نماشویی و تمیزکردن نما: خدمات تخصصی نماشویی در تهران + قیمت

زیبایی نما و درخشان‌تر شدن شیشه‌ها برای مجتمع‌ها، خصوصاً برای مجتمع‌های تجاری و برج‌ها امری ضروری است و لازم است تا در بازه‌های زمانی مشخص نماشویی انجام شود.

آلودگی‌های موجود در هوا به مرور زمان به نمای ساختمان (سنگ، شیشه و …) نفوذ کرده و ظاهر ساختمان را زشت می‌کند. نماشویی ساختمان مجموعه خدماتی است که به منظور نظافت و از بین بردن آلودگی‌های روی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. طی این عملیات، کارشناس نماشویی با استفاده از تجهیزات مناسب به طبقات مختلف ساختمان دسترسی پیدا کرده و با استفاده از واترجت و یا واتر سند بلاست، نما را می‌شوید.

لازم به ذکر است هزینه نماشویی در تهران تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون میزان آلودگی، ارتفاع ساختمان و روش نماشویی متغیر می‌باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نماشویی و هزینه آن می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. پس از ثبت سفارش در سایت نگین سرویس، کارشناس نماشویی به محل اعزام شده و با توجه به موقعیت ساختمان بهترین روش نماشویی را به شما پیشنهاد داده و هزینه‌ها را اعلام می‌کند.

خدمات نماشویی ساختمان و برج‌های مسکونی، تجاری نگین سرویس

نماشویی ساختمان امری تخصصی است و لازم است توسط متخصص و تیم حرفه‌ای انجام شود. به منظور ثبت سفارش نماشویی ساختمان می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با همکاران ما در ارتباط باشید. پس از ثبت سفارش، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارشناس نماشویی در محل اعزام شده و موقعیت ساختمان را بررسی می‌کند. بسته به ارتفاع، میزان آلودگی و جنس نما، کارشناس نگین سرویس بهترین روش نماشویی را به شما پیشنهاد داده و هزینه‌ها را اعلام می‎‌کند. برخی از خدمات نگین سرویس در حوزه نماشویی ساختمان عبارتند از:

  • نماشویی ساختمان و برج در تهران (کلیه مناطق 22 گانه تهران)
  • انجام خدمات نماشویی با استفاده از واترجت، واتر سند بلاست و …
  • انجام خدمات نماشویی انواع نماها(سنگی، گرانیتی، شیشه‌ای و …)
  • استفاده از مواد نانو و سیلیس برای نماشویی سختمان
  • پولیش ساختمان بعد از نماشویی

روش‌های نماشویی ساختمان در تهران

روش‌های نماشویی ساختمان در تهران

نمای ساختمان اولین چیزی است که به هنگام ورود به ساختمان به چشم می‌خورد. در شهرهای بزرگ همچون تهران، به مرور زمان گرد و خاک و آلاینده‌های گوناگون در هوا به نمای ساختمان و برج‌های مسکونی آسیب وارد کرده و چهره ساختمان را زشت می‌کنند.

علاوه‌بر ساختمان‌های قدیمی در ساختمان‌های نوساز هم بعد از عملیات عمرانی، نظافت ساختمان (فینیشینگ) و نماشویی به منظور زیباتر کردن چهره ساختمان، یکی از اقدامات ضروری است.

با استفاده از نماشویی، نمای ساختمان تمیز و شفاف شده و جلوه زیباتری خواهد داشت. نماهای ساختمانی انواع مختلفی دارند که نحوه شستشوی آنها نیز بسته به جنس، معماری ساختمان و … متفاوت می‌باشد. در عملیات نماشویی از دستگاه واترجت، واتر سند بلاست، مواد نانو و … استفاده می‌شود.

در نظر داشته باشید، نماشویی ساختمان امری تخصصی است که حتماً باید توسط متخصصین این امر انجام شود. با توجه به تجهیزات مخصوص نماشویی، موادی که مورد نیاز است و همچنین مهارت مورد نیاز، بهتر است این کار را به متخصص آن بسپارید. نگین سرویس خدمات نماشویی انواع ساختمان و برج‌های مسکونی را برعهده گرفته و بهترین کیفیت را به شما تضمین می‌کند.

