خدمات تعمیر سرویس انواع پکیج‌های دیواری و هزینه‌های 1402

تعمیر پکیج شامل عیب‌یابی و رفع مشکلات متداول پکیج‌ است تا دستگاه دوباره بهترین عملکرد خود را به دست آورد. برخی از مشکلات متداول پکیج‌های دیواری عبارتند از: خرابی مشعل، نشتی پکیج، خرابی فلوسوییچ یا فلومتر ، سرد بودن آب، رسوب گرفتن، مشکلات اتصالات و … است. هنگامی که با چنین مشکلاتی روبه‌رو شده‌اید بایستی از تعمیرکاران متخصص کمک بخواهید زیرا آنان با سابقه و مهارت چندین ساله خود، با نهایت دقت، سرعت و رعایت موارد ایمنی دستگاه شما را تعمیر خواهد نمود. همچنین سرویس‌ سالانه پکیج نیز کارایی پکیج شما را تضمین نموده و از خراب شدن آن جلوگیری خواهد کرد. در این مقاله شما را با رایج‌ترین مشکلات پکیج‌ها آشنا خواهیم کرد.

رایج‌ترین مشکلات پکیج‌ها

رایج‌ترین مشکلات پکیج‌ها

پکیج‌ها دستگاه‌های حساسی هستند که ممکن است در طول استفاده دفعات زیادی دچار مشکل شوند. در این بخش ما به اصلی‌ترین خرابی‌ها اشاره خواهیم کرد.

این مشکل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، برای مثال خرابی ترموستات، جمع شدن رسوب، پایین بودن فشارگاز، نقص در تنطیمات شیرگاز و یا ایراد از سنسور پکیج باشد. بدین منظور برای رفع این مشکلات، متخصصین ما پس از عیب‌یابی درجه ترموستات و فشار پکیج و اتصالات آن را تنظیم خواهند کرد.

انباشت رسوبات در مخزن پکیج، عایق نبودن لوله‌های پکیج و پایین بودن فشار پکیج ممکن است باعث گرم نشدن آب شود؛ لذا نیروهای ما ابتدا پکیج را بررسی نموده، سپس رسوب‌زدایی و تنظیم دما و فشار را انجام خواهند داد.

انباشت رسوبات در مخزن پکیج، عایق نبودن لوله‌های پکیج و پایین بودن فشار پکیج ممکن است باعث گرم نشدن آب شود؛ لذا نیروهای ما ابتدا پکیج را بررسی نموده، سپس رسوب‌زدایی و تنظیم دما و فشار را انجام خواهند داد.

در صورتی که پمپ پکیج یا فن دچار مشکل شود، صداهای بلندی شنیده خواهند شد. در برخی مواقع، پایین بودن فشار و رسوب گرفتن موجب صدا دادن دستگاه می‌شود. علت دقیق صدای پکیج ابتدا توسط کارشناسان ما بررسی خواهد شد تا دستگاه شما در مکان نامناسبی نصب نشده باشد. سپس در صورت لزوم رسوب‌زدایی و تعمیر پمپ و فن انجام خواهد شد.

فشار پکیج همواره بایستی روی یک عدد مشخصی (1.5) تنطیم باشد. در صورتی که فشار دچار نوسان شود، بایستی بررسی شود. پایین آمدن فشار ممکن است به علت نشتی در پکیج باشد که همانطور که ذکر کردیم رفع خواهد شد.

اگر شیر ورودی نیمه‌باز باشد، پمپ دچار مشکل شده باشد یا مبدل سوراخ شده باشد، فشار بالا خواهد رفت. در این حالت متخصصین بعد از تعمیر پمپ و مبدل، فشار را تنظیم خواهند کرد.

فشار پکیج همواره بایستی روی یک عدد مشخصی (1.5) تنطیم باشد. در صورتی که فشار دچار نوسان شود، بایستی بررسی شود. پایین آمدن فشار ممکن است به علت نشتی در پکیج باشد که همانطور که ذکر کردیم رفع خواهد شد.

ممکن است که جرقه‌زن و اتصالات مرتبط با آن شل شده باشند و یا سطح آن کمی کثیف شده باشد. برای رفع این مشکل، متخصصان با بررسی اتصالات و کابل‌های متصل به جرقه زن، سیم کشی را تعمیر خواهند کرد، در صورتی که جرقه زن خراب شده باشد، آن را تعویض خواهند نمود.

