نظافت مطب توسط نیروهای خدماتی ماهر و آموزش دیده

وقتی بیمار وارد مطب پزشک می‌شود، انتظار دارد مطب تمیز ،مرتب و عاری از میکروب و آلودگی باشد. هر چه نباشد بیماران برای بازیابی یا حفظ سلامتی‌شان به پزشک مراجعه می‌کنند، بنابراین مطب پزشکان باید همواره تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد. تمیز و بهداشتی نگه‌داشتن مطب و اتاق انتظار بیمار برای مطمئن شدن از پخش نشدن میکروب‌ها و بیماری‌ها بسیار مهم است. مکان‌های مشخصی مانند اتاق انتظار بیماران و سرویس‌های بهداشتی باید ضدعفونی شوند و پسماندها باید هر روز دور ریخته شوند. همچنین اتاق معاینه باید به صورت منظم در طول روز تمیز و ضدعفونی شود. ایجاد محیطی ایمن و بهداشتی وظیفه دشواری است که نیازمند برخورداری از تجربه و تخصص است. انجام دادن چنین کاری خارج از تخصص فردی مثل منشی یا دستیار پزشک است. از طرفی وقت و انرژی پزشکان و دستیاران ارزشمند است و بهتر است صرف رسیدگی به بیماران و مراجعین شود نه نظافت. بنابراین برای رعایت تمام پروتکل‌ها و خدمات نظافت اساسی و تخصصی یا ضدعفونی و بهداشتی نگه‌داشتن مطب به کمک نظافتچی‌های حرفه‌ای نیاز دارید. تمام خدمات نظافتی مطب پزشکان را در این مقاله برایتان توضیح می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

خدمات نظافت مطب نگین سرویس

خدمات نظافت مطب نگین سرویس

شما باید خطر عفونت و گسترش آن را کاهش دهید و بهترین راه برای حصول این هدف این است که آن را به متخصصان بسپارید. موسسه خدمات نظافتی نگین سرویس، دارای مجوزهای لازم جهت انجام امور نظافتی است. کارکنان ما، هیچگونه سابقه کیفری ندارند و شما همواره می‌توانید به این مجموعه اعتماد کنید. همچنین ما مواد شوینده و ضدعفونی کننده باکیفیت و صنعتی در اختیار داریم که می‌توانند هر گونه آلودگی بیمارستانی را از بین ببرند. نظافتچیان ما برای تمیز کردن لوازم پزشکی و استفاده از مواد شوینده مخصوص آموزش دیده‌اند؛ لذا هیچ خطری متوجه لوازم پزشکی شما نخواهد بود.

بر اساس پروتکل‌های نظافتی، ما مطب‌ها را به سه دسته تقسیم می‌کنیم:

  • گروه اول: مطب‌هایی که تنها به خدمات نظافت عمومی نیاز دارند، مانند مطب روانشناسان اپتومتریست‌ها، کارشناسان گفتار درمانی و …
  • گروه دوم: مطب‌هایی که معاینات سرپایی دارند و مقداری پسماند عفونی تولید می‌کنند، مانند مطب پزشکان عمومی، اطفال و …
  • گروه سوم: مطب‌ها و کلینیک‌هایی که عمل‌های سبک و سرپایی دارند، مانند کلینیک‌های زیبایی، دامپزشکی‌ها ، کلینیک‌های دندانپزشکی، متخصصان زنان، آزمایشگاه‌ها و …

از این‌رو خدمات نظافتی نگین سرویس متناسب با خدمات مطب‌ها به صورت زیر دسته‌بندی و ارائه می‌شود:

خدمات و سرویس‌های هر گروه از مطب‌ها با توجه به تخصص پزشکان، از نظافت عمومی تا نظافت عمیق و تخصصی و حتی استریل نگه‌داشتن کلینیک بسیار مهم است و داشتن تیم تخصصی برای تمیز نگه‌داشتن این بخش‌ها یک مزیت بزرگ است. چنانچه نیازمند استفاده از خدمات تخصصی موسسه نگین سرویس هستید می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید، تا کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

خدمات نظافت مطب برای گروه اول (خدمات نظافت عمومی مطب)

خدمات نظافت مطب برای گروه اول ( خدمات نظافت عمومی مطب)

در مطب‌هایی که خدمات پزشکی تهاجمی ارائه نمی‌شود، آلودگی‌های خطرناک نیز کمتر شیوع پیدا خواهند کرد. بنابراین در این گروه از مطب‌ها، خدمتکاران ما از نظافت اتاق انتظار شروع می‌کنند که بخشی پرتردد است.

