شستشوی پرده: خدمات شستشو و خشکشویی انواع پرده

برخلاف لباس‌ها و حوله‌ها که مرتبا شسته می‌شوند، پرده‌ها از موادی هستند که قابل شستشو نیستند. به همین دلیل، لایه‌ای از گرد و خاک، موهای حیوانات و کثیفی در آنها ایجاد می‌گردد که پاک کردنشان سخت است. بسیاری از مردم اعتقاد دارند که پوشش‌های پنجره‌ها فقط زمانی نیاز به نظافت دارند که کثیف شوند. اما قانون درست این است که گاهی اوقات تمیز گردند. خدمات نظافت پرده‌ها به ویژه برای پرده‌ها و پارچه‌های پوشاننده پنجره که از پارچه‌های ظریف ساخته شده‌اند و نمی‌توان به آسانی آنها را به خشکشویی برد‌، گزینه مناسبی می‌باشد. خدمات حرفه‌ای برای از بین بردن گرد و خاک، دود، گرده، بوی بد و کثیفی از انواع پارچه‌ها بدون ایجاد چروک در آنها انجام می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که نظافت تخصصی می‌تواند ماندگاری پرده‌ها را افزایش دهد. نگین سرویس در اینجا بهترین خدمات نظافت پرده را به شما ارائه می‌دهد.

خدمات شستشوی پرده نگین سرویس

خدمات شستشوی پرده نگین سرویس

 نگین سرویس انواع خدمات شست و شو و خشکشویی پرده را به شما مشتریان گرامی ارائه می‌دهد. خدمات ما عبارتند از:

 • شستشوی و خشکشویی پرده توری
 • شستشوی و خشکشویی پرده حریر
 • شستشوی و خشکشویی پرده ابریشم
 • شستشوی و خشکشویی پرده زبرا
 • شستشوی و خشکشویی پرده اکرلیک
 • شستشوی و خشکشویی پرده کتان
 • شستشوی و خشکشویی پرده مخمل
 • شستشوی و خشکشویی پرده چوبی
 • بخارشویی پرده
 • خدمات نصب و بازکردن پرده

مزایای استفاده از خدمات پرده شویی نگین سرویس

نظافت تخصصی به حذف آلرژن‌هایی مانند موی حیوانات خانگی، شوره، کنه‌ها، گرد و غبار کمک می‌کند. هنگامی که پرده‌های خود را باز و بسته می‌‌کنید، روغن‌های طبیعی روی پوست شما به پارچه منتقل می‌شوند و گرد و در اینصورت پرده‌ها غبار بیشتر را جذب می‌کنند؛ بنابراین بهترین راه برای از بین بردن روغن‌ها و گرد و غبار، نظافت تخصصی است. متخصصان ما از تجهیزاتی استفاده می‌کنند که بیش از هر ماشین و محلول تمیزکننده‌ای توان نظافت دارند. قبل از توصیه یک برنامه نظافتی خاص، ما با دقت پارچه پرده‌ها را ارزیابی کرده و سطح آلودگی و کثیفی آنها را بررسی می‌کنیم.

نگین سرویس به شما اطمینان می‌دهد که:

 • فقط از شوینده‌های تمیز بر پایه آب در خانه شما استفاده می‌شود.
 • قبل از شروع کار، بررسی کامل برای دیدن هر نوع آسیب و تغییر رنگ انجام می‌شود.
 • در هنگام نظافت به هیچ عنوان از مواد شیمیایی ساینده استفاده نمی‌شود، یعنی می‌توانید راحت باشید زیرا می‌دانید بعد از بازگشت از محل کار یا مدرسه، در معرض مضرات باقی‌مانده مواد شیمیایی پس از نظافت نیستید.

برای دریافت هرگونه خدمات مرتبط با شست و شوی پرده، حتما با شماره تلفن‌ ۰۲۱۴۶۰۶۶۰۰۶ و یا واتساپ نگین سرویس به شماره ۰۹۹۲۴۰۲۰۱۲۰ در تماس باشید.

روش شستشوی انواع پرده

بهترین راه برای نظافت پرده‌ها، به موادی که از آنها ساخته شده‌اند بستگی دارد. بنابراین باید جنس پرده‌ها قبل از شستشو بررسی شوند.

