نظافت سالن زیبایی و آرایشگاه

نظافت آرایشگاه تأثیر چشمگیری بر مشتریان دارد. تمیز بودن وسایل و سالن زیبایی علاوه بر این‌ که احساس راحتی را در مهمانان‌تان القاء می‌کند، این آسودگی خاطر را به آنان هدیه می‌دهد که محیطی سالم و ضدعفونی ‌شده را اداره می‌کنید. میکروب‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها به دلیل شرایط خاص سالن‌های زیبایی به راحتی می‌توانند در این محیط تکثیر شوند.

تمام مشتریان دوست دارند در جوّی سالم، پاکیزه و شاداب به خودشان برسند. اگر سالن زیبایی‌تان استانداردهای رایج نظافت را نداشته باشد، مشتریان بالقوه احتمالاً دیگر شما را برای انجام خدمات زیبایی انتخاب نخواهند کرد. نظافتچی‌های حرفه‌ای از زیر و بم روش تمیز کردن آرایشگاه مطلع‌اند و می‌دانند چطور آن را بهداشتی و ایمن نگه دارند. مسلماً نمی‌خواهید وقت با ارزش‌تان را به ‌جای حالت دادن به موهای مشتریان صرف طی کشیدن، جارو زدن و گردگیری بکنید. به‌ علاوه نظافتچی‌های حرفه‌ای می‌دانند که چگونه تمام میکروب‌های پنهان را از بین ببرند و گرد و غبار و آلودگی‌ها را از سالن زیبایی‌تان پاک کنند. برای مطلع شدن از پروتکل نظافت سالن‌های زیبایی در ادامه با ما همراه باشید.

نظافت سالن زیبایی با نگین سرویس

نظافت سالن زیبایی با نگین سرویس

آرایشگاه‌ها از آن دسته کسب و کارهایی هستند که تمیز کردن و مدیریت‌شان بسیار سخت است. حجم بالای کارها، وظیفه‌ها و پسماندی که باید مورد توجه قرار بگیرد، سازمان‌دهی و مدیریت را به چالشی بزرگ تبدیل می‌کند.

بنابراین بهتر است کار را به افراد ماهر و مطمئن بسپارید تا خیالتان از بابت آلودگی‌های پنهان محیط راحت باشد.

خدمات نظافتی نگین سرویس بدین شرح است:

  • نظافت میزها، صندلی‌ها، پیشخوان و آینه‌ها
  • شستشوی حوله‌ها
  • نظافت کف سالن
  • نظافت سرویس‌های بهداشتی
  • تمیز کردن شانه‌ها و برس‌ها
  • ضدعفونی کردن ابزارهای آرایشی
  • شستشوی و تمیز کردن براش‌های آرایشی
  • خالی کردن سطل زباله‌ها و پرکردن جای وسایل

این خدمات تنها گوشه‌ای از ده‌ها خدمات نظافتی موسسه نگین سرویس است. ما مفتخریم تا هرگونه سرویس نظافت مورد نیاز شما را ارائه دهیم. برای دریافت خدمات نظافت سالن آرایشی استفاده از یک سرویس حرفه‌ای بهترین راه است بنابراین برای رزرو وقت با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

نظافت میزها، صندلی‌ها، پیشخوان و آینه‌ها

نظافت میزها، صندلی ها، پیشخوان و آینه ها

میزها و صندلی‌هایی که آرایشگران خدمات مو یا ناخن را در آن‌جا ارائه می‌دهند، بدون شک مکان‌هایی هستند که احتمال جمع شدن انواع مختلف آلودگی در آن‌جا از همه بیشتر است. تمیز و ضدعفونی شده نگه داشتن محل کار برای حفظ سلامتی و ایمنی مشتریان مهم است و بر چشم‌انداز کلی کسب و کارتان اثر خواهد گذاشت.

پیشخوان‌ها مملو از میکروب می‌شوند، چون کارکنان و مشتریان ابزار و وسایل دیگر مانند برس، قیچی، شانه و اسپری را مدام لمس می‌کنند.

