نظافت و تمیز کردن سقف کاذب کناف، پلاستیکی، فیبری، آگوستیک و غیره

امروزه در اکثر خانه‌ها از سقف کاذب به عنوان یک آیتم زیبایی استفاده می‌شود. یک سقف کاذب با طراحی مناسب می‌تواند به زیبایی دفتر کار یا خانه، بیفزاید. امروزه انواع زیادی از سقف کاذب وجود دارند   که هر نوع از آن‌ها روش‌ها مراقبتی و نظافتی خاص خود را می‌طلبند. به طور کلی تمیز کردن سقف کاذب کار دشواری است، زیرا معمولا دسترسی به سقف کاذب سخت است و برای تمیز کردن آن باید از روش‌های خاصی استفاده کرد. در نتیجه، بهتر است که کار نظافت و مراقبت از سقف کاذب را به متخصصان این زمینه بسپارید. در صورتی که سقف کاذب آلوده باشد؛ افراد خانه ممکن است گرد و غبار جمع شده روی سقف را تنفس کنند و از این طریق به بیماری‌ها یا حساسیت‌های تنفسی دچار شوند. برای حفظ بهداشت و سلامت افراد خانه و نیز زیبایی منزل، لازم است که برای تمیز کردن سقف کاذب اقدام کنید.

خدمات نظافت و تمیز کردن سقف کاذب توسط نگین سرویس

خدمات نظافت و تمیز کردن سقف کاذب توسط نگین سرویس

موسسه خدماتی و نظافتی نگین سرویس، گستره‌ای از انواع خدمات نظافتی و خدماتی را به همراهان عزیز خود عرضه می‌دارد.

خدمات نظافت سقف کاذب نگین سرویس عبارتند از :

 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب کناف
 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب پلاستیکی، فایبرگلاس و پی وی سی
 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب فیبری
 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب تیغه‌ای
 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب آگوستیک
 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب فلزی
 • نظافت و تمیز کردن سقف کاذب چوبی

نظافت سقف کاذب، علاوه‌بر نظافت و پاکیزگی محل، باعث زیبایی و بهبود سلامتی ساکنین نیز می‌شود. در صورت نیاز به هرگونه خدمات نظافت منزل و محل کار حتما با شماره تلفن و واتساپ ما در تماس باشید تا کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب کناف

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب کناف

تخته‌های گچی، یکی از پرکاربردترین مصالح برای ساخت سقف کاذب هستند. این تخته‌های از یک ماده معدنی و طبیعی ساخته شده‌اند که بسیار سبک و مقاوم است و نیز خاصیت ضدحریق هم دارد. برای تمیز کردن سقف کاذب، باید ابتدا گرد و غبار و کثیفی‌ها را با جاروبرقی تمیز کنید.

سپس یک پارچه مرطوب را به انتهای یک چوب بلند ببندید و از آن برای تمیز کردن سقف استفاده کنید. برای تمیز کردن سقف‌های قالب‌گیری شده، می‌توانید از پارچه آغشته به سرکه هم استفاده کنید. از آنجایی که سرکه خاصیت اسیدی دارد؛ می‌توان با استفاده از آن کپک‌ها و قارچ‌هایی که ممکن است روی سقف رشد کرده باشند را نیز پاک کرد.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب پلاستیکی، فایبرگلاس و پی وی سی

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب پلاستیکی، فایبرگلاس و پی وی سی

اگر سقف کاذب از فایبرگلاس ساخته شده باشد، می‌توان آن را با پارچه مرطوب تمیز کرد و از آنجایی که این نوع سقف‌ها در برابر رطوبت مقاوم هستند، در اثر تماس با آب آسیب نمی‌بینند.

احتمال رشد میکروب روی چنین سقف‌هایی وجود دارد که این میکروب‌ها در اثر عدم رسیدگی می‌توانند آسیب جدی به سقف وارد کنند. اما جای نگرانی نیست، زیرا کارکنان شرکت ما سقف را به خوبی تمیز می‌کنند. نظافتچی‌های ما از محلول آب و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن سقف استفاده می‌کنند.