نماشویی با واترجت

کارشناسان متخصص نماشویی ساختمان، بیشتر از واترجت برای شستشوی نمای ساختمان استفاده می‌کنند. در این روش آب و مواد شوینده با فشار بالا روی نما پاشیده می‌شود و آن را تمیز می‌کند. انواع دستگاه‌های واترجت برای شستشوی نما عبارتند از: واترجت آب گرم، واترجت آب سرد و واترجت برقی. نماشویی با واترجت معمولاً برای نماهای شیشه‌ای، کامپوزیتی و سنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نماشویی ساختمان به روش واتر سند بلاست

یکی دیگر از روش‌های نماشویی ساختمان، روش واترسندبلاست می‌باشد. بسته به تشخیص کارشناس و درصورتیکه جرم نما به قدری باشد که با واترجت به خوبی تمیز نشود، میتوان از واتر سند بلاست استفاده کرد. در این روش، مواد سیلیسی مخصوص همراه با آب به سمت سطح پرتاب شده و آلودگی‌ها را پاک می‌کند. این روش بیشتر برای نماهای آجری، سنگی و بتنی کاربرد دارد.

نماشویی ساختمان با مواد نانو

نماشویی با مواد نانو بیشتر برای ساختمان‌های با نمای سنگ مناسب است. در این روش مواد نانو بر روی نما پخش شده و سپس با استفاده از واترجت کل نما شستشو شده و کثیفی‌ها و آلودگی‌ها پاک می‌شوند. به علاوه برخی ساختمان‌ها از ماسه و آجرهای نامرغوب استفاده نموده‌اند که به مرور زمان باعث شوره بستن نما میشود، پس برای جلوگیری از این مسئله، پس از نماشویی، از مواد نانو برای جلوگیری از شوره بستن نما استفاده میشود.

نماشویی با مواد شوینده و به صورت دستی

این روش بیشتر مناسب نما‌های گرانیتی، سرامیکی و کامپوزیتی می‌باشد. در این روش کارشناس با استفاده از مواد شوینده مناسب نما را شسته و پس از پاکسازی کامل مواد شوینده را پاک می‌کند. این روش برای پاک کردن آلودگی‌های ساختمان‌هایی با تعداد طبقات کم تا حدود زیادی موثر می‌باشد. هزینه این روش در مقایسه با سایر روش‌ها مناسب‌تر می‌باشد.

تکنیک‌های تمیز کردن نمای ساختمان و برج‌های مسکونی و تجاری

تکنیک‌های مختلفی برای نماشویی ساختمان وجود دارند. نماشویی ساختمان با داربست درواقع روش سنتی نماشویی است که امنیت بیشتری هم دارد، با این وجود برای برج‌های مرتفع نمی‌توان از این روش استفاده کرد. یکی دیگر از روش‌های نماشویی، استفاده از راپل هست. در این روش راپل‌کار با استفاده از تجهیزات مخصوص به طبقات مختلف دسترسی داشته و اقدامات لازم نظافتی را به انجام می‌رساند. کارشناس نماشویی پس از ارزیابی محل و با توجه به موقعیت، بهترین روش نماشویی را به شما پیشنهاد می‌کند.

نماشویی با طناب (راپل)

نماشویی با طناب (راپل)

برای ساختمان‌های بلند و یا ساختمان‌هایی که امکان زدن داربست را ندارند، استفاده از راپل گزینه مناسبی است. در این روش کارشناس نماشویی از کمربند محافظ و طناب ایمنی استفاده می‌کند. در نماشویی با طناب، راپل کار با استفاده از راپل به طبقات مختلف دسترسی داشته و با استفاده از واترجت نما را می‌شوید.

نماشویی با داربست

نماشویی با داربست

این روش که درواقع روش سنتی نماشویی است، برای ساختمان‌هایی مناسب است که امکان نصب داربست بر آنها وجود دارد. در نظر داشته باشید که هزینه‌ی نصب داربست، یک هزینه‌ی اضافی محسوب میشود، لذا با توجه به شرایط ساختمان، روش شستشو با طناب مقرون به صرفه تر و آسان تر می‌باشد.

