نظافتچی منزل: کارگر خوب و قابل اعتماد برای تمیزکاری منزل در تهران

فارغ از نوع خدمات نظافتی (نظافت منزل، شرکت و …)، کیفیت خدمات ارائه شده برای افراد اهمیت بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها به هنگام انتخاب بهترین شرکت خدمات نظافت منزل در تهران، داشتن کارگران کاربلد و آموزش‌دیده است. نظافتچی باید مهارت و تجربه کافی برای نظافت محل مورد نظر را داشته باشد. علاوه‌بر این، نظافتچی باید قابل اعتماد باشد، چرا که در حریم خصوصی ما در رفت و آمد است و با خانواده ما در ارتباط است. در موسسه خدماتی نگین، نظافتچی از قبل کلیه آموزش‌های لازم را در خصوص نظافت منزل دریافت کرده است. همچنین در مورد نحوه استفاده از شوینده‌‌ها و انواع مواد پاک‌کننده آگاهی کامل دارد. لازم به ذکر است، نظافتچی در طول زمان نظافت با مشتری در ارتباط است و بسته به مواردی که مدنظر صاحبخانه است، بهترین خدمات را به ایشان ارائه می‌دهد.

چرا نظافتچیان نگین سرویس را انتخاب کنیم؟


چرا نظافتچیان نگین سرویس را انتخاب کنیم؟

وجه تمایز ما داشتن نیروهای خبره و کاربلد است. ما در موسسه نگین با در نظر گرفتن قیمت‌‌های منطقی و همچنین به کارگرفتن نیروهای شایسته و قابل اعتماد، سعی در ارائه هرچه بهتر خدمات داریم.

 • کارکنان نگین از میان افراد شایسته و قابل اعتماد انتخاب شده‌اند. مدیریت مجموعه به هنگام استخدام، صلاحیت اخلاقی کارکنان را به عنوان مهم‌ترین فاکتور مد نظر دارد.
 • کارگران نگین از قبل آموزش‌های لازم را در خصوص نظافت منزل، محیط کار، فضای باز و … دریافت کرده‌اند.
 • کارکنان نگین دارای گواهی عدم سوء پیشینه هستند.
 • با توجه به دوران کرونا و اهمیت مراقبت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19، پروتکل‌های بهداشتی مخصوصی تهیه شده که کارکنان موظف‌اند طبق آنها عمل کنند.
 • کارکنان نگین تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند.
 • مشتریان نگین در سایت نگین بسته به کیفیت خدمات، به نظافتچی امتیاز مثبت یا منفی می‌دهند. بنابراین مشتری می‌تواند با توجه به امتیازها بهترین نظافتچی را انتخاب کند.
 • نیروهای خدماتی نگین به موقع در محل حضور پیدا خواهند کرد و طبق برنامه زمانی تعیین‌شده امور نظافتی را انجام می‌دهند.

نظافتچیان نگین سرویس چه خدماتی به مشتری ارائه می‌دهند؟


نظافتچیان نگین سرویس چه خدماتی به مشتری ارائه می‌دهند؟

بسته به نظر مشتری، نظافتچی وظایف متفاوتی را از شستشوی دیوار تا پخت و پز و تمیز کردن یخچال برعهده می‌گیرد. برخی از این خدمات عبارتند از:

 • شستشوی دیوار
 • تمیز کردن کف و سرامیک‌ها
 • نظافت اتاق پذیرایی و اتاق‌های خواب
 • نظافت حمام و سرویس بهداشتی
 • نظافت آشپزخانه و کابینت‌ها
 • پاک کردن شیشه‌ها
 • شستشوی لباس و اتوکشی لباس‌ها
 • جمع‌آوری و تخلیه سطل زباله
 • شستشوی پرده‌ها و تعویض ملحفه‌ها
 • ضدعفونی‌ کردن منزل
 • جابجایی وسایل سبک و …

در صورتی که خدمات دیگری همچون نظافت بالکن و … را در نظر دارید، این امکان وجود دارد که به هنگام ثبت سفارش اعلام کنید و نظافتچی برای انجام آنها اقدام کند.