ممکن است به دلیل تنظیم نبودن جریان یا فشار گاز ورودی به پکیج، مشعل روشن نشود. البته این مشکل ممکن است علت‌های دیگری نیز داشته باشد. در اولین اقدام، متخصصان ما جریان گاز ورودی و شیرگاز را بررسی خواهند کرد و سپس فشار دستگاه را بر روی 1.5 تنظیم خواهند کرد.

در برخی مواقع، جریان آب خروجی از پکیج به طور متناوب سرد و گرد می‌شود. اگر مشکل از نوسان جریان آب ورودی ساختمان نباشد، ممکن است فلوسوییچ خراب باشد، دمای ترموستات تنظیم نباشد و یا فشار پکیج تنطیم نباشد. برای رفع این مورد، بایستی تمام بخش‌های پکیج شما با دقت بررس گردند تا منشا اصلی این مشکل شناسایی شود زیرا در طولانی مدت چنین مشکلی فشار زیادی به دستگاه وارد کرده و روی مبالغ قبوض شما نیز موثر خواهند بود. پس از بررسی‌های لازم، متخصصین دمای ترموستات و فشار پکیج تنظیم خواهند کرد و فلوسوییچ را تعمیر خواهند نمود.

پکیج‌هایی که در بالکن یا فضای بیرونی قرار دارند، ممکن است دچار یخ‌زدگی شوند. در صورت یخ زدن پکیج، نیروهای ما با ریختن آب گرم و استفاده از سشوار یخ درون لوله‌هارا باز می‌کنند و پس از مدتی از ضدیخ استفاده خواهند کرد تا دوباره این اتفاق رخ ندهد.

گاهی ممکن است آب پکیج به شدت داغ و سوزاننده باشد. این مورد ممکن است از خرابی ترموستات و یا پایین بودن فشار آب ورودی نشات بگیرد؛ لذا تعمیرکاران ما دمای ترموستات را کمی پایین خواهند آورد و شیر ورودی آب را تنظیم می‌کنند.

این اتفاق ممکن است به علت تنظیم نبودن فشار آب  ورودی و خروجی، خرابی موتور و یا مبدل‌های اصلی باشد. بنابراین کارشناس تعمیرات بایستی برای بررسی دقیق علت این مشکل، دستگاه را باز کرده تا موتور و مبدل را بررسی نمایند. اگر موتور و مبدل سالم باشند، کارشناسان ما فشار آب و دمای پکیج را تنظیم خواهند کرد.

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که پکیج شما آب را گرم می‌کند اما شوفاژ شما همچنان سرد است. ابتدا عیب‌یابی توسط متخصصان ما صورت می‌گیرد تا منشا اصلی مشکل مشخص شود. اگر مشکل از شوفاژ نباشد، ممکن است رسوب در صافی منتهی به اتصالات شوفاژ باعث نرسیدن آب گرم از پکیج به آن شده باشد. علاوه بر این موارد، ممکن است علل دیگری از جمله خراب شدن پمپ نیز باعث این اختلال شود. اولین اقدام برای رفع این مشکل رسوب‌زایی پکیج و شوفاژ است، در صورت رفع نشدن مشکل نیاز است تا اتصالات شوفاژ و پکیج باز شده و دقیق‌تر بررسی شوند.

لازم به ذکر است که مکانیزم عملکرد پکیج‌های دیواری مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ لذا راه‌حل هر مشکل در هر برند و یا مدل پکیج‌های دیواری ممکن است متفاوت باشد. از اینرو هوشمندانه‌ترین تصمیم این است که  از کارشناسان حرفه‌ای برای تعمیر و عیب‌یایی دستگاه خود کمک بگیرید تا هیچ‌گونه مشکلی رخ ندهد.

ما چه نوع پکیج‌هایی را تعمیر می‌کنیم؟

ما چه نوع پکیج‌هایی را تعمیر می‌کنیم

پکیج‌ها انواع و برندهای مختلفی دارند. موسسه خدماتی نگین سرویس خدمات تعمیرات انواع پکیج‌های دیواری و زمینی (پکیج‌های با سایز بزرگ‌تر که خیلی کم استفاده می‌شوند) و مدل‌های ایرانی وخارجی را ارائه می‌دهد.

