تمیز کردن درب چوبی ورودی، داخلی، رنگ شده و جلا زده شده

درب چوبی یکی از ویژگی‌های مثبت خانه‌هاست و خانه‌هایی که درهای چوبی دارند، حس بهتری دارند. درهای چوبی مقاوم و مستحکم هستند و در زندگی‌های پرمشغله‌ امروزی ممکن است پاک کردن آن‌ها را فراموش کنیم یا در زمان تمیز کردن خانه، آن را نادیده بگیریم. درها قسمتی هستند که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و در نتیجه کثیفی زیادی، مخصوصاً در قسمت دستگیره و پایین در، روی آن‌ها دیده می‌شود. خدمات تخصصی تمیز کردن منزل، درهای چوبی خانه را تمیز می‌کنند تا چندین سال شیک، تمیز و نو بمانند. برخی از ساختمان‌ها درهای چوبی بزرگی دارند که باید کارگری مجرب و ماهر با کمک تجهیزاتی خاص آن را تمیز کند. اگر خانه‌ شما درب ورودی یا درهای دیگر چوبی دارد با ما همراه باشید.

خدمات نظافت درب‌های چوبی نگین سرویس

خدمات نظافت درب‌های چوبی نگین سرویس

درب‌های چوبی نیاز به مراقبت و نظافت مرتب دارند تا از هرگونه آسیب و خرابی در امان بمانند. با نظافت و بررسی مرتب، آن‌ها از آسیب موریانه و دیگر حشرات در امان مانده و همواره جلوه زیبایی به منزل ما خواهند داد.

خدمات نگین سرویس در نظافت درب‌های چوبی عبارتند از:

 • نظافت درب‌های چوبی ورودی
 • نظافت درب‌های چوبی داخلی
 • نظافت درب‌های ترکیبی چوبی و شیشه‌ای
 • نظافت درب‌های چوبی رنگ شده
 • نظافت درب‌های چوبی جلا داده شده

این خدمات تنها گوشه‌ای از خدمات نظافتی متنوع نگین سرویس است، ما هرگونه خدمات نظافت منزل و محل کار را به شما ارائه خواهیم کرد. برای هماهنگی‌های لازم و کسب اطلاعات بیشتر خواهشمندیم تا با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

نظافت درب‌های چوبی ورودی

نظافت درب‌های چوبی ورودی

درب‌های خارجی ساختمان‌های اداری و مسکونی به خاطر آب و هوا و استفاده‌ مداوم در طی چندین سال فرسوده می‌شوند. آن‌ها مرتباً در معرض گرد و خاک، گرما، باد و باران و تماس افراد و حیوانات خانگی هستند. به خاطر این فرسایش دائمی، درهای ورودی باید مرتباً تمیز شوند تا ماندگاری آن‌ها، همانطور که باید، تا چندین سال حفظ شود. برخی از درهای ورودی چوبی، بزرگ و سنگین هستند و برای تمیز کردن آن‌ها باید از کارگر متخصص و ابزار تخصصی کمک گرفت.

 • تار عنکبوت و گرد و خاک در اطراف چهارچوب درهای منازل جمع می‌شوند و درهایی که پنل و جزئیات دیگری دارند بیشتر گرد و خاک می‌گیرند. ما درها را گردگیری می‌کنیم تا گرد و غبار نرم و سطحی آن‌ها گرفته شود. همچنین می‌توانیم این کار را با دستمال نرم، گردگیر یا جاروبرقی با لوله‌ مخصوص انجام دهیم.
 • سپس مقدار مساوی آب و مایع ظرفشویی ملایم یا سرکه را مخلوط می‌کنیم و به نرمی با اسفنج نرم یا پارچه روی در می‌مالیم. در را در جهت خطوط روی چوب آن تمیز می‌کنیم.
 • سپس در را با دستمال کاغذی جاذب یا پارچه‌ خشک، خشک می‌کنیم.
 • قطعات در را با محصولات شوینده تمیز می‌کنیم. اگر دستگیره‌های در شما برنجی باشند، نصف پیمانه سرکه را با 2 قاشق غذاخوری نمک مخلوط می‌کنیم و این ترکیب را با اسفنج روی محل مورد نظر می‌مالیم و اجازه می‌دهیم تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با پارچه پاک می‌کنیم.
 • درب‌های شما همواره در عرض عوامل خارجی مانند نور خورشید هستند. از درب‌های شما در برابر این عوامل با یک لایه رنگ یا جلا محافظت می‌کنیم.

پاک کردن خراش پنجه سگ و گربه از درهای چوبی

پاک کردن خراش پنجه سگ و گربه از درهای چوبی

حیوانات خانگی دوست ندارند که دری بسته باشد و اگر برای ورود به اتاق و خروج از آن آموزش ندیده باشند، درها را با پنجه‌های خود خراش خواهند داد. درهای کوچک مخصوص گربه و سگ برای درهای ورودی مناسب هستند. خراش‌های سطحی روی درهای چوبی را می‌توان با تمیز کردن و پولیش برطرف کرد، اما خراش‌های عمیق‌تر بیشتر کار می‌برند.

