نظافت پارکینگ ساختمان و برج‌های مسکونی در تهران + قیمت

پارکینگ ساختمان یکی از مکان‌هایی است که اغلب نظافت آن نادیده گرفته می‌شود. با توجه به اینکه پارکینگ محل تردد ماشین‌هاست و اغلب آلودگی و کثیفی‌های آن به واسطه تردد ساکنین به طبقات منتقل می‌شود، نظافت آن اهمیت زیادی دارد.

نظافت پارکینگ مجتمع‌های مسکونی و برج‌های بزرگ نیاز به مهارت و تجهیزات مخصوص دارد. بنابراین بهتر است برای نظافت و تمیزکاری پارکینگ از شرکت‌های خدماتی معتبر کمک بگیرید. نگین سرویس با کادری مجرب از نیروهای خدماتی قابل اعتماد و کاربلد، نظافت و تمیزکاری پارکینگ ساختمان‌ها و برج‌های اداری و مسکونی را در تهران برعهده می‌گیرد. در نظر داشته باشید هزینه نظافت پارکینگ بسته به متراژ، میزان کثیفی و خدمات مورد نیاز متفاوت می‌باشد.

نظافت پارکینگ با نگین سرویس

نظافت پارکینگ با نگین سرویس

به منظور نظافت و تمیزکاری پارکینگ آپارتمان‌ها، مجتمع‌های بزرگ، برج‌های اداری، مسکونی و …، نگین سرویس یک استاندارد تعریف کرده است که طبق آن دستورالعمل‌های مربوطه در اختیار نیروهای خدماتی قرار داده می‌شود و مدیریت مجموعه بر اجرای آن نظارت دارد.

به منظور نظافت پارکینگ، نیروهای خدماتی نگین سرویس رأس ساعت در محل حاضر شده و شروع به کار می‌کنند. عملیات نظافت پارکینگ شامل تمیزکاری و لکه‌گیری کف، نظافت دیوارها و درب‌ها و شستشوی کف پارکینگ می‌باشد. نیروهای خدماتی نگین سرویس در ابتدا زباله‌ها را جمع کرده، با استفاده از تجهیزات و مواد مناسب کف پارکینگ، دیوارها و درب پارکینگ را به خوبی تمیز می‌کنند و در آخر کف پارکینگ را با آب می‌شویند. بدین‌ترتیب پارکینگ جلوه خوبی پیدا خواهد کرد و جایی برای ورود حشرات و جانوران موذی نمی‌ماند.

 

ثبت سفارش خدمات نظافت پارکینگ نگین سرویس

درصورتیکه قصد دارید برای دریافت خدمات نظافت پارکینگ اقدام کنید، می‌توانید با کارشناسان نگین سرویس تماس گرفته و یا از طریق واتساپ ثبت سفارش را انجام دهید. کارشناسان نگین سرویس در کوتاه‌ترین زمان ممکن نظافتچیان آماده به کار را به شما معرفی کرده و در صورت تأیید شما بلافاصله در محل حاضر خواهند شد. در اغلب مواقع نظافت پارکینگ همراه با سایر مشاعات همچون راه پله، لابی و پشت بام انجام می‌شود.

اطلاعات مورد نیاز به هنگام ثبت سفارش نظافت پارکینگ ساختمان عبارتند از:

  • نام و نام خانوادگی
  • تلفن تماس
  • مساحت پارکینگ
  • خدمات مورد نیاز (نظافت کلی، نظافت کف و …)

مراحل نظافت پارکینگ

مراحل نظافت پارکینگ

نظافت پارکینگ مراحل مختلفی دارد که توسط نیروهای خدماتی آموزش‌دیده و با استفاده از تجهیزات مناسب انجام می‌شود. ترتیب نظافت اهمیت زیادی دارد، چرا که به طور مثال جمع کردن زباله‌ها بعد از نظافت ممکن است موجب پخش شدن آلودگی‌ها شود. همچنین لازم است پارکینگ قبل از نظافت تخلیه شود، عبور و مرور ساکنین و ماشین‌ها به محل پارکینگ در حین نظافت منجر به اختلال در کارها می‌گردد. در ادامه مطلب مراحل نظافت پارکینگ به ترتیب آورده شده‌اند:

تخلیه پارکینگ و جمع‌آوری زباله‌ها

قبل از شروع نظافت از ساکنین خواسته می‌شود پارکینگ را تخلیه کنند و ماشین‌هایشان را به بیرون از پارکینگ منتقل کنن تا هنگام نظافت اختلالی در کار ایجاد نشود و تمام نقاط پارکینگ به خوبی تمیز شود.