توجه داشته باشید که برای هر نوع پرده، ما نکات زیر را رعایت می‌کنیم:

 • تمامی ابزارهای جانبی را برمی‌داریم.
 • از ماشین‌های لباسشویی مخصوص با چرخش ظریف، آب سرد و مواد شستشوی ملایم استفاده می‌کنیم.
 • آنها را با ماشین‌های مخصوص خشک می‌کنیم.
 • بلافاصله پرده‌ها را از خشک‌کن خارج می‌کنیم تا از ایجاد چین و چروک و بدفرم شدن آنها جلوگیری کنیم.
 • آنها را اتو می‌کشیم تا در بهترین حالت نگه داشته شوند.

شستشوی و خشکشویی پرده توری

شستشوی و خشکشویی پرده توری

پرده‌های توری از جنس پلی استر، کتان، نایلون یا فویل را معمولا می‌توان با لباسشویی شست. اگر پارچه قابل شستشو باشد، پارچه‌های ظریف را می‌توان داخل کیسه توری قرار داد و با ماشین یا به صورت دستی شست. به دلیل بافت صاف، پارچه‌های روشن گرد و غبار بیشتری نسبت به دیگر پارچه‌ها جذب می‌کنند و ممکن است به شستشوی بیشتری نیاز داشته باشند. برای بازیابی درخشندگی پارچه‌های روشن، این مراحل را انجام دهید:

 • گرد و خاک و سایر مواد اضافی را حذف ‌کنید.
 • پیش از شستشو، بخش‌های بسیار آلوده را تمیز ‌کنید.
 • پرده‌ها را به مدت ده دقیقه در ماشین با آب خنک و مواد شوینده ملایم خیس کنید. آب را تخلیه کرده و به دقت آبکشی کنید.

اگر با دست پرده‌ها را می‌شویید، برای چند دقیقه آنها را خیس کرده، آب را تخلیه کنید و پرده‌ها را جداگانه بشویید. به آرامی آنها را فشار دهید یا در حوله قرار دهید تا آب آنها گرفته شود.

پرده‌های توری یا پرده‌های دارای لوازم جانبی، گلدوزی یا دیگر تزئینات ممکن است با ماشین لباسشویی به خوبی تمیز نشوند، اما ما ماشین‌های خاصی داریم که به تزئینات آنها آسیبی نزند. همچنین اگر رنگ تزئینات با رنگ پرده متفاوت باشد، آنها را بررسی می‌کنیم تا مطمئن شویم رنگ نمی‌دهند. خشکشویی ممکن است بهترین گزینه برای پرده‌های دارای تزئینات باشد.

شستشو و خشکشویی پرده حریر و ابریشم

شستشو و خشکشویی پرده حریر و ابریشم

پرده‌های حریر و ابریشم یکی از ظریف‌ترین پارچه‌های موجود در بازار هستند. قبل از گذاشتن پرده‌هایی از این جنس در ماشین لباسشویی، بررسی می‌کنیم که آیا واقعا می‌توان آنها را با آب شست، زیرا معمولا خشک‌شویی توصیه می‌گردد. ما پرده‌های حریر و ابریشم را با حداکثر دمای 30 درجه سانتی‌گراد می‌شوییم و مواظب هستیم که در هر دور شستشو حداکثر دو پرده را بشوییم و از خشک کن چرخشی استفاده نکنیم. زمانی که شستشو تکمیل شد، پرده‌ها را در صورت امکان به صورت عمودی آویزان می‌کنیم تا خشک شوند و مطمئن می‌شویم که آب آنها تمام شده است. اگر می‌خواهید اتو کشیده شوند، از دمای پایین و بدون بخار برای این کار استفاده می‌کنیم.

اگر پرده حریر و ابریشم قابل شستشو با دست باشند و می‌خواهید این کار را در خانه انجام دهید، برای نظافت پارچه، شامپو بچه را با آب گرم یا سرد مخلوط کنید. از خشک کن برای پرده‌های ابریشمی استفاده نکنید، به جای آن آنها را در حوله قرار دهید و رطوبت اضافه را بگیرید، سپس آویزان کنید تا با جریان هوا خشک شوند.