ما برای از بین بردن خراش پنجه‌ سگ و گربه اقدامات زیر را انجام می‌دهیم:

 • زیر در یک کاغذ کهنه پهن می‌کنیم تا خرده چوب‌ها روی زمین نریزند.
 • این خراش‌ها را به‌آرامی می‌ساییم.
 • سپس قسمت ساییده شده را با پارچه‌ای نرم پاک می‌کنیم تا گردهای باقی‌مانده برطرف شوند. می‌توان برای این کار از فرچه رنگ هم استفاده کرد.
 • قسمت ساییده شده را سمباده می‌کشیم تا نرم شود.
 • دوباره این قسمت را تمیز می‌کنیم.
 • می‌توان از کمی رنگ یا جلا دهنده که با رنگ در هماهنگ باشد، استفاده کرد.
 • سپس در را باز می‌گذاریم تا خشک شود.

نظافت درب‌های چوبی داخلی

نظافت درب‌های چوبی داخلی

اگرچه درب‌های داخلی به اندازه‌ درب‌های خارجی ساختمان در معرض عوامل آسیب‌زا قرار ندارند، اما نیازمند مراقبت هستند. درب‌های داخلی خانه یا ساختمان تجاری دائماً استفاده می‌شوند و گرد و خاک می‌گیرند.

 • قسمت بالای در با کمک گردگیر، پارچه‌ نرم یا جاروبرقی با سری مخصوص تمیز خواهد شد.
 • چهارچوب در با کمک لکه‌بر و پارچه‌ نرم پاک می‌شود تا لکه‌ها و اثرات انگشت از روی آن پاک شود. افرادی که نمی‌خواهند از مواد شیمیایی استفاده کنند، به جای این روش از اسفنج، آب و صابون ملایم استفاده می‌کنیم.
 • کل در از بالا به پایین با آب گرم و صابون تمیز خواهد شد. حتماً قسمت‌های باریک داخلی را نیز تمیز می‌کنیم و وقتی که کار تمام شد، در را با دستمال نرم و خشک، خشک می‌کنیم.
 • دستمال را در جهت خطوط چوب روی آن می‌کشیم و آب اضافی را از روی در پاک کرده و آن را خشک می‌کنیم.
 • برای تمیز کردن قسمت‌های دیگر در که ممکن است گرد و خاک و کثیفی گرفته باشند، تمیز کننده‌ای را روی دستمال اسپری می‌کنیم. برای تمیز کردن دستگیره‌های برنجی، از تمیز کننده‌ مخصوص برنج یا نصف پیمانه سرکه و دو قاشق غذا خوری نمک استفاده می‌کنیم.

نظافت درب‌های ترکیبی چوبی و شیشه‌ای

نظافت درب‌های ترکیبی چوبی و شیشه‌ای

اگر خانه‌ شما درهای شیشه‌ای داشته باشد، کثیفی آن‌ها کاملاً مشخص خواهد بود. برای تمیز کردن این درها باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • ما گرد و غبار نرم را از روی در پاک می‌کنیم.
 • تمیز کننده را روی شیشه‌ها اسپری می‌کنیم و با اسفنج پاک می‌کنیم تا لکه‌ها از بین بروند. همچنین می‌توانیم با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری مایع شوینده، 6 قاشق غذاخوری سرکه سفید و 4 پیمانه آب، شیشه‌شوی خانگی تهیه کنیم. اگر در کثیف نیست می‌توانیم فقط دو طرف شیشه‌ها را به جای اسفنج با دستمال کاغذی تمیز کنیم.
 • شیشه‌ها را با حرکات دایره‌ای تمیز می‌کنیم یا از شیشه پاک کن لاستیکی استفاده می‌کنیم تا رد آب باقی نماند.

نظافت درب‌های چوبی رنگ‌شده

نظافت درب‌های چوبی رنگ‌شده

تمیز کردن درب‌های چوبی رنگ‌شده‌ سفید همانند تمیز کردن درب‌های رنگ نشده است و فقط باید حواستان به موادی که استفاده می‌کنید باشد. اگر درب ورودی شما رنگ شده باشد، محلول صابون را با آب بیشتری ترکیب می‌کنیم تا رنگ درب حین تمیز کردن آسیبی نبیند. پس از این مرحله، کل در را با آب تمیز بدون صابون و دستمال میکروفایبر تمیز می‌کنیم. دستمال میکروفایبر کثیفی‌ها را بودن ایجاد خراش روی رنگ در پاک خواهد کرد. سپس در را با دستمال تمیز و خشک، خشک می‌کنیم.

نظافت درب‌های چوبی جلا داده شده

نظافت درب‌های چوبی جلا داده شده

برای تمیز کردن درب‌ها جلا داده شده، گرد و غبار را مانند موارد بالا پاک می‌کنیم و با کمک یک پارچه‌ نم‌دار گرد و غبارهای باقی‌مانده را تمیز می‌کنیم. در مورد درب‌های جلا داده شده باید در را بلافاصله بعد از تمیز کردن با دستمال نم‌دار، خشک کنیم. پس از اینکه در خشک و تمیز شد، می‌توانیم در را با واکس چوب یا پولیش براق کنیم.

