خدمات بنایی کلی و جزئی ساختمان، تعمیرات و تخریب + هزینه‌ها

خدمات بنایی یا ساختمانی از جمله خدماتی هستند که در حوزه ساخت و ساز و تعمیرات ساختمان‌ها ارائه می‌شوند. این خدمات شامل انجام فعالیت‌های مرتبط با ساخت، بازسازی، تعمیر، تغییرات ساختمانی و تزئینات داخلی ساختمان می‌باشد. خدمات بنایی از اهمیت بسیاری برخوردارند زیرا انجام یک کار ساختمانی به صورت صحیح و حرفه‌ای می‌تواند تأثیر بزرگی در استحکام، کیفیت و زیبایی ساختمان داشته باشد. از این رو، انتخاب یک متخصص حرفه‌ای و معتبر برای خدمات بنایی بسیار حائز اهمیت است. بنابراین لازم است تا خدمات خود را به استادکاران حرفه‌ای نگین سرویس بسپارید تا از بهترین و با‌کیفیت‌ترین خدمات بنایی برخوردار شوید.

خدمات بنایی ساختمان که توسط نگین سرویس ارائه می‌شود

نگین سرویس انواع خدمات تخصصی کلی و جزئی بنایی را ارائه می‌دهد. لیست خدمات ما به شرح زیر است:

 • مشاوره بنایی و اقدامات اولیه
 • انواع خدمات بنایی کلی و جزئی
 • خدمات دیوارکشی و آجرچینی
 • انواع خدمات تعمیرات، مرمت، بازسازی و ترمیم ساختمان
 • تخریب دیوارهای داخلی و خارجی
 • خدمات خرده‌کاری ساختمان
 • کف سازی (نصب، تعمیر و تعویض کاشی، موزاییک، سرامیک و…)
 • ساخت سقف و سقف کاذب و تعمیرات آن
 • گچ کاری و رابیتس‌ سقف
 • نماسازی ساختمان
 • مقاوم سازی ساختمان
 • و… ده‌ها خدمت دیگر

در صورتی که به هرگونه خدمات بنایی نیازمند هستید، کافیست تا با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را به شما همراهان عزیز ارائه دهند. پس از تماس با کارشناسان خدمات موردنیاز خود را به آن‌ها ابلاغ نموده تا درخواست شما ثبت شود.


بررسی انواع خدمات بنایی

بررسی انواع خدمات بنایی

خدمات بنایی ساختمان به دو دسته اصلی خدمات بنایی کلی و جزئی تقسیم می‌شود.

بنایی کلی: بنایی کلی شامل تمامی خدمات بنایی است که اغلب در ساخت یا بازسایی کامل بنا ارائه می‌شود. این مراحل می‌توانند شامل تخریب سازه، پی‌ریزی، دیوارچینی، بتن‌ریزی، بلوک‌ چینی، کف سازی و … باشند. درست و اصولی طی شدن این مراحل بسیار مهم است زیرا ایمنی ساختمان را در آینده تضمین می‌نماید بنابراین بهتر است تا از نیروهای زبردست و ماهر برای انجام این خدمات استفاده نمایید.

بنایی جزئی: بنایی جزئی شامل خدمات ترمیم، نازک کاری و مرمت جزئی ساختمان است. این خدمات اغلب در مواردی ارائه می‌شوند که بخشی از ساختمان مثل کاشی‌ها، ستون یا دیوارها دچار مشکل شده باشند و یا نیازی به تعویض و جا به جایی آن‌ها باشد.

اکنون به بررسی بخش‌های اصلی بنایی خواهیم پرداخت. بنایی به طورکلی از سه بخش سفت‌کاری و یک بخش نازک‌کاری تشکیل شده است.

پی ریزی و اسکلت‌سازی فونداسیون

اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش کار ساختمان پی‌ریزی و ساخت یک فونداسیون محکم است تا در برابر عواملی مثل زلزله مقاوم باشد. استادکاران پی‌ریزی را با سنگ و مصالح موردنظر شما انجام می‌دهند و برای اسکلت سازی از میلگرد استفاده می‌نمایند. در گام بعدی ستون‌های ساخته شده با میلگرد بتن‌ریزی می‌شوند. درد ساختمان‌های سازه فولادی نیز، اسکلت فولادی سرهم بندی شده و پیچ و جوش می‌شود.

اجرای سقف و دیوارچینی

اجرای سقف و دیوارچینی دو بخش مهم در فرآیند ساخت و نوسازی ساختمان است. برای دیوار چینی مصالح آن انتخاب خواهند شد که شامل بلوک‌های بتنی، آجر و … دیگر است. استادکاران بعد از اتمام دیوار چینی با کمک مصالح انتخاب شده برای سقف، ساخت آن را شروع خواهند کرد. در این فرایند از یونولیت نیز برای عایق کردن سطوح استفاده می‌شود.