 نماشویی با بالابر هیدرولیکی

نماشویی با بالابر هیدرولیکی

درصورتیکه امکان استفاده از نماشویی با داربست یا طناب نباشد، بالابرهای هیدرولیکی گزینه مناسبی هستند. با استفاده از بالابرهای هیدرولیکی می‌توان به ارتفاع‌های مختلف دسترسی داشته و عملیات نظافت ساختمان را انجام داد. در نظر داشته باشید این روش در مقایسه با طناب، هزینه بیشتری دارد.

بعد از مشخص شدن نوع نماشویی (استفاده از طناب، داربست و …) کارشناس مواد لازم برای شستشوی نما را تعیین کرده و همراه با تیم حرفه‌ای شروع به کار می‌کند.

تمیز کردن نما بر اساس نوع و جنس نما

تمیز کردن نما بر اساس نوع و جنس نما

خدمات نماشویی بسته به نوع مواد به کار رفته در نما به انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

نماشویی نمای سنگی

یکی از نماهای پرطرفدار در آپارتمان‌های شهری، نمای سنگی است. نماهای سنگی در معرض انواع آلاینده‌ها قرار دارند و معمولاً سالی یکبار نیاز به نماشویی دارند. نماشویی نمای سنگی بسته به نوع سنگ و میزان آلودگی به روش‌های مختلف انجام می‌شود. درصورتیکه نمای ساختمان خیلی کثیف باشد و آلودگی‌ها به سنگ نفوذ کرده باشند، می‌توان از مواد نانو برای نماشویی استفاده کرد تا نما کاملاً تمیز شود.

تمیز کردن نمای چوبی

با توجه به اینکه چوب به آب حساس است، در این روش نمیتوان از واترجت برای شستشوی نما استفاده کرد. برای نماشویی نماهای چوبی، از مواد و روش‌های مخصوص نظافت چوب استفاده می‌شود. نماهای چوبی عموماً سالی یکبار نیاز به نظافت دارند.

نماشویی نمای آجری

کارشناس نماشویی معمولاً برای شستشوی نماهای آجری قدیمی، واتر سند بلاست را پیشنهاد می‌کند. بهتر است سالی یکبار برای نماشویی نمای آجری اقدام کنید.

شستن نمای کامپوزیتی

نماهای کامپوزیتی به مرور زمان بر اثر بارش باران اسیدی و جذب ذرات ریز موجود در هوا، جرم گرفته و نیاز به شستشو دارند. معمولاً زمان پیشنهادی برای شستشوی نماهای کامپوزیتی هر 6 ماه یکبار می‌باشد. کارشناس نماشویی با استفاده از واترجت برای نماشویی نماهای کامپوزیتی اقدام می‌کند.

تمیزکردن نمای شیشه‌ای

تمیزی نماهای شیشه‌ای بسیار مهم می‌باشد و در صورت کثیفی، این نماها بسیار زشت و کدر به نظر می‌رسند. نیروهای خدماتی مجرب با استفاده از راپل برای شستشوی نماهای شیشه‌ای اقدام می‌کنند. لازم به ذکر است با توجه به اینکه این نماها در فواصل زمانی کوتاه کثیف می‌شوند، لازم است به صورت فصلی برای نماشویی و تمیزکردن نماهای شیشه‌ای اقدام کنید.

پولیش ساختمان بعد از نماشویی

به منظور شفافیت بیشتر و جلوه زیباتر بعد از نماشویی با واتر سند بلاست، از پولیش استفاده می‌شود. پولیش در واقع، نوعی مواد شیمیایی است که مانند یک جلادهنده عمل می‌کند. بسته به نظر کارشناس و مشتری، عملیات پولیش بعد از نماشویی به منظور کیفیت بهتر انجام می‌شود.

به منظور انجام این عملیات، ابتدا باید ساختمان کاملاً نماشویی شود و کل آلودگی‌ها پاک شوند.

بهترین زمان برای نماشویی ساختمان و برج‌های مسکونی، تجاری

بهترین زمان برای نماشویی ساختمان و برج‌های مسکونی، تجاری

متخصصان نماشویی توصیه می‌کنند حداقل سالی یکبار برای دریافت خدمات نماشویی ساختمان و برج‌های مسکونی اقدام کنید، تا بدین‌ترتیب آلودگی‌ها به متریال نما نفوذ نکرده و آلودگی عمیق نشود.

مناسب‌ترین زمان برای تمیز کردن نما فصل بهار و تابستان می‌باشد.