ویژگی‌های نظافتچیان نگین سرویس کدامند؟


ویژگی‌های نظافتچیان نگین سرویس کدامند؟

به هنگام انتخاب بهترین نظافتچی برای تمیزکاری منزل، باید فاکتورهای متعددی را در نظر بگیرید. برخی از ویژگی‌های نظافتچیان نگین سرویس که آنها را در مقایسه با سایرین متمایز کرده است، عبارتند از:

مهارت و تجربه در نظافت

یکی از مهم‌ترین فاکتورها داشتن مهارت و تجربه کافی است. نظافتچی باید در خصوص تمیزکاری محل مورد نظر تجربه کافی داشته باشد تا بدین‌ترتیب بهترین خدمت را به مشتری ارائه دهد و در عین حال از وارد آوردن هرگونه خسارت به مشتری(خراب شدن یا شکستن وسایل و …) جلوگیری کند. نظافتچیان نگین سرویس از میان افراد باتجربه و ماهر انتخاب شده‌اند.

داشتن شخصیت متعهد و مسئولیت‌پذیر

نظافتچی باید متعهد باشد و مسئولیت کارش را بپذیرد. نظافتچی متعهد راس ساعت تعیین‌شده در محل حضور پیدا می‌کند و با توجه به برنامه کاری تمامی امور نظافتی را با کیفیت عالی به انجام می‌رساند. به طور مثال اگر نظافتچی برای نظافت کامل آپارتمان استخدام ‌شود، باید نظافت آشپزخانه، شستن ظروف، جاروکردن کف و گردگیری، نظافت حمام و سرویس بهداشتی و تمیز کردن پنجره‌‌ها را مطابق با استانداردهای بالای نظافتی انجام دهد. در مجموعه نگین یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها تعهد و مسئولیت‌پذیری کارکنان است.

خوش رفتاری با مشتری

یکی دیگر از فاکتورهای مهم، رفتار خوب و رعایت احترام است. با توجه به اینکه نظافتچی و مشتری ساعات زیادی(یک روز یا بیشتر)‌ با یکدیگر در ارتباط هستند و امور مربوط به نظافت بیشتر به نظر مشتری بستگی دارد (اینکه چه سطحی از نظافت مد نظر مشتری است و می‌خواهد نظافتچی بیشتر وقتش را به چه اموری اختصاص دهد)، بسیار مهم است که رابطه خوبی با یکدیگر داشته باشند.

معمولا افراد به دنبال نظافتچی خوش برخورد و خوش اخلاق هستند. در موسسه خدماتی نگین طبق نظرسنجی مشتریان، کارگران مودب و خوش اخلاق امتیاز بیشتری دارند و معمولا مشتری با توجه به این امتیازها نظافتچی را انتخاب می‌کند.

توجه به جزئیات

در نظر داشته باشید به منظور جلب نظر مشتری و برآوردن نیازهای ایشان، لازم است نظافتچی به جزئیات توجه کافی داشته باشد. به طور مثال، بسیاری از خانم‌های خانه‌دار حساسیت زیادی نسبت به نظافت قسمت‌‌های مختلف خانه از جمله آشپزخانه دارند. نظافتچی باید به هنگام تمیزکردن کابینت‌ها، هود و گاز علاوه‌بر سرعت، نهایت دقت عمل را به کار گیرد. در مجموعه نگین کلیه موارد لازم از قبل به نظافتچی آموزش داده می‌شود و نظافتچی موظف است طبق استانداردهای موسسه عمل کند.

صداقت و اعتماد

نظافتچی باید قابل اعتماد باشد، چرا که در حریم خصوصی شخص رفت و آمد دارد و ساعات زیادی(یک روز یا بیشتر)‌ در خانه مشتری حضور دارد. در برخی مواقع حتی ممکن است صاحبخانه در خانه حضور نداشته باشد و نظافتچی در خانه تنها باشد. یکی از بهترین راهکارها برای انتخاب نظافتچی قابل اعتماد، استفاده از خدمات شرکت‌‌های نظافتی است. در شرکت‌های نظافتی سعی می‌شود کارکنان را از از میان افراد شایسته و قابل اعتماد انتخاب کنند. در این شرکت‌ها صلاحیت اخلاقی کارگران قبل از کار مورد بررسی و تایید قرار می‌گیرد.

کارگرانی که با شرکت‌ نظافتی نگین قرارداد دارند، دارای گواهی عدم سوء پیشینه هستند و نزد شرکت تضمین حسن انجام کار دارند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت به ایشان اعتماد کنید و امور نظافت منزلتان را به ایشان بسپارید.

