکی فرو کرد تا محلولی ایمن و طبیعی به دست آورد که برای تمیز کردن برنج کدر شده و پاک کردن رسوب بسیار کمک کننده است. در نهایت، به راحتی لوستر را با آب می‌شوییم و سپس خشک می‌کنیم. کارمندان نظافت ما پس از اینکه که لوستر را توسط پارچه بدون پرز آغشته به روغن لیمو تمیز کردند، روغن‌های اضافی روی لوستر را با آب و صابون ظرفشویی شسته و در نهایت خشک می‌کنند.

نظافت لوستر اکریلیک

نظافت لوستر اکریلیک

لوسترهای اکریلیک بیشتر از بقیه مستعد خراش هستند، بنابراین باید به گونه‌ای متفاوت تمیز شوند. علاوه بر آن، بعضی از پاک کننده‌های شیمیایی برای این نوع کریستال مناسب نیستند، زیرا ممکن است سطح آن را کدر کنند. بهتر است که لوستر از جنس اکریلیک را با آب صابون و پارچه میکروفایبر تمیز کرد.

نظافت لوسترهای حصیری و کاغذی

نظافت لوستر های حصیری و کاغذی

برای نظافت لوسترها و چراغ‌های حصیری و کاغذی به خاطر نازک بودن و حساس بودن مواد سازنده آن، تنها از پارچه‌ی میکروفایبر خشک استفاده می‌نماییم گرد و خاک‌ها را پاک می‌کنیم.

نکات مهم در نظافت لوستر

نکات مهم در نظافت لوستر

 • از پاک کننده‌های مبتنی بر آمونیاک بپرهیزید. این پاک‌کننده‌ها علاوه بر اینکه لوستر اکریلیک را کدر می‌کنند، بلکه اتصالات پوشیده از روکش طلا و نقره روی لوستر را نیز کدر می‌کنند.
 • در زمان کار بهتر است از دستکش نخی استفاده کرد تا از ایجاد لک و اثر انگشت جلوگیری شود.
 • نظافتچی خانم یا آقا هرگز در هنگام تمیز کردن لوستر آن را نمی‌چرخاند. به جای آن، برای تمیز کردن بخش‌های مختلف جایگاه خود را تغییر می‌دهد تا بتواند تمام لوستر را تمیز کند. چرخاندن لوستر می‌تواند اتصالات را شل کند و منجر به افتادن یا آسیب به سیم کشی شود.
 • اگر دسترسی به لوستر دشوار است، نیروهای ما همیشه می‌توانند حین تمیز کردن لوستر، لامپ‌ها را نیز تعویض کنند.

مزایای استفاده از خدمات لوستر

مزایای استفاده از خدمات لوستر

شرکت خدماتی نگین سرویس، چیزی بیش از یک نظافت لوستر ساده را برایتان انجام خواهد داد و پس از اتمام کار متوجه افزایش درخشندگی و تمیزی لوسترتان خواهید شد. با تمیز کردن لوستر، افراد می‌توانند روی مزایای زیر حساب کنند:

 • درخشش عالی: تجهیزات ما برای تمیز کردن لوستر کاملاً درجه یک و حرفه‌ای است. با استفاده از امکانات ویژه کارکنان ما می‌توانند حتی به بالاترین لامپ‌ها نیز دسترسی داشته باشن و لوستر را به درخشش اولیه خود بازگردانند.
 • ایمنی: از جمله بزرگترین مزیت شستشوی حرفه‌ای لوستر رعایت موارد ایمنی است. زمانی که فرد مبتدی با تجهیزات ناکافی اقدام به تمیز کردن لوستر می‌کند، ممکن است که در معرض خطر افتادن و یا آسیب رساندن به لوستر قرار گیرد.
 • صرفه جویی در پول و زمان: زمانی که شما تمیز کننده لوستر آموزش دیده استخدام می‌کنید، در واقع کارایی و دقت کار را افزایش می‌دهید. با استخدام تیم خدماتی ما برای نظافت لوستر می‌توانید با خیال راحت به انجام کارهای خود بپردازید و اختلالی در کسب و کار شما ایجاد نمی‌شود و همچنین اگر در خارج از ساعات کاری معمول از این سرویس استفاده کنید که می‌تواند برای شما مقرون به صرفه‌تر باشد و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه نظافت لوستر

