خدمات نصب رادیاتور و شوفاژ پره‌ای و پنلی | مراحل و مکان نصب + قیمت

نصب رادیاتور مستلزم کار با سیستم‌های گرمایشی، لوله‌کشی آب و اتصالات برقی است که می‌تواند برای افراد ناوارد خطرناک باشد. شاید وسوسه شوید که رادیاتور شوفاژ را خودتان نصب کنید، اما برای حفظ ایمنی بهتر است که کار را به کاردان بسپارید. متخصصان ما از آموزش و تخصص لازم برای نصب رادیاتور شوفاژ برخوردار هستند و این کار را بدون‌ خطر و به درستی برایتان انجام می‌دهند. متخصصان ماهر نگین سرویس پیچیدگی‌های سیستم را می‌شناسند و از مناسب بودن اندازه، موقعیت و اتصال به سیستم گرمایشی مطمئن می‎شوند. در مجموع استخدام متخصصان حرفه‌ای برای نصب رادیاتور شوفاژ تخصصی انجام شدن کار، ایمنی، بهره‌وری، محافظت از وسایل و آسودگی خاطرتان را تضمین می‌کند.

کارشناسان ما چگونه نصب رادیاتور و شوفاژ را انجام می‌دهند؟

نصب رادیاتور و شوفاژ

حضور نیروهای ما در کنار شما برای نصب شوفاژ و رادیاتور موجبات آرامش خاطر شما را فراهم می‌کند و احتمال بروز خطرات احتمالی همچون نشستی آب را به طور چشم‌گیری کاهش خواهد داد. نیروهای ما خدمات نصب انواع شوفاژ‌های پره‌ای، پنلی، آلومینیومی، دکوراتیو، فولادی و … را ارائه می‌دهد. در این بخش به بررسی مراحل نصب شوفاژ توسط نیروهای متخصص نگین سرویس خواهیم پرداخت.

مکان‌یابی و بررسی دیوار

مکان‌یابی و بررسی دیوار برای نصب شوفاژ

کارشناسان ماهر نگین سرویس ابتدا وضعیت دیوار را بررسی می‌کنند. ترکی روی دیوار وجود دارد یا گچ‌کاری دیوار آسیب دیده است؟ اگر این‌طور باشد، باید تعمیرات لازم را قبل از نصب رادیاتور جدید انجام بدهید.

جنس دیوار در انتخاب نوع و اندازه رادیاتور مؤثر است. اگر یک دیوار آجری و سیمانی قوی باشد، به راحتی می‌توانید از مدل‌های مختلف شوفاژ استفاده نمایید، اما دیوارهای سبک آهکی یا گچی ممکن است تحمل وزن و یا گرمای شوفاژ را نداشته باشند و آسیب ببینند. بنابراین بررسی دیوار برای یک نصب موفق توسط کارشناس‌ها بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که دیوارها گچی باشند ممکن است نیاز باشد تا تعمیرکاران از اتصالات قوی‌تر و محکم برای آن استفاده کنند. همچنین با بررسی دیوارها، سایز و اندازه اتصالات نیر توسط کارشناس تعیین خواهد شد.

رادیاتور به جریان هوای تمیز و بدون‌ گرفتگی نیاز دارد. بنابراین رادیاتور باید به هوای فراوان دسترسی داشته باشد تا هوا زیر، رو و اطراف رادیاتور به خوبی در جریان باشد. بهترین مکان برای نصب شوفاژ، زیر یا کنار پنجره، بر روی دیوارهای خارجی منزل است. بهتر است که شوفاژ حداقل 7 الی 10 سانت از دیوار پشت و حدوداً همین میزان از کف زمین فاصله داشته باشد.

هرگز پردۀ حریر، پارچه‌ای یا کرکره‌ای را مقابل شوفاژ قرار ندهید. همچنین توصیه می‌کنیم جلوی رادیاتور را با تکه‌های بزرگی از اثاثیۀ فشرده و توپر مسدود نکنید. البته اگر میز یا وسیلۀ پایه‌دار و توخالی دیگری را جلوی رادیاتور بگذارید، جریان هوا چندان مسدود نمی‌شود. لطفاً وسایل اضافی را قبل از رسیدن نصاب رادیاتور به خانه‌تان از اطراف رادیاتور بردارید. اگر چاره‌ای جز قرار دادن میز یا لوازم منزل خود جلوی شوفاژ ندارید، بهتر است که حداقل چندین سانتی‌متر (10 تا 15) از یکدیگر فاصله داشته باشند.

