تمیز کردن رنگ از روی سرامیک: رنگ پلاستیک، اکریلیک و روغن

مهم نیست که در هنگام انجام رنگ‌آمیزی منزل و یا نقاشی یک تابلوی زیبا، تا چه میزان احتیاط به خرج دهید، در هر صورت ممکن است لکه‌های رنگ روی سطوح کاشی و سرامیک ریخته شوند. حتی گاهاً بعد از بازسازی منزل و یا ورود به منزل جدید متوجه حضور لکه‌های مختلف رنگ روی سرامیک‌ها خواهیم شد که باعث می‌شود بخواهیم برای نظافت منزل نوساز خود هرچه سریع‌تر اقدام نماییم. از طرف دیگر، از بین بردن و پاک کردن لکه‌های رنگ، یک کار حرفه‌ای است، زیرا اگر کمی اشتباه کنید، به کاشی و سرامیک خود آسیب خواهید رساند. همچنین، پاک کردن سرامیک‌ها فرایندی دشوار و زمان‌بر است؛ بنابراین بهتر است آن را به نظافتچی‌های حرفه‌ای بسپارید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه لکه‌های رنگ را از روی کاشی و سرامیک پاک کنید.

خدمات تمیز کردن لکه رنگ از روی سرامیک با نگین سرویس

خدمات تمیز کردن لکه رنگ از روی سرامیک

پاک کردن لکه‌های رنگ از روی سرامیک به جنس رنگ بستگی دارد. هر رنگ حلال خاص خود را دارد و نظافتچیان دوره دیده و متبحر ما می‌توانند هر گونه لک رنگ را به راحتی از روی سرامیک پا نمایند.

خدمات ما شامل موارد زیر هستند:

  • پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سرامیک
  • پاك كردن رنگ اكريليك از روی سرامیک
  • پاک کردن رنگ روغن از روی سرامیک
  • پاک کردن رنگ مو از روی سرامیک

اگر لکه‌های رنگ بر اثر ساخت و ساز یا بازسازی منزل به وجود آمده است، ممکن از نیاز به تمیزکاری اساسی داشته باشید. خبر خوش این است که نگین سرویس خدمات نظافت فینیشینگ هم ارائه می‌دهد. چنانچه پس از بازسازی خانه نیاز به نظافت کامل و حرفه‌ای دارید، می‌توانید از خدمات ما بهره‌مند شوید. برای هماهنگی بیشتر لطفا با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سرامیک

پاک کردن رنگ پلاستیک از روی سرامیک

رنگ پلاستیک از دسته رنگ‌های محلول در آب است پس به سادگی به وسیله یک اسفنج و آب داغ پاک خواهد شد. برای پاک کردن لکه‌های خشک شده رنگ پلاستیک، ابتدا بخشی از رنگ را به وسیله کاردک می‌تراشیم تا نظافت آن آسان‌تر شود. سپس از یک اسفنج آغشته به آب گرم و کمی مایع شوینده استفاده می‌کنیم تا سطح را پاک نماییم. این را چندین بار تکرار می‌کنیم تا سرامیک کاملاً تمیز شود و سپس آن را خشک می‌کنیم.

در صورتی که لکه رنگ همچنان مقاومت می‌کند، از کمی سرکه سفید برای پاک کردن آن استفاده می‌کنیم. جای نگرانی نیست، رنگ‌های پلاستیک به راحتی از بین می‌روند و بر روی سرامیک مشکل ساز نخواهند بود.

پاک كردن رنگ اكريليک از روی سرامیک

پاك كردن رنگ اكريليك از روی سرامیک

رنگ اکریلیک بر پایه آب ساخته شده است، بنابراین پس از خشک شدن رنگ، پاک کردن لکه باقیمانده، کار چندان دشواری نیست. تنها نکته‌ای که اهمیت دارد، خوب تمیز کردن رنگ اکریلیک از روی سطح است. استفاده از مواد پاک ‌کننده قوی برای تمیز کردن لکه‌ها، می‌تواند به سرامیک آسیب برساند. رنگ اکریلیک را باید در اسرع وقت از روی سرامیک شست تا از لک شدن آن جلوگیری شود. آب و صابون معمولی برای پاک کردن رنگ اکریلیک کافی است. حتی رنگ اکریلیک خشک شده نیز باید با آب و صابون شسته شود. کارگران ما، با استفاده از یک پارچه نرم، آب صابون را روی سرامیکی مالیده، سپس با آب تمیز و گرم می‌شویند و آن را خشک می‌کنند. نظافتچیان آقا، از یک برس نرم استفاده می‌کنند تا رنگ اکریلیک خشک شده را به آرامی از روی سطح بردارند. در بسیاری از موارد، زمانی که با فرچه یا برس فشار کمی وارد کنید، رنگ لایه لایه برداشته می‌شود. استفاده از استون، الکل و اسپری مو، برای پاک کردن رنگ اکریلیک موثر خواهند بود. روش اعمال این مواد حلال بدین گونه است که یک پارچه نرم و تمیز آغشته به استون را به آرامی روی ناحیه کثیف شده مالیده و سپس محل را آبکشی و خشک می‌کنیم.