ابتدا ما تمامی بخش های اتاق انتظار، میز و صندلی‌ها، کاشی‌های دیوار، میزها و پیشخوان پذیرش را تمیز و ضدعفونی خواهیم کرد، سپس با مواد شوینده مخصوص کاشی‌های کف مطب را نیز نظافت خواهیم نمود.

در مرحله بعدی نظافتچی خانم آبدارخانه مطب را به طور کامل نظافت نموده، پیشخوان، دستگاه چای‌ساز و قهوه‌ساز را تمیز خواهد کرد. قدم بعدی نظافت کامل سرویس بهداشتی است که ابتدا زباله‌های آن جمع‌آوری شده و سپس با مواد ضدعفونی کننده مخصوص تمام نقاط آن توسط همکاران ما تمیز خواهد شد.

اتاق پزشک، میز و صندلی‌ها، درب ورودی و لوازم موجود در اتاق معاینه گام آخر نظافت کارگران ما می‌باشد. آنها با دقت تمامی بخش‌های اتاق معاینه را نظافت می‌نمایند و تمامی زباله‌های موجود در مطب را قبل از خروج جمع‌آوری می‌کنند. در صورتی که در اتاق تخت معاینه وجود داشته باشید، روکش آن نیز توسط نیروهای ما تعویض خواهد شد.

در صورتی که نیاز به نظافت پنجره‌ها، راهرو، پاگرد، سقف مطب و یا شستشوی موکت و مبلمان مطب دارید می‌توانید با کارشناسان ما این موارد را مطرح نمایید.

خدمات نظافت برای گروه دوم

خدمات نظافت برای گروه دوم

در این گروه از مطب‌ها ممکن است مقداری زباله‌ عفونی از جمله سرنگ، سرم، گاز و بانداژهای خونی و مواردی مشابه وجود داشته باشد که بایستی به دقت تفکیک شده و از ساختمان خارج گردد. در صورتی که در مطب خود سطل های زباله‌های عفونی و غیرعفونی داشته باشید، نظافتچیان ما به تفکیک زباله‌های مختلف را خارج خواهند کرد. اگر زباله‌هایتان تفکیک شده نباشند این خطر بزرگی را برای نظافتچیان ما به وجود خواهد آورد.

بعد از خارج کردن زباله‌ها اتاق انتظار را مطابق روال جارو نموده و سپس با مواد شوینده مناسب شستشو خواهند نمود. تمام میزها و صندلی‌های اتاق انتظار به علاوه لوازم دکوراتیو، میز پذیرش، تلفن و دستگاه‌های روی میز ضدعفونی خواهند شد.

بعد از نظافت این قسمت، نظافتچیان نگین سرویس به تمیز کردن آبدارخانه و وسایل آن خواهند پرداخت و بعد سرویس‌های بهداشتی را نظافت می‌نمایند. در گام بعدی نوبت به اتاق معاینه پزشک می‌رسد. اتاق پزشک شامل آلودگی‌های عفونی و بیمارستانی است و تخت معاینه ممکن است به اندکی از خون یا مایعات بدن بیمار آغشته شده باشد، لذا با دقت بیشتری نظافت خواهد شد.

نظافتچی نگین سرویس روکش تخت‌ها را تعویض نموده و سطوح میزها و قفسه داروها و لوازم پزشکی را ضدعفونی خواهد کرد. در صورتی که پزشک در اتاق خود دستگاه خاصی داشته باشد که نیاز به نظافت دارد، نظافتچیان ما آن را نیز انجام خواهند داد.

خدمات نظافت مطب برای گروه سوم (مراکز جراحی محدود)

خدمات نظافت مطب برای گروه سوم (مراکز جراحی محدود)

در این گروه از مطب‌ها، جراحی‌هایی محدودی انجام می‌شوند لذا حجم بیشتری از زباله‌های عفونی از جمله سرنگ‌ها ، تیغ‌های جراحی و نخ‌های بخیه تولید می‌شوند. نظافتچیان نگین سرویس با دقت و رعایت نکات ایمنی تمامی زباله‌های عفونی و بیمارستانی را از مطب خارج می‌کنند و سپس شروع به نظافت اتاق انتظار خواهند نمود.

کلینیک‌ها و مطب‌هایی که در آنها جراحی انجام می‌شوند، اتاق‌های متفاوتی دارند و هر کدام از آنها نیاز به نظافت مخصوص دارند. روکش تمامی تخت‌ها تعویض خواهد شد و تمام قسمت‌های اتاق از جمله میز و صندلی‌ها، دستگاه‌ها، کف و کاشی‌های دیوار به دقت ضدعفونی خواهند شد.