شستشوی و خشکشویی پرده زبرا

شستشوی و خشکشویی پرده زبرا

ما بخارشویی را برای پرده‌های زبرا یا کرکره‌ای پیشنهاد می‌کنیم. می‌توانید یک بار در ماه، از جاروبرقی با فرچه نرم نیز برای نظافت پرده‌ها استفاده کنید. از تجهیزات دیگر، مانند سشوار، استفاده نکنید. زیرا گرما برای مواد پرده می‌تواند بسیار آسیب زا باشد. اگر متوجه لکه سرسختی شدید، می‌توانید پرده‌ها و سایه‌های کثیف را با اسفنج یا پارچه تمیز مرطوب با مقدار کمی مواد شوینده ملایم تمیز کنید. با این حال، قبل از استفاده از هر نوع مواد شوینده یا آب برای پرده‌ها، باید از دستورالعمل سازنده آنها پیروی کنید و قسمت کوچک و نامحسوسی را امتحان کنید تا متوجه شوید که ماده شوینده موثر است یا خیر. اگر قادر به استفاده از صابون برای پرده‌ها باشیم، از مقدار کمی صابون استفاده می‌کنیم ولی پارچه را کاملا به آن آغشته نمی‌کنیم. با قرار دادن پرده‌ها به صورت باز اجازه می‌دهیم به طور کامل توسط جریان هوا خشک شوند.

شستشو و خشکشویی پرده اکرلیک

 شستشو و خشکشویی پرده اکرلیک

پرده‌های مهره‌ای یا صدفی به راحتی در هم می‌پیچند، بنابراین ما آنها را در همان مکان و با تجهیزات تخصصی و بخار تمیز می‌کنیم. اگر می‌خواهید خودتان پرده‌ها را نظافت کنید، در اینجا راحت‌ترین روش را بیان می‌کنیم:

 • یک ملحفه را پشت پرده‌ها آویزان کرده و با گیره لباس به میله پرده ببندید.
 • زمین زیر پرده‌ها را با حوله بپوشانید.
 • یک اسپری را با 2 فنجان آب و 2 تا 3 قطره شوینده مایع ظرفشویی پر کنید و به راحتی از بالا تا پایین پرده را اسپری بزنید.
 • به آرامی پرده‌ها را با یک پارچه سفید نخی مرطوب تمیز کنید، بخش‌های کثیف‌تر را به آرامی بمالید. محلفه را به قسمت دیگر پرده ببرید و این کار را دوباره تکرار کنید.
 • ملحفه را بردارید و بگذارید پرده با جریان هوا خشک شود.

شستشو و خشکشویی پرده کتان

شستشو و خشکشویی پرده کتان

این پرده به خاطر تطبیق‌پذیری و راحتی آن، یک انتخاب محبوب جهانی در بین خانه دارها است. ترکیبات و پرده‌های پنبه‌ای خالصی برای انتخاب موجود هستند. اگر پرده‌های شما از پنبه خالص است، توجه کنید که این پارچه‌های طبیعی می‌توانند آب برود، پس باید فرآوری و از قبل شسته شده باشند. در صورتی که از قبل شسته نشده باشند، از آب سرد استفاده می‌کنیم. در دیگر موارد، برای رنگ‌های روشن‌تر و تند که ممکن است رنگ آنها از بین برود، می‌توانیم از آب گرم استفاده کنیم. پارچه را بیش از حد خشک نمی‌کنیم تا منجر به آب رفتن آن نشود.

شستشوی پرده لینن هد

لنین یکی دیگر از پاچه‌های سبک است که برای استفاده در پرده‌ها محبوب است. این نوع پرده را می‌توان با ماشین لباسشویی شست مگر اینکه به طور ویژه بیان شده باشد که باید به صورت حرفه‌ای خشک‌شویی گردد. از آب سرد برای تمیز کردن لنین استفاده می‌کنیم. این نوع پارچه آب بیشتری را جذب می‌کند، بنابراین مقدار آب باید به درستی تنظیم گردد. برای نتیجه بهتر، پارچه را با جریان هوا خشک کرده و از پشت اتو می‌کشیم تا بهتر از رنگ آن محافظت کنیم.

