نظافت لابی و ورودی ساختمان: مراحل نظافت + هزینه

نظافت و تمیزکاری لابی و ورودی ساختمان برای ساکنین برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی اهمیت بسیاری دارد. چرا که ساکنین و میهمانان دائما در این محیط در حال رفت و آمد می‌باشند و هرگونه آلودگی ممکن است، ناخوشایند باشد. برای نظافت سطوح گسترده‌ای مانند لابی برج‌ها، لازم است افراد مجرب با استفاده از تجهیزات و مواد شوینده‌ مخصوص طی یک روند خاص، تمام بخش‌های ورودی و لابی ساختمان را نظافت کنند. در این مقاله خدمات نظافت لابی در مجموعه نگین سرویس را معرفی می‌کنیم.

خدمات نظافت لابی و ورودی ساختمان نگین

خدمات نظافت لابی و ورودی ساختمان نگین

نظافتچیان مجرب با استفاده از تجهیزات مخصوص فضای لابی را نظافت کرده و در آخر هم برای ضدعفونی کردن محیط، اقدامات لازم را انجام می‌دهند. نگین سرویس با کادری مجرب از نیروهای خدماتی حرفه‌ای علاوه‌بر نظافت لابی، نظافت راه‌پله، نظافت منزل و نظافت و شستشوی استخر را هم برعهده می‌گیرد.

 • نگین سرویس برای کلیه امور نظافتی، از جمله نظافت لابی یک استاندارد مخصوص دارد که نظافتچی موظف است طبق آن عمل کند. بنابراین خیالتان راحت خواهد بود که هیچ چیز از قلم نمی‌افتد.
 • نیروهای خدماتی نگین راس ساعت در محل حاضر شده، با دقت و ظرافت امور نظافتی را انجام داده و راس ساعت محل را ترک می‎‌کنند.
 • نیروهای خدماتی نگین خواسته و رضایت مشتری را به عنوان اولویت اول در نظر می‌گیرند و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خسارت، با دقت کار می‌کنند.
 • در دوران کرونا، پروتکل‌های مخصوصی برای نظافت لابی مجتمع‌های مسکونی در نظر گرفته شده است. نیروهای خدماتی نگین، طبق پروتکل‌های بهداشتی عمل می‌کنند و کل محیط را ضدعفونی می‌کنند.
 • نگین سرویس برای کل مناطق تهران تعرفه یکسانی دارد.
 • نیروهای خدماتی نگین سرویس تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند.
 • نیروهای خدماتی نگین مورد اعتماد هستند و موسسه از هر بابت ایشان را ضمانت می‌کند.
 • در صورت تمایل مشتری، این امکان وجود دارد که به صورت دوره‌ای از خدمات نظافتی یک کارگر استفاده کنید. به طور مثال اگر نظافتچی عملکرد خوبی در نظافت لابی داشت، می‌توانید برای دفعات بعدی هم ایشان را رزرو کنید.

اهمیت نظافت و تمیزکاری لابی و ورودی ساختمان

اهمیت نظافت و تمیزکاری لابی و ورودی ساختمان

با توجه به اینکه لابی ساختمان اولین جایی است که در معرض دید میهمانان و افراد غریبه است، بسیار مهم است که همیشه تمیز و مرتب باشد. حتی چند لکه سیاه بر روی کف و ذره‌ای گرد و خاک روی کانتر لابی، توجه افراد را جلب کرده و ناخوشایند به نظر می‌رسد.

 • با توجه به اینکه بیشترین رفت‌وآمد مربوط به محیط لابی است و تقریبا همه ساکنین به طور روزانه از این محل گذر می‌کنند، فضای لابی خیلی زود نیاز به نظافت پیدا می‌کند.
 • ممکن است آلودگی و کثیفی‌های ورودی ساختمان بر اثر رفت و آمد به طبقات و واحدهای مسکونی منتقل گردد.
 • آلودگی و کثیفی در محیط لابی ممکن است بوی نامطبوعی در فضا ایجاد کند که برای ساکنین خوشایند نیست.
 • به هنگام بردن زباله‌ها به خارج از ساختمان، ممکن است آب زباله روی کف ورودی ساختمان بریزد که هم چهره ساختمان را زشت می‌کند و هم بوی نامطبوعی دارد.