ما دستگاه‌های زیر را برایتان تعمیر می‌کنیم:

 • پکیج‌های ایرانی: برندهای معتبر بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس، لورچ و…
 • پکیج‌های خارجی: برندهایی همچون بوش، آریستون، رادیانت، فرولی، تاچ و…
 • پکیج‌های برقی
  پکیج‌های گازی
 • پکیج‌های دوگانه سوز
 • پکیج‌های گازوئیلی
 • پکیج‌های تک مبدل
 • پکیج‌های دو مبدل
 • پکیج احتراق باز
 • پکیج احتراق بسته
 • پکیج چگالشی

تعمیرکاران ما کاملا قابل اعتماد و ماهر هستند و شما بدون هیچ نگرانی می‌توانید انواع خدمات تعمیرات و سرویس لوازم منزل خود، از جمله انواع پکیج‌ها را به آنان بسپارید.

متخصصان حرفه‌ای نگین سرویس و ویژگی‌های آنان

زمانی که پکیج شما دچار مشکل شده است، اولین اقدام شما این است که به دنبال یک کارشناس حرفه‌ای برای عیب‌یابی و تعمیر مشکلتان باشید که علاوه بر رسیدگی سریع و به موقع، هزینه‌ای منصافه نیز از شما دریافت نمایند.

بهتر است تا جهت آسودگی خیالتان از کارشناسان معتمد و همیشگی خودتان درخواست کمک نمایید. اولویت آنان رضایمندی شماست و هرگز شما را مجبور به  هزینه‌ کردن برای تعویض غیرضروری قطعات نخواهند کرد. همچنین افراد حرفه‌ای علاوه بر رفع عیب اصلی، دستگاه شما را به طور کامل بررسی خواهند کرد تا از بروز مشکلات در آینده نیز جلوگیری نمایند.

 متخصص حرفه‌ایمتخصص غیرحرفه‌ای
دستمزد دریافتیهزینه‌ای معقول و متناسب با خدماتدرخواست مبلغ زیاد و نامتناسب با خدمات
محل تعمیر قطعاتدر محل و نزد کارفرماخارج از محل ( به جهت دریافت هزینه اضافه)
تعمیر برد کامپیوترینزد کارفرما انجام می‌دهدنزد کارفرما انجام نمی‌دهد
تعمیرکار یا تعویض کارتعمیر قطعاتتعویض قطعات
مسئولیت پذیریخوش قول و متعهدبدقول و نامنظم
تجهیزات به همراه داشتن تجهیزات کافیدرخواست لوازم و تجهیزات از کارفرما
حین انجام کاردقیق، منظم وسریعبدون سرعت و دقت کافی
ضمانت و پشتیبانیتضمین کیفیت و پشتیبانی معتبرضمانت و پشتیبانی وجود ندارد
نتیجه نهاییقابل قبول و ماندگارمجددا خرابی رخ خواهد داد

از اینرو، بهترین کار مراجعه به موسسات خدماتی معتبری همچون نگین سرویس است که همواره متخصصین حرفه‌ای را در اولین فرصت به محل اعزام می‌کنند. کارشناسان تعمیرات لازم را در محل، درحضور کارفرما انجام خواهند داد و ضمانت موسسه نگین سرویس را به مشتریان ارائه خواهند داد تا در صورت عدم رضایت آنان، وجه پرداخت شده با احترام به آنان عودت داده شود. برای اطلاع از خدمات نگین سرویس می‌توانید با شماره تلفن‌ها و واتساپ ما در تماس باشید.

سرویس پکیج‌ها چگونه انجام می‌شود؟

سرویس پکیج باعث افزایش طول عمر دستگاه و کارایی آن خواهد شد، بنابراین بهتر است قبل از خراب شدن آن اقدام به سرویس و بازبینی آن نمایید. در برخی موارد، نشتی‌های جزئی که قابل توجه نیستند به مرور زمان پکیج را خراب خواهند کرد. خدمات سرویس پکیج‌های دیواری، شامل بازرسی و بازبینی تمامی قسمت‌های پکیج، لوله‌کشی‌ها، دودکش، بازرسی محل نصب پکیج و تست نهایی آن است.

خدمات ما در سرویس پکیج‌های دیواری به شرح زیر است:

 • بررسی مخزن و مبدل
 • بررسی اتصالات و پیدا کردن نشتی
 • بررسی و تنظیم فشار دستگاه: فشار بایستی روی 1.5 بار تنظیم باشد
 • رسوب زدایی و اسیدشویی: شست و شوی لوله‌کشی‌های داخلی پکیج با اسید مخصوص.

