نظافت سرویس بهداشتی: تمیز کردن روشویی، توالت، حمام و کاشی‌ها

حمام یکی از مهمترین بخش‌های خانه، مراکز آموزشی و محل کار محسوب می‌شود و حفظ بهداشت آن دارای اهمیت بالایی است به همین خاطر، تمیز نگه داشتن آن یکی از ضروریات است. شرکت‌های خدماتی می توانند در زمینه حفظ پاکیزگی و بهداشت آن به شما کمک کرده و همچنین در زمان شما نیز صرفه‌جویی کنند.

اگر زانو و کمرتان درد گرفته است و نمی‌توانید به راحتی سرویس بهداشتی منزلتان را نظافت نمایید، اگر شرکت، رستوران و مرکز خریدی که در آن کار می‌کنید دارای تعداد بالای سرویس بهداشتی است و شما از پس نظافت آن بر نمی‌آیید، می‌توانید با شرکت‌های خدماتی و نظافتی مخصوص تماس بگیرید.

شما می‌توانید درخواست خود را با شرکت ما نیز مطرح کنید، نظافتچیان ما قادرند حمام و سرویس بهداشتی شما را به طور کامل پاکیزه کنند. پاک کردن تار عنکبوت از گوشه اتاق و شستشوی کف حمام از جمله این کارها محسوب می‌شود. خدمات نظافتی سرویس بهداشتی را از تجمع کثیفی و میکروب‌ها پاک کرده بخش‌های خاصی نظیر روی قفسه حوله، دستمال توالت، پرده‌ها، طاقچه، چهارچوب، جلوی کابینت‌ها و حتی تخته‌های قرنیز شما را نیز تمیز می‌کنند.

خدمات نظافت سرویس بهداشتی نگین سرویس

خدمات نظافت سرویس بهداشتی

کارمندان نظافت شرکت ما در خصوص تمیز کردن و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی خبره هستند و با گذشت زمان دانش زیادی در مورد نحوه پاکسازی صحیح این بخش مهم  از خانه جمع آوری کرده‌اند.

شرکت خدماتی ما تنها وظیفه نظافت سرویس بهداشتی خانه‌ها را برعهده نمی‌گیرد، بلکه نظافت سرویس بهداشتی رستوران، سالن، مدارس، مراکز خرید، ساختمان‌های اداری و تجاری را نیز می‌تواند انجام دهد.

در اینجا چک لیست خدمات شرکت بهداشتی نگین به منظور تمیز و ضدعفونی کردن حمام قرار داده شده است:

 • نظافت توالت ایرانی و فرنگی
 • نظافت حمام و وان
 • نظافت دوش حمام
 • شستشوی حوله‌ها و پادری‌ها
 • نظافت در ورودی، کلید برق و دستگیره در سرویس بهداشتی
 • ضدعفونی کردن و نظافت روشویی و شیرآلات آن
 • تمیز کردن آینه دستشویی
 • نظافت قفسه دستشویی و جای مایع
 • خالی کردن و تمیز کردن سطل زباله
 • نظافت تهویه و چراغ‌های سرویس بهداشتی
 • نظافت راه آب روشویی و حمام
 • نظافت پرده و میله پرده حمام
 • نظافت سقف و پنجره سرویس بهداشتی
 • نظافت کاشی‌های کف و دیوار سرویس بهداشتی

در صورت هرگونه سوال لطفا از طریق شماره تلفن و واتساپ با ما در تماس باشید.

نظافت توالت ایرانی و فرنگی

نظافت توالت ایرانی و فرنگی

تمیز و ضدعفونی کردن توالت یکی از الزامات است که باید حداقل هفته‌ای یکبار انجام شود. کارشناسان نظافت شرکت ما ابتدا از اسپری حاوی سفید کننده برای ضدعفونی توالت استفاده می‌کنند. این کار از بیرون توالت شروع شده و سپس به لبه کاسه خواهد رسید.

ماده سفید کننده به گالن آب گرم اضافه شده و سپس برس مخصوص شستشوی توالت به مدت یک ساعت در آن خیس می‌شود تا بعد از هر بار استفاده ضد عفونی گردد. همچنین هنگام استفاده از سفید کننده، پنجره‌ها باز شده و فن دستشویی نیز روشن می‌شود.

