بهترین روش تمیز کردن توستر نان و آون توستر

توستر نان و آون توستر از جمله وسایلی هستند که روی پیشخوان آشپزخانه قرار می‌گیرند و پس از استفاده به شدت کثیف می‌شوند. خرده‌های نان و غذاهای دیگر داخل توستر می‌ماند و لایه ضخیمی از چربی و آلودگی به تدریج داخل توستر ایجاد می‌شود. آخرین باری که توسترتان را تمیز کردید، کی بود؟ بعید می‌دانیم که یادتان بیاید. تمیز کردن این وسیله کوچک و پرمصرف در زندگی‌های پرمشغله امروزی به زحمت جزء اولویت‌های مهم به شمار می‌آید.

اگر توستر نان و آون توستر را به طور منظم تمیز نکنید، ذرات باقی‌مانده غذا به آلودگی‌ها خطرناکی تبدیل می‌شوند و بر عملکرد دستگاه نیز اثر می‌گذارند. بنابراین تمیز کردن منظم و مناسب توستر یکی از ضروریات نظافت خانه است.

از آنجایی که نظافت و تمیز کردن توستر ممکن است از یادتان برود، بهتر است که این کار را هنگام نظافت منزل به نظافتچیان حرفه‌ای بسپارید تا هیچ چیز از قلم نیافتد و در مدت زمان کوتاهی تکه‌های غذا و چربی‌ها از بین بروند. در این مقاله روش نظافت انواع توستر را بررسی خواهیم نمود.

تمیزکردن و نظافت توستر توسط نیروهای مجرب نگین سرویس

تمیزکردن و نظافت توستر توسط نیروهای مجرب نگین سرویس

اگر در کیفیت غذاها و نان‌هایی که در توستر قرار می‌دهید تغییری ایجاد شده، اگر بخش‌هایی از غذا می‌سوزد و یا بوی ناخوشایندی از آن ساطع می‌شود نشان دهنده این است که توستر شما به نظافت حرفه‌ای نیاز دارد.

نگین سرویس با سابقه درخشان در خدمات نظافتی منزل و آشپزخانه همراه شماست تا بخش‌های مختلف منزل شما را نظافت کند.

خدمات نظافت توستر نگین سرویس شامل :

  • نظافت توستر نان
  • نظافت آون توستر

می‌باشد. نیروهای حرفه‌ای شرکت نگین سرویس به خوبی توسترهای شما را تمیزمی‌کنند و آموزش دیده اند تا هیچ گونه آسیبی به دستگاه توستر نرسانند.

نظافت توستر تنها بخشی از خدمات ماست. اگر نیاز به نظافت کلی منزل یا آشپزخانه دارید می‌توایند با شماره تلفن‌ها و یا واتساپ ما تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

۰۲۱۴۶۰۶۶۰۰۶

۰۹۹۲۴۰۲۰۱۲۰

۰۹۱۰۷۶۶۸۳۳۶

ایدی تلگرام : NeginCleaningServices

نظافت توستر نان

نظافت توستر نان

 برای تمیز کردن توستر‌های نان نظافتچی ابتدا توستر را از برق می‌کشد و مطمئن می‌شود که کاملا خنک شده باشد. سپس سینی خرده نان را باز می‌کند و توستر را درون سینک تکان می‌دهد تا خرده‌های نان و غذا خارج شوند. سینی توستر را در محلولی از مایع ظرفشویی و سرکه می‌شوید و خشک می‌کند.

بعد از تمیز کردن قسمت‌های مختلف، نظافتچی خانم با یک قلمو یا برس نرم بخش‌های داخلی را تمیز کرده تا خرده نان‌ها کاملا خارج شوند. سپس با یک دستمال که به سرکه سفید آغشته شده باشد تمام سطح توستر را نظافت می‌نماید. همچنان برای از بین بردن لکه‌های چربی از محلول مایع ظرفشویی و یا اسپری گاز پاک کن نیز استفاده خواهیم کرد. بعد از خشک کردن سطح خارجی و داخلی آن، توستر آماده‌ی استفاده است.

نظافت آون توستر

نظافت آون توستر

چون غالباً از آون توستر برای گرم کردن و طبخ غذا و برشته کردن نان استفاده می‌کنید، داخل توستر به تمیز کردن اساسی نیاز دارد.

قبل از هر چیز نظافتچی از این موضوع اطمینان حاصل می‌کند که توستر خنک باشد و از برق کشیده شده باشد. سپس سینی و قفسه فلزی توستر را خارج کرده و آن را در مخلوطی از آب و مایع ظرفشویی می‌گذارد تا تمیز شوند.

سپس بخش‌های داخلی فر را با دستمال نمدار آغشته به مواد شوینده و سرکه نظافت می‌نماید تا آثار چربی و لکه غذا پاک شوند. اگر لکه‌های سرسخت و سوخته‌های غذا بر روی بخش‌هایی از توستر باقی مانده باشند، آن‌ها را به کمک خمیری از سرکه سفید و جوش شیرین می‌پوشانیم و زمان می‌دهیم تا این لکه‌ها از بین روند.

المنت‌های گرم کننده غذا نیز به مرور زمان چرب می‌شوند و برای نظافت آن‌ها نیز نظافتچیان ما از جوش شیرین و دستمال نمدار استفاده کرده و با یک مسواک یا برس آلودگی‌ها را از بین می‌برند.

برای نظافت شیشه‌ی آون توستر، نیروهای ما از مخلوط جوش شیرین و سرکه و یا از اسپری گاز پاک کن استفاده می‌کنند تا تمامی آلودگی‌ها را به طور کامل از بین ببرند.