شستشو و خشکشویی پرده مخمل

شستشو و خشکشویی پرده مخمل

پارچه ضخیم، براق و پرزهای عمیق، ظاهر این پرده‌ها را مجلل می‌کنند. مخمل ممکن است از پلی استر، پنبه یا ترکیبی از هر دو ساخته شود. پرده‌های مخمل اغلب آستر دارند تا از بدنه پارچه در مقابل نور خورشید محافظت کند. پرده‌های آستردار همیشه باید خشکشویی شوند. اگر پرده‌های مخمل آستر نداشتند، توصیه‌های تولید کننده آن را در مورد شستشوی آنها بررسی کنید. برخی مخمل‌ها، مانند پلی استر، می‌توانند با ماشین شسته شوند. اگر شک دارید، جارو کشیدن، بخارشویی و فرچه کشیدن روش‌های ایمنی است که ما برای تمیز کردن پرده‌های مخمل به شما پیشنهاد می‌دهیم.

برای ماشین‌شویی پرده‌های مخمل، پارچه را برای آب رفتن و ثبات رنگ بررسی می‌کنیم. اگر پارچه ثبات داشته باشد، از آب سرد استفاده می‌شود، با دور آرام شسته شده و بلافاصله برداشته می‌شود. پرده‌ها را می‌توان روی دو بند رخت آویزان کرد یا با جریان هوا خشک کرد. شستن و خشک کردن، پفی بودن پرده را باز می‌گرداند و ظاهر اولیه پرده‌های مخمل را به آنها بازمی‌گرداند.

شستشو و خشکشویی پرده چوبی

شستشو و خشکشویی پرده چوبی

بامبو به عنوان ماده‌ای سبک و ضد الکتریسیته، عالی است. با این حال، بسیار جاذب است و با آب آسیب می‌بیند. پرده‌های بامبو نباید با پارچه مرطوب تمیز شوند. در عوض، از یک دستمال گردگیری میکروفایبر استفاده کرده و ذرات ریز را به آرامی تمیز می‌کنیم. بسته به نوع پرده‌هایی (یا پوشش پنجره‌هایی) که دارید، مواد شوینده تخصصی متفاوتی را می‌توان برای ضدعفونی کردن پرده‌های بامبو استفاده کرد.

بخارشویی پرده

بخارشویی پرده

اگر پرده‌های شما به سختی از چوب پرده جدا می‌شود، بخار شویی می‌تواند آلودگی‌ها را حذف کرده و ظاهر چرک مرده پارچه‌ها را از بین ببرد. همانند تمامی روش‌های نظافت، ابتدا یک بخش را آزمایش کنید.

 •  ابتدا از بخش جلویی شروع می‌کنیم، پرده‌ها را می‌بندیم، چین و چروک‌های آنها را صاف می‌کنیم.
 • بخارشوی را تقریبا 15 سانتی‌متر دورتر از پرده می‌گیریم تا از اشباع شدن پرده جلوگیری کنیم.
 • با گرمترین دمای بخاری که پارچه می‌تواند تحمل کند، از بالا به سمت پایین شروع به بخارشویی می‌کنیم.
 • نواحی را که هنوز آلوده هستند را دوباره انجام می‌دهیم. این فرایند را برای پشت پرده نیز انجام می‌دهیم.
 • می‌گذاریم پرده با جریان هوا و روی چوب پرده خشک شود.

نکاتی که هنگام شستن پرده بایستی رعایت کنید.

در هنگام شستشوی پرده‌ها، عوامل زیر باید در نظر گرفته شود:

 • مواد زیر پرده‌ای را نیز باید در نظر گرفت، زیرا به خاطر مواد اولیه، شستشو و مراقبت از آنها نیز ممکن است متفاوت باشد.
 • رنگ‌های تیره را با دقت و جداگانه بشویید تا رنگ پس ندهند و سایه‌های روشن‌تر از خود ایجاد نکند.
 • تمامی پرده‌ها را با هم نشویید زیرا این کار می‌تواند بسیار سخت باشد. در عوض، به صورت دسته‌ای و دوره‌ای آنها را تمیز کنید.
 • قبل از اغدام به نظافت در خانه، مطمئن شوید آن را درست انجام می‌دهید. برچسب مراقبت و نگهداری روی آنها را همیشه بررسی کنید.