کدام بخش‌های لابی و ورودی ساختمان نیاز به نظافت و تمیزکاری دارند؟

کدام بخش‌های لابی و ورودی ساختمان نیاز به نظافت و تمیزکاری دارند؟

با توجه به اینکه لابی ساختمان، محل تردد همه ساکنین و میهمانان می‌باشد، نظافت آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نظافتچی کلیه قسمت‌های لابی را نظافت می‌کند. این بخش‌ها عبارتند از:

 • کف لابی
 • بخش مربوط به زباله‌ها
 • پله‌های ورودی مجتمع مسکونی
 • درب ورودی
 • مبلمان و تجهیزات لابی
 • شیشه‌های لابی
 • فرش و موکت لابی
 • لوسترها و چراغ‌ها

مراحل نظافت لابی برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی

مراحل نظافت لابی برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی

نظافت و تمیزکاری لابی و ورودی ساختمان امری تخصصی است که باید توسط افراد کاربلد، باتجربه و تحت نظارت مدیر ساختمان انجام شود.

جمع‌آوری زباله‌های ریز و درشت

اولین مرحله نظافت لابی، جمع‌آوری زباله‌هاست. نظافتچی با استفاده از سوییپر، کلیه زباله‌های ریز و درشت محوطه لابی را جمع می‌کند. علاوه‌بر این، نظافتچی موظف است سطل‌های زباله را تخلیه کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تمیز کند.

نظافت دیوارهای لابی

به منظور نظافت دیوارهای لابی در برج‌های بزرگ، نظافتچی از دستگاه بخارشوی صنعتی استفاده می‌کند. با استفاده از این دستگاه کلیه آلودگی‌ها و لکه‌ها پاک شده و دیوار به صورت یکدست تمیز می‌شود. برای نظافت لابی مجتمع‌های کوچک، نیازی به تجهیزاتی همچون بخارشو و سوییپر نمی‌باشد. نظافتچی با استفاده از محلول آب و پودر صابون دیوارهای ساختمان را نظافت می‌کند.

ترتیب نظافت دیوارهای لابی به این صورت است که نظافتچی از بالا شروع کرده، نظافت می‌کند و به بخش‌های پایینی می‌رسد. قبل از شستشوی دیوار، گرد و خاک روی دیوارها را می‌گیرد. سپس با استفاده از دستمال آغشته به محلول شوینده، دیوار را به خوبی دستمال می‌کشد. بعد از پاک شدن لکه‌ها، نظافتچی از یک دستمال تمیز برای خشک کردن دیوار استفاده می‌کند. لازم به ذکر است به منظور جلوگیری از پخش آلودگی، نظافتچی باید به دفعات دستمال را عوض کند و از دستمال تمیز برای شستشوی دیوار لابی استفاده کند. در نظر داشته باشید نظافتچی برای پاک کردن لکه‌های قدیمی روی دیوار از محلول آب و سرکه استفاده می‌کند.

نظافت آینه و شیشه‌های لابی

در این مرحله نظافتچی برای تمیزکاری آینه و شیشه‌های لابی اقدام می‌کند. نظافتچی با استفاده از بخارشوی صنعتی می‌تواند شیشه‌ها را به خوبی تمیز کند و برق بیندازد. در نظر داشته باشید برای داشتن شیشه و پنجره‌های تمیز، تقریبا هر روز باید گرد و خاک روی آنها را پاک کنید. با این وجود برای تمیزکاری با بخارشوی صنعتی، هفته‌ای دوبار کفایت می‌کند.

نظافت مبلمان و تجهیزات لابی

یکی دیگر از مواردی که نظافت آن اهمیت بسیاری دارد، مبلمان و تجهیزات لابی است. گرد و خاک روی میزها و مبلمان لابی چهره ساختمان را زشت می‌کند و به مرور زمان و با نفوذ آلودگی‌ها، مبلمان کدر و کهنه به نظر می‌آیند.

نظافتچی به منظور پاک کردن لکه‌های بجا مانده روی مبلمان، از محلول رقیق آب و سرکه استفاده می‌کند، بدین‌ترتیب که محلول روی لکه‌ها اسپری شده و با دستمال مرطوب به آرامی روی آنها کشیده می‌شود.