نظافت تخصصی سرویس‌های بهداشتی، پانسیون پزشکان و پرستاران و آشپزخانه کلینیک نیز توسط نظافتچیان انجام می‌شود. در صورتی که نیاز به نظافت شیشه‌ها، راهرو و سقف دارید این موارد را نیز پیش از هماهنگی‌ها خود با همکاران ما مطرح نمایید.

نظافت کلینیک‌های دامپزشکی به دلیل تردد حیوانات و انسان‌ها از حساسیت دو جانبه برخوردار است. ما برای نظافت از موادی استفاده می‌کنیم که برای حیوانات و انسان‌ها خطرناک نباشند. در این کلینیک‌ها عمل‌های جراحی بر روی حیوانات انجام می‌شوند و مقدار زیادی مو و مدفوع از آنها بر جای خواهد ماند، نظافتچیان ما با مواد ضدعفونی کننده مناسب تمامی این آلودگی‌ها را از بین خواهند برد و زباله‌ها را جمع‌آوری خواهند کرد.

مزایای استفاده از خدمات نظافت مطب

مزایای استفاده از خدمات نظافت مطب

وقتی بحث مطب‌های پزشکی به میان می‌آید، نظافت اهمیتی حیاتی پیدا می‌کند. مطب تمیز علاوه بر این که به نظر مراجعین حرفه‌ای می‌آید، فضای امنی را نیز برای مراجعین بیمار ایجاد می‌کند.

مزایای استفاده از نیروهای خدماتی حرفه‌ای برای تمیز کردن مطب عبارت است از:

  • نظافتچیان کم‌تجربه نمی‌توانند همه چیز را مطابق با استانداردهای لازم در مطب‌های پزشکی تمیز کنند. اما وقتی نظافتچیان ماهر و مطمئنی مانند نیروهای خدماتی نگین سرویس را استخدام کنید، دقیقاً می‌دانیم که چگونه مطب‌تان را تمیزتر و ایمن‌تر از همیشه بکنیم.
  • با استخدام نظافتچی‌های حرفه‌ای در بلندمدت در پولتان صرفه‌جویی خواهید کرد. دلیل اصلی صرفه‌جویی کردن این است که کارکنان مطب که کار نظافت را هم انجام می‌دهند، هیچ چیز را به اندازه‌ای که لازم است تمیز و بهداشتی نمی‌کنند. شاید به نظر می‌رسد که ادامه دادن همین روال فعلی ارزان‌تر تمام می‌شود، اما محیط کاری که مملو از باکتری باشد، باعث انتقال عفونت به کارکنان می‌شود و بهره‌وری کارکنان را به شدت کاهش می‌دهد.
  • مواد شیمیایی متداولی که برای تمیز کردن بخش‌هایی مانند سالن استراحت شرکت‌ها به کار برده می‌شوند، برای نظافت و بهداشتی کردن مطب کافی نیستند.
  • واقعیت این است که نخستین برخورد و اثری که بر روی مراجعین می‌گذارد، برای مطب‌های پزشکان نیز به اندازه کسب و کارهای دیگر مهم است. اگر فردی وارد مطب شود و مطب کثیف و به‌هم‌ریخته باشد، بعید است که دوباره پایش را در چنین مطب آلوده‌ای بگذارد. تمیز بودن مطب برای بیماران مراجعه‌ کننده بسیار مهم است. قابل‌درک است که بیماران نگران شدیدتر شدن بیماری‌شان باشند و دغدغه سرایت عفونت به دیگران را داشته باشند. با ایجاد مطبی تمیز، دوستانه و خوشایند مراجعین را در همان نگاه اول جذب کنید. به‌این‌ترتیب مراجعین احساس راحتی و آرامش می‌کنند، انگار که در خانه خودشان هستند.
  • کنترل میکروب‌ها در تمام محیط‌های حرفه‌ای مهم است. اما این اهمیت در مطب‌های پزشکی دوچندان می‌شود، چرا که در مطب پزشکان همواره خطر انتقال آلودگی وجود دارد. نظافت منظم با ابزار و تجهیزات مناسب خطر سرایت آلودگی را در حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.
  • با استخدام نظافتچی‌های ماهر و مطمئن بهره‌وری فعلی کارکنان مطب را افزایش می‌دهید. هم‌زمان از آنان در برابر بیمار شدن در محیط کار به خوبی محافظت می‌کنید. کارکنان به دلیل کار کردن در محیط ایمنی که موجب افزایش بهره‌وری‌شان می‌شود، سپاس‌گزارتان خواهند بود.