چرا بایستی نماشویی و تمیز کردن نما را انجام دهیم؟

پیشگیری از آلودگی

جمع‌شدن آلودگی‌های روی نما ممکن است باعث شود که سطح بیرونی ساختمان به مرور زمان خراب شود. علاوه بر اینکه تجمع جلبک، آلاینده‌ها و سایر آلودگی‌ها برای نمای بیرونی خوشایند نیست، بلکه می‌تواند جنس و ساختار نما را از بین ببرد. همچنین زمانی که آلودگی برای مدت طولانی دست نخورده باقی بماند، سخت‌تر حذف می‌شود و می‌تواند رطوبت را به دام بیاندازد که منجر به مشکلاتی نظیر ایجاد کپک می‌شود.

تأثیرگذاری بیشتر و بالا رفتن ارزش دارایی

شستشوی نما موجب افزایش جذابیت ساختمان می‌شود. بازدید اولیه در جذب مشتری بسیار مهم است. اگر به دنبال مستأجر هستید، آنها احتمالاً ساختمان تمیز و درخشان را ترجیح می‌دهند. همچنین حفظ تمیزی ساختمان ارزش ملک را در شرایطی که تصمیم دارید ملک خود را بفروشید افزایش می‌دهد. ملکی که به خوبی نگهداری می‌شود مورد توجه بیشتر بوده و شما می‌توانید قیمت‌های بالاتری را به خریداران علاقه‌مند پیشنهاد دهید.

حفاظت از سلامت مستأجرین

با گذشت سالیان، ساختمان شما می‌تواند خاک، گرد، باکتری و سایر مواد آلرژی‌زا را جمع‌آوری کند، که این قضیه می‌تواند برای سلامت شما و مستأجرانتان مضر باشد. آلاینده‌های چسبیده به سطوح ساختمان شما می‌توانند انواع بیماری نظیر مشکلات تنفسی را به همراه داشته باشند. تجمع آلودگی‌ها همچنین ممکن است مناطقی مانند پیاده روها را لغزنده کند. علاوه بر آن، کپک‌هایی که ممکن است در طول سال‌ها ایجاد شوند، ممکن است به داخل ساختمان شما، نظیر دریچه‌های هوا و لوله‌ها نفوذ کنند و باعث ایجاد مشکلات تنفسی و یا عفونت‌های سینوسی شوند.

قیمت نماشویی ساختمان و برج‌های مسکونی در تهران

قیمت نماشویی ساختمان و برج‌های مسکونی در تهران

قیمت نماشویی ساختمان تحت تأثیر عوامل متعددی، متغیر می‌باشد. برخی از عوامل مؤثر در هزینه نماشویی ساختمان در ادامه مطلب آورده شده‌اند:

  • جنس نمای ساختمان: شستشوی نماهای رومی، شیشه‌ای و سنگی هزینه‌های متفاوتی دارند.
  • مساحت نمای ساختمان: هر چه ارتفاع ساختمان بلندتر و مساحت آن بیشتر باشد، هزینه نماشویی بیشتر خواهد شد.
  • میزان آلودگی: هرچه نمای ساختمان کثیف‌تر و کدرتر باشد، میزان مواد شوینده مورد نیاز بیشتر و هزینه هم بیشتر خواهد شد.
  • روش نماشویی: هزینه نماشویی با استفاده از طناب در مقایسه با نماشویی با داربست بیشتر می‌باشد.
  • مواد مورد استفاده در نماشویی: در صورت استفاده از مواد نانو و یا سیلیس برای نماشویی هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.

نگین سرویس علاوه‌بر نماشویی، خدمات نظافتی منزل، برگزاری مراسم جشن، عزاداری و … را نیز در تهران برعهده گرفته و با بهترین کیفیت به انجام می‌رساند. برخی از خدمات نظافتی نگین سرویس عبارتند از:

برای ثبت سفارش می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید و یا از طریق واتس اپ اقدام کنید.