بررسی کف

کارشناسان کاربلد نگین سرویس عامل‌هایی مانند نوع کف را در نظر می‌گیرند و بررسی می‌کنند که آیا مانع یا انسدادی وجود دارد که کار نصب رادیاتور را مختل کند یا خیر. ممکن است در اثر ارتباط نزدیک رادیاتور با پارکت یا لمینت، به پوشش کف آسیب برسد لذا در این شرایط کارشناس‌ها رادیاتور را در ارتفاع بالاتری نصب خواهند کرد. حداقل فاصله بین کف و شوفاژ بایستی بین 7 تا 10 سانت باشد.

محل نصب رادیاتور باید خالی از اثاثیه، فرش و وسایل دیگر باشد. کف نیز باید محافظی داشته باشد تا هنگام نصب رادیاتور آسیب نبیند. خواهشمندیم تا پیش از حضور تعمیرکاران ما، وسایل را کمی جا به جا نمایید و پارچه‌ای در اختیارشان قرار دهید تا بر روی زمین قرار دهند.

خاموش کردن و تخلیه سیستم گرمایش مرکزی

متخصصان نگین سرویس ابزار، تجهیزات و مواد لازم را برای نصب رادیاتور شوفاژ گردآوری می‌کنند. همچنین متخصصان آب را قطع می‌کنند و سیستم گرمایش فعلی را تخلیه می‌کنند تا از ایمنی و تمیز بودن نصب رادیاتور مطمئن شوند.

نصب براکت‌های نگهدارنده و لوله‌کشی‌ها

نصب براکت‌های نگهدارنده و لوله‌کشی‌ها

نصاب رادیاتور باید از براکت‌ها یا نگه‌دارنده‌های دیگر برای ثابت نگه‌داشتن رادیاتور استفاده کند. نصاب باید رادیاتور را به لوله‌کشی و شیرهای سیستم گرمایشی وصل کند. انجام این کار مستلزم بریدن و جا زدن لوله‌ها و متصل کردن‌شان به رادیاتور با استفاده از اتصالات مخصوص است. متخصص باید مطمئن شود که سیستم به خوبی آب‌بندی شده است؛ آب‌بندی شوفاژ برای جلوگیری از نشت آب و هوا گرفتن شوفاژ ضروری است.

نصب رادیاتور و هواگیری اولیه

نصب رادیاتور و هواگیری اولیه

متخصص رادیاتور جدید را در محل موردنظر قرار می‌دهد و آن را محکم روی دیوار یا براکت‌های کف نصب می‌کند. متخصص از تراز بودن رادیاتور مطمئن می‌شود؛ تراز بودن رادیاتور برای عملکرد بهینۀ آن و زیبایی دکوراسیون ضروری است.

نصاب رادیاتور تست فشار را پس از برقراری اتصالات انجام می‌دهد تا نشتی یا نقص‌های احتمالی سیستم را بررسی کند. همچنین متخصص رادیاتور را هواگیری می‌کند تا هوایی که داخل رادیاتور گیر کرده است و باعث افت عملکردش می‌شود، از داخل رادیاتور بیرون بیاید.

راه اندازی و تست شوفاژ

پس از آن‌که رادیاتور نصب شد و از تست فشار سربلند بیرون آمد، متخصص سیستم گرمایشی را دوباره با آب یا مایع مناسب انتقال گرما پر می‌کند. سپس سیستم را امتحان می‌کند تا از عملکرد مناسبش مطمئن شود و مشکلات احتمالی باقی‌مانده را برطرف کند.

لازم به ذکر است که فرایند دقیق نصب ممکن است بسته به سیستم گرمایشی خاص (مثل حوله خشک‌کن)، نوع رادیاتور و عامل‌های دیگر اندکی متفاوت باشد. نصاب حرفه‌ای رادیاتور، دانش و تجربۀ لازم را دارد و می‌داند در شرایط خاص باید چه تغییراتی را در فرایند نصب ایجاد کند.

هزینه نصب رادیاتور شوفاژ

هزینه نصب رادیاتور شوفاژ به کار تقاضاشده بستگی دارد. چند رادیاتور باید نصب شود؟ رادیاتور را می‌خواهید در محل جدیدی نصب کنید؟ لوله‌ها باید جا به‌ جا شود؟ تمام این عامل‌ها باعث می‌شود که نصب و راه‌اندازی شوفاژ مدت بیشتری طول بکشد. هم‌چنین بایستی در نظر داشته باشید که هزینه ایاب و ذهاب نیز می‌تواند بر هزینه نصب و راه‌اندازی شوفاژ مؤثر باشد.