نکته قابل توجه این است که رسوب‌زدایی و اسیدشویی بایستی توسط نیروی حرفه‌ای انجام گیرد، در غیر این صورت ممکن است اسید به دستگاه شما آسیب وارد نماید و آن را سوراخ کند.

 • بررسی و تعویض فیلتر
 • بررسی فیوز و سیم‌کشی‌ها
 • بررسی شیر و لوله ورودی گاز در پکیج‌های دوگانه سوز و گازی
 • بررسی و بازبینی مبدل
 • تنظیم از حالت تابستانه به زمستانه و بالعکس
 • هواگیری پکیج: با باز کردن پکیج، هواگیری در زیر پکیج و فشار تنظیم و دستگاه آماده استفاده خواهد شد.
 • بررسی و تست فشار آب
 • بررسی و تست گرمای آب
 • بررسی و تست گرمای شوفاژ
 • تنظیم ترموستات و دمای پکیج
 • بررسی دودکش و چک کردن مسیر: اگر مسیر دودکش مسدود شده باشد این مسئله خطرآفرین است.
 • بررسی مشعل
 • بررسی فلوسوییچ و فلومتر
 • تست بخش‌های ایمنی
 • تست و بررسی جرقه‌زن
 • بررسی پمپ
 • بررسی شیر اطمینان
 • تست و بررسی واشرها

گام آخر این است که سرویس‌کار پکیج، یکبار دستگاه شما را روشن کرده و مطابق با تنظیمات مورد نظر شما دما و فشار را تعیین خواهد نمود و دستگاه را تست خواهد کرد تا مطمئن شود که پکیج دیواری همچنان به خوبی کار می‌کند.

هزینه سرویس و تعمیر پکیج

تعیین یک قیمت مشخص برای تعمیرات و سرویس پکیج دیواری کار ساده‌ای نیست. هزینه تعمیر و سرویس پکیج دیواری می‌تواند متغیر باشد و بستگی به نوع مشکل موجود داشته باشد. برخی از مشکلات ممکن است به راحتی قابل رفع باشند و برای آنها هزینه کمتری لازم باشد، در حالی که برخی از مشکلات نیاز به تعویض قطعات یا تعمیرات پیچیده‌تری داشته باشند که هزینه بیشتری را در بر دارند. همچنین، تعداد دستگاه‌هایی که نیاز به تعمیرات دارند و هزینه ایاب و ذهاب با توجه به موقعیت مکانی شما در قیمت نهایی موثر است. بنابراین از شما خواهشمندیم که برای اطلاع از هزینه‌های خدمات ما حتما با همکاران ما در ارتباط باشید.

هزینه تعمیر و سرویس پکیج در منطقه 22 و چیتگر

به منظور رفع نیازهای خدماتی همراهان عزیز ما در منطقه 22 و اطراف دریاچه چیتگر، از این پس نگین سرویس تمامی خدمات خود، از جمله موارد نطافتی و تعمیرات انواع پکیج، کولر ، آبگرمکن و … را بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب و ودر سریع‌ترین زمان ممکن به همراهان خود در این منطقه ارائه می‌دهد. در صورتی که نیاز به خدمات تعمیر و سرویس پکیج ، در منزل، محل‌ کار، مغازه، مدرسه، رستوران، کافه، باشگاه و… دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های نگین سرویس در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا تعمیرکاران نگین سرویس، تعمیر انواع برندهای پکیج‌های دیواری را انجام می‌دهند؟

بله نوع برند بر تعمیرات آن توسط نیروهای نگین سرویس تاثیری ندارد، لذا می‌توانید برای تعمیر انواع برندهای ایران رادیاتور، ایساتیس، بوتان، مرکوری و … با ما در ارتباط باشید.

آیا نگین سرویس خدمات نصب اولیه پکیج را نیز ارائه می‌دهد؟

شرکت‌های تولید کننده پکیج و آبگرمکن خدمات نصب پس از فروش را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. در صورتی که شرکت سرویس دهنده خدمات نصب و راه‌اندازی ارائه نمی‌دهد. می‌توانید از خدمات موسسه نگین استفاده نمایید.

آیا کارشناسان نگین سرویس فاکتور خدمات را ارائه می‌دهند؟

بله شما می‌توانید درخواست فاکتور نمایید و هزینه خدمات و دستمزد را بررسی نمایید.