نماشویی و تمیزکردن نما در منطقه 22 و چیتگر

منطقه‌ی 22 پس از احداث دریاچه‌ی زیبای چیتگر توانسته پتانسیل بالای خود را در جذب جمعیت مشتاق و پویا نشان دهد. این منطقه با داشتن مراکز تجاری و تفریحی بیشمار از جمله ایران مال، توانسته محبوبیت زیادی برای افراد مختلف به ارمغان بیاورد و از نظر تجاری و مسکونی پیشرفت بسزایی نماید. از این رو  نیاز به خدمات نظافتی همواره بیش از پیش در این منطقه احساس میشود و نگین سرویس این وعده را به همراهان خوب خود میدهد که با دستگاه‌های به روز و در اسرع وقت و با هزینه‌ی کمتر در خدمت مشریان خوب خود در منطقه 22 خواهد بود. به علاوه همراهان عزیز ما در سراسر شهر تهران میتوانند از خدمات نماشویی و نظافت ما بهره مند شوند.

نتیجه گیری

در صورتی که به دنبال شستشوی نمای بیرونی ساختمان خود هستید، برای انجام اینکار کار حتماً با شرکت حرفه‌ای منطقه خود تماس بگیرید. شستشوی فشار بالا نیاز به زمان و دقت بالا دارد تا اطمینان حاصل شود که سطوح به درستی تمیز شده باشند. تمیز کردن سطوح مختلف با یکدیگر یکسان نیستند. افراد حرفه‌ای با عوامل تمیز کننده مختلف، دمای آب و فشار آشنا هستند و در صورت لزوم مقدار آنها را تغییر می‌دهند تا تضمین شود که قسمت‌های مختلف ملک شما به درستی تمیز شده و آسیبی نمی‌بینند.

پرسش‌های متداول

قیمت نماشویی برج و ساختمان مسکونی در تهران چقدر است؟

هزینه نماشویی بسته به ارتفاع ساختمان، میزان آلودگی و … متفاوت می‌باشد.

نماشویی با مواد نانو به چه صورت است؟

برای نماهایی که آلودگی به عمق سنگ و نما نفوذ کرده و با استفاده از آب تمیز نمی‌شوند، کارشناس نماشویی معمولاً استفاده از مواد نانو را پیشنهاد می‌کند، زیرا مواد نانو تمام آلاینده‌ها را به خود جذب کرده و نما را از هرگونه آلودگی پاک می‌کند.

برای نماشویی ساختمان مسکونی در تهران، کدام روش نماشویی مناسب است؟

با توجه به اینکه جنس نمای ساختمان‌های مسکونی از سنگ، شیشه، کامپوزیت و … می‌باشد، روش‌های نماشویی هم متفاوت هستند که کارشناس پس از بررسی بهترین روش را به مشتری اعلام می‌کند.

برای نماشویی برج‌های مرتفع در تهران چه روشی مناسب است؟

با توجه به اینکه امکان نصب داربست برای برج‌های مرتفع وجود ندارد، نماشویی با طناب برای برج‌ها بهترین گزینه است. در این روش راپل کار با استفاده از راپل و تجهیزات ایمنی به ارتفاع‌های مختلف دسترسی داشته و نماشویی را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

آیا میتوانیم برای نماشویی، کارگر شخصی استخدام کنیم؟

خیر، با توجه به اینکه نماشویی امری تخصصی است و به مهارت و تجهیزات تخصصی نیاز دارد، بهتر است از شرکت‌های خدماتی معتبر در تهران کمک بگیرید.

نماشویی ساختمان چقدر زمان می‌برد؟

بسته به ارتفاع ساختمان، میزان آلودگی و روش نماشویی، زمان در نظر گرفته شده برای نماشویی ساختمان متفاوت می‌باشد. کارشناس نماشویی در محل ساختمان حاضر شده و با توجه به این فاکتورها زمان لازم برای نظافت را خدمت مشتری اعلام می‌کند.

آیا خدمات نماشویی در کرج هم انجام میشود؟

برای دریافت خدمات در اطراف شهر تهران لازم است تا از قبل با کارشناسان ما هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا برنامه‌ریزی‌های دقیق صورت گیرد.

آیا هنگام نماشویی امکان نفوذ آب به داخل ساختمان وجود دارد؟

پیش از نماشویی تمامی پنجره و منافذ ساختمان بررسی و درزگیری خواهند شد و اگر احتمال نفوذ آب وجود داشته باشد ساکنین مطلع خواهد شد. البته ما برای به حداقل رساندن این چالش واتر جت را به طور عمود بر نما و شیشه‌ها قرار نخواهیم داد.

مقالات مرتبط

تماس با ما