تمام محل‌های نشستن و صندلی‌های آرایشگاهی باید پس از هر بار استفاده با دستمال آغشته به محلول ضدعفونی تمیز شود. نظافتچیان ما از اسپری و دستمال میکروفایبر جداگانه برای پاک کردن هر یک از میزها و صندلی‌ها استفاده می‌کنند. مرحله بعدی پاک کردن تمام آینه‌های آرایشگاه است.

شستشوی حوله‌ها

شستشوی حوله ها

حوله‌ها در آرایشگاه‌ها تنها برای یکبار استفاده کردن مناسب هستند و سپس بایستی شسته شوند. شما می‌توانید از حوله‌های یکبار مصرف استفاده کنید و یا نظافتچیان ما هر روز حوله‌ها را در ماشین لباسشویی بیاندازید. اگر در سالن خود ماشین لباسشویی ندارید، خشکشویی نگین سرویس برای شستشوی حوله و پیشبند‌ها آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

نظافت کف سالن

نظافت کف سالن

کف سالن در اثر تردد مشتریان و کارکنان با لایه‌هایی از گرد و غبار، دوده و میکروب پوشیده می‌شود. به‌ علاوه مو نیز روی کف سالن آرایشگاه‌ها می‌ریزد که باعث لغزنده شدنش می‌شود. نظافتچی‌های ما کف سالن را چند بار در روز جارو و طی می‌کشند تا هیچ آلودگی و میکروبی روی کف باقی نماند.

نظافت سرویس‌های بهداشتی

نظافت سرویس های بهداشتی

آرایشگاه‌ها سرویس بهداشتی مشترکی برای کارکنان و مشتریان دارند. بنابراین مشتریان هر چیزی را که در سرویس بهداشتی ببینند به مالک و کارکنان آرایشگاه و بهداشت‌شان نسبت می‌دهند. نیروهای خدماتی ما سرویس‌های بهداشتی آرایشگاه را به روش مناسب و به طور کامل تمیز می‌کنند. نظافتچی‌های ما از محصولات آنتی‌باکتریال استفاده می‌کنند تا از تمیزی و بهداشت سالن مطمئن شوند.

تمیز کردن شانه‌ها و برس‌ها

تمیز کردن شانه ها و برس ها

نظافتچی‌های نگین سرویس هر وسیله‌ای را که با مشتریان تماس داشته باشد، ضدعفونی می‌کنند. لازم است برس استفاده‌ شده پس از پایان کار هر مشتری تمیز شود و تمام موها از روی آن پاک شود. نیروهای ما محلول ضدمیکروبی را روی برس‌ها، شانه‌ها و ابزار حالت‌دهی به مو اسپری می‌کنند. هیچ وسیله‌ای نباید نادیده گرفته شود.

ضدعفونی کردن ابزارهای آرایشی

ضدعفونی کردن ابزارهای آرایشی

ما ابزار آرایشی را نیز ضدعفونی می‌کنیم، چرا که دستگاه ضدعفونی کردن فقط مختص وسایل پزشکی نیست. هنگام انجام مانیکور و پدیکور غالباً آسیب‌های بسیار ریزی به پوست وارد می‌شود که ممکن است خونریزی کنند. بنابراین احتمال وقوع یک فاجعه و ابتلا به بیماری جدی وجود دارد. به همین دلیل یکی از توصیه‌های مهم ما برای نظافت سالن‌های زیبایی است که برای به حداقل رساندن خطر بروز چنین موقعیت‌هایی از دستگاه ضدعفونی کننده استفاده کنید.

شستشو و تمیز کردن براش‌های آرایشی

شستشو و تمیز کردن براش های آرایشی

می‌دانستید بسته شدن منافذ پوستی و تبدیل شدن‌شان به محل رشد باکتری‌ها دلیل اصلی جوش زدن است؟ در هر پوستی مجموعه منحصر به ‌فردی از ساکنین میکروسکوپی کثیف وجود دارد. تمیز کردن براش‌های آرایشی پس از هر بار استفاده توصیه‌ای است که باید آن را جدی بگیرید. نظافتچی‌های نگین سرویس براش‌های آرایشی را می‌شویند و ضدعفونی و خشک می‌کنند.