علت سرد بودن آب پکیج چیست؟

اصلی‌ترین دلیل سرد بودن آب پکیج ایراد در فلوسوییچ است. البته ممکن است ترموستات تنظیم نشده باشد یا مبدل دچار مشکل شده باشد. ابتدا دمای توموستات را تنظیم نمایید و در صورت برطرف نشدن مشکل حتما با تعمیرکاران نگین سرویس تماس بگیرید.

چرا پمپ پکیج روشن نمی‌شود؟

این مورد ممکن است دلایل متعددی داشته باشد، ابتدا فیوز و اتصالات برق را چک کنید و اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است پمپ دستگاه سوخته باشد. برای بررسی دقیق حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چرا پکیج به حالت انفجاری روشن می‌شود؟

این مشکل از الکترود (شمعک) جرقه‌زن دستگاه است که بایستی بررسی و تعمیر شود.

چرا پکیج نشتی آب دارد؟

این موضوع ممکن است به دلیل خرابی واشر، قطعات و اتصالات پکیج باشد.

علائم ER روی نمایشگر پکیج من نشان دهده چیست؟

این علامت نشان دهنده مشکل و خرابی پکیج شما می‌باشد. در برخی پکیج‌ها که نمایشگر ندارند، ممکن است خطا و ایراد توسط چراغ قرمز نشان داده شود.

علت صدای زیاد پکیج چیست؟

این مورد می‌تواند دلایل متعددی داشته باشید، ایراد در پمپ و  همچنین مشکل فن و رسوب در دستگاه می‌تواند صداهای آزاردهنده ایجاد کنند.

چرا مشعل پکیج روشن نمی‌شود؟

این مورد ممکن است به دلیل تغییرات فشار بار باشد. فشار بار بایستی همواره 1.5 باشد، در صورتی که فشار بار کاهش یابد مشعل روشن نشده و آب را گرم نمی‌کند.

چرا بعد از روشن شدن پکیج، شوفاژ گرم می‌شود اما آب سرد است؟

این مورد احتمالا به خاطر نقص در فلوسوییچ و یا سنسور پکیج است که بایستی مورد بررسی قرار بگرید.

تغییر فشار پکیج و بالاتر رفتن از 1.5 نشان دهنده چیست؟

احتمالا منبع انبساط و یا دیافراگم آن دچار مشکل شده است.

چرا پکیج لرزش دارد؟

احتمالا آلودگی فن پکیج باعث لرزش آن شده است که بایستی سرویس شود.

چرا بعد از بستن شیر ورودی آب، پکیج همچنان نشتی دارد؟

بعد از بستن شیر ورود آب نیز دستگاه همچنان به میزان 1.5 بارآب در خود ذخیره دارد. برای تخلیه این آب بایستی شیر ورودی را بسته و یک شیرآب گرم باز نمایید تا آب باقی مانده تخلیه گردد.

آیا تعمیرات پکیج در محل (خانه) انجام می‌شود؟

بله تمامی تعمیرات پکیج، حتی تعمیر برد الکترونیکی پکیج درحضور کارفرما و در محل انجام خواهد شد.

آیا قطعات مورد نیاز پکیج را ما بایستی تهیه نماییم؟

در صورتی که نیاز به تهیه قطعه خاصی برای پکیج شما باشد، تعمیرکار این قطعه را خریداری نموده و آن را نصب خواهد کرد لذا نگرانی درمورد تهیه کردن آن قطعه نداشته باشید.

چه زمانی بایستی پکیج را تعویض نمایم؟

با توجه به بالا رفتن قیمت پکیج‌های دیواری، تعمیر نمودن آن همواره گزینه مقرون‌ به‌ صرفه‌تری است اما زمانی که هزینه تعمیرات بسیار زیاد شود با مشورت با متخصصان ما بهتر است که پکیج جدید تهیه نمایید.

پکیج هر از چند وقت یکبار باید سرویس شود؟

بهتر است که پکیج‌ها حداقل سالی یکبار سرویس شوند و این سرویس نیز بهتر است پیش از آغاز فضل زمستان انجام شود

 سرویس کردن پکیج چقدر زمان می‌برد؟

بسته به مهارت و سرعت متخصص و میزان رسوب و آلودگی پکیج، ممکن است این سرویس حدودا 45 دقیقه تا یک ساعت زمان لازم داشته باشد.

مقالات مرتبط

تماس با ما