نیروهای خدماتی ما همچنین فلاش تانک را تمیز کرده و ته آن را نیز ضد عفونی می‌کنند.

نظافت حمام و وان

به منظور تمیز کردن حمام و وان از پاک‌ کننده‌های مخصوص و حاوی آمونیاک استفاده شده و یا در صورت تمایل شما از یک بطری اسپری حاوی محلولی با قسمت مساوی سرکه و صابون ظرفشویی استفاده می‌شود. ابتدا محلول بر روی دیوار، شیرآلات و کف وان یا دوش اسپری می‌شود و سپس به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه باقی می‌ماند. سپس نظافتچیان ما از یک سطل آب گرم یا سردوش به منظور شستن محلول استفاده کرده و سطوح را آبکشی می‌کنند. می‌توان پاک کردن محلول را با پارچه میکروفایبر نیز انجام داد.

در صورتی که دیوار حمام شما از جنس کاشی و سرامیک یا فایبرگلاس و سنگ است، باید هر هفته توسط کف صابون به طور کامل تمیز شود تا هرگونه آلودگی و کپک زدگی روی سطوح از بین برده شود.

نظافت دوش حمام

اگر سردوش شما آب را به اطراف می‌پاشاند و یا جریان آب در آن ضعیف شده است، باید تمیز شود. کارمندان ما از مقداری سرکه سفید مقطر استفاده می‌کنند و توسط آن رسوبات معدنی و کف صابون را از بین می‌برند.

شستشوی حوله و پادری

شستشوی حوله و پادری

نظافتچیان ما حوله‌ها، دستمال دستشویی، حوله دستی و تشک‌های حمام را جمع آوری کرده و می‌شویند. در صورتی که قالیچه‌های مخصوص کوچک درحمام وجود دارند، نظافتچیان آن‌ها را به بیرون می‌برند تا  گرد و غبار آن را پاک کرده و در صورت نیاز آن را بشویند. سپس فرش‌ها در هوای آزاد خشک می‌شوند تا از آسیب به لایه لاستیکی آن جلوگیری شود.

نظافت در ورودی، کلید برق و دستگیره در سرویس بهداشتی

کلیدهای چراغ و دیوار اطراف حمام معمولاً لکه و کثیفی زیادی به خود می‌گیرند و می‌توانند به راحتی محل رشد میکروب و باکتری باشند. حتی در حمام نیز بعضی اوقات بسیار کثیف می‌شود. نظافتچیان ما تمام قسمت‌ها را با دستمال ضد عفونی کننده یا پاک کننده به خوبی تمیز می‌کنند.

ضدعفونی کردن و نظافت روشویی و شیرآلات آن

کارگران ما پاک کننده مخصوص سطوح یا محلول سرکه را به سینک ظرفشویی و دسته شیر آب اسپری کرده، چند لحظه منتظر می‌مانند تا کثیفی از بین برود و سپس آن را آبکشی می‌کنند. در مرحله بعد، از دستمال تمیز کننده یا دستمال کاغذی به منظور تمیز کردن پشت دستگیره‌های شیر استفاده می‌کنند. معمولاً کثیفی زیادی در آن منطقه جمع می‌شود و دلیل اصلی آن آلودگی، پاشیدن اشتباه خمیر دندان به سینک و ماندن باقیمانده صابون و … است. در پایان شیر آب را با دستمال پاک می‌کنیم.

تمیز کردن آینه دستشویی

تمیز کردن آینه دستشویی

پس از تمیز شدن سینک و سایر موارد، آینه‌ها با شیشه پاک کن مخصوص تمیز می‌شوند البته می‌توان مقداری سرکه سفید مقطر را روی پارچه نیز اسپری کرد. سپس برای جلوگیری از باقی ماندن رگه‌های رسوب و گرد و غبار، آینه را با یک پارچه میکروفایبر برق می‌اندازند.