جلوگیری از کثیف شدن درهای چوبی

جلوگیری از کثیف شدن درهای چوبی

حادثه اتفاق می‌افتد و درب‌ها در معرض کثیفی و لک شدن قرار دارند و در این روزهای پرمشغله آن طور که باید و شاید از آن‌ها مراقبت نمی‌شود. همانطور که می‌دانید، پیشگیری بهتر از درمان است و تمیز کردن منظم باعث می‌شود که درها در بهترین وضعیت ممکن بمانند. ماهیانه دوبار تمیز کردن درب‌ها باعث افزایش طول عمر آن‌ها خواهد شد و باعث می‌شود که لکه‌ها و گرد و خاک سخت نشوند.

 • گردگیری را در روتین هفتگی خود بگنجانید.
 • درب‌های خارجی ساختمان را آب و مایع ظرفشویی ملایم تمیز کنید.
 • درب‌های ورودی چوبی را پولیش کنید.
 • درزگیرها را بررسی کنید.
 • دستگیره‌های درها را بررسی و تمیز کنید.

هزینه‌ نظافت انواع در چوبی

قیمت تمیز کردن درهای چوبی به ابعاد و تعداد آن‌ها بستگی دارد. درهای چوبی خیلی بزرگ که با اندازه نرمال متفاوت هستند، هزینه بیشتری برای نظافت لازم دارند.

هزینه نظافت درهای چوبی در چیتگر و منطقه 22

چوب همواره به عنوان یکی از عناصر لوکس در ساخت و ساز ساخته شده است. از این‌رو، بعد از شهرک سازی‌های لوکس و جذاب در منطقه 22، نظافت در و لوازم چوبی به یکی از تقاضاهای اصلی ساکنین شهرک‌های شیک و بزرگ بدل شده است. نیروهای نظافتی حاضر در محل، پس از ثبت درخواست شما در اسرع وقت و با قیمتی مقرون به صرفه (بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب) در محل مورد نظر شما حاضر شده و شروع به کار خواهند کرد.

نتیجه‌گیری

تمیز کردن درب‌های ساختمان بهترین راه برای نو نگه داشتن آن‌ها تا چندین سال است. مراقبت مداوم از درب‌های خانه و داشتن برنامه‌ای منظم برای تمیز کردن و انجام کارهای خانه، بهترین راه برای سالم و نو ماندن درهای خانه‌ شما تا چندین سال است. تمیز کردن تخصصی درها برای مراقبت از درهای چوبی و تمیز شدن آن‌ها باعث افزایش طول عمر درب‌های چوبی خواهد شد. امیدواریم که با کمک راهنمایی‌های ما بتوانید درب‌های ساختمانتان را کامل و دقیق تمیز کنید. اگر نیازمند خدمات تمیز کردن درب‌های چوبی بودید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

آیا می‌توانم برای تمیز کردن درهای چوبی از سرکه سفید استفاده کنم؟

به اندازه‌ مساوی آب را با مایع ظرفشویی ملایم یا سرکه مخلوط کنید و آن را با کمک اسفنج نرم یا دستمال روی در بمالید. اگر در چوبی است، در را در جهت خطوط چوب تمیز کنید.

چگونه می‌توانم درب چوبی را براق کنم؟

دو قاشق روغن زیتون را با یک قاشق آبلیمو مخلوط کنید و یک پولیش نافذ تهیه کنید. روغن زیتون چوب را مرطوب کرده و از آن محافظت می‌کند و باعث براق شدن طبیعی آن می‌شود.

چه پولیشی برای درهای چوبی بهتر است؟

پولیش پلی‌اورتان.

چگونه لکه‌ها را از روی درب‌های چوبی پاک می‌کنید؟

برای از بین بردن لکه‌های سرسخت از روی درهای چوبی، از یک اسپریت معدنی (مانند رقیق کننده رنگ) استفاده کنید. چند قطره اسپریت (تینر) را روی پارچه بریزید و لکه را تمیز کنید. سپس در را با یک پارچه‌ نم‌دار تمیز پاک کنید تا ماده‌ی شیمیایی باقی نماند و ظاهر پایانی در را خراب نکند.

آیا می‌توان چوب را با آب تمیز کرد؟

تمیز کردن چوب با آب توصیه نمی‌شود مگر اینکه لکه‌ چسبناکی روی آن باشد. باید پارچه را با آب و شوینده‌ی ملایم یا صابون خیس کنید، آب اضافی آن را بگیرید و ناحیه‌ی چسبناک را پاک کنید. با حرکات دوار گرد و خاک و کثیفی‌ها را پاک کنید.

آیا سرکه چوب را سیاه می‌کند؟

خیر. استفاده از سرکه‌ سفید آسیبی به چوب نمی‌زند.

مقالات مرتبط

تماس با ما