مزایای شستشوی پرده چیست؟

مزایای شستشوی پرده چیست؟

بدون نظافت درست، در پرده‌ها ممکن است ساییدگی و پارگی زود هنگام ایجاد گردد. روش‌های حرفه‌ای نظافت در حفاظت از سرمایه شما مهم است.

بوی بد با عطر خوش جایگزین می‌شود.

پرده‌ها در جذب بوها به خصوص در خانه‌های افراد سیگاری، دارای حیوانات خانگی و دیگر عواملی که می‌توانند باعث بوی بد شوند، معروف هستند. هر تلاشی برای از بین بردن بو با خوشبوکننده‌های هوا یا شمع‌های معطر، در حقیقت می‌تواند باعث بدتر شدن بو گردد. برای رهایی از این بوها، باید پرده‌ها را با محصولات تمیزکننده ایمن و تجهیزات نظافتی ملایمی که پرده شویی‌های حرفه‌ای ارائه می‌دهند، به صورت عمیق تمیز کنید.

ذرات آلوده پنهان و آلرژن‌ها را از بین می‌رود.

به مرور زمان، پرده‌ها باکتری‌ها و آلرژن‌های مختلف که روی سلامت شما می‌توانند موثر باشند را جذب می‌کنند. از آنجایی که پرده‌ها برای آویزان شدن روی در‌ها و پنجره‌ها طراحی شده‌اند، پارچه آنها ممکن است در تماس با حشرات و رطوبت قرار گیرند که همین مورد می‌تواند احتمال رشد کپک و قارچ را افزایش دهد. آلودگی‌هایی که روی این پارچه‌ها باقی می‌مانند، می‌توانند عوارض جانبی نامعلومی را روی سلامت شما، مخصوصا اگر بیماری‌های سینوسی و تنفسی داشته باشید، باقی بگذارند. نظافت منظم پرده‌ها به زدودن کثیفی، گرد و غبار و جرم‌ها کمک می‌کند.

مو و شوره حیوان خانگی می‌تواند به پرده‌ها چسبیده، باعث شود خانه شما نامرتب به نظر رسد و در مهمانان و خانواده ایجاد حساسیت کند. مواد زائد حیوانات خانگی نیز می‌تواند بوی نامطلوبی را ایجاد کند و در هوا این بو پخش شود. نظافت حرفه‌ای پرده به منظور حذف مو و شوره حیوانات خانگی است تا با پیشگیری از ورود آلرژن‌ها، زندگی شما را سالم نگه دارد. اگر چندین حیوان خانگی دارید، ممکن است دفعات بیشتری نیاز به نظافت پرده‌ها داشته باشید تا از تجمع مو و شوره جلوگیری کنید.

باعث ماندگاری بیشتر پرده‌ها می‌شود.

پرده‌های شما احتمالا ارزش بسیاری برای شما دارند. به منظور بیشتر کردن ماندگاری آنها تا حد ممکن، باید نظافت شوند و بر اساس یک روتین منظم پنجره‌ها را تمیز کنید. زمانی که خدمات نظافت حرفه‌ای پرده‌ها را انتخاب می‌کنید تا از آنها مراقبت کنند، پارچه‌ها به دقت بررسی می‌شوند و مناسب‌ترین روش‌های نظافت آن‌ها مشخص می‌گردند. زمانی که پرده‌ها با استفاده از محصولات، تجهیزات و روش‌های حرفه‌ای تمیز شدند، ماندگاری آنها می‌تواند دو یا حتی سه برار شود.

قیمت شستشوی پرده نگین سرویس چقدر است؟

هزینه نهایی این خدمات به چندین مورد بستگی دارد:

 • جنس پرده‌ها: نیاز‌هایی در شستشوی هر یک از لوازم خانه وجود دارند. برخی مواد بسیار جاذب هستند و نمی‌توان آنها را با آب شست. دیگر موارد نیز می‌توانند به آسانی با شوینده‌های خاصی آسیب ببینند.
 • نوع روش نظافت: این مورد نوع محلول‌ها، ابزار و تجهیزاتی که تکنیسین استفاده می‌کند را مشخص می‌کند. برخی فرایند‌های نظافتی نیاز به محصولات نظافتی بیشتری نسبت به دیگران دارند.
 • بلندی پرده‌ها: تعیین هزینه نهایی، از عوامل اصلی در انتخاب یک خدمات نظافت حرفه‌ای است. هزینه نظافت پرده‌های کوچک و نیم قد متفاوت است و معمولا بلندی پرده‌ها بر قیمت آنها تاثیر دارد.
 • نظافت اضافه: اگر متقاضی بخواهد، پرده‌ها را می‌توان با مواد ضد گرد و غبار یا مواد شوینده مخصوص شست. اما این خدمات در سرویس استاندارد قرار نمی‌گیرد.