نظافت قفسه دستشویی و جای مایع

نظافتچی از پاک کننده همه منظوره و یک پارچه به منظور پاک کردن ظروف صابون و سایر وسایلی روی پیشخوان نظیر ظرف جواهرات یا گلدان استفاده می‌کنند.

خالی کردن و تمیز کردن سطل زباله

پس از خالی کردن سطل زباله چند قطره صابون ظرفشویی مایع در ته آن ریخته شده و سپس سطل با آب گرم پر می‌شود. آب در سطل می‌ماند تا مقداری خیس بخورد و در نهایت  با استفاده از پارچه کهنه یا دستمال کاغذی خشک می‌شود.

نظافت تهویه و چراغ های سرویس بهداشتی

در صورت تمایل نظافتچیان ما درپوش هواکش را جدا می‌کنند سپس سینک ظرفشویی را با آب داغ و کمی مایع ظرفشویی پر کرده و درب هواکش را در آن قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود که درپوش به مدت ۱۰ دقیقه خیس بخورد. در نهایت لکه‌ها با پارچه نرم یا برس اسکراب پاک می‌شوند و درپوش خشک شده در جای خود قرار می‌گیرد.

اگر دریچه را نمی‌توان جدا کرد، می‌توان برای پاک کردن آن از برس مخصوص اثاثیه، جاروبرقی یا گردگیر میکروفایبر استفاده کرد. نیروهای خدماتی همچنین لامپ‌ها‌ را از گرد و غبار و حشرات مرده پاکسازی می‌کنند.

نظافت راه آب روشویی و حمام

میزان تخلیه آب سینک و زهکشی دوش نیز توسط نیروهای خدماتی بررسی می‌شود. در صورتی که آب کندتر پایین برود، این احتمال هست که مو و زباله‌هایی در بین راه وجود دارند که راه آب را بسته‌اند و باید خارج شوند. درپوش سینک برداشته می‌شود و سپس با استفاده از انتهای آویز سیمی، گرفتگی فاضلاب باز می‌شود. با وجود اینکه استفاده نادرست از آویز سیمی منجر به آسیب لوله‌ها می‌شود اما نگران نباشید، زیرا نیروهای ما در این کار کاملاً تخصص دارند. نیروهای ما همچنین از برخی محصولات لوله بازکن تجاری بدین منظور استفاده می‌کنند.

نظافت پرده و میله پرده حمام

نظافت پرده و میله پرده حمام

به دلیل رطوبت بیش از حد حمام، این اتاق محلی برای رشد کپک است و پرده حمام و آستر دوش از این قاعده مستثنی نیست. کارمندان پرده را داخل ماشین لباسشویی می‌اندازند و در حین پاک شدن پرده میله و حلقه آن را تمیز می‌کنند.

نظافت سقف و پنجره سرویس بهداشتی

سقف سرویس بهداشتی مستعد کپک زدن است و برای نظافت آن ما از محلول سرکه و مایع ظرفشویی استفاده می‌کنیم و سپس آن را خشک می‌کنیم. همچنین از همین روش برای نظافت پنجره سرویس بهداشتی نیز استفاده خواهیم نمود.

نظافت کاشی‌های کف و دیوار سرویس بهداشتی

آخرین مرحله پاک کردن کف حمام است. کارمندان این کار را در آخر انجام می‌دهند، زیرا گرد و غبار، مو و مواد شیمیایی حاصل از محصولات تمیز کننده طی مراحل قبلی بر روی زمین می‌ریزند. کف حمام با آب صابون تمیز می‌شود. اگر کف حمام از جنس کاشی یا سرامیک، وینیل یا مشمع مخصوص کف حمام باشد می‌توان آنها را با مخلوطی از یک گالن آب گرم و یک دوم فنجان سفید کننده و ضد عفونی تمیز کرد. برای کاشی های دیوار نیز به همین ترتیب عمل شده و در نهایت آبکشی می‌شود.

هزینه نظافت سرویس بهداشتی

هزینه نهایی تمیز کردن سرویس بهداشتی به خدمات مورد نظر شما بستگی دارد، اگر شما درخواست یک نظافت کامل را داشته باشید، هزینه‌ی آن از یک نظافت روتین سرویس بهداشتی بیشتر خواهد بود. به علاوه تعداد سرویس‌های بهداشتی و تعداد نفرات نظافتچیان درخواستی بر قیمت نهایی موثر است.