هزینه نظافت مطب

هزینه نظافت مطب به عوامل مختلفی بستگی دارد. متراژ مطب و تعداد اتاق‌های آن، تعداد نیروهای درخواستی شما و نوع سرویس مورد نظرتان بر هزینه نهایی نظافت مطب موثر خواهد بود برای کسب اطلاع از قیمت‌های ما می‌توانید با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.

هزینه نظافت مطب در منطقه 22 و چیتگر

منطقه 22 تهران اکنون به یکی از قطب‌های مهم شهر تهران بدل شده است که علاوه بر مراکز خرید و فروشگاه‌ها و مراکز تفریحی بسیار، کلینیک‌ها و مطب‌های تخصصی نیز در آن احداث شده است. از این رو این مراکز نیز برای انجام نظافت های روزانه و دوره‌ای خود به سرویس های سریع  و مقرون به صرفه نیاز خواهند داشت. موسسه نگین سرویس با افتخار به همراهان خود در منطقه چیتگر سرویس نظافت مطب را در سریع‌ترین زمان ممکن و با هزینه‌ای مناسب ارائه خواهد داد.

سخن نهایی

پاکیزگی و ظاهر مطب پزشکان اثر مستقیمی بر موفقیت کسب و کار و رفاه بیماران و کارکنان مطب دارد. نگهداری، آموزش و تجهیز نظافتچی متخصص داخلی، به‌ویژه با در نظر گرفتن نرخ بالای ترک خدمت کارکنان، پرهزینه و زمان‌بر است. کمک گرفتن از نظافتچی‌های باتجربه و متخصص روشی است که مقرون‌به‌صرفه بودنش برای تمیز و مرتب نگه داشتن مطب اثبات شده است. اگر می‌خواهید از مزیت تمیز کردن مطب با روشی امتحان پس‌داده و مؤثر برخوردار شوید، کافی است با ما تماس بگیرید، چون تمام نیروهای خدماتی نگین سرویس بهترین روش را برای نظافت مطب‌تان به کار می‌برند.

پرسش‌های پرتکرار

آیا نظافتچیان، لوازم مخصوص نظافت مطب را با خود به همراه می‌آورند؟

استفاده از تی و دستمال برای چند مطب مختلف موجب انتشار آلودگی‌ها خواهد شد، لذا توصیه می‌نماییم تا برای مطب خود لوازم نظافتی مخصوص تهیه نمایید.

آیا تهیه نمودن مواد شوینده برای نظافت مطب به عهده ماست؟

ما مواد شوینده مخصوص و متناسب با شرایط مطب را با خود به همراه داریم و هزینه آن را در فاکتور شما منظور خواهیم نمود.

آیا نظافتچیان نگین سرویس، تمیز کردن دستگاه‌های پزشکی را نیز انجام می‌دهند؟

بله، همکاران ما نظافت دستگاه‌های پزشکی را طبق پروتکل‌های ایمنی انجام می‌دهند.

آیا لوازم و وسایل هنگام نظافت مطب بیمه خسارت هستند؟

بله ما متوجه هستیم که وسایلی که در مطب‌ها موجود هستند بسیار گران قیمت هستند؛ بنابراین در صورت هرگونه آسیب هنگام نظافت، مسئولیت آن برعهده نگین سرویس خواهد بود.

نظافت مطب چه تفاوتی با نظافت روتین شرکت‌ها دارد؟

هنگام نظافت مطب نه تنها با مایعات بدن، خون، سرم نمکی (سالین) و مواد دیگری سر و کار دارید که حاوی عامل‌های بیماری‌زای خطرناک هستند، بلکه باید از انتقال عامل‌های بیماری‌زای فعال هم جلوگیری کنید. بنابراین، اگرچه نظافت معمول شرکت‌ها مستلزم تمیز کردن برای پیشگیری از انتقال عفونت و  بیماری است اما روش‌ها و مقرراتی که برای نظافت شرکت‌ها به کار برده می‌شود، به اندازه نظافت مکانی سختگیرانه نیست که بیماران با نقص سیستم ایمنی به آن مراجعه می‌کنند.

مقالات مرتبط

نظافت توالت فرنگی

نظافت توالت فرنگی

تمیز بودن توالت فرنگی چه در خانه باشد چه در محل کار، رستوران یا توالت عمومی برای سلامتی و رفاه افرادی که از آن استفاده

مطالعه»
تماس با ما