بخش‌های بیرونی آون توستر را نیز با کمک اسپری گاز پاک کن و یا مخلوط آب و سرکه نظافت می‌نمایند.

اهمیت تمیز کردن توستر

اهمیت تمیز کردن توستر

بسیار مهم است که بدانید توستر را چطور و هر چند وقت یک بار باید تمیز کرد تا کثیفی این دستگاه باعث بدبو شدن آشپزخانه‌تان نشود، دستگاه یا آشپزخانه در اثر آتش‌سوزی آسیب نبیند و غذایی که در توستر آماده می‌کنید، کیفیت بالایی داشته باشد.

خاکستر و خرده‌ نان سوخته به مرور زمان داخل توستر، به‌ ویژه توستر پاپ‌ آپ، جمع می‌شود؛ در نتیجه ساندویچ‌هایی که با دستگاه آماده می‌کنید، به تدریج بو و مزه سوختگی می‌گیرد.

وقتی خرده‌های غذا داخل توستر جمع می‌شود، زمانی‌که توستر را روشن می‌کنید، این ذرات گرم می‌شود و بر عملکرد دستگاه اثر می‌گذارد. در نتیجه غذای داخل توستر به طور یکنواخت طبخ نمی‌شود.

به علاوه اگر ذرات نان و غذای باقی‌ مانده داخل توستر به المنت حرارتی دستگاه گیر کند یا بین شکاف‌ها گیر بیفتد، خطر آتش‌سوزی وجود خواهد داشت. اگر مدت طولانی از تمیز کردن توسترتان می‌گذرد، احتمالاً وقتی روشنش می‌کنید، بوی تندی، مانند بوی سوختگی به مشام‌تان می‌رسد.

اگر نظافت توستر را مدام پشت گوش بیندازید و دستگاه به مرور به شدت آسیب ببیند، در نهایت مجبور می‌شوید که توستر کثیف و از کار افتاده را با یک توستر جدید عوض کنید.

هزینه نظافت توستر

هزینه نظافت توستر به چند عامل بستگی دارد، نوع توستر، میزان کثیف بودن آن و تعداد آن‌ها. در نتیجه هزینه نهایی شما بر اساس این موارد محاسبه خواهد شد.

هزینه نظافت توستر در چیتگر و منطقه 22

در منطقه 22 که اکنون تبدیل به یکی از قطب‌های تفریحی تهران شده است، کافه‌ها و رستوران‌های زیادی فعال هستند. همچنین جمعیت ساکن در این منطقه نیز رو به افزایش است. صاحبان کافه‌ها و رستوران‌های کوچک و عزیزانی که در این منطقه ساکن هستند می‌توانند در اسرع وقت از خدمات نظافتی ما استفاده نمایند زیرا نیروهای مستقر سریعا در محل مورد نظر حاضر خواهند شد.

سخن آخر

تمیز کردن توستر برای افزایش عمر مفید آن و حفظ سلامت غذاها مفید است.

تمیز کردن توستر کار نسبتاً ساده‌ای است. اگر برای تمیز کردن فر و اجاق گاز، آشپزخانه یا حتی کل خانه‌تان به کمک نیاز دارید، نظافتچیان ماهر و باتجربه نگین سرویس می‌توانید خدمات نظافتی را به بهترین وجه انجام بدهند.

لطفا با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید تا نظافتچیان ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و خدمات نظافتی مد نظر شما را ارائه دهند.

پرسش‌های پرتکرار

بهترین روش برای تمیز کردن توستر کدام است؟

با اسفنج مرطوب و یک قطره مایع ظرفشویی می‌توانید لکه‌های سرسخت و مقاوم را پاک کنید. مراقب باشید که داخل شبکه‌های توستر یا نزدیکی اهرم، دکمه روشن خاموش یا صفحه کنترل آب نریزید. توستر را با دستمال حوله‌ای یا دستمال آشپزخانه تمیز پاک کنید.

هر چند وقت یک بار باید آون توستر یا توستر نان را تمیز کرد؟

زمانبندی تمیز کردن توستر به میزان استفاده‌تان از دستگاه بستگی دارد. اگر هر روز از توستر استفاده می‌کنید، سینی نان را هفته‌ای یک بار خالی کنید و خرده‌های نان و غذا را بتکانید. اگر کمتر از توستر استفاده می‌کنید، کافی است دستگاه را یک بار در ماه تمیز کنید.

برای نظافت توستر‌های استیل از چه موادی بایستی استفاده کرد؟

برای نظافت توستر‌های استیل و براق شدن آن‌ها می‌توان از اسپری‌های مخصوص استیل استفاده کرد یا از محلول سرکه و آب با نسبت برابر استفاده نمود تا درخشندگی سطح توستر نمایان شود.

شستن توستر خطرناک نیست؟

توستر را نیز مانند هر دستگاه برقی دیگری نباید بشویید. اما اگر دستگاه توسترتان شبکه‌ها یا سینی متحرک دارد، می‌توانید قطعات متحرک را از دستگاه بیرون بیاورید و بشویید. قطعات متحرک را داخل آب کف‌آلود بیندازید و بگذارید تمیز شوند. پیش از قرار دادن قطعات در توستر باید مطمئن شوید که کاملاً خشک شده‌اند و یک قطره آب روی‌شان نیست.

توستر نان را چطور باید تمیز کرد؟

اگر توسترتان سینی ندارد، دستگاه را برعکس کنید و آرام تکانش بدهید تا خرده‌های نان از دستگاه بیرون بریزد. خرده نان‌هایی را که به گوشه‌های توستر چسبیده است، با برس پاک کنید.

مقالات مرتبط

تماس با ما