بعد از تخلیه پارکینگ، نظافتچی آقا زباله‌های درشت را از کف پارکینگ جمع کرده و به بیرون از ساختمان منتقل می‌کند. زباله‌ها منشاء تکثیر موجودات موذی و بوی بد در پارکینگ می‌باشند.

جارو کردن پارکینگ

در این مرحله نظافتچی کف پارکینگ را جارو می‌کند. برای جارو کردن پارکینگ‌های بزرگ از سوییپر (جاروهای صنعتی) استفاده می‌شود. برای پارکینگ‌های کوچک هم نیروهای خدماتی این کار را با استفاده از جاروی دستی انجام می‌دهند. بدین‌ترتیب کل زباله‌های ریز و درشت و گرد و خاک از کف پارکینگ جمع می‌شوند.

نظافت دیوارها

دیوارهای پارکینگ، اغلب دود ماشین‌ها را جذب کرده و به مرور زمان سیاه می‌شوند. در پارکینگ‌های بزرگ از جاربرقی‌های صنعتی برای تمیز کردن دیوارها استفاده می‌کنند. در صورتیکه دیوارها  قابل شستشو باشند، نظافتچی می‌تواند دیوارها را با واترجت و یا شلنگ آب (در ساختمان‌های کوچک) بشوید.

نظافت و شستشوی کف پارکینگ

برای پارکینگ‌های بزرگ از اسکرابر برای شستن کف استفاده می‌شود. این در حالیست که برای پارکینگ‌های کوچک شلنگ آب و تی شستشو کفایت می‌کند. به منظور نظافت کف پارکینگ، نظافتچی ابتدا با استفاده از مواد مخصوص همچون شوینده صنعتی گامازول کلیه لکه‌های بجامانده از ماشین‌ها را پاک کرده و سپس با استفاده از آب و مواد شوینده‌ای همچون پودر لباسشویی کل فضا را می‌شوید. برای پاک کردن این لکه‌ها، نظافتچی شوینده را روی لکه ریخته و بعد از چند دقیقه با برس روی آن را می‌کشد تا کاملاً ذرات آلوده‌کننده پاک شوند. درصورتیکه مواد شوینده قوی در دسترس نیست، می‌توانید از پودر لباسشویی و یا سرکه برای پاک کردن لکه‎‌ها استفاده کنید. بدین‌ ترتیب که سرکه یا محلول پودر را روی لکه‌ها بریزید و بعد از گذشت 15 دقیقه با برس روی آن را بکشید تا آلودگی‌ها پاک شوند.

در نظر داشته باشید، در برخی موارد از واترجت آب گرم هم برای شستشوی کف پارکینگ استفاده می‌شود. با استفاده از واترجت، آب با فشار زیاد به کف برخورد کرده و آلودگی‌ها از سطح کنده می‌شوند.

نظافت و ضدعفونی کلید پریزها

با توجه به اینکه کلیدهای برق و آسانسور در معرض تماس زیادی قرار دارند، نظافت و ضدعفونی آن‌ها اهمیت زیادی دارد. نیروهای نظافتی نگین سرویس با استفاده از مواد ضدعفونی کننده مناسب، کلید پریزها، دستگیره درب‌ها، آسانسور پارکینگ و … را ضدعفونی می‎‌کنند تا بدین‎‌ترتیب اهالی ساختمان هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند.

