تمیز کردن فر گاز و فر برقی

فر از جمله وسایل پر کابرد خانه و آشپزخانه است که در اثر استفاده روزمره به محل جمع شدن آلودگی، جرم، چربی و دوده تبدیل می‌شود. بخش اعظم آلودگی فر مشخص است، اما بخشی از آن دیده نمی‌شود. در هر حال در یک موضوع هیچ شکی نیست؛ وقتی انبوه جرم، روغن و دوده در فر جمع شود، تمیز کردن آن بسیار دشوار می‌شود. بنابراین برای داشتن فری تمیز و پاکیزه به کمک نیرویی کاربلد نیاز پیدا خواهید کرد.

تکنیسین‌های ماهر و آموزش دیده نگین سرویس به خود می‌بالند که می‌توانند بهترین خدمات را برای نظافت فر ارائه بدهند. نیروهای کار بلد نگین سرویس با تکیه بر مهارت و آموزش‌های‌شان و محصولات تمیز کننده مناسب فرتان را در چشم‌ بر هم‌ زدنی براق و درخشان خواهند کرد. در این مقاله برای‌تان توضیح می‌دهیم که نظافتچی‌های نگین سرویس هر نوع فر را به چه روشی تمیز می‌کنند.

خدمات نظافت فر نگین سرویس

خدمات نظافت فر نگین سرویس

نگین سرویس نیروهای حرفه‌ای خود را مجهز به جدیدترین ابزار و محصولات برای تمیز کردن فر به خانه‌تان می‌فرستد. بنابراین مطمئن باشید که از نظافت فر کاملاً راضی خواهید بود. نیروهای نگین سرویس آموزش دیده هستند و با دقت کار می‌کنند تا هیچ‌گونه آسیبی به فر و سایر لوازم آشپزخانه شما نرسد.

چنانچه در منزل، رستوران، کافه، محل کار و یا سالن پذیرایی خود از فر استفاده می‌نمایید و نیاز به نظافت آن دارید می‌توانید از خدمات نگین سرویس استفاده کنید. برای رزرو و تماس با کارشناسان ما می‌توایند با شماره تلفن‌ها و واتساپ مجموعه در ارتباط باشید.

نحوه نظافت و تمیز کردن انواع فر برقی، گازی و توکار

نحوه نظافت و تمیز کردن انواع فر برقی، گازی و توکار

تمامی فرها بدون در نظر گرفتن مدل، اندازه و منبع انرژیشان با یک روش به راحتی تمیز می‌شوند.

نیروهای ماهر و مهربان نگین سرویس کار نظافت فر را با محافظت از کف و دیوارها شروع می‌کنند. روکش محافظ مقابل و دور فر انداخته می‌شود تا اگر چیزی روی زمین ریخت، پوشش کف آسیب نبیند.

نظافتچی‌های نگین سرویس در مرحله بعد فرتان را بررسی می‌کنند تا پیش از شروع نظافت متوجه نقص‌های احتمالی‌اش بشوند. اگر آنان متوجه معیوب بودن فر بشوند، حتماً موضوع را به شما اطلاع خواهند داد. به‌ این‌ ترتیب فرصت پیدا می‌کنید تا سفارش‌های لازم را برای تعویض قطعاتی مانند فن و لامپ بدهید.

نظافتچی فر پس از اتمام بررسی اولیه بدون فوت وقت دست به کار می‌شود و قطعات متحرک فر، مانند در، پنل شیشه‌ای، فن‌های داخلی، سینی‌ها، گریل، سیخ جوجه‌گردان و محفظه لامپ را درمی‌آورد تا تمیز کند. نظافتچی سینک را پر از آب، مایع ظرفشویی و پاک‌کننده مخصوص فر می‌کند و تمام قطعات جدا شده را در سینک می‌اندازد. به‌ این‌ ترتیب هنگامی‌ که او مشغول تمیز کردن داخل فر است، چربی و دوده از روی این قطعات زدوده می‌شود.

نظافتچی تمیز کردن داخل فر را با زدودن رسوبات کربنی جمع‌شده در بخش‌های مختلف فر شروع می‌کند. او چربی‌زدای فر را روی تمام سطوح داخلی فر اسپری می‌کند و سپس نظافت نهایی را انجام می‌دهد. همچنین گاهی خمیر تشکیل‌شده از جوش شیرین و سرکه را روی سطوح داخلی فر می‌زند و چند دقیقه صبر می‌کند تا اثر کند.