برخی از طراحی های سقف های فایبرگلاس به گونه‌ای است که می‌توان آنها را جدا نموده و بخش‌های کوچک‌تر را جداگانه شست، خشک کرد و دوباره نصب نمود.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب فیبری

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب فیبری

اگر سقف کاذب از الیاف معدنی ساخته شده باشد، می‌توان از یک اسفنج لاستیکی ساده برای تمیز کردن آن استفاده کرد. در این صورت، ابتدا سقف گردگیری شده و بعد به راحتی با یک اسفنج تمیز می‌شود. همچنین، می‌توان از یک پارچه مرطوب یا یک اسفنج آغشته به محلول شوینده هم استفاده کرد. کارکنان ما همیشه از خشک شدن کامل سقف بعد از نظافت اطمینان حاصل می‌کنند.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب تیغه‌ای

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب تیغه‌ای

سقف‌های کاذب تیغه‌ای به نسبت دیگر مدل‌های سقف کاذب سخت‌تر تمیز می‌شوند؛ اما این موضوع جای نگرانی ندارد زیرا این نوع از سقف‌های کاذب مقاومت بالایی دارند و دچار مشکل نمی‌شوند. نظافت این نوع سقف‌ها زمان بیشتری نیز خواهد برد.

بهترین روش نظافت سقف کاذب تیغه‌ای این است که با استفاده از جاروبرقی گرد و خاک آن گرفته شود و سپس به وسیله‌ یک جاروی مناسب تمامی قسمت سقف به خوبی نظافت گردد. می‌توان از تی ماکروفایبر نیز برای نظافت سقف‌های تیغه‌ای استفاده کرد، آن‌ها را به محلول پاک کننده آغشته کرده و برای نظافت سقف استفاده کرد.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب آکوستیک

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب آکوستیک

کارکنان ما برای تمیز کردن این نوع سقف، از برس نرم جاروبرقی یا گردگیر استفاده می‌کنند. سپس سقف را با یک پارچه مرطوب و به آرامی پاک می‌کنند. با این کار، تمام ذرات کثیفی و گرد و غبار از بین می‌روند. برای تمیز کردن پنل های سقف آکوستیک می‌توان برخی از آنها را جدا نموده و جداگانه تمیز نمود اما این مورد برای سقف های واحد های تجاری و اداری به صرفه نیست و تنها می‌توان برخی بخش های آلوده تر را جداگانه نظافت نمود.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب فلزی

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب فلزی

پانل‌های فلزی انتخاب مناسبی برای ساخت سقف‌های کاذب در ساختمان‌های تجاری یا صنعتی هستند. زیرا این پنل‌ها بادوام و ضدحریق هستند.

برای تمیز کردن سقف کاذب فلزی، ابتدا از یک گردگیر برای پاک کردن گرد و غبار‌ها استفاده می‌شود. و سپس از مواد شوینده برای تمیز سقف استفاده می‌شود. البته باید برای تمیز کردن سقف‌های کاذب فلزی از مواد شوینده‌ای که فاقد مواد ساینده هستند؛ استفاده کرد.

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب چوبی

نظافت و تمیز کردن سقف کاذب چوبی

پانل‌های چوبی یکی دیگر از مصالح پرطرفدار برای ساخت سقف کاذب هستند. این پانل‌های با روکش‌های مختلفی موجود هستند و می‌توانند ظاهری گرم و طبیعی در اتاق ایجاد کنند. سقف‌های کاذب چوبی باید به طور مرتب تمیز شوند تا از هجوم حشرات به چوب‌ها جلوگیری شود.

برای تمیز کردن سقف کاذب چوبی از روش زیر استفاده می‌کنیم:

 • ابتدا با استفاده از سری بلند جارو برقی، تمامی گرد و غبار‌ها و تار عنکبوت‌ها را تمیز می‌کنیم.
 • سپس با استفاده از یک پارچه میکروفیبر، گردگیر یا برس بسیار نرم با دسته بلند، برای تمیز کردن سقف استفاده می‌کنیم.
 • ما برای تمیز کردن چوب از پاک کننده مخصوص چوب و چند قطره مایع ظرفشویی استفاده می‌کنیم.
 • در آخر هم سریع سقف را خشک می‌کنیم.

هزینه نظافت سقف‌های کاذب

قیمت نظافت هرگونه سقف کاذب به جنس آن و متراژ سقف شما بستگی دارد. خواهشمندیم تا پیش از ثبت درخواست خود این موارد را با کارشناسان ما هماهنگ بفرمایید.