سایر خدمات مریوط به پارکینگ

نیروهای نظافتی نگین همچنین در صورت نیاز، برای تعویض لامپ‌های پارکینگ، سیم‌کشی‌های جزئی و … می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

اهمیت نظافت پارکینگ ساختمان و برج‌های مسکونی، ادرای

اهمیت نظافت پارکینگ

پارکینگ محل تردد ماشین‌ها و ساکنین می‌باشد. به واسطه تردد ماشین‌ها، معمولاً کف پارکینگ پر از لکه‌های تیره می‌باشد که نیاز به نظافت دارد. در ادامه اهمیت نظافت پارکینگ مورد بررسی قرار گرفته است:

  • کثیفی و آلودگی پارکینگ چهره ساختمان را زشت و فضا را آلوده می‌کند.
  • ماشین‌های زیادی در پارکینگ ساختمان تردد دارند. خطوط بجامانده از لاستیک ماشین و لکه‌های روغن، کف پارکینگ را سیاه و آلوده کرده و نیاز به نظافت دارد.
  • آلودگی‌های پارکینگ در اثر رفت و آمد ساکنین به طبقات و واحدهای ساختمان منتقل می‌شود و فضاهای دیگر را هم کثیف می‌کند.
  • کثیفی پارکینگ به لحاظ بهداشتی سبب بروز مشکلات دیگر می‌شود. در صورت عدم نظافت به موقع پارکینگ، جانوران و حشرات موذی همچون سوسک و مارمولک در این محیط تجمع می‌کنند، به مرور زمان تکثیر پیدا کرده و به طبقات راه پیدا می‌کنند.
  • زباله‌های خشک و تر موجود در پارکینگ فضا را آلوده کرده و بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند.

تجهیزات و مواد شوینده مورد نیاز برای نظافت پارکینگ ساختمان

مواد شوینده مورد نیاز برای نظافت پارکینگ

برای نظافت پارکینگ مجتمع‌های بزرگ مسکونی و اداری به تجهیزاتی همچون سوییپر، اسکرابر و واترجت نیاز می‌باشد. این در حالیست که برای آپارتمان‌های کوچک، نیروهای خدماتی از ابزارهای دستی همچون تی شستشو، سطل، جارو دستی، تعدادی دستمال، برس و شلنگ آب استفاده می‌کنند.

مواد شوینده مورد نیاز بسته به جنس کف پارکینگ، دیوار پارکینگ و میزان آلودگی متفاوت می‌باشد. لازم است نیروهای خدماتی از موادی استفاده کنند که به متریال کف و دیوارها آسیب نزند. به طور مثال استفاده از جوهر نمک و شوینده‌های قوی ممکن است سنگ‌ها را بعد از مدتی کدر کند و یا رنگ آن‌ها را عوض کند.

معمولاً برای نظافت پارکینگ ساختمان از موادی همچون پودر لباسشویی، وایتکس، جرم‌گیر و … استفاده می‌شود. همچنین برای از بین بردن لکه‌های قدیمی بجامانده از ماشین‌ها روی کف پارکینگ، می‌توان از شوینده‌های اسیدی مناسب استفاده کرد. یکی از شوینده‌های صنعتی که برای از بین بردن لکه‌های قدیمی روی کف گزینه مناسبی است، گامازول می‌باشد.

تهیه مواد شوینده مورد نیاز برای نظافت پارکینگ ساختمان بر عهده مشتری می‌باشد. چنانچه مشتری مواد شوینده لازم را نداشته باشد، نظافتچی می‌تواند برای خرید اقلام مورد نیاز اقدام کند. البته در نظر داشته باشید که هزینه خرید مواد شوینده برعهده مشتری است. نظافتچی بعد از خرید موارد لازم، فاکتور خرید را به مشتری تحویل داده و مبلغ آن را دریافت می‌کند.

برای نظافت پارکینگ ساختمان نظافتچی آقا بهتر است یا خانم؟

برای نظافت پارکینگ ساختمان نظافتچی آقا بهتر است یا خانم؟

با توجه به اینکه نظافت پارکینگ شامل شستشوی کف و دیوارها می‌باشد، نظافتچی آقا گزینه مناسب‌تری است. نیروهای خدماتی آقا توان بدنی بیشتری داشته و برای امور شستشوی پارکینگ و مشاعات عملکرد بهتری دارند. معمولاً نظافتچی خانم برای اموری که نیاز به حساسیت بیشتری دارند، همچون نظافت منزل و کابینت‌ها انتخاب بهتری هستند.