سپس بخش‌های داخلی فر را پس از مدتی کاملاً تمیز می‌کند و اگر آلودگی‌ای باقی مانده باشد، مراحل بالا را تکرار می‌کند. در نهایت نظافتچی دستمال میکروفایبر مرطوبی را روی فر می‌کشد. سپس سینی‌ها و قطعات تمیز شده را در جای اصلی‌شان قرار می‌دهد.

در پایان نظافتچی تمام سطوح بیرونی را دستمال می‌کشد و برق می‌اندازد تا فرتان از تمیزی بدرخشد و برق بزند.

این فرایند برای انواع فرها قابل اجراست و استفاده از خمیر جوش شیرین به هیچ کدام از انواع فر آسیب وارد نمی‌کند.

مزایای استفاده از خدمات نظافتی برای تمیز کردن فر

مزایای استفاده از خدمات نظافتی برای تمیز کردن فر

مانند روز روشن است که با سپردن نظافت فر به نیروهای حرفه‌ای کار بلد می‌توانید از آشپزی با یک فر تمیز و براق لذت ببرید. البته استفاده از خدمات نظافتی برای تمیز کردن فر مزایای دیگری نیز دارد. پس از سنجیدن این مزایا مطمئن می‌شوید که برخوردار شدن از چنین مزایایی ارزش هزینه‌ای را دارد که به نظافتچی‌های حرفه‌ای پرداخت می‌کنید:

  • نظافتچی‌های حرفه‌ای تجهیزات مناسب را برای از هم باز کردن قطعات فر و تمیز کردن کامل، سریع و آسان آن دارند.
  • آشپزی با فر تمیز ایمن‌تر است، چون روغن و غذای سوخته خطر آتش گرفتن فر را افزایش می‌دهد.
  • از آن‌ جا که باقی‌مانده‌های غذای سوخته باعث می‌شود انرژی بیشتری برای گرم کردن فر مصرف شود، بازدهی انرژی پس از تمیز کردن فر بیشتر می‌شود. به‌علاوه وقتی در فر تمیز باشد، لازم نیست در فر را برای کنترل غذای داخل فر باز کنید.
  • نظافتچی حرفه‌ای فر را بسیار سریع‌تر و کامل‌تر از خودتان پاک می‌کند؛ پس با سپردن کار به کاردان در وقت با ارزش‌تان صرفه‌جویی می‌کنید.
  • غذاهایی که در فر تمیز پخته می‌شود، خوشمزه‌تر است، چون طعم ذرات باقی‌مانده غذاهای قبلی را نمی‌گیرد.
  • افزایش بازدهی انرژی موجب کاهش مبلغ قبض گاز و برق می‌شود و در نتیجه موفق به صرفه‌جویی می‌شوید.
  • از دردسر و ریخت و پاش تمیز کردن فر و نظافت بعد از آن خلاص می‌شوید. اگر مستاجر هستید، با کمک گرفتن از نظافتچی‌های حرفه‌ای مطمئن می‌شوید که ساختمان آسیبی نمی‌بیند و صاحب‌خانه پول رهن را در زمان اتمام قرارداد کامل پرداخت می‌کند.

هزینه خدمات نظافت فر

هزینه تمیز کردن فر توسط نظافتچی‌های حرفه‌ای به عامل‌های مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اندازه و مدل فر
  • میزان کثیف بودن فر
  • محل سکونت

هزینه نظافت فر در منطقه 22 و چیتگر

یکی از ملزومات منطقه‌ای که قطب کافه‌ها و رستوران‌ها لوکس می‌باشد، حضور یک سرویس نظافتی است که صاحبان رستوران‌ها و کافه‌ها بتواند در اسرع وقت و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به انواع خدمات نظافتی از جمله نظافت فر دسترسی داشته باشند. نگین سرویس با کمک نیروهای مستقر خود می‌تواند بدون معطلی نیروی نظافتی مورد نظرتان را به محل زندگی یا کار شما در منطقه 22 اعزام نماید. همچنین اگر برای نظافت رستوران و آشپزخانه خود به خدمات نظافت حرفه‌ای نیاز دارید ما در کنار شما هستیم.