پاک کردن رنگ روغن از روی سرامیک

پاک کردن رنگ روغن از روی سرامیک

وقتی صحبت از پاک کردن رنگ روغن می‌شود، استفاده از حلال رنگ بهترین راهکار است. اگر کاشی‌های شما با رنگ روغن رنگی شده‌اند، این روش به شما کمک می‌کند تا از پخش شدن رنگ جلوگیری کنید. نظافتچیان ما، هنگام کار با تینر، از دستکش استفاده می‌کنند سپس کاشی‌ها را تمیز کرده تا گرد و غبار و آلودگی‌ها از بین بروند. سپس نیروهای خدماتی نگین سرویس، با یک پارچه تمیز مقداری از حلال رنگ را روی سرامیک ریخته و چند دقیقه صبر می‌کنند و سپس رنگ را می‌تراشند تا کاملاً از بین برود. وقتی رنگ کاملاً پاک شد، سرامیک را با مخلوط صابون ظرفشویی و آب گرم تمیز و سپس کف باقیمانده را خشک می‌کنیم.

پاک کردن رنگ مو از روی سرامیک

پاک کردن رنگ مو از روی سرامیک

برای پاک کردن رنگ مو از سرامیک سرویس بهداشتی و یا سرامیک کف بایستی به سرعت دست به کار شد. برای پاک کردن این لکه‌ها، ما ابتدا تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این رنگ‌ها را با محلول مایع ظرفشویی و آب گرم پاک کنیم. سپس در صورتی که لک‌ها همچنان باقی مانده‌اند از اسپری مو، الکل و یا وایتکس برای از بین بردن این لکه‌ها استفاده خواهیم کرد.

پاک کردن لکه‌های رنگ از روی سرامیک می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما با حضور نیروهای با تجربه‌ی نگین سرویس، ما به شما این اطمینان خاطر را می‌دهیم که بدون آسیب دیدن سرامیک‌های شما تمامی لکه‌های رنگ پاک خواهند شد.

هزینه پاک کردن لکه رنگ از سرامیک

هزینه پاک کردن لکه‌های رنگ از سرامیک بسته به نوع رنگ، میزان آن و مساحت سرامیک‌های رنگی بستگی دارد. همچنین تعداد نظافتچیان مورد نظر شما بر قیمت نهایی موثر است.

هزینه پاک کردن لکه رنگ از سرامیک در منطقه 22 و چیتگر

رنگ کردن دیوارهای منازل، دفاتر و مراکز خرید بدون کثیف شدن سرامیک‌ها ممکن نیست. منطقه 22 نیز در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و بعد از احداث دریاچه زیبای چیتگر، موج عظیمی از مردم، این منطقه را برای زندگی و کار انتخاب کرده‌اند. از این رو نظافت منازل و دفاتر نوساز که تازه رنگ و نقاشی شده اند، جزء جدایی ناپذیر خدمات نظافتی شده است. بنابراین عزیزان ساکن این منطقه به نیروهای متخصص نیازمند هستند تا از خدمات تخصصی آن‌ها برای پاک کردن لکه‌های رنگ بهره ببرند. تمامی خدمات نگین سرویس در منطقه 22 تهران در اسرع وقت و با حداقل هزینه ارائه خواهد شد.

سخن پایانی

پاک کردن رنگ از روی کاشی‌ و سرامیک به تنهایی می‌تواند کار دشواری باشد، زیرا اگر تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است به کفپوش خود آسیب برسانید. به همین دلیل، می‌توانید از خدمات نظافتی ما برای پاک کردن لکه‌ها و کثیفی‌هایی که هیچ‌کس نمی‌تواند تمیز کند، بهره ببرید. اگر نیاز به رزرو وقت دارید یا سوالی دارید، تنها کافیست با ما تماس بگیرید یا از طریق واتساپ به ما پیام دهید.

سوالات متداول

آیا می‌توان رنگ را با لاک ناخن یا سرکه پاک کرد؟

اگر می‌خواهید رنگ ریخته شده روی سرامیک را سریع پاک کنید، اما نمی‌خواهید از پاک‌کننده‌های رنگ استفاده کنید، بهتر است از جایگزین‌هایی چون لاک ناخن و یا سرکه استفاده کنید.

آیا استون رنگ را از روی سرامیک پاک می‌کند؟

استون، یک حلال ارزان قیمت و در دسترس برای کار با رنگ روغنی است، زیرا این حلال، برای پاک کردن رنگ‌های خشک و تازه موثر است.

آیا مالیدن الکل رنگ را از بین می‌برد؟

بله.

آیا سس مایونز رنگ روغن را از بین می‌برد؟

بله همینطوره.

آیا هنگام نظافت کف و کف پوش‌ها، نظافتچیان لکه های رنگ را نیز پاک خواهند کرد؟

بله هنگام نظافت کف و سرامیک، لکه‌های رنگ نیز پاک خواهند شد.

برای پاک کردن لکه لاک از روی سرامیک چه باید کرد؟

نیروهای ما برای پاک کردن لکه لاک از روی سرامیک از محلول استون استفاده می‌کنند.

مقالات مرتبط

تماس با ما