مدیریت زمان

علاوه بر موارد گفته شده، مدیریت زمان نیز اهمیت زیادی دارد. نظافتچی باید طوری برنامه‌ریزی کند تا در زمان مقرر به تمامی آیتم‌های مورد نظر مشتری برسد. به طور مثال به هنگام نظافت آپارتمان باید زمان‌بندی به گونه‌ای باشد که به نظافت آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن، تمیز کردن پنجره‌ها و شستن و اتوکشی لباس‌ها برسد. نیروهای خدماتی نگین، به هنگام مراجعه به منزل مشتری یک چک لیست همراه دارند و طبق آن زمان را به گونه‌ای مدیریت می‌کنند که در وقت تعیین‌شده کلیه کارهای لازم را انجام دهند.

داشتن اطلاعات کافی در خصوص شوینده‌های مناسب و نحوه استفاده از آنها

نظافتچی باید در مورد شوینده‌ها، کاربرد آنها و نحوه استفاده از آنها آگاهی کامل داشته باشد. همانطور که می‌دانید، استفاده از برخی مواد اسیدی ممکن است موجب بروز مشکلات تنفسی شود. همچنین برای تمیزکردن برخی وسایل باید از مواد خاصی استفاده شود. به طور مثال برای تمیز کردن تلویزیون ال ای دی باید از یک اسپری مخصوص استفاده شود، چرا که پاک‌کننده‌های معمول و دستمال خیس ممکن است موجب خرابی تلویزیون شوند.

در هر نقطه از تهران می‌توانید برای دریافت خدمات نظافتی نگین اقدام کنید. موسسه خدماتی نگین با تیمی حرفه‌ای و کاربلد از نیروهای خدماتی آماده خدمات‌رسانی به شما عزیزان است. علاوه‌بر سایت، از طریق تماس تلفنی و واتساپ هم امکان ثبت سفارش وجود دارد. پس از ثبت سفارش و با توجه به درخواست شما، نظافتچی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل اعزام می‌گردد.

خدمات نظافتی نگین شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نظافت آشپزخانه، کابینت‌ها، شستن ظروف و مرتب کردن آنها
 • نظافت حمام و سرویس بهداشتی
 • نظافت اتاق پذیرایی، اتاق خواب و سالن نشیمن
 • نظافت کف و طی کشیدن
 • شستن دیوارها و پنجره‌ها
 • شستشوی لباس‌ها و اتوکشی

نظافتچی برای نظافت منزل در دوران کرونا


نظافتچی برای نظافت منزل در دوران کرونا

با توجه به اهمیت مراقبت در دوران کرونا و همه‌گیری این بیماری، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که خودشان امور نظافتی منزل را انجام دهند. در موسسه خدماتی نگین، از زمان آغاز همه‌گیری کرونا پروتکل‌های بهداشتی لازم برای نظافت در این دوران در نظر گرفته شده و به کارکنان ابلاغ شده است. کارگران نگین موظف‌اند طبق این پروتکل‌ها عمل کنند و بر عملکرد آنها نظارت می‌شود. همچنین در نظر داشته باشید نیروهای خدماتی نگین در تمام مدت حضورشان در خانه مشتری از ماسک، محلول‌های ضدعفونی کننده و دستکش استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است کلیه کارگران نگین واکسن کووید را دریافت کرده‌اند و کارت واکسن دارند. در صورت نیاز، می‌توانید از کارگران بخواهید به هنگام ورود به منزل کارت واکسنشان را به شما ارائه کنند.

شرکت نظافتی بهتر است یا نظافتچی شخصی؟


شرکت نظافتی بهتر است یا نظافتچی شخصی؟

بسیاری از خانوده‌ها یک نظافتچی شخصی دارند که برای سالیان طولانی با یکدیگر در ارتباط بوده و به ایشان اعتماد دارند. با این وجود، دریافت خدمات از شرکت‌های خدمات نظافتی به مراتب بهتر است. برخی از مزایای انتخاب کارگر از شرکت‌های نظافتی عبارتند از:

 • این افراد با شرکت قرارداد دارند و تضمین حسن انجام کار نزد شرکت دارند. بنابراین احتمال به وجود آمدن هرگونه مشکل در این خصوص تقریبا غیرممکن است.
 • کارگران شرکتی دارای گواهی عدم سوء پیشینه هستند.
 • کارگران شرکتی از قبل آموزش‌های لازم را در خصوص نظافت و تمیزکاری حرفه‌ای دریافت کرده‌اند.
 • درصورتیکه از کار نظافتچی راضی نباشید، می‌توانید با شرکت نظافتی تماس بگیرید و کارگرتان را عوض کنید.
 • برای شرکت‌های خدمات نظافتی یک سیستم امتیازدهی تعریف شده است که نظرات مشتریان در آن ثبت می‌گردد. بنابراین، این امکان برای شما وجود دارد که بهترین نظافتچی را با حداکثر امتیاز انتخاب کنید. این در حالیست که بر نظافتچی شخصی چنین نظارتی وجود ندارد.
 • در شرکت‌های خدمات نظافتی، تعرفه مشخصی برای نظافت منزل وجود دارد و کارگر نمی‌تواند بیشتر از آن مبلغ را درخواست کند.

نکات مهم به هنگام انتخاب نظافتچی منزل در تهران


نکات مهم به هنگام انتخاب نظافتچی منزل در تهران

به هنگام دریافت خدمات از شرکت‌های نظافتی و استخدام نظافتچی موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هزینه نظافت برای مسیرهایی همچون درکه و دارآباد که به ایستگاه بی آر تی و مترو دسترسی آسان ندارند، بیشتر می‌باشد. معمولا مبلغ 20 تا 50 هزار تومان برای مسیرهای داخل شهری به هزینه نظافت اضافه می‌شود. همچنین برای مسیرهای خارج شهری همچون لواسان و شهریار هم از مشتری باید هزینه اسنپ از نزدیکترین ایستگاه مترو تا مقصد را بپردازد.
 • در صورت نیاز مشتری نیروهای اعزامی انجام امور مربوط به آشپزی و … را هم برعهده می‌گیرند.
 • هزینه ارائه خدمات نظافت منزل در کلیه مناطق تهران یکسان است.
 • برای مشتریانی که به صورت دوره‌ای و در روزهای مشخص برنامه نظافت دارند، 5 درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود.
 • در صورت تمایل مشتری، با انجام هماهنگی‌های قبلی امکان اعزام نیروهای خدماتی در روزهای تعطیل هم وجود دارد.
 • در صورت تمایل مشتری، با انجام هماهنگی‌های قبلی امکان اعزام نیروهای خدماتی قبل از ساعت کاری موسسه وجود دارد.
 • در صورتیکه در حین کار نظافتچی، بخواهید ساعت ارائه خدمات را افزایش دهید، باید بلافاصله با موسسه تماس بگیرید و هماهنگ‌های لازم را انجام دهید.
 • حضور یک شخص به هنگام کار نظافتچی در خانه الزامی است.
 • درصورت استخدام نظافتچی خانم، باید یک خانم در محل حضور داشته باشد.
 • چنانچه در خانه از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، باید به هنگام ثبت سفارش اعلام کنید.
 • شستشوی سقف و دیوار فقط توسط نظافتچی آقا انجام می‌شود.

پرسش‌های متداول


چطور می‌توانم به نظافتچی اعتماد کنم؟

شرکت‌های خدمات نظافتی کارکنانشان را از میان افراد شایسته و قابل اعتماد انتخاب می‌کنند و معمولا ایشان را تضمین می‌کنند. در نظر داشته باشید نیروهای خدماتی شرکت‌های نظافتی، نزد شرکت تضمین حسن انجام کار دارند.

آیا نهار و شام نظافتچی برعهده صاحبخانه است یا شرکت؟

صاحبخانه

آیا به هنگام نظافت منزل، برای نظافت راهرو باید پول جداگانه پرداخت کنم؟

هزینه نظافت راه‌پله‌ها و حیاط جدای از نظافت منزل است و باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت شود.

آیا نظافتچی باید مواد و وسایل نظافت را همراه داشته باشد؟

خیر تهیه مواد و وسایل لازم برای نظافت منزل برعهده صاحبخانه است.

آیا می‌توانم نظافتچی را خودم انتخاب کنم؟

بله. انتخاب نظافتچی آقا یا خانم برعهده شماست. همچنین شما می‌توانید از نظرات کاربران استفاده کنید و طبق امتیازها بهترین نظافتچی را انتخاب کنید.

مقالات مرتبط

تماس با ما