سیمان کاری

سیمان کاری فرآیندی است که در آن از سیمان و مواد دیگری مانند آب، شن، ماسه و مواد افزودنی استفاده می‌شود تا سطح‌های مختلفی را پوشش دهد و به عنوان پایه یا لایه نهایی در ساخت و نوسازی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. سیمان در تخلل و شکاف‌های آجر و میله‌گردها قرار می‌گیرد تا بر استحکام ساختمان بیافزاید. در انتهای این فرآیند، استادکاران کاشی‌کاری سرویس و حمام، سرامیک کف و سنگ‌کاری نما را نیز انجام می‌دهند.

نازک کاری‌های ساختمان

نازک‌کاری ساختمان به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که به پایان‌کارهای نهایی و تزئینی ساختمان می‌پردازد. این فعالیت‌ها به عنوان مرحله آخر در فرآیند ساخت و نوسازی ساختمان صورت می‌گیرد و هدف زیباتر کردن فضا و آماده‌سازی آن برای استفاده است. استادکاران در این مرحله گچ‌کاری، نقاشی ساختمان و گاهی نصب تاسیسات و شیرآلات ساختمانی را انجام خواهند داد. در انتهای این مراحل ساختمان آماده برای استفاده و بهره برداری خواهد شد.

هزینه بنایی ساختمان

تعیین هزینه بنایی ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد و در زیر به برخی از اصلی‌ترین عواملی که در تعیین هزینه تأثیر دارند، اشاره می‌کنیم:

 1. اندازه و مساحت ساختمان: ساختمان‌های بزرگتر و با مساحت بیشتر، هزینه بنایی بیشتری نیاز دارند.
 2. طراحی و سبک معماری: طراحی و سبک معماری ساختمان نیز بر هزینه تأثیر می‌گذارد. طرح‌های پیچیده و خاص معماری ممکن است نیاز به هزینه بیشتری داشته باشند. (هزینه مصالح خاص نیز بایستی در نظر گرفته شود)
 3. موقعیت جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی ساختمان نیز در تعیین هزینه مؤثر است. هزینه‌های ساخت در مناطق شهری و مرکزی ممکن است بیشتر از مناطق روستایی و دورافتاده باشد. البته در برخی مناطق کوهستانی و صعب‌العبور ممکن است هزینه‌ها افزایش یابد زیرا ایاب و ذهاب و هزینه حمل مصالح ساختمانی بیشتر خواهد بود.
 4. مواد ساختمانی: نوع و کیفیت مواد ساختمانی استفاده شده نیز بر هزینه تأثیر می‌گذارد. مواد با کیفیت بالاتر هزینه بیشتری دارند.
 5. تجهیزات و تاسیسات: نوع و مدل تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده در ساختمان نیز هزینه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تجهیزات و تاسیسات پیشرفته و با کارایی بالا ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.
 6. نیازمندی‌های خاص: در صورت وجود نیازمندی‌های خاص مانند سیستم‌های امنیتی پیشرفته، سیستم‌های هوشمند، سیستم‌های خنک کننده و گرم کننده، هزینه ممکن است افزایش یابد. البته این موارد در ساخت برج‌ها، مراکز تجاری و ساختمان‌های مدرن بیشتر مدنظر است.
 7. شرایط بازار: شرایط بازار مانند نرخ کارفرمایان نیز می‌تواند بر قیمت عرضه و تقاضا تأثیرگذار باشد. همچنین در فصول مختلف ممکن است هزینه‌ها متغیر باشند.
 8. تعداد کارگران: مسلم است که هر چه تعداد کارگران بیشتر باشد دستمزدی که شما بایستی پرداخت نمایید نیز افزایش می‌یابد.
 9. مدت زمان پروژه : میزان خرابی و وسعت پروژه مواردی هستند که بر مدت زمان پروژه عمرانی تاثیر می‌گذارند و در نهایت بر دستمزد نهایی موثر خواهند بود.

در نهایت، برای تعیین دقیق هزینه بنایی ساختمان، با مهندسان و متخصصان ساختمانی مشورت کرده تا بر اساس جزئیات پروژه، بازرسی موقعیت و تحلیل دقیق، برآورد هزینه‌های لازم انجام شود. توافق بر اینکه استادکاران بنا به صورت روزمزد یا کنتراتی حقوق دریافت نمایند، پیش از شروع کار صورت می‌گیرد و بنا بر توافق شما با استادکاران خواهد بود.