هزینه نظافت سرویس بهداشتی در چیتگر و منطقه 22

نظافت سرویس‌های بهداشتی یک مورد جدایی ناپذیر در هر خانه و یا ساختمان است. منطقه 22 بعد از احداث دریاچه چیتگر و مجتمع‌های تجاری مختلف همچون ایران مال، بام لند و طوبی بسیار مورد توجه قرار گرفته است، و علاوه بر تعداد زیاد ساکنین، افراد زیادی هم برای خرید یا تفریح به این منطقه می‌آیند. از این رو نیاز به سرویس‌های نظافت سرویس بهداشتی اجتناب ناپذیر است. شما حتی برای نظافت سرویس‌های بهداشتی مراکز تجاری، رستوران‌ها، و ادارات نیز می‌توانید از خدمات ما استفاده نمایید. دیگر نیازی به نگرانی نیست، زیرا نیروهای مستقر ما به سرعت در محل حاضر خواهند بود و با هزینه‌ای مقرون به صرفه اقدام به نظافت محل خواهند کرد.

سخن پایانی

نیروهای خدماتی ما تیمی خبره هستند که به خوبی آموزش دیده‌اند و از کاربرد هرکدام از مواد تمیز کننده حمام آگاه هستند. این نیروها بسیار دقیق هستند و حمام شما را نو و پاکیزه می‌کنند. نظافتچیان ما از نظر تایم و ساعت می‌توانند به راحتی با شما هماهنگ شوند.

مؤسسه ما سالیان سال است که خدمات خود را به مشتریان مختلف و خانه‌های آنها عرضه می‌کند. مشتریان در خصوص نظافت خانه‌های خود تاکنون به ما اعتماد داشته‌اند و به همین دلیل شما نیز می‌توانید روی ما حساب باز کنید. همین امروز با متخصصان نظافتی ما تماس بگیرید و حمامی تمیز و درخشان را به خود هدیه دهید.

سوالات متداول

آیا نظافت کامل منزل، شامل نظافت سرویس‌های بهداشتی نیز می‌باشد؟

بله در صورتی که شما خدمات نظافت کامل منزل درخواست کرده باشید، نظافت سرویس بهداشتی نیز شامل آن می‌شود.

آیا نگین سرویس خدمات نظافت سرویس‌های بهداشتی شرکت ها و دفاتر را نیز انجام می‌دهد؟

بله در صورتی که در محل کار و یا دفتر خود نیاز به خدمات نظافت سرویس‌های بهداشتی دارید، می‌توانید با همکاران ما هماهنگی های لازم را انجام دهید.

آیا تهیه مواد ضدعفونی کننده و لوازم نظافت مثل اسکاچ، دستمال و برس به عهده ماست؟

شما می‌توانید لوازم نظافتی را خودتان تهیه کنید، در صورتی که از نگین سرویس مواد و لوازم را برای شما تهیه نماید، هزینه آن در فاکتور منظور خواهد شد.

آیا برای نظافت سرویس‌های بهداشتی از وایتکس استفاده می‌شود؟

بله برای نظافت برخی قسمت‌ها از وایتکس استفاده می‌کنیم، اما اگر وایتکس به سرویس بهداشتی شما آسیب می‌رساند ما می‌توانیم از محلول‌ها و شوینده‌های خانگی استفاده نماییم.

آیا نگین سرویس نظافت سرویس‌های بهداشتی که خارج از منزل (در حیاط و راهرو) هستند را نیز انجام می‌دهد؟

بله، هر تعداد سرویس بهداشتی که در منزل وجود دارد را نظافت خواهیم نمود. در صورتی که نیاز به نظافت سرویس‌های بهداشتی خارج از منزل نیز هست لطفاً با نظافتچیان ما هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

نظافت یک سرویس بهداشتی چقدر زمان می‌برد؟

زمان لازم برای نظافت سرویس بهداشتی به تعداد آن‌ها و میزان آلودگی آن‌ها بستگی دارد.

مقالات مرتبط

تماس با ما