سخن آخر

چه دفعه اولی باشد که تمیز کردن فرتان را به می‌سپارید، چه نظافتچی‌های ما خانه‌تان را به طور منظم تمیز کنند، ما نهایت تلاش‌مان را برای تمیز کردن اساسی فرتان خواهیم کرد. می‌دانیم که در زندگی روزمره با مسائل فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنید. کافی است تمیزکاری خانه را به ما بسپارید و خودتان روی مسائل دیگر تمرکز کنید. بنابراین اگر برای تمیز کردن فر، اجاق یا آشپزخانه‌تان به خدمات نظافتی نیاز دارید، هر زمان که دوست داشتید با ما تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار

فر را هر چند وقت یک‌بار باید تمیز کنم؟

فر باید هر دو تا دوازده هفته یک‌بار به طور کامل تمیز شود. اگر هر روز از فر استفاده می‌کنید یا کلاً آشپز پر ریخت و پاشی هستید، زودتر باید فرتان را تمیز کنید. چربی، جرم و دوده به سرعت جمع می‌شود؛ هر چه مدت طولانی‌تری با فر کثیف آشپزی کنید، پاک کردن چربی و دوده سخت‌تر می‌شود. برای این که فرتان در بهترین وضعیت باشد، پس از هر بار استفاده کمی وقت بگذارید و آن را سریع دستمال بکشید.

تمیز کردن فر چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان تمیز کردن فر به نوع، اندازه و وضعیت کلی فر بستگی دارد. نظافت فر معمولاً 1/5 تا 2/5 ساعت طول می‌کشد.

وقتی خودم می‌توانم فر را تمیز کنم، چرا باید از نیروهای خدماتی بخواهم این کار را انجام بدهند؟

نتیجه‌ای که خودتان از تمیز کردن فر می‌گیرید، هرگز مانند نتیجه نظافتچی‌های حرفه‌ای نخواهد بود. نظافتچی حرفه‌ای سریع‌تر است و نظافت را از نظر صرف تلاش و انرژی و ضدعفونی کردن به روشی بسیار کارآمدتر و اثربخش‌تر انجام می‌دهد. بنابراین با سپردن نظافت فر به نیروی خدماتی حرفه‌ای از ساعت‌ها شستشو و ساییدن خسته‌کننده راحت می‌شوید.

چه مدت پس از تمیز کردن فر می‌توانم از آن استفاده کنم؟

بلافاصله پس از نظافت فر می‌توانید از آن استفاده کنید. البته توصیه می‌شود که پیش از استفاده آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی دمای بالا روشن بگذارید.

فر خود تمیز شونده را هم نظافت می‌کنید؟

بله، سؤال بسیار خوبی است. هر چند بعضی فرها مجهز به سیستم تمیز شدن خودکار هستند، توصیه می‌شود این نوع فرها را هم با کمک گرفتن از نظافتچی حرفه‌ای تمیز کنید تا مطمئن شوید که فر در وضعیت بهینه و ایمن باقی می‌ماند. نظافتچی‌های ماهر نگین سرویس در نظافت فرهای خود تمیز شونده نیز مهارت دارند و این کار را به خوبی و بدون مشکل انجام می‌دهند.

چطور می‌توانم فر را برای نظافت آماده کنم؟

وقتی نظافتچی به خانه‌تان می‌آید، فر نباید روشن باشد. فر باید خنک شده باشد تا بتوان آن را تمیز کرد. بنابراین توصیه می‌کنیم از چند ساعت قبل از زمان رسیدن نظافتچی از فر استفاده نکنید.

می‌توانید لامپ و نوار دور در فر را عوض کنید؟

برای اطلاع از این مورد قبل از رسیدن نیروهای خدماتی با کارشناسان مجموعه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

آیا می‌توان از بخارشوی نیز برای نظافت فر استفاده کرد؟

اگر چربی‌ها و آلودگی‌های فر شما زیاد نباشد، می‌توان از بخار شوی نیز برای نظافت آن استفاده نمود.

مقالات مرتبط

تماس با ما