خالی کردن سطل زباله

خالی کردن سطل زباله

نظافتچی‌های ما تمام سطل‌های زباله را خالی می‌کنند و کیسه‌های زباله را دور می‌ریزند. همچنین محصولات بهداشتی مانند دستمال توالت سرویس بهداشتی، دستمال کاغذی، دستمال حوله‌ای، دستکش، ماسک و… را در طول روز در تمام سالن جایگزین می‌کنند.

مزایای استفاده از سرویس نظافت سالن زیبایی

مزایای استفاده از سرویس نظافت سالن زیبایی

مردم برای تجربه آرامش، به خود رسیدن و زیباتر شدن به آرایشگاه می‌روند. سالن زیبایی‌تان تنها در صورتی می‌تواند چنین تجربه‌ای را برای مشتریان خلق کند که تمیز باشد و از آن به خوبی نگهداری شود.

از جمله مزایای بهره‌ گیری از خدمات نظافت سالن زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به ‌جا گذاشتن تأثیری خوشایند در اولین برخورد

مشتریان غالباً از روی ظاهر سالن‌های زیبایی درباره‌شان قضاوت می‌کنند. مشتریان بالقوه و مشتریانی که برای اولین بار به آرایشگاه‌تان می‌آیند، بر اساس ظاهر سالن‌تان تصمیم می‌گیرند که دوباره به شما مراجعه کنند یا خیر.

اگر آرایشگاه‌تان تمیز، منظم و حرفه‌ای باشد، احتمال این که اثر خوبی بر مشتریان بالقوه بگذارید و آن‌ها را به مشتریان همیشگی تبدیل کنید، بیشتر می‌شود. برعکس اگر سالن‌تان کثیف، نامرتب و ناخوشایند باشد، احتمالاً باید خود را برای تعطیل کردن آرایشگاه‌تان آماده کنید.

تقویت روحیه کارکنان

کارکنان به منزله قلب سالن زیبایی هستند. کارکنان هستند که با ارائه خدمات رضایت ‌بخش موجب مراجعه دوباره مشتریان به آرایشگاه‌تان می‌شوند.

ناراحتی و نارضایتی کارکنان بر کیفیت کارشان اثر می‌گذارد. سالن کثیف و بهم ‌ریخته یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای از بین بردن روحیه کارکنان است.

وقتی آرایشگاه‌تان تمیز باشد و به خوبی از آن نگهداری کنید، کارکنان شادتر می‌شوند و بهره‌وری‌شان بالاتر می‌رود. در نتیجه خدمات بهتری به مشتریان ارائه می‌شود و مشتریان راضی دوباره آرایشگاه‌تان را انتخاب خواهند کرد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری

یکی از مسئولیت‌های صاحبان آرایشگاه‌ها این است که از ایمنی و سلامت سالن‌شان برای کارکنان و مشتریان مطمئن شوند. به ‌علاوه از آن‌جا که فضاهای تجاری مانند سالن زیبایی بستر مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب‌ها و باکتری‌هاست، داشتن برنامه‌ای برای ضدعفونی کردن مناسب و نظافت منظم حیاتی است.

تمیز و ضدعفونی کردن کف‌ها، سطوح، ابزار و تجهیزات سالن زیبایی خطر انتشار میکروب‌های بیماری‌زا را کاهش می‌دهد. رعایت اصول نظافتی در سالن‌های زیبایی که مشتریان غالباً نزدیک یک دیگراند، اهمیتی دوچندان می‌یابد.

آرایشگاه تمیز یک آرایشگاه شاد است. آرایشگاه تمیز و مرتب نه تنها برای مشتریان خوشایندتر است و آنان را به بازگشت ترغیب می‌کند، بلکه برای همه مکانی ایمن‌تر و سالم‌تر نیز به شمار می‌آید.

هزینه نظافت سالن زیبایی

هزینه نظافت سالن زیبایی به چند عامل بستگی دارد به همین دلیل نمی‌توان مبلغ ثابتی برای آن در نظر گرفت. خدمات مورد نظر شما، متراژ سالن زیبایی، تعداد نیروهای درخواستی، میزان کثیف بودن آرایشگاه و موقعیت مکان آن (از نظر دسترسی و نزدیکی به ایستگاه وسایل نقلیه عمومی) همگی بر هزینه نهایی موثر‌اند.