هزینه نظافت سقف کاذب در چیتگر و منطقه ۲۲

امروزه سقف کاذب به عنوان یکی از جلوه‌های زیبای معماری در ساخت ساز واحدهای تجاری و مسکونی استفاده می‌شود. از این‌رو، واحدهای لوکس و زیبای منطقه ۲۲ نیز از این ویژگی بی‌بهره نبوده و به زیبایی در مجتمع‌های تجاری و تفریحی همچون ایران مال و بام لند از سقف‌های کاذب استفاده شده است. باتوجه به این که نظافت سقف‌های کاذب به تخصص و دقت خاصی نیاز دارد، به تمامی ساکنین منطقه 22 این نوید را می‌دهیم که موسسه نگین سرویس از این پس خدماتی نظافتی خود را با نیروهای حاضر در محل، در اسرع وقت و با هزینه ‌ای مقرون به صرفه ارائه خواهد داد.

نتیجه گیری

سقف‌های کاذب باید به طور مرتب نظافت شوند، زیرا این کار به ماندگاری آن‌ها کمک می‌کند. اگر سقف به طور منظم تمیز نشود؛ گرد و غبار و آلودگی‌هایی که روی سقف تجمع پیدا می‌کنند، باعث آسیب رسیدن به سقف می‌شوند. بهتر است برای جلوگیری از حادثه و نظافت کامل سقف، این کار را به متخصصین ما بسپارید. شرکت ما با دقت بسیار زیادی سقف‌های کاذب منزل یا محل کار شما را تمیز می‌کند و محیطی تمیز را به شما هدیه می‌دهد.

سوالات متداول

آیا نظافت لوستر نیز به همراه تمیز کردن سقف کاذب صورت می‌گیرد؟

نظافت لوستر و چراغ‌ها از نظافت سقف کذاب جداست، بنابراین در صورت تمایل به تمیز شدن لوستر ها و چراغ ها حتما این مورد را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

آیا نگین سرویس نظافت سقف کاذب با ارتفاع بلند نیز انجام می‌دهد؟

بازه معمول نظافت سقف کاذب برای نگین سرویس، ارتفاع متداول 3 متر است، اما اگر سقف منزل یا محل کار شما بیشتر از 3 متر است حتما این مورد از قبل با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا وسایل و تجهیزات لازم تهیه گردد.

آیا نگین سرویس خدمات داربست برای سقف های بلند ارائه می‌دهد؟

خیر نگین سرویس خدمات نصب داربست ندارد، در صورت لزوم به نصب داربست برای سقف های بسیار بلند حتما این مورد را از پیش هماهنگ بفرمایید.

آیا بایستی مواد شوینده مورد نیاز را از قبل تهیه کنم؟

چنانچه سقف کاذب شما ،نیاز به مواد شوینده مخصوص دارد خواهشمندیم که از قبل این مورد را تهیه بفرمایید اما در صورتی که مواد شوینده متداول برای سقف کاذب قابل استفاده باشند، ما وسایل مورد نیاز را تهیه کرده و تنها در پایان هزینه آنها را از شما دریافت خواهیم کرد.

نظافت سقف کاذب چقدر زمان می‌برد؟

به طور متوسط نظافت سقف های کاذب یک خانه دو خوابه حدود سه ساعت زمان می‌برد.

آیا سرکه به رنگ سقف آسیب می‌رساند؟

سرکه به رنگ سقف آسیب نمی‌رساند در نتیجه نباید نگران تمیز کردن لکه‌ها با سرکه باشید. برای تمیز کردن سقف با سرکه یک سطل را با آب تمیز پر کنید و سرکه را به آن اضافه کنید و اگر در حین نظافت آب آلوده شد حتما آن را به آب تمیز جایگزین کنید.

مقالات مرتبط

خدمات تعمیر شیروانی، تعویض و آب‌بندی انواع شیروانی فلزی، سفالی و…

سقف‌های شیروانی یکی از رایج‌ترین نوع سقف‌ها در معماری ایرانی هستند اما به مرور زمان و در اثر باران، برف و نور خورشید آسیب می‌بینند و نیاز به تعمیرات خواهند داشت. بنابراین، تعمیر و آب‌بندی سقف شیروانی برای جلوگیری از بروز خسارت‌های بیشتر بسیار مهم است.

مطالعه»
تماس با ما