در مجتمع‌های بزرگ، نظافتچی از بخارشوی برای تمیز کردن مبلمان استفاده می‌کند. بخارشوی آلودگی‌ها و کثیفی‌ها را به کلی از بین می‌برد. در صورتی که بخارشوی در دسترس نباشد، برای تمیز کردن مبلمان از محلول آب و پودر لباسشویی هم استفاده می‌شود. نظافتچی با استفاده از دستمال حوله‌ای و محلول شستشو، مبلمان را پاک میکند و پس از آن یک بار هم با استفاده از دستمال مرطوب شده با آب روی مبل‌ها را دستمال می‌کشد.

برای برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی شلوغ لازم است دوبار در هفته مبلمان لابی گردگیری و نظافت شوند.

نظافت کانتر لابی‌من و وسایل آن

بعد از نظافت مبلمان، نوبت به نظافت کانتر لابی‌من و وسایل آن می‌رسد. نظافتچی با استفاده از دستمال حوله‌ای مناسب و انواع پاک کننده‌های سطوح، کانتر را تمیز کرده و وسایل را ضدعفونی می‌کند. در نظر داشته باشید کانتر باید هر روز اول صبح گردگیری و تمیز شود، چرا که حتی ذره‌ای گرد و خاک هم چهره لابی را زشت می‌کند.

نظافت پادری ورودی مجتمع

نظافت پادری مجتمع هم از مواردی است که اهمیت بسیاری دارد. با توجه به اینکه پادری محل عبور همه ساکنین است، آلودگی و کثیفی آن ممکن است در کل لابی پخش شود. نظافتچی با استفاده از شوینده‌های مناسب، پادری را شسته و پس از خشک شدن و نظافت کف لابی، آن را پهن می‌کند. پادری برج و مجتمع‌های مسکونی باید یک روز در میان شسته شود.

نظافت و تمیزکاری کف لابی

یکی از مراحل نهایی نظافت لابی، تمیزکاری کف لابی می‌باشد. با توجه به تردد افراد در طول ساعات روز، کف لابی خیلی زود کثیف می‌شود و احتیاج به نظافت دارد. برای برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی بزرگ، بهتر است کف لابی هر روز نظافت شود. همچنین با توجه به رفت و آمد زیاد و احتمال انتقال آلودگی‌ها از خارج ساختمان، بهتر است نظافت کف لابی آخرین مرحله باشد.

برای نظافت کف لابی برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی بزرگ، معمولا از اسکرابر یا زمین‌شوی صنعتی استفاده می‌شود. این دستگاه عملیات شستشو و خشک کردن کف را به طور همزمان و با کیفیت عالی انجام می‌دهد. برس زمین‌شوی با سرعت بالا می‌چرخد و آلودگی‌ها را از سطح زمین جدا می‌کند و به صورت همزمان آب تمیز بر روی سطح پاشیده شده و سپس کف خشک می‌شود.

در نظر داشته باشید برای تمیزکاری لابی مجتمع‌های کوچک نیازی به این تجهیزات نیست و نظافتچی با استفاده از ابزارهای دستی همچون تی و شوینده‌های مختلف، این کار را انجام می‌دهد. برای نظافت کف لابی ساختمان‌های کوچک، نظافتچی آقا بسته به جنس کف از مواد مختلفی استفاده می‌کند. برای تمیز کردن کف لابی، ابتدا با جارو گرد و خاک و آشغال‌های ریز جمع می‌شوند. سپس محلول آب سرد و پاک‌کننده سنگ و سرامیک رافونه تهیه شده و با استفاده از تی، آلودگی‌های کف پاک می‌شوند. پس از پاک شدن لکه‌ها، نظافتچی کف را خشک می‌کند تا رطوبت و شوینده روی کف باقی نماند.

در صورتی که کف لابی فرش یا موکت شده باشد، لازم است هر روز سطح آن جارو کشیده شود تا آلودگی‌ها به الیاف فرش نفوذ نکنند. در نظر داشته باشید برای نظافت کف لابی نباید از پاک‌کننده‌های قوی همچون جوهرنمک و وایتکس استفاده کنید، چرا که سنگ و سرامیک‌ها را فرسوده کرده و جلوه آن‍ها را زشت می‌کند.

براق کردن و جلا دادن به کف لابی

براق کردن کف لابی آخرین مرحله نظافت است. برای برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی بزرگ، نظافتچی با استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی کف را براق و شفاف می‌کند. همچنین برای مجتمع‌های کوچک، نظافتچی از براق‌کننده سرامیک برای براق و درخشان کردن کف لابی استفاده می‌کند.