هزینه بنایی ساختمان در منطقه 22 و چیتگر

در سال‌های اخیر عظیم‌ترین پروژه‌های ساختمانی همچون ایران مال و بام لند و ده‌ها سازه مسکونی، تجاری و تفریحی دیگر در منطقه 22 و مناطق مجاور دریاچه چیتگر در حال بهره‌برداری است. از این رو نیاز کارفرمایان در این منطقه به استادکاران بنا رو به افزایش است. در صورتی که نیاز به نیروهای ماهر و با تجربه دارید تا در اسرع وقت در محل موردنظر حاضر شوند، می‌توانید از نیروهای نگین سرویس استفاده نمایید. نیروهای حاضر در محل ما، بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بر سر پروژه‌ها حاضر شده و آماده برای ارائه خدمات خواهند بود.

چرا بایستی از خدمات بنایی ساختمان نگین سرویس استفاده نمایم؟

استادکاران نگین سرویس نیروهایی متعهد، آموزش‌دیده و مسئولیت پذیر هستند که می‌توانند خدمات موردنظرتان را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه نمایند.

 • تجربه و دقت بالا: تجربه مناسب نیروهای ما در اغلب پروژه‌های عمرانی متفاوت باعث شده است تا آن‌ها تمامی موقعیت‌ها را به راحتی مدیریت نمایند. این تجربه به دقت و مهارت آن‌ها نیز افزوده است تا بتوانند بالاترین کیفیت کاری را به شما ارائه دهند.
 • متعهد و مسئولیت پذیر: علاوه‌بر وقت‌شناسی و مسئولیت‌پذیری نیروهای ما در پروژه‌های ساختمانی، استادکاران با رعایت تمامی پروتکل‌های ایمنی ساختمانی و مقررات نظام مهندسی، خیال شما از بابت تمامی جنبه‌های ایمنی آسوده خواهد بود.
 • برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت زمان و منابع: استادکاران بنا، با تکیه بر تجربه و مهارت خود می‌توانند برنامه ریزی دقیق و بهینه از زمان و منابع مورد نیاز به شما ارائه دهند. مزیت همکاری با نیروهای متخصص و کاربلد این است که با حداقل منابع و مصالح موردنیاز و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارها انجام خواهند شد.
 • تضمین کیفیت کار: کیفیت خوب و نتیجه مناسب در انتهای پروژ، یکی از مهم‌ترین عواملی است که مدنظر تمام کارفرمایان است. موسسات خدماتی معتبر این ضمانت را به شما ارائه خواهند داد و درصورتی که هر زمان از فرآیند کاری رضایت نداشته باشید، وجه پرداختی شما نیز با احترام عودت داده خواهد شد.

سوالات متداول

آیا استادکاران و نیروهای نگین سرویس لوازم مورد نظر برای بنایی را به همراه دارند؟

بله تهیه لوازم کار به عهده خود استادکاران است.

تهیه کردن سیمان، شن و ماسه و گچ و… بر عهده چه کسی می‌باشد؟

تهیه نمودن این موارد برعهده کارفرما است تا تمامی مواد اولیه کار را فراهم آورد.

آیا استادکاران نگین سرویس خدمات ترمیم و بازسازی دیوار را نیز انجام می‌دهند؟

بله خدمات بنایی نگین سرویس شامل انواع خدمات ترمیم و بازسازی نیز می‌باشد.

حمل نخاله ها در انتهای کار بر عهده چه کسی است؟

در نهایت حمل نخاله ها بر عهده کارفرما می‌باشد و استادکاران وظیفه حمل نخاله ها را ندارند.

آیا خدمت برقکاری و لوله‌کشی نیز به عهده استادکاران بنا می‌باشد؟

خیر این خدمات برعهده متخصصین برق‌کار و لوله‌کش است و استادکاران بنا به سفت‌کاری و نازک‌کاری ساختمان خواهند پرداخت.

آیا استادکاران بنا، خدمات جا به جایی شومینه، اپن و دیوارهای داخلی را نیز انجام می‌دهند؟

بله تمامی خدمات تعویض و تعمیر دکوراسیون داخلی توسط استادکاران ما انجام می‌شود.

آیا نیروهای نگین سرویس خدمات نصب کمد دیواری را نیز انجام می‌دهند؟

نصب کمدهای دیواری بر عهده نیروهای نجار است و استادکاران بنا خدمات نصب آن را انجام نمی‌دهند و تنها می‌توانند فضایی که قرار است در آن تعبیه شود را آماده نمایند.

آیا خدمات اصلاح شیب حمام و سرویس بهداشتی نیز توسط استادکاران بنا ارائه می‌شود؟

بله انواع خدمات اصلاح شیب حمام، سرویس بهداشتی و حتی حیاط نیز توسط استادکاران ما ارائه می‌شود.

مقالات مرتبط

تماس با ما