هزینه نظافت سالن زیبایی در چیتگر و منطقه 22

در غرب تهران در منطقه 22 و در جوار دریاچه چیتگر و مراکز لوکس تجاری، سالن‌های زیبایی بسیاری شروع به کار کرده‌اند که بسیار مشهور و پر آوازه نیز هستند. از این رو این سالن‌های محبوب برای حفظ کیفیت همیشگی خود به خدمات نظافتی نیاز دارند و نگین سرویس با خوشحالی این خدمات را در اسرع وقت توسط نیروهای حاضر در محل خود به سالن دار‌های گرامی ارائه می‌دهد. همچنین این خدمات برای ساکنین منطقه 22 با قیمتی مقرون به صرفه و بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب عرضه می‌شود.

سخن نهایی

اگرچه تمیز و ضدعفونی کردن در طول روز خوب است، سالن زیبایی‌تان در پایان روز واقعاً به یک نظافت جدی نیاز دارد. فکر خوبی است که نیروهای نظافتی شرکتی را استخدام کنید تا آرایشگاه‌تان را از بالا تا پایین تمیز کنند. به این ترتیب فردا فضایی تمیز و ضدعفونی شده برای استقبال از مشتریان خواهید داشت.

رعایت بهداشت در بالاترین حد برای پیشگیری از انتقال احتمالی بیماری‌ها بین مشتریان و حتی بین کارکنان ضروری است. تنها در صورتی می‌توانید به این هدف برسید که نظافت کامل و عمیقی را انجام بدهید. با توجه به مشغله‌هایی که دارید، بهتر است نظافت سالن را برون‌سپاری کنید. نگین سرویس در مدیریت مکان‌های تجاری بسیار باتجربه است و بهترین انتخاب برای نظافت سالن زیبایی محسوب می‌شود. اگر ما را انتخاب کنید، دیگر لازم نیست نگران نظافت سالن‌تان باشید.

پرسش‌های پرتکرار

آرایشگاه هر چند وقت یک‌ بار باید تمیز شود؟

سالن زیبایی به طور متوسط هر چند روز یک‌ بار به نظافت کامل‌تر و عمیق‌تری نیاز دارد. این نظافت جامع شامل شستشوی تمام سطوح، از جمله آینه‌ها و پیشخوان‌ها، گردگیری قفسه‌ها، تمیز کردن سرویس بهداشتی و طی مرطوب کشیدن کف‌ها می‌شود.

آیا نظافتچیان، تمیز و ضدعفونی کردن وسایل تاتو (تتو) را نیز انجام می‌دهند؟

برخی لوازم و دستگاه‌های موجود در آرایشگاه بایستی بعد از هر بار استفاده ضدعفونی شوند، درصورت درخواست نظافتچیان ما نیز با نظارت و همراهی شما این دستگاه‌ها را ضدعفونی خواهند کرد.

از چه نوع مواد ضدعفونی‌کننده‌ای برای تمیز کردن آرایشگاه استفاده می‌شود؟

برای ضدعفونی کردن سالن زیبایی از دو نوع الکل‌ (اتیل الکل و ایزوپروپیل الکل‌) استفاده می‌شود. الکل‌ها زمانی ضدعفونی کننده مؤثری خواهند بود که غلظت‌شان 70 درصد یا بالاتر باشد. بعضی وسایل سالن زیبایی، به ‌ویژه وسایل جاذب و متخلخل، را می‌توان با الکل ضدعفونی کرد.

چرا باید کف آرایشگاه را تمیز کنیم؟

ماهیت خاص سالن زیبایی عامل‌های خطر متعددی را ایجاد می‌کند که ممکن است در اثر سر خوردن و افتادن موجب آسیب‌ دیدگی شود. کف آرایشگاه همواره پوشیده از خرده‌های مو است. استفاده مداوم از شامپو و نرم‌کننده و مشتریانی که مدام با موهای خیس در حرکت‌اند، باعث ایجاد چاله‌های پر از آب یا خیس شدن کف می‌شود.

آیا نظافتچیان نگین سرویس میتوانند صبح‌ها برای تمیز کردن سالن زیبایی در محل حاضر باشند؟

بله با هماهنگی با کارشناسان ما، نظافتچیان در هر ساعتی که مد نظر شماست در محل حاضر خواهند بود.

مقالات مرتبط

تماس با ما