ضدعفونی‌کردن لابی در دوران کرونا

با توجه به شیوع ویروس کووید 19، ضدعفونی کردن فضا یکی از موارد حیاتی است که باید در نظافت لابی هم به آن پرداخته شود. بعد از نظافت کل لابی، نظافتچی با استفاده از دستگاه مخصوص فضای لابی را ضدعفونی می‌کند. بدین‌ترتیب احتمال انتقال کرونا در بین افراد تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

نحوه ثبت سفارش خدمات نظافت لابی و ورودی ساختمان نگین

به منظور ثبت سفارش، می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. کارشناسان نگین پس از دریافت اطلاعات شما، نظافتچی یا نظافتچیان آماده‌ به کار را به شما معرفی کرده و در صورت تایید شما، در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایشان به محل مورد نظر اعزام خواهند شد. اطلاعات مورد نیاز به هنگام ثبت سفارش نظافت لابی ساختمان عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • تلفن تماس
 • مساحت لابی
 • خدمات مورد نیاز (نظافت کلی، دیوارشویی، شستن شیشه‌‌ها، نظافت کف و …)

برای نظافت لابی و ورودی ساختمان، نظافتچی آقا بهتر است یا خانم؟

برای نظافت لابی و ورودی ساختمان، نظافتچی آقا بهتر است یا خانم؟

به منظور نظافت لابی و ورودی ساختمان، نظافتچی آقا گزینه بهتری است، چرا که نظافت لابی شامل شستشوی دیوار، کف و امور این‌چنینی می‌باشد که نظافتچیان آقا بهتر از پس آن برمی‌آیند. این درحالیست که برای نظافت منزل، اغلب خانم‎‌های خانه‌دار نظافتچی خانم را انتخاب می‌کنند. نظافتچیان خانم در امر نظافت منزل دقت بیشتری داشته و برای تمیزکاری‌های با حساسیت بالا مناسب می‌باشند.

مناطق تحت پوشش خدمات نظافتی نگین در تهران

نگین سرویس در کلیه مناطق 22گانه تهران آماده خدمت‌رسانی است. بنابراین در صورتی که ساکن غرب تهران، شرق تهران، شمال تهران و یا جنوب تهران باشید، می‌توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات اقدام نمایید. در نظر داشته باشید، قیمت‌ نظافت لابی ساختمان در تمامی مناطق تهران یکسان در نظر گرفته می‌شود. البته برای مناطقی که به ایستگاه اتوبوس تندرو و مترو دسترسی آسان ندارند، همچون دارآباد و درکه، مبلغی بابت هزینه کرایه ماشین از مشتری دریافت می‌شود.

پرسش‌های متداول

قیمت نظافت لابی و ورودی ساختمان چقدر است؟

هزینه نظافت لابی و ورودی ساختمان بسته به مساحت لابی و خدمات مورد نیاز متفاوت می‌باشد.

برای نظافت لابی و ورودی ساختمان بهتر است از کارگر شخصی کمک بگیرم یا شرکت‌های خدماتی؟

با توجه به اینکه نظافت لابی به تجهیزات خاصی نیاز دارد و امری تخصصی است، بهتر است از شرکت‌های خدماتی معتبر در تهران کمک بگیرید.

هرچند وقت یکبار باید برای نظافت لابی اقدام کنیم؟

بسته به تعداد واحدها و رفت و آمد ساکنین، نیاز به نظافت لابی در ساختمان‌های مختلف متفاوت می‌باشد. با این‌وجود، در برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی بزرگ، لابی هفته‌ای دوبار باید به صورت کامل نظافت شود.

چطور میتوانم به نظافتچی استخدام‌شده از موسسه اعتماد کنم؟

شرکت‌های نظافتی، نیروهای خدماتیشان را از میان افراد شایسته و قابل اعتماد انتخاب می‌کنند و بارها آن‌ها را در موقعیت‌های مختلف ارزیابی می‌کنند. همچنین نظافتچیان نزد مدیریت مجموعه ضمانت حسن انجام کار دارند. بنابراین با خیال راحت میتوانید به آن‌ها اعتماد کنید.

برای نظافت لابی به چند نفر نظافتچی نیاز است؟

تعداد افراد مورد نیاز برای نظافت لابی به مساحت آن و مدت زمان مورد نظر برای اتمام کار نظافت بستگی دارد.

مقالات مرتبط

تماس با ما