مناطق تحت پوشش خدمات نظافتی نگین سرویس در تهران

نگین سرویس در کلیه مناطق 22 گانه تهران آماده خدمت‌رسانی است. بنابراین درصورتیکه ساکن غرب، شرق، شمال و یا جنوب تهران باشید، می‌توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات اقدام نمایید. در نظر داشته باشید قیمت‌ نظافت و تمیزکاری پارکینگ ساختمان در تمامی مناطق تهران یکسان در نظر گرفته می‌شود. البته برای مناطقی که به ایستگاه اتوبوس تندرو و مترو دسترسی آسان ندارند، همچون دارآباد و درکه، مبلغی بابت هزینه کرایه ماشین از مشتری دریافت می‌شود.

هزینه نظافت پارکینگ ساختمان و برج‌های مسکونی، اداری در تهران

قیمت نظافت پارکینگ بسته به متراژ محل، میزان آلودگی و خدمات مورد نیاز متفاوت می‌باشد. کارشناسان نگین سرویس پس از ثبت سفارش در محل حاضر شده و با ارزیابی موارد مختلف، هزینه‌ها را اعلام می‌کنند. در نظر داشته باشید درصورتیکه به صورت دوره‌ای برای دریافت خدمات نظافت پارکینگ از نگین سرویس اقدام کنید، مجموعه 5 درصد تخفیف هم برای شما در نظر خواهد گرفت.

نگین سرویس، ارائه کننده کلیه خدمات نظافتی در مناطق 22 گانه تهران

نگین سرویس علاوه بر نظافت پارکینگ و مشاعات خدمات دیگری همچون سمپاشی منزل و … را هم برعهده می‌گیرد. برخی از خدمات نگین سرویس در تهران عبارتند از:

پرسش‌های متداول

قیمت نظافت پارکینگ آپارتمان در تهران چقدر است؟

هزینه نظافت پارکینگ در تهران بسته به متراژ و خدمات مورد نیاز مشتری متفاوت می‌باشد.

آیا نظافت مشاعات ساختمان شامل نظافت پارکینگ هم می‌شود؟

بله، معمولاً در نظافت مشاعات ساختمان تمیزکاری پارکینگ هم در نظر گرفته می‌شود. با این وجود، برخی از افراد ترجیح می‌دهند برای نظافت پارکینگ به صورت جداگانه اقدام کنند.

نظافت پارکینگ ساختمان چقدر طول می‌کشد؟

زمان مورد نیاز بسته به متراژ و میزان کثیفی متفاوت می‌باشد. با این وجود معمولاً نظافت پارکینگ کمتر از یک روز کاری زمان می‌برد.

برای پاک کردن لکه‌های روغنی کف پارکینگ چگونه اقدام کنیم؟

به منظور پاک کردن لکه‌های روغنی می‌توانید از پودر صابون و یا تینر استفاده کنید. درصورتیکه لکه‌ها پاک نشدند، باید از شوینده‌های اسیدی استفاده شود که بهتر است توسط افراد با تجربه و آموزش دیده انجام شود.

بجز نظافت پارکینگ از کدام یک از خدمات شرکت نگین سرویس می‌توان استفاده کرد؟

علاوه بر نظافت پارکینگ می‌توانید از خدمات شستشوی نمای ساختمان، شیشه‌ها، حیاط، لابی، راه پله و پشت بام نیز استفاده کنید. ای شرکت خدمات نظافت منزل و جابه جایی وسایل نیز ارائه می‌کند.

برای نظافت پارکینگ به چند نیروی خدماتی نیاز است؟

تعداد نیروهای خدماتی به متراژ پارکینگ بستگی دارد. برای نظافت پارکینگ آپارتمان‌های کوچک یک نظافتچی آقا نیاز است. در صورتی که برای نظافت پارکینگ‌های طبقاتی و پارکینگ‌های برج‌ها ممکن است به دو یا چند نیروی خدماتی نیاز باشد.

مقالات مرتبط

تماس با ما