هزینه نظافت لوستر به چند عامل بستگی دارد، جنس لوستر، ابعاد و میزان آلودگی آن، تعداد کارگران درخواستی، ارتفاع آن و تعداد لوسترها. موقعیت مکانی شما برای بررسی هزینه ایاب و ذهاب نیروها نیز بر هزینه نهایی موثر است.

هزینه نظافت لوستر در منطقه 22 و چیتگر

در مجاورت دریاچه چیتگر مراکز خرید و مجتمع‌های تفریحی زیادی احداث شده‌ند. لوسترهای بزرگ و زیبای این مراکز نیاز به مراقبت و نظافت دوره‌ای دارند، بنابراین به نیروهای با تجربه و ماهر نیاز است. نیروهای خدماتی شرکت نگین سرویس در منطقه 22 مستقر هستند و در صورت نیاز به سرعت در محل حاضر می‌شوند.

 علاوه بر مراکز تجاری و تفریحی و دفاتر، عزیزان ساکن در منطقه 22 نیز می‌توانند برای نظافت لوسترهای منازل خود نیز از خدمات مقرون به صرفه ما استفاده نمایند.

حرف آخر

کارکنان ما تاکنون انواع و اقسام مختلف لوسترهای مدرن و قدیمی را برای صاحبان خانه، هتل‌ها و حتی سالن‌های کنسرت تمیز کرده‌اند. ما توانسته‌ایم انواع و اقسام مختلف وسایل روشنایی را به بهترین روش پاکیزه‌ کنیم. کمک به تمیزی خانه و محل کار شما برای ما مایه‌ی مباهات است. شرکت خدماتی ما برای وسایل‌تان، زمان و ایمنی‌ انجام کار احترام قائل است. ما به تمام نیازهای مشتریان احترام خواهیم گذاشت و از بهترین تجهیزات و محصولات جهت نظافت لوسترهای شما استفاده می‌کنیم. در صورتی که نیاز به نظافت لوستر منزل و محل کار خود دارید حتما با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چگونه می‌توان یک لوستر را درخشان کرد؟

می‌توانید با استفاده از بطری اسپری ۷۵ درصد الکل و ۲۵ درصد آب لوستر خود را برق بیاندازید. فرمول ذکر شده یکی از بهترین براق‌کننده‌ها محسوب می‌شود.

لوستر هر چند وقت یک بار نیاز به تمیز کردن دارد؟

تعداد دفعات شستشوی لوستر به عوامل خاصی نظیر قدیمی یا جدید بودن، شکل، اندازه، ارتفاع و محل لوستر بستگی دارد. شرکت ما می‌تواند در خصوص فواصل صحیح تمیز کردن لوستر به شما مشاوره ارائه دهد.

آیا خودمان نردبان برای تمیز کردن لوستر باید داشته باشیم؟

نیازی نیست. شرکت ما دارای نردبان است، اما در صورتی که خودتان نردبان دارید می‌توانید به ما اطلاع دهید.

آیا هنگام تمیز کردن لوسترها لامپ‌های سوخته را تعویض می‌کنید؟

بله، اگر دارای لامپ سوخته هستید، ما آن را برای شما تعویض می‌کنیم.

آیا می‌توان لوستر را با بخارشوی نظافت کرد؟

بله، در صورت تمایل شما از بخارشوی برای نظافت لوستر استفاده می‌کنیم. این روش برای لوستر کریستالی مناسب‌تر است.

مقالات مرتبط

تماس با ما