شستشوی پرده در غرب تهران و چیتگر

برای همراهان عزیز نگین سرویس در منطقه 22 و ناحیه چیتگر، سرویس دریافت و تحویل رایگان پرده ارائه میشود. همچنین برای دریافت انواع خدمات خشکشویی و شستشوی پرده می‌توانید با شماره تلفن ها و واتساپ ما در تماس باشید.

سخن آخر

بهترین مکان برای خدمات نظافت پرده شما نگین سرویس است. شما در اینجا افرای ماهر و مجهز برای شستشو، خشکشویی، بخارشویی و نظافت پرده‌ها و دیگر لوازم خانه خواهید یافت. ما در کنار شما هستیم تا انواع خدمات شستشو و خشکشویی انواع پرده را به صورت حرفه ای برای شما فراهم کنیم.

سوالات پرتکرار

آیا می‌توانم پرده‌ها را با ماشین لباس شویی بشویم؟

قرار گرفتن در مقابل نور خورشید می‌توان حتی پارچه‌های محکم را آسیب پذیر کند. بنابراین زمانی که پرده‌ها را با ماشین لباسشویی می‌شویید، از دور ملایم، آب ولرم یا سرد و شوینده ملایم استفاده کنید. در صورت امکان، به بند آویزان کنید تا خشک شوند یا در خشک کن بدون حرارت یا تنظیمات ملایم قرار دهید. اما بهترین روش استفاده از خدمات حرفه‌ای بر اساس پارچه پرده است.

هر چند وقت پرده‌ها باید شسته شوند؟

نظافت منظم پرده‌ها برای نو و تمیز نگه داشتن آنها ایده خوبی است و هر 6 ماه توصیه می‌شود. تعداد دفعات نظافت پرده‌ها به عوامل دیگری مانند اینکه آیا در معرض دود هستند یا خیر، نوع سیستم گرمایشی خانه شما و آیا پرده‌ها توسط کودکان و حیوانات خانگی لمس می‌شوند دارد.

آیا پرده های چین دار نیز میتوانند شسته شوند؟

ابتدا اگر پرده‌ها آستر داشته باشند امکان ایجاد چین و چروک با شستشوی معمولی وجود دارد. بهترین راه برای پیشگیری از این اتفاق استفاده از ملایم‌ترین تنظیمات ماشین لباسشویی یا خدمات خشک شویی حرفه‌ای است.

شستشو  و خشکشویی پرده چقدر طول می‌کشد؟

بسته به جنس و ضخامت پرده شما، این فرآیند نهایتا 24 ساعت زمانبر خواهد بود.

آیا هزینه پیک تحویل و دریافت بر عهده مشتری است؟

پیک رایگان نگین سرویس در منطقه ی 22 تهران تمامی سفارشات شستشوی پرده از مشتریان گرامی بدون پرداخت هیچ هزینه ای دریافت کرده و تحویل میدهد.

آیا برای شستشوی پرده نیز امکان خشکشویی اکسپرس وجود دارد؟

بله اما باید در نظر داشته باشید در خشکشویی اکسپرس هزینه پیک برعهده مشتری است.

چگونه پرده‌هایی که حلقه یا گاودانه دارند را خشک کنیم؟

بدون در نظر گرفتن اینکه پرده حلقه، گاودانه، بند یا پیله دارد، نباید آن را در خشک کن قرار داد. این موارد ممکن است منقبض شوند و پوشش چوبی و فلزی آنها جدا گشته و خراب شوند. هوای گرم می‌تواند پارچه را خراب کند و آسیب‌‌های دیگری نیز ایجاد گردد. بعد از شستشوی پرده، می‌توانید بگذارید با جریان هوا خشک شوند و زمانی که مقداری مرطوب هستند، آنها را اتو بکشید تا چین‌ها از بین بروند.

مقالات مرتبط

تماس با ما