بنابراین اعلام مبلغی دقیق برای هزینۀ نصب و راه‌اندازی شوفاژ دشوار است. کارشناسان نگین سرویس پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت. اگر دقیقاً به ما بگویید که چه کاری باید انجام شود، می‌توانیم هزینۀ نهایی را دقیق‌تر برآورد کنیم.

هزینه نصب و راه‌اندازی رادیاتور و شوفاژ در منطقه 22 و چیتگر

به همراهان عزیزمان در منطقه 22 و چیتگر این وعده را خواهیم داد که از این پس می‌توانند، خدمات نصب و راه‌اندازی شوفاژ را در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون پرداخت هزینه ایاب و ذهاب دریافت نمایند. بدین منظور نیروهای ما می‌توانند در منطقه 22 و محله‌های اطراف دریاچه چیتگر حاضر شوند و خدمات مورد نظر را ارائه دهند. در صورتی که برای محل‌کار، فروشگاه، مرکز خرید، منزل، باشگاه، مدرسه و هر مکان دیگری نیاز به خدمات نصب شوفاژ دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های ما در تماس باشید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا نگین سرویس خدمات نصب اولیه رادیاتور و شوفاژ را انجام می‌دهد؟

در صورتی که شرکت فروشنده شوفاژ، خدمات سرویس و نصب اولیه را به طور رایگان به شما ارائه ندهد، می‌توانید از خدمات نصب رادیاتور نگین سرویس استفاده نمایید.

نگین سرویس خدمات نصب چه برندهایی را ارائه می‌دهد؟

نگین سرویس خدمات نصب انواع رادیاتورهای بوتان، ایران رادیاتور، بوش، ایساتیس، دماپویا و.. را انجام خواهد داد.

آیا نگین سرویس خدمات جا به جایی و نصب مجدد شوفاژ را نیز انجام خواهد داد؟

بله، در صورتی که می‌خواهید اسباب‌کشی نمایید و یا حتی جای شوفاژ را تغییر دهید، می‌توانید از خدمات ما استفاده نمایید.

آیا کارشناس‌های نگین سرویس می‌توانند سایز رادیاتور مناسب فضا را تخمین بزنند؟

بله، در صورتی که هنوز رادیاتور منزلتان را خریداری نکرده‌اید، کارشناس‌های ما می‌توانند شما را در تهیه و خرید رادیاتور جدید راهنمایی نمایند.

آیا می‌توان رادیاتور جدید را در جای رادیاتور قبلی نصب نمود؟

بله، بعد از بررسی کارشناسان اگر مشکلی در لوله‌کشی‌ها و دیوار وجود نداشته باشد، می‌توان شوفاژ را در جای قدیم خود نصب نمود.

رادیاتور باید با دیوار تماس داشته باشد؟

رادیاتور باید دو سانتی‌متر یا بیشتر با دیوار فاصله داشته باشد.

چرا رادیاتور باید همیشه زیر پنجره باشد؟

چنانچه رادیاتور را دقیقاً زیر پنجره بگذارید، هوای گرمی تولید و پخش می‌شود که وقتی بالا می‌رود با هوای سردی برخورد می‌کند که از پنجره وارد اتاق می‌شود.

داشتن شیر ترموستاتیک رادیاتور ضروری است؟

داشتن شیر ترموستاتیک رادیاتور لازم نیست، اما بهتر است این شیر را داشته باشید. با استفاده از شیر ترموستاتیک می‌توانید دمای مناسب هر اتاق را تنظیم کنید.

چطور باید رادیاتورها را تمیز کنم؟

کافی است رادیاتورها را هفته‌ای یک بار گردگیری کنید. دستمال مرطوب یا دستمال آغشته به محلول آب و پاک‌کنندۀ ملایم را روی رادیاتورها بکشید تا آلودگی و گرد و غبار از روی‌شان پاک شود. آب خالی اکثر اوقات برای تمیز کردن رادیاتورها کافی است.

آیا پکیج و رادیاتور بایستی قبل از نصب تخلیه شوند؟

بله، تخلیه نشدن آب درون پکیج یا رادیاتور قدیمی قبل از نصب ممکن است باعث بروز حادثه شود لذا برای رعایت نکات ایمنی بهتر است تا آب درون پکیج و رادیاتور قبل از جا به جایی و نصب تخلیه شود.

آیا نگین سرویس خدمات نصب پکیج را نیز در کنار نصب شوفاژ انجام می‌دهد؟

بله، نیروهای متخصص نگین سرویس علاوه بر خدمات نصب شوفاژ و رادیاتور، خدمات نصب و تعمیر پکیج‌های دیواری را نیز انجام می‌دهند.

